אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עורך דין דיני משפחה, המחוזי לביהמ"ש למשפחה: כל המחירים עולים, ורק צרכי הילדים לא משתנים? המחוזי לביהמ"ש למשפחה: כל המחירים עולים, ורק צרכי הילדים לא משתנים?
ברוב של שניים מול אחד, ביהמ"ש המחוזי בת"א דחה ערעור של אב גרוש על סכום המזונות שבו חויב. בדרך אגב, סגנית ביהמ"ש יהודית שבח, הבהירה שיש לשנות ולעדכן את סכום "צרכי הילדים", שמזה שנים קפא על שמריו.

דיני משפחה, תוספת של 1,800 ש' למזונות: האב לא חויב במימון מגורים שלא בצדק תוספת של 1,800 ש' למזונות: האב לא חויב במימון מגורים
המחוזי אמנם סרב להגדלת המזונות עצמם אך חייב את האב – שמסרב להיפגש עם בנותיו מזה כשנתיים – להשתתף בתשלומי המשכנתה על הדירה בה הן מתגוררות עם אמן.

עורך דין משפחה, דין שווה לאב הביולוגי ובן זוגו: ההורות תוכר מיום הלידה דין שווה לאב הביולוגי ובן זוגו: ההורות תוכר מיום הלידה
שופטת ביהמ"ש למשפחה איריס אילוטוביץ' סגל קבעה כי אין סיבה "לדחות" את הורותו של בן הזוג למועד הוצאת הצו המשפטי. אם בעיני הילדה הוא אביה מיום לידתה – אז למה לקבוע שההורות חלה מיום שרירותי אחר?

עורך דין משפחה, קיבלו צו הורות – אף שהגישו את הבקשה 5 שנים לאחר הלידה קיבלו צו הורות – אף שהגישו את הבקשה 5 שנים לאחר הלידה
בית המשפט למשפחה בתל אביב קיבל בקשה של בנות זוג להכרה באם הלא ביולוגית כהורה, ללא תסקיר. המדינה התנגדה לבקשה בשל הנחיות שקובעות שיש להגיש אותה בתוך 90 יום מהלידה.

עורך דין משפחה, המתינה עם גביית המזונות – והפסידה אותם המתינה עם גביית המזונות – והפסידה אותם
4 שנים חיכתה אם לשלושה עד שהחלה לפעול לגביית חוב של כ-375 אלף שקל מהאב. השופט סבר כי אם לא היה דחוף לה לקבל את המזונות בזמן, סימן שלא הייתה זקוקה להם.

דיני משפחה, חתומים על הסכם גירושים? המזונות יופחתו רק במקרים קיצוניים חתומים על הסכם גירושים? המזונות יופחתו רק במקרים קיצוניים
אב ביקש להתחשב בירידה המשמעותית בהכנסותיו עקב פיטוריו. האם טענה לעומת זאת כי מצבו התעסוקתי אף פעם לא היה יציב כך שדבר לא השתנה. בית המשפט הסכים עמה ושלח את האב למצוא עבודה נוספת.

עורך דין משפחה, הופלתה לרעה בצוואת אביה ודרשה חלוקה צודקת. מה פסק ביהמ״ש? הופלתה לרעה בצוואת אביה ודרשה חלוקה צודקת. מה פסק ביהמ״ש?
אב ל-12 שנפטר ב-1997 הוריש בצוואה בעל פה קרקעות לחמישה מבניו. בקשת אחת מבנותיו לבטל את צו קיום הצוואה שניתן לפני 21 שנה נדחתה לאחרונה.

עו"ד משפחה, אם מסיתה הוזהרה: יוטלו סנקציות אם הניכור ההורי יימשך אם מסיתה הוזהרה: יוטלו סנקציות אם הניכור ההורי יימשך
ילד כבן 12.5 מסרב מזה כשנתיים וחצי להיפגש עם אביו. בהחלטה נוקבת הבהיר בית המשפט כי האם אחראית למצב, וחייב אותה לפעול אקטיבית לחידוש הקשר בין השניים.   

עורך דין דיני משפחה, לא מתנה ולא "זכות מגורים לכל החיים": הכלה תיאלץ לפנות את דירת חמותה לא מתנה ולא "זכות מגורים לכל החיים": הכלה תיאלץ לפנות את דירת חמותה
בני זוג נישאו ועברו להתגורר בדירה של אמו של הבעל. בהמשך הבן עזב את הדירה וכיום הם נמצאים בהליכי גירושין. בית המשפט קיבל את תביעת האם לפינוי כלתה מהדירה, ודחה את הטענה כי מדובר במתנה.

עורך דין דיני משפחה, הערעור התקבל: האב ישלם מזונות על פי הסכם הגירושין ולא יותר הערעור התקבל: האב ישלם מזונות על פי הסכם הגירושין ולא יותר
כשלוש שנים לאחר שחתם על הסכם גירושין, ביהמ"ש לענייני משפחה החליט להגדיל מזונות שאב ישלם לבתו עבור "הוצאות חינוך שלא נצפו בעת עריכת הסכם הגירושין". ביהמ"ש המחוזי חלק על כך וביטל את הגדלת המזונות.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום דיני משפחה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ