אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> פורום עורכי דין >> פורום דיני משפחה

פורום דיני משפחה

חיפוש בפורום:
חבר הודעה חדשה
תאריך
הפרדת חשבונות ביו בני זוג לאחר מינוי אפוטרופסות  דבי ז'ולטי 22/09/2018
מחבר: דבי ז'ולטי תאריך: 22/09/2018 שעה: 22:45
בס"ד שלום וברכה, לצערי הרב, בעלי היקר במצב בו היה זקוק לאפוטרופסות עליו. אני יחד עם שניים מילדיו מאשתו הראשונה, ממנה התאלמן, נתמנינו לאפוטרופסים משותפים עליו. שלושתינו הגשנו פרטה למשרד האפוטרופסות הכללי, אך ישנם חילוקי דעות ביני לבין שני האפוטרופסים האחרים (כאמור, שניים מילדיו של בעלי) לגבי אופן הפרדת הסכום בחשבון המשותף לי ולבעלי לחשבון שיהיה על שמו ולחשבון שיהיה שלי: לי מובן, כי עפ"י הסכם הממון שבעלי ואני עשינו לפני נישואינו (ממנו אצטט להלן) יש לחלק את הסכום שקיים היום בחשבון המשותף שלנו לשניים, כך שבחשבון של בעלי, עליו תהיה אפוטרופסות משותפת שלי ען שניים מילדיו של בעלי, תופקד מחצית מהסכום שקיים היום בחשבון המשותף ובחשבון שיהיה שלי - המחצית השנייה. עלי לציין, כי בעקבות מצבו הרפואי של בעלי נכנס לחשבון המשותף שלנו סכום גדול של כסף בעקבות החזר מס. ילדיו של בעלי מתנגדים בתוקף לחלוקת הסכום בחשבון שהיה עד עתב חשבון משותף של בעלי ושלי לשניים בטענה, שהסכום הגדול מהחזר המס שנכנס לחשבוננו המשותף שייך אך ורק לבעלי, שכן לדבריהם: "סכום זה נתקבל עקב מצבו הרפואי של בעלי ולכן הוא אמור להיות רק בחשבון על שמו". אני מצטטת מהסכם הממון שבעלי ואני עשינו לפני נישואינו: "הצדדים מצהירים ומסכימים כי עם הנישואין...., הכנסותיהם מעבודה יוקדשו למימון ההוצאות השוטפות של משק הבית ולרווחתם." ולגבי מה שנראה לי כרלוונטי לשאלתי: "את יתרת הכספים מהכנסותיהם ישקיעו הצדדים כרכוש משותף, כולל פירותיהם". אשמח לקבל מכם תשובה ואם אכן החוק תומך בהבנתי, אודה לכם אם תוכלו לשלוח לי את לשון האסמכתא החוקית לכך. תודה רבה, דבי ז'ולטי.
בירור שכר טרחת עו"ד בהגשת תביעה ליישוב סכסוך  ניקי 16/09/2018
מחבר: ניקי תאריך: 16/09/2018 שעה: 19:01
שלום, עקב גילוי שבעלי מנהלרומן , הגעתי לעו"ד והגשתי דרכו בקשה לישוב סכסוך, העו"ד גבה ממני שכר טרחה סך של 17,000 ש"ח הכולל הגשת בקשה לפתיחת תיק לישוב סכסוך וייצוג אם יהיה . עקב הבלאגן שהיה לי בחיי וההחלטות אם אכן להתגרש או לא, יצא שהתיק תוך חצי שנה ניסגר ללא כל ייצוג כי לא היה צורך (הקפאנו הליכים וביטלנו פגישות ), ובעלי ואני החלטנו בסוף ללכת לגישור ולסיים את נישואינו בצורת גישור. שאלתי היא האם אני יכולה לדרוש את הכסף ששלמתי לעו"ד כיון שחוץ מהגשת בקשה ליישוב סכסוך שלהבנתי לא עולה יותר מכמה מאות שקלים לא נעשה שום ייצוג עבורי? אודה לתשובתכם
התעלמות של השופטת בנושא משמורת ומזונות   עמית 15/09/2018
מחבר: עמית תאריך: 15/09/2018 שעה: 23:30
נראה שהשופטת מתעלמת מבקשתי בנושא משמורת למרות המלצת עו"ס שמדברת על זמני שהות שיוויונים מה עושים ?
בעייתיות בחשבון משותף שאחד מבעליו נפטר והשני מוגדר דמנטי  משה כהן 14/09/2018
מחבר: משה כהן תאריך: 14/09/2018 שעה: 19:53
שלום יש לי מקרה די מורכב אבי חי מספר שנים עם בת זוג וצרף אותה לחשבונו פני מספר שנים יש להדגיש שכל הכנסותיו הוכנסו כל חודש בקביעות לחשבון הנ"ל אבל היא ניהלה חשבון פרטי שממנו הייתה מעבירה כספים בצורה לא עקבית לחשבון המשותף. לפני מספר חודשים היא נפטרה אבי שמוגדר דמנטי לא יכול לטפל בחשבון ומאחר שהיא התנגדה שאהיה בעל ייפוי כח או שותף בחשבון גם אני כרגע מנוע מלטפל בו. 1-האם במצב הנ"ל אוטומטית חצי ממה שיש בחשבון הוא של היורשים שלה? 2-האם במידה ויתברר כי החשבון נוהל על ידה בצורה לא אחראית יש תקדים לתבוע את היורשים שלה? התברר שהיא החזיקה 4 כרטיסי אשראי שכנראה ניתנו לילדיה והם בצעו בהם פעולות משיכה קבועות מהחשבון ודי רוקנו אותו תודה
משיכת תיק התביעה מבית דין רבני  פופו 12/09/2018
מחבר: פופו תאריך: 12/09/2018 שעה: 02:39
העו"ד שלי הגיש תביעת גירושין כרטכה בבית דין רבני. לאחר הדיון הראשון אני מאוכזבת מהחלטות בית הדין. האם ניתן למשוך את התיק? לבטל את טכס מתן הגט. שאמור להיות אחרי החגים.
גרושה מטרידה  מיכאל 28/08/2018
מחבר: מיכאל תאריך: 28/08/2018 שעה: 03:38
שלום, גרושתי לא מפסיקה להטריד אותי בהודעות אורוכות ופוגעניות לגבי הטיפול שלי בילדים ואופיי. זאת למרות פסיקה של בית המשפט בה נכתב כי עלינו להמנע מתקשורת האחד עם השני ולכתוב מסרונים קצרים במקרים דחופים בלבד. א. מה יכול לעזור לי להפסיק את העונש היומיומי הזה? האם תלונה במשטרה? ב. עם ובלי קשר, היא מנצלת את העובדה שהסכם הגירושין שלנו כולל מחציות כדי לכלול הוצאות הזויות וליצור תקשורת מיותרת ומציקה על כל מיני הוצאות "גבוליות". הדבר מחבל בקשר שלי עם הילדים שכן היא מייצרת מצב של משא ומתן על דברים מפגרים כמו קניות של חטיפים לפני טיול בי"ס. אני מרגיש שהיא מנצלת אותי ומתייחסת אליי ככספומט. כיצד עליי לנהוג? ג. לעיתים הילדים רוצים ומבקשים להישאר אצלה בבית מספר שעות לאחר השעה שבה אני אמור לאסוף אותם אליי והיא מעודדת אותם לזה. מצד שני היא מתעקשת במצבים כאלה לא להוציא עליהם אגורה ושולחת אותם לאכול במסעדות לעיתים פעמיים ביום בתירוצים כאלה ואחרים ושוב שמה אותי במצב של מו"מ על ההוצאות ובמצב של ה"קמצן", למרות שלדעתי זה בדיוק הפוך. מה אני יכול לעשות? אין לי כסף לפנות שוב לבית משפט - דבר שעשיתי לפני מספר שנים בגלל שהיא שיבשה את הסדרי הראייה. הפנייה בזמנו לבית המשפט נשאה פרי ויצרה מצב נסבל לכמה שנים. כעת אני מרגיש שיש התרופפות וגם מטבע הדברים הילדים גדלים והצרכים שלהם משתנים כך שמתחילים דיונים אינסופיים וחוזרת ההסתה שלה אותם והניסיון שלה לאנוס אותי לכל גחמה שלה ללא יכולת מצידה לקבל סירוב. יש לציין שאישיותה מאוד כוחנית ומניפולטיבית וחסרת כל רפלקציה. מה ניתן לעשות?
התנהלות פוגענית של האם  איתן ליפסקר עו"ד 30/08/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 30/08/2018 שעה: 17:10
שלום רב. הודעתך מפרטת נושאים נרחבים מכדי לדון בהם בפורום אינטרנטי אולם נראה כי המשותף להם הנה התנהלות פוגענית מצד אמם של הילדים. המערכת המשפטית עשויה לסייע במקרים אלו בעיקר בשני אופנים; יצירת מסגרת מקצועית שתפקח ותדריך את האם (ובסופו של דבר כמקווה תמנע המשך התנהלותה כמתואר) וכן יצירת מסגרת לאכיפת הוראות ההסכם / בית המשפט. כדאי לפנות לקבל יעוץ מפורט טרם נקיטת פעולה בכדי להתוות את היעד הנכון ואת הדרך להשגתו.
סמכות נמשכת  עו"ד צעיר 27/08/2018
מחבר: עו"ד צעיר תאריך: 27/08/2018 שעה: 17:12
הגיעה אלי לקוחה שיש לה ולגרוש הסכם גירושין מלפני שלוש שנים ברבני. לפני יותר משנה היא פתחה י"ס ואז תביעות לרבני שנסגרו בפסקי דין. לפני שבוע הגרוש פתח י"ס בבימש משפחה. הוא כתוב כמבקש לא הקטין. האם אין סמכות נמשכת לרבני? לא בגלל שההסכם אושר ברבני, אלא בגלל שלאחר מכן היה דיון לגופו של עניין. הוא הגיש בקשה לקיצור עיכוב ההליכים ואני פוחדת שאם אגיב זה ייחשב שנתתי הסכמה לדון בבימש משפחה כשלמעשה לרבני הסמכות מכוח סמכות נמשכת (החקויה מעדיפה רבני). אני צודקת? האם לא להגיש תגובה לעניין התוכן ולכתוב בקצרה לשבימ"ש אין סמכות. אני מתלבטת כי מדובר בי"ס כרגע ובלאו הכי הלקוחה מעוניינת ביח"ס.
הפרת הסדרי ראייה מצד האם  אליהו 27/08/2018
מחבר: אליהו תאריך: 27/08/2018 שעה: 10:33
שלום רב, אני מבקש לשאול, מה עליי לעשות בשעה שגרושתי דורסת ברגל גסה את הסדרי הראייה ואינה מאפשרת לי לראות את ילדיי כהוסכם. אציין כי הנושא החל לאחר שהתחלתי בטיפול משפטי בעניין סגירת תיקי הוצל"פ מזונות, אותם פתחה כנגדי במצג שווא וזאת אך ורק להתעמר בי. שנים שחייתי ועודני חי עם תיקי הוצל"פ שהיא פתחה מולי ובאמצעות הביטוח הלאומי בתואנה שאינני משלם את מזונות ילדיי. אולם משהחלתי את ההליך לסגירת התיקים עם הצגת ראיות אותם אין ביכולתה לסתור, החלה הנ"ל באי כיבוד הסכם הסרי ראייה, ויותרה מזאת כיום אף אסרה עליהם לראותני, כל שכן מדברי בני הבכור, היא היא משקרת לו במצח נחושה שאני פועל להכניסה לכלא (באמצעות בקשה לסגירת תיקי ההוצל"פ - זה הגוחך כאן). מה באפשרותי לעשות?
הפרת הסדרי שהות  איתן ליפסקר עו"ד 30/08/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 30/08/2018 שעה: 17:14
שלום רב. הפרת הסדרי שהות מצדיקה פתיחת הליך בבית המשפט ובקשה לנקיטת סנקציות כספיות שתבטחנה את קיום ההסדרים שנקבעו בהסכם / פסק דין. במקרים מתאימים ניתן אף לעתור להעברת משמורת. גם מינוי גורם מקצועי שיעסוק בפיקוח ובהדרכה עשוי להוות פתרון מתאים לנושא זה. מומלץ לפנות לקבלת יעוץ משפטי טרם נקיטת כל פעולה.
עלימות אמא בילדים  מיכאל 18/08/2018
מחבר: מיכאל תאריך: 18/08/2018 שעה: 14:36
זמן טוב של היום. אני רוצה לשאול שאלה. אשתי שותה אלכוהול הרבה. ולעתים קרובות קורה במצב לא מתאים! פעמיים התלוננתי במשטרה על זה שהיא מרביצה לילד. איך אני יכול להגן על ילדים מפני אמא אלקוהוליסטית? ואם זה אפשרי בככל?
אלימות אם כלפי ילדים  איתן ליפסקר עו"ד 30/08/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 30/08/2018 שעה: 17:24
שלום רב. אלימות והתנהלות מהסוג שאתה מתאר עשוי לחייב פניה לא רק למשטרה אלא אף לבית המשפט בכדי להעביר את משמורתם של הילדים. טרם נקיטת צעד זה יש לפנות לקבל יעוץ משפטי סדור שייבחן את כל הנתונים וכל אפשרויות הפעולה בנסיבות הענין.
לקראת גירושים  לילו 29/07/2018
מחבר: לילו תאריך: 29/07/2018 שעה: 16:52
הי אני ובעלי מעוניינים להפרד לדבריו עדיף ללכת לגישור על מנת לחלק רכוש ומשמורת ילדים. האם יותר טוב לגשת להליך משפטי ולא גישור? אם היתה בגידה במהלך הנשואים מצידו יגיע לי יותר מבחינה משפטית? לבסוף...עקב עבודתו לא יכול לטפל בילדים כפי שמתבקש ממנו ...והוא רוצה שהורים שלו ידאגו לילדים במקומו,כגון איסוף מהגן ,חוגים וכו... נא תגובתך תודה מראש
לקראת הליכים משפטיים  איתן ליפסקר עו"ד 30/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 30/07/2018 שעה: 10:13
שלום רב. הנושאים שהעלית מרובים ומורכבים מכדי לדון בהם בפורום זה אולם בקצרה; א. בדרך כלל כדאי לנסות תחילה את דרך המו"מ להסכם. זה בהחלט יכול להיעשות באמצעות גישור. כדאי לפנות למגשר שהוא גם עו"ד העוסק בתחום. בכל מקרה, כל הליך המוגש כיום לבית המשפט למשפחה או לבית הדין הרבני מתחיל בסוג של הליך של הידברות. ב. מקרה של בגידה מוכחת של הגבר עשוי לגרור חיוב בכתובה בבית הדין הרבני. יחד עם זאת, ככלל, אין לאירוע כזה השלכות רכושיות. ג. באופן עקרוני הסדרי חלוקת השהות הנם בין ההורים וניתן לצפות כי האב הוא שיבצע את חלקו בהם. ואולם בפועל השיקול הדומיננטי הוא טובת הילדים ויש לבדוק האם היא נפגעת כתוצאה מכך שהורי האב מסייעים לו בביצוע חלקו בהסדרי השהות. מומלץ לפנות לייעוץ מסודר אצל עו"ד העוסק בתחום וזאת לפני ביצוע כל פעולה.
שאלה מחקרית  יעקב גולדמן 25/07/2018
מחבר: יעקב גולדמן תאריך: 25/07/2018 שעה: 10:41
שלום! אני כותב עבודה סמינריונית על חובת ההורים כלפי ילדיהם בחינוך המיוחד. השאלה מתמקדת בחובת ההורים/האב לזון את ילדיהם לאחר גיל 18. האם קיימות פסיקות אזרחיות ו/או רבניות בעניין? האם יש הבדל בין גיל 18 לגיל 21? האם יש דירוג ברמת הנזקקות של הילד? אשמח למענה שיכוון אותי לפסקים רלוונטיים. בתודה מראש, יעקב גולדמן
האם זה באמת אפשרי?  אורני כהן 25/07/2018
מחבר: אורני כהן תאריך: 25/07/2018 שעה: 07:47
שלום אני רוצה להתייעץ לגביי עזבתו של בעלי מהבית לאחר נשואין של 30 שנה היה לנו ויכוח סוער שכלל קללות וצעקות וגם את המשפט עכשיו את תראי מה אני יכול לעשות! הוא פשוט קם והלך והשאיר אותי עם כול החבות והתשלומים על הבית למרות שהבית וגם החשבונות וחובות הבית רשומים גם על שמו הוא טוען שבגלל שהילדים שלנו בוגרים הוא לא חייב לי כלום למרות שאנחנו עדיין נשואים ושזאות בעייה שלי בלבד ושהוא לא חייב לי כלום השאלה שלי היא אם באמת הוא יכול פשוט לקום וללכת מבלי שום הסכם ולעזוב אותי ככה עם חובות הבית והתשלומים למרות שהכול רשום על שם שנינו ולמרות שאנחנו עדיין נשואים לאן אני יכולה לפנות בכדי לברר על מצב שכזה?
חובות משותפים  איתן ליפסקר עו"ד 30/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 30/07/2018 שעה: 10:18
שלום רב. קיים כלל משפטי עקרוני הקובע כי חובות שנצברו במהלך החיים הרגיל הנם משותפים גם אם נרשמו רק על שמו של אחד מבני הזוג. כמובן שהאחריות לחוב משותף אינה תלויה בהמשך מגוריו של הבעל בדירה. בכדי לפעול למימוש אחריות ההעל לחלקו בחובות משותפים עליך לפנות לעו"ד העוסק בתחום אשר יפרוס בפניך את הפעולות המשפטיות בהן יש לנקוט.
הסדרי ראייה בחופש הגדול  מאי 17/07/2018
מחבר: מאי תאריך: 17/07/2018 שעה: 17:05
שלום רב, בהסכם הגירושים בניינו מצוין כי לאב הסדרי לינה בימי שני ורביעי וכל סופשבוע שני, וכי עליו להביא את הילדה למוסדות החינוך למחרת בבוקר. לצערי, לא מוגדר בהסכם שעת החזרה לבית האם בחופשים בהם לא מתקיימים לימודים. עד כה הגרוש תמיד החזיר את הקטינה בשעות הבוקר בהתאם לסיכום בניינו, אולם כעת הקשר בניינו הדרדר והגרוש מאיים לנצל זאת לרעה ולפעול ככל העולה על דעתו. מה ניתן לעשות בנידון? אם בהסכם מצוין כי לאב הסדרי לינה עד שעות הבוקר והוא מחויב להחזיר את הקטינה למסגרת החינוכית, מה הדין במקרה של חופשים, והאם ניתן בעצם לומר כי שעות בוקר הן עד 12:00 בצהריים? תודה על המענה
שעת החזרה  איתן ליפסקר עו"ד 17/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 17/07/2018 שעה: 19:56
שלום רב. על פניו בהעדר הוראה אחרת יש להותיר את שעת ההחזרה לשעה המקבילה לתחילת הלימודים דהיינו 8.00. בעדר שיתוף פעולה יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ומתן סעד זמני. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי טרם נקיטת כל פעולה.
מרבד הקסמים 225 אופקים   שמחה 16/07/2018
מחבר: שמחה תאריך: 16/07/2018 שעה: 15:15
שואלת בשביל ידיד גרוש שחי עם בנו הצעיר בן 25 בבית המשותף האישה /גרושתו עזבה את הבית בהסכמה ובהחלטתץ ביהמש וגרה עם משפחתה כעת ..מאחר שלא הצליחו למכור את ביתם המשותף החליטה הגרושה לחזור ולגור בבית המשותף עם הגרוש עד למכירת הבית היתכן ? זה אפשרי ? איך ניתן למנוע זאת
מגורים משותפים לאחר גירושין  איתן ליפסקר עו"ד 17/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 17/07/2018 שעה: 20:08
שלום רב. לא ברור משאלתך האם בית המשפט הורה לאשה לצאת מהדירה ואם כן באילו נסיבות, או שזו הסכמה שקיבלה תוקף החלטה ואם כן, האם מדובר בהסכמה מותנית. בהנחה שמדובר בהסכמה בלתי מותנית או בהוראה של בית המשפט ללא הגבלה, אסור לאשה לחזור לדירה וניתן לעתור בענין לבית המשפט. כמו כן, בהתאם לדין הדתי, אסור לגרושים לגור יחדיו תחת קורת גג אחת. בנסיבות האמורות עשוי בית הדין לתת צו מניעה בנושא. יחד עם זאת יש לזכור כי להרחקת האשה מהדירה עשויות להיות משמעויות משפטיות / כלכליות נוספות כגון שכ"ד ראוי. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי לפני כל פעולה.
חלוקת רכוש בגירושין  אלון 16/07/2018
מחבר: אלון תאריך: 16/07/2018 שעה: 12:04
שלום רב, עומדת להיות מועברת אלי דירה בירושה, האם בת זוגתי יכולה לתבוע איזשהו חלק המהדירה או שזכאית רק לחלוקת רכוש שנרכש רק במשותף?
דירת ירושה  איתן ליפסקר עו"ד 16/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 16/07/2018 שעה: 13:16
שלום רב, נכסים המתקבלים בירושה אינם חלק ממסת הנכסים המשותפים העומדת לחלוקה. יש לסייג קביעה זו במקרה בו נעשה שימוש משותף משמעותי בנכס שנתקבל בירושה, כגון מקרה בו דירה שנתקבלה בירושה משמשת למגורי המשפחה לתקופה משמעותית.
הוצאות מחייה של הבן  סיוון אדר 14/07/2018
מחבר: סיוון אדר תאריך: 14/07/2018 שעה: 16:01
שלום רב, אני גרושה בת 50 . בני בן 22 בקרוב ,משתחרר מהצבא ומתגורר בביתי. הוא מסרב לממן את הוצאות המחייה שלו. האם ניתן לתבוע את בני להשתתפות בהוצאות המחייה שלו ? תודה, סיוון
השתתפות בן בגיר בהוצאות המגורים  איתן ליפסקר עו"ד 16/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 16/07/2018 שעה: 13:21
שלום רב, באופן עקרוני את יכולה לתבוע את בנך הבגיר לשלם חלק יחסי של הוצאות המדור ואחזקת המדור בו הוא מתגורר. יחד עם זאת, בדרך כלל יהיה זה יותר פרקטי לבקש ממנו לעזוב את דירתך מאשר לנהל הליכים משפטיים מהסוג הנ"ל. כמובן שאת רשאית לפעול לפינוי הבן מהדירה באמצעים משפטיים.
המשך התיעצות  סיוון אדר 12/08/2018
מחבר: סיוון אדר תאריך: 12/08/2018 שעה: 10:25
שלום רב לעו"ד , בשנת 2014 בזמן הליך הגירושין חייבה השופטת את הבעל לשאת בהוצאות מחייתו בסך של 1000 שח עד שעזב את הבית על פי הוראה של בית משפט. לצערי אני חוששת שבני לא יעזוב את הבית אם אבקש ממנו .האם ניתן לחייב את הבן לשלם את הוצאות מחייתו כפי שהבעל חוייב על ידי בית המשפט? תודה על היעוץ
אמנון ותמר 24 גנות הדר  אריאלה 10/07/2018
מחבר: אריאלה תאריך: 10/07/2018 שעה: 23:53
שילמתי מראש שכט לעו"ד להגשת תביעה לביצוע ביטול צוואה ועוד. אנחנו שני תובעים. מסתבר שכנראה.שאין לנו סיכוי עניין בתיק ואנחנו בחוץ.מה קורה עם התשלום שכבר שילמתי? איך אני מקבלת אותו חזרה? האם אחריות עו"ד להשיב לי את הכסף או שאני צריכה להתמודד עם התובע השני שממשיך בתביעה? תודה מראש.
ענייני ירושה חשוב !!!  אוהד בוכובזה 10/07/2018
מחבר: אוהד בוכובזה תאריך: 10/07/2018 שעה: 18:01
היי, אשמח אם תוכלו לעזור לי לדעת מה עושים במצב הבא - סבא נפתר והסבתא בחיים, ושלושת הבנים רוצים לחתום על ויתור הירושה לטובת הסבתא, במהלך התהליך אחד מהבנים נפטר. שאלתי היא- מי מהאנשים חותם על הסכם הויתור על הזכויות עבור הסבתא שעדיין בחיים ? אשתו של הבן הנפטר או הנכדים (הילדים של הבן שנפטר) ? אודה מאוד לעזרתכם !
חתימה על הסתלקות  איתן ליפסקר עו"ד 16/07/2018
מחבר: איתן ליפסקר עו"ד תאריך: 16/07/2018 שעה: 13:36
שלום רב, הסתלקות יכולה להיחתם רק בידי יורש ועל כן אם הוא נפטר, יורשיו הם המוסמכים לחתום על ההסתלקות במקומו. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי טרם חתימה על הסתלקות מירושה / צוואה.
שאלה  קארינה 08/07/2018
מחבר: קארינה תאריך: 08/07/2018 שעה: 13:17
שלום אשמח לקבל מידע והכוונה, אני עומדת בפתח של תהליך גירושין עם ילד אחד. יש לנו סכום כסף קטן במשותף ומעבר לזה אין לנו רכוש במשותף. הוא מברש ממני שאני אעביר לו 20 אלף שקל מהחשבון והשאר יישאר לי. הוא טען שהוא רוצה את זה לטובת תשלום מזונות ואילו היום אמא שלו דיברה איתי וביקשה ממני את הכסף הזה על מנת לקנות לו ריהוט לבית בשכירות. אני הצעתי לו שנסגור את החשבון הזה והכס, יישאר כחיסכון לילד עד גיל 18 שבמידה וירצה יהיה לו כסף ללימודים, כך שלא אני ולא הוא מרווחים מזה אלא טובת הילד בלבד. השאלה שלי היא כזאת, האם אני יכולה לא להסכים לתת לו חלק מהכסף? ואיך מחליטים מה סכום המזונות שישלם לי? ושאלה נוספת, איפה עדיף לי לפתוח תיק גירושין, ברבנות או בבית משפט ? תודה על העזרה
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ