אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

נהג שנמצא אחראי לתאונת דרכים קשה זוכה בערעור
נהג רכב מסחרי הואשם שסטה מנתיבו והתנגש ברכב מסחרי אחר בו היו נהג ונוסע. כל המעורבים נפצעו קשה. בית המשפט לתעבורה הרשיע אותו אך בית המשפט המחוזי הטיל ספק בממצאי הבוחן המשטרתי.

עורך דין נהיגה בשכרות, זוכה מנהיגה בשכרות: אף אחד מהשוטרים לא ראה את הנאשם נוהג זוכה מנהיגה בשכרות: השוטרים לא ראו את הנאשם נוהג
כשהניידת הגיעה למקום שבו עצר הרכב אחרי מרדף הנאשם והחבר שנסע איתו עמדו בחוץ. השוטרים העידו כי הדיף ריח כבד של אלכוהול וסירב להיבדק אבל השופטת קבעה כי לא הוכח מעבר לכל ספק סביר שהוא היה הנהג.

ביהמ״ש קורא להסדיר את השימוש במערכת מעקב סודית של המשטרה
במסגרת בקשה להסרת חיסיון קבע בית המשפט לתעבורה בירושלים כי מאגר מידע שמנהלת המשטרה הכולל מעקב אחר תנועות של נהגים עלול לפגוע בפרטיות ודורש הסדרה בחוק.

עו"ד תעבורה, זיכוי משימוש בטלפון נייד בנהיגה בגלל אי דיוקים בדו"ח זיכוי משימוש בטלפון נייד בנהיגה בגלל אי דיוקים בדו"ח
השופט קבע כי אפילו שעדות השוטר הייתה מהימנה הצליח הנאשם לעורר ספק סביר באמצעות פלט שיחות ופערים בגרסאות לגבי צבע המכשיר ומצבו של החבר שיש לידו ברכב.

הקלה בעונש לנהגת שלחצה בטעות על הגז ודרסה אישה
הנהגת עצרה לפני מעבר החציה ופגעה בהולכת הרגל שהחלה לחצות את הכביש. לנפגעת נגרמו שברים באגן. בית המשפט המחוזי הפחית את עונשה של הנהגת ורישיונה ייפסל ל-6 חודשים במקום ל-12 חודשים.

הרישיון נפסל, הערעור נדחה, אבל ביהמ"ש השתכנע שהנהג לא ידע
הנהג סיפר שאחרי שערעורו על הפסילה נדחה הוא פגש ״עורך דין״ שהבטיח לבטל את רוע הגזירה. בהמשך הוא אכן קיבל רישיון חדש ממשרד הרישוי וסבר שהוא נוהג כדין. הסיפור הלא שגרתי הביא לזיכויו.

עורך דין תעבורה, לא הוכח שהשוטרת יכלה להבחין בטלפון הנייד – הנהג זוכה לא הוכח שהשוטרת יכלה להבחין בטלפון הנייד – הנהג זוכה
שוטרת רשמה לנהג דו"ח על שימוש בטלפון נייד בנהיגה בטענה שאחז בו צמוד לרגליו. הנהג התעקש על משפט והצליח לעורר ספק לגבי האפשרות שהשוטרת ראתה את הרגליים שלו מהניידת.

עו"ד תעבורה, קוצרה פסילה מנהלית של חשוד בפגיעה ברוכב אופניים חשמליות קוצרה פסילה מנהלית של חשוד בפגיעה ברוכב אופניים חשמליים
בית המשפט קיבל את טיעוני הסניגור שלפיהם לא נשקפת מהחשוד מסוכנות גבוהה לנוכח העובדה שמעולם לא היה מעורב בתאונת דרכים ועבירת התעבורה האחרונה שלו היא מלפני 14 שנה.

נהג למרות שרישיונו פקע לפני 17 שנה – ולא יירצה מאסר
האיש, שרישיון הנהיגה שלו לא בתוקף מאז 2002, נתפס נוהג בשתי הזדמנויות שונות. המדינה דרשה מאסר אך בזכות הסדר טיעון נגזרו עליו עונשים קלים יותר.

עורך דין נהיגה בשכרות, נהג שיכור על אופניים חשמליים – המדינה ויתרה על מאסר נהג שיכור על אופניים חשמליים – המדינה ויתרה על מאסר
למרות 27 הרשעות תעבורה קודמות ועבר פלילי הסכימה המדינה להסדר טיעון מקל שאושר בבית המשפט לתעבורה: קנס של 1,500 שקלים, פסילת רישיון ל-4 שנים, צו מבחן, פסילה ומאסר על תנאי.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום תעבורה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ