אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עורך דין דיני משפחה, המחוזי ביטל החלטת מינוי מומחה והורה לביהמ"ש למשפחה להתייעץ עם הצדדים המחוזי ביטל החלטת מינוי מומחה והורה לביהמ"ש למשפחה להתייעץ עם הצדדים
סיפור מסמר שיער: מצד אחד אם שטוענת כי בתה סכיזופרנית ומבקשת להתמנות כאפוטרופא שלה, ומצד שני הבת שטוענת כי הוריה התעללו בה מינית. ביהמ"ש המחוזי סבר שצריך היה להתייעץ עם הצדדים לגבי זהות המומחה שיבחן את מצבה הנפשי.

עורך דין דיני משפחה, לא עשה בדיקת פוליגרף – ישלם לגרושתו 180,000 שקל לא עשה בדיקת פוליגרף – ישלם לגרושתו 180,000 שקל
גבר ואישה שהתגרשו נותרו במחלוקת לגבי תשלום כתובתה של האישה, והעלו טענות אחד נגד השניה. שניהם הסכימו לבצע פוליגרף, אך בסופו של דבר רק האישה עשתה את הבדיקה. התוצאה היתה שהגרוש חויב לשלם לה.

עורך דין ביטוח לאומי, עמידה ממושכת והליכה מוגבלת: ספרית עם מחלת רגליים תוכר כנפגעת עבודה עמידה ממושכת והליכה מוגבלת: ספרית עם מחלת רגליים תוכר כנפגעת עבודה
המוסד לביטוח לאומי סירב להכיר בדליות ברגליים כתאונת עבודה, אך בית הדין הפך את קביעתו, לנוכח חוות דעת מומחה מנומקת ומשכנעת.

עורך דין מקרקעין, ביטלו עסקה בשווי 3 מיליון שקל – יקבלו חזרה את ״דמי הרצינות״? ביטלו עסקה בשווי 3 מיליון שקל – יקבלו חזרה את ״דמי הרצינות״?
שלושה שותפים חתמו על זיכרון דברים לרכישת נכס ושילמו למוכר ״דמי רצינות״ בסך 50,000 שקל. מאוחר יותר ביטלו את העסקה. המוכר סירב להשיב להם את הסכום אך בית המשפט פסק לטובתם.

עורך דין משפחה, מי יקבל את רכוש הקשיש הערירי – ״כולל״ או אחיין? מי יקבל את רכוש הקשיש הערירי – ״כולל״ או אחיין?
קשיש שנפטר הותיר שתי צוואות. בראשונה הותיר את ביתו וכספיו לבית מדרש ובשנייה לאחיינו ולבן האחיין. בקשת בית המדרש לפסול את הצוואה השנייה בשל אי כשירות והשפעה לא הוגנת נדחתה.

עורך דין דיני משפחה, החותנת תבעה 175,000 ש' מכלתה לשעבר, אך ביהמ"ש ממש לא השתכנע החותנת תבעה 175,000 ש' מכלתה לשעבר, אך ביהמ"ש ממש לא השתכנע
החותנת ובתה טענו כי נתנו הלוואה לכלתה ולבנה, ולאחר שהתגרשו תבעו אותה. השופטת קבעה כי התובעות אינן אמינות כלל, וכי הרוח החיה מאחורי התביעה היא הבן.

עורך דין, ביהמ״ש החזיר תיק לוועדה רפואית בפעם השלישית: לא נימקה את ההחלטה ביהמ״ש החזיר תיק לוועדה רפואית בפעם השלישית: לא נימקה את ההחלטה
בקשתו של שוטר להכיר בהחמרה ברעש הקבוע באוזניו נדחתה על ידי וועדה רפואית. בית המשפט קיבל את ערעורו ובפעם השלישית החזיר את התיק לוועדה כדי שתעיין במסמכים הרפואיים ותנמק את החלטתה.

עורך דין עבודה, עו״ד יורם שפטל יפצה את מזכירתו לשעבר ב-332,000 שקל עו״ד יורם שפטל יפצה את מזכירתו לשעבר ב-332,000 שקל
המזכירה הועסקה במשרדו של עורך הדין במשך כ-15 שנה עד לפיטוריה. בית הדין לעבודה חייב אותו לפצות אותה על פגמים בשימוע, פיצויי פיטורים, הלנת פיצויי פיטורים ופדיון חופשה.

עו"ד מקרקעין, קבלן יפצה לקוחות בכ-200 אלף ש' עקב שיפוץ לקוי קבלן יפצה לקוחות בכ-200 אלף ש' עקב שיפוץ לקוי
הקבלן ניסה להתכחש לאחריות בטענה שהיה בסך הכל "עובד פשוט" אלא שעדותם המהימנה של הלקוחות כמו גם מארג הראיות שהציגו בבית המשפט לא הותירו ספק לגבי אחריותו לליקויי הבנייה.

עורך דין פלילי, "מחדלים אקוטיים": בית המשפט ביטל כתב אישום נגד שני צעירים "מחדלים אקוטיים": בית המשפט ביטל כתב אישום נגד שני צעירים
המדינה האשימה שני צעירים ממוצא אתיופי בתקיפת שוטר, אך השופטת מצאה פגמים חמורים בחקירה, למשל בנוגע לזכות לקרוב משפחה בחקירה ולזכות לקבל סנגור ציבורי. השופטת: "לא נעשה כל מאמץ למלא אחר הוראות המחוקק".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ