אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> עורך דין ומשרדי עורכי דין >> דיני בוררות >> בני ברק >> רונן סטי ושות' משרד עורכי דין

רונן סטי ושות' משרד עורכי דין

רונן סטי ושות' משרד עורכי דין

רונן סטי ושות' משרד עורכי דין

תחומי עיסוק: דיני בוררות, מגשרים, גישור ובוררויות, ליטיגציה, משפט בינלאומי, דיני חוזים, דיני מקרקעין, ליקויי בנייה

רונן סטי ושות' הנו משרד עו"ד מסחרי העוסק בניהול ובייצוג בהליכי בוררות מסחרית ובינלאומית ובעל מוניטין רב בתחום זה. בכלל זאת עוסק באישור, ביטול וערעור על פסקי בוררות וכן בייצוג בבוררויות ICC בינ"ל.  עו"ד סטי מכהן בנוסף כבורר וכמגשר מנוסה מזה קרוב ל – 20 שנה, לצד קשת מינויים ייחודית כיו"ר וועדות בוררות ויישוב סכסוכים מחוזית וארצית בלשכת עורכי הדין לאורך שנים, כמו גם מינויים בכירים בזירה הבינ"ל. בתחום זה מציע המשרד במידה רבה חדשנות ויצירתיות בניהול הסכסוך בהשוואה לניהול הליכי ליטיגציה בבתי המשפט.

משרדנו עוסק בנוסף בייצוג לקוחות בהליכי ליטיגציה בבתי משפט שכן במקרים רבים זו "ברירת המחדל" העומדת בפני הלקוח, אך פועל בשילוב דרכים חדשניות "לנצח את הסכסוך מחוץ לקופסא". כך לדוגמה, בצד ניהול ההליכים בבית המשפט מיושמת התמחות המשרד וניסיונו הרב בייצוג בהליכי גישור לטובת "הסכם מנצח", לעיתים מופנה הסכסוך להכרעת בורר, דבר שבית המשפט מוצא בחיוב וכמובן שאנו פועלים במלוא המרץ לייצג את לקוחותינו עד לפסק דין חלוט בבית משפט היכן שהדבר מתבקש ובמלוא העוצמה.

התחומים בהם רונן סטי ושות' מייצג ומנהל הליכי בוררות, כמו גם סכסוכים בבית משפט מגוונים וכוללים, בין היתר, סכסוכים מסחריים ובינ"ל, בניה ונדל"ן, תאגידים ושותפויות, הפצה, זכיינות וסוכנות ואף בסכסוכי ירושה. נישה ייחודית שמורה לעסקים משפחתיים. אכן, קיימת לדעתנו חשיבות מכרעת "לנצח את הסכסוך"; בית המשפט אינו הכתובת היחידה לכך, אלא שילוב בין מסורתי וחדשני. זו משנתנו.

בוררות עסקית ובינלאומית

עו"ד רונן סטי העומד בראש המשרד הנו עתיר ניסיון בניהול וייצוג בהליכי בוררות מסחרית. לאורך 15 שנה הוביל ומוביל גם כיום את הוועדות המקצועיות בלשכת עורכי הדין וחבר בפורומים בינ"ל בתחום זה, בפרט בבית הדין הבינ"ל לבוררות של ה - ICC. בשנת 2008 תוקן חוק הבוררות  ביוזמה אותה הוביל המאפשרת קביעת מנגנון ערעור הסכמי על פסקי בוררות. למשרדנו התמחות ייחודית בבוררות עסקית ובינלאומית, בין היתר בתחומי הליבה הבאים:

ייצוג בהליכי בוררות עסקית ובענף הבניה

ייצוג בהליכי בוררות בקשת תחומים ובכלל זאת בין שותפים, חברות ואנשי עסקים, בתחומי בניה, תשתיות ונדל"ן, הפצה וזכיינות, עסקים משפחתיים, סכסוכי אחים וירושה והתמחות מיוחדת גם במגזר החרדי ועוד; אנו מאמינים וניסיוננו מוכיח זאת ללא ספק כי ייצוג בהליכי בוררות מחייב התמחות בדיני בוררות ולא רק הבנה משפטית של תחום הסכסוך כדוגמת דיני חוזים, דיני מקרקעין, שותפויות, או כל תחום אחר. לא פעם ההצלחה, או הכישלון בהליך הבוררות נובעת דווקא מניהול נכון של דיני הבוררות, בדומה לכך שהתנהלות שגויה בבית המשפט עלולה לעלות ביוקר. 

אישור, ביטול וערעור על פסקי בוררות לפי חוק הבוררות

משרדנו מקיים התמחות הכוללת ניסיון רב בביטול פסק בוררות בהם התנהלות הבורר, או מי מהצדדים מצדיקה זאת לפי סעיפים 24 וסעיף 26 לחוק הבוררות. לצד זאת עוסק משרדנו, מנגד, גם בהגנה על פסקי בוררות מפני בקשות ביטול. המשרד צלח הליכי הגנה על פסק בוררות ואף ביטול פסק בוררות, כמו הליכי העברת בורר מתפקידו בקשת של ערכאות בתי משפט שלום, מחוזי ועליון ובמגבלות המתבקשות גם בחו"ל.

 ייצוג בהליכי בוררות בינלאומית

למשרד התמחות ייחודית בבוררויות ICC  לנוכח פעילותו הרבה של עו"ד סטי בהליכים אלה. בכלל זאת חיבר את הספר היחיד בשפה העברית על בוררות בינ"ל ב – ICC, "מורה נבוכים לפרקליט הישראלי בבוררות ICC", הוצאת ICC – ישראל, 2009, תירגם מאנגלית לעברית את 3 מהדורות הכללים של כללי הבוררות של ה – ICC, 1998, 2012 ו – 2017 וכן כיהן כחבר בית הדין בשנים 2011-2015 וחבר כיום בוועדת הבוררות הבינ"ל הפועלת לצד בית הדין. זאת כמובן לצד ייצוג וייעוץ בתיקי בוררות בינ"ל הכוללים הליכים למול חברות שוויצריות, גרמניות, ספרדיות, אמריקאיות ועוד. תחומי העיסוק הנם עסקיים מגוונים וכוללים עסקאות בינלאומיות, תחומי הפצה, תשתיות, בניה, שותפויות, תאגידים ועוד.

בעניין זה יש לציין כי מומלץ מאד לחברות להיוועץ בעורכי דין המומחים בהליכי בוררות בינלאומית כבר בשלב חיבור הסעיף החוזי שכן יש לו השלכות רבות, עד כדי דרקוניות על ניהול ההליכים עצמם.

במהלך השנים דורג עו"ד סטי ומשרדו בדירוגים בינ"ל כעו"ד ומשרד מוביל בתחום הבוררות הבינלאומית ובין היתר:

  • Nominated by legal's Finest as the Arbitration Law Expert and Recommended Attorney in Israel, 2014-2015;
  • Nominated by Arbitration Law Experts as 2014's Recommended Lawyer in Israel;
  • Nominated by Expert Guides/The World's Finest Lawyers Chosen by Their Peers as one of the leading practitioners in Commercial Arbitration, 2014-2015;

בוררות במגזר החרדי

משרדנו עוסק בייצוג לקוחות בהליכי בוררות במגזר החרדי. כידוע, סכסוכי רכוש וממון נפתרים במגזר החרדי בהליכי בוררות, במקרים רבים גם בבתי דין לבוררות. הדין החל הנו הדין הדתי. יחד עם זאת, הבוררות כפופה לכללי הדין האזרחי, היינו, חוק הבוררות. ניהול הבוררות בניגוד לחוק הבוררות יכול להביא לביטול פסק הבוררות, השלמתו או תיקונו. במקרים קיצוניים ניתן להביא לסיומו של הליך הבוררות ואף לביטולו תוך כדי ההליך. במספר מקרים בהם ייצג משרדנו בהליכי בוררות על פי שטרי בוררות של בתי דין או בפני בוררים פרטיים מצאנו כי שילוב דיני הבוררות וטיעון על פיהם עשוי להיות מכריע לטובת הלקוח. כך לדוגמה, אם נמנעה זכות טיעון והבאת מסמכים, אם נפלו פגמים בסדרי הדיון או שסעיף/שטר הבוררות אינו מתיר את ניהול הבוררות כפי שהיא מתנהלת ודוגמאות נוספות. אנו פועלים גם בשיתוף פעולה עם טוענים רבניים על מנת לתת ללקוח מעטפת מלאה של דין דתי ודיני בוררות במטרה להשיג פתרון יעיל, הוגן ומנצח לסכסוך. 

ניהול הליכי ליטיגציה בבתי משפט

רונן סטי ושות' עוסק בייצוג וניהול הליכים בבתי משפט בקשת תחומי החוזים העסקיים, בניה, שותפויות, נדל"ן, הפצה מסחרית ובינ"ל ומשלב, במקרים המתאימים, פתרונות חדשניים לפתרון הסכסוך גם מחוץ לבית המשפט. זאת לנוכח העומס הרב בו נושאת מערכת בתי המשפט וחשיבות פתרון הסכסוך על פני ניהולו לאורך שנים רבות.

הדגש המושם בייצוג הלקוחות הנו שילוב בין ניהול נחוש ונחרץ בבית המשפט עד לפסק דין סופי ובין ניצול ההזדמנויות למציאת פתרון יעיל ומהיר יותר לטובת הלקוח בהליכי משא ומתן, גישור או בוררות אליהם מפנה בית המשפט ועשויים לחסוך זמן ולעיתים גם עלויות רבות. מתוקף התמחותו של המשרד בתחומים אלה נמצא כי במקרים רבים ניתן לנצח את הסכסוך ולהמשיך בניהול העסקים השוטף.

המשרד, מקיים בנוסף לייצוג המשפטי ה"רגיל" בבתי משפט שירות ייחודי קבוע ללקוחותיו השם דגש על מניעת ופתרון סכסוכים טרם משפט, משלב סעיפי יישוב סכסוכים בהסכמי התקשרות ומיישם אותם באופן אשר צפוי להפחית את כמות הסכסוכים בארגון.

ניהול וייצוג בהליכי גישור

במהלך 20 השנה האחרונות ניהל עו"ד סטי הליכי גישור רבים בקשת תחומי פעילות המשרד ובכלל זאת בקרב חברות ועסקים מובילים בזירה הישראלית ואף הבינלאומית. ספרו, "דרך גישור להסכם" צוטט בפסקי שונים בבתי המשפט ובכלל זאת בבית המשפט העליון ונחשב למדריך ייחודי באשר לניהול הליכי גישור.

משרדנו פועל בתחום זה גם בייצוג לקוחותינו בהליכי גישור. כיום, הליכי הגישור מתנהלים במקרים רבים פרי הפניית בית המשפט ושימוש נכון של הליך זה עשוי להביא לפתרון מעשי של הסכסוך בשלביו הראשונים בבית המשפט ולחסוך עלויות זמן וכסף נכבדים ללקוח. מכח הניסיון אשר נצבר בתיקים רבים במשרד והמוניטין הרב, מסייע הדבר בידי לקוחותינו לפתור סכסוכים בדרכים יצירתיות וחדשניות.

מינוי עו"ד רונן סטי כבורר

עו"ד סטי עוסק ברציפות במהלך 18 השנה האחרונות בניהול הליכי בוררות כבורר במקביל לייצוג בהליכי בוררות והליכי ליטיגציה בבתי המשפט. עו"ד סטי נמנה על רשימה מצומצמת מאד של עורכי דין עתירי ניסיון בניהול הליכי בוררות בישראל כבוררים. הבוררות מתנהלת על פי כללים הנקבעים על ידי הצדדים בהסכם הבוררות. לצדדים ניתנת אפשרות לאמץ את כללי הבוררות אשר חיבר עו"ד סטי ומופיעים בקוד סטי לבוררות ויישוב סכסוכים או כל מנגנון אחר לפי רצונם וקביעתם. כללי קוד סטי כוללים אפשרות לניהול הליך בוררות עם פסק בוררות סופי ללא ערעור, פסק בוררות הכולל ערעור בפני מותב בוררות אחר, או ברשות בית המשפט, הכל בהתאם לחוק הבוררות.

יכול והבוררות תתנהל לפי פורמט בית משפט, אך יכול ובשיתוף פעולה של הצדדים ועורכי הדין שלהם ינוסח מודל בוררות בהתאם למידותיהם הכולל מנגנון BMBY במקרה של שותפות, בוררות "בייסבול" חדשני בתביעות כספיות שונות וכן מתווה דיוני שמטרתו להביא להכרעה מהירה ויעילה יותר מאשר התדיינות רגילה או בוררות המחקה כמעט את ההליך בבית משפט.

מינויים רלבנטיים

במשך 15 השנה האחרונות נושא עו"ד סטי בקשת מינויים בעולם הבוררות המסחרית והבינלאומית. החל משנת 2016 כיו"ר משותף של הוועדה המחוזית לבוררות ויישוב סכסוכים (דרכים אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים) בלשכת עורכי הדין וכן כיו"ר הוועדה המחוזית למשפט מסחרי בינ"ל. כמו כן חבר עו"ד סטי בוועדה הבינ"ל לבוררות הפועלת לצד בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC.

בין יתר מינויו של עו"ד בשנות הפעילות:

2003-2011 – יו"ר הוועדה המחוזית לבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין;

2011-2013 – יועץ ליו"ר לשכת עורכי הדין בתחום הבוררות והגישור;

2013-2015 – יו"ר הוועדה הארצית לבוררות וגישור (יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות בלשכת עורכי הדין);

2008 ואילך – חבר וועדת הבוררות ויישוב סכסוכים הבינ"ל של ה – ICC, לשכת המסחר הבינ"ל הפועלת לצד בית הדין הבינלאומי לבוררות של ה – ICC.

לקשת תפקידים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט של משרדנו.

פעילות אקדמית והרצאות

  • מרצה מן החוץ יחד עם פרופ' אריה רייך באוניברסיטת בר אילן בשנים 2009-2012 בקורס בוררות מסחרית ובינלאומית;
  • מרצה מן החוץ יחד עם פרופ' מיכל אלברשטיין באוניברסיטת בר אילן בקורס משא ומתן וגישור בין תרבותי בשנים 2006-2012;
  • מרצה מן החוץ בלימודי התואר השני באוניברסיטת תל אביב בחוג ליישוב סכסוכים בקורס בוררות הסכמית ובינלאומית בשנים 2006-2012;
  • במהלך השנים 2003-2017 ייזום, ניהול והנחיית קורסי בוררות, גישור והשתלמויות מקצועיות בתחום בלשכת עורכי הדין במסגרת תפקידו של עו"ד סטי כיו"ר הוועדות השונות בתחומי הבוררות והגישור.

פייסבוק

ספרים בחיבורו של עו"ד רונן סטי

בוררות בינלאומית, "מורה נבוכים לפרקליט הישראלי בבוררות ICC", הוצאת ICC – ישראל, 2009;

"דרך גישור להסכם", הוצאת דרכים, התשס"א – 2001;

"הסכם מנצח" בהוצאת פרלשטיין גינוסר, 2008;

חוברת קוד סטי לבוררות, גישור ויישוב סכסוכים הכוללת דוגמאות הסכמי בוררות וסעיפי בוררות לחוזים מסחריים, 2014.

פרסומים  (ניתן להיכנס למאמרים באמצעות הקישורים)

כללי הבוררות החדשים ב – ICC, ;2017

תפקידו של הדירקטוריון בקביעת מתווה לפתרון סכסוכים משפטיים ומניעת סיבוכים משפטיים, איגוד הדירקטורים בישראל, מידיעון לדירקטורים ובכירים, יולי 2017;

המדינה הולכת לבורר – דה מרקר;

יישוב סכסוכים / רונן סטי – מהפכת הבוררות, דה מרקר;

הכנסת אישרה תיקון לחוק הבוררות – כלכליסט;

מזוז שובר את המונופול של בתי המשפט- דה מרקר`

גישור חובה מתחיל עכשיו- דה מרקר;

מהפכת הבוררות בפתח- כלכליסט;

ללמוד מפרשת חפציבה- גלובס;

העניין בבירור- כללי הבוררות של ה ICC, מסילות סחר, ICC – ישראל;

חמש הערות על הבוררות בישראל;

הכנסת אישרה את התיקון לחוק הבוררות - גלובס`

לעזור לנפגעי הכרמל להגיע לפיצוי מוסכם- דה מרקר;

מינוי שמאי למומחה אינו הופך אותו לבורר – כלכליסט;

איך יוצאים מזה?, ידיעות ירושלים;

הצעת חוק :בית המשפט יוסמך לתת תוקף של פסק דין להסכם גישור, הארץ;

לוותר על הכוח, מעריב;

"קוד דנציגר" לבוררים, דה מרקר;

כרטיס בכיוון אחד, גלובס

לפתור את סכסוך הרופאים בבוררות בייסבול בחודש

השר"פ של עולם המשפט, גלובס
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספותכתבות נוספות בתחום דיני בוררות

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ