אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עוד חובות, הלכה חדשה: פיצויים של פושט רגל על הפסדי השתכרות שייכים לנאמן הלכה חדשה: פיצויים של פושט רגל על הפסדי השתכרות שייכים לנאמן
מהלך דרמטי בעליון: שונתה הלכת ידידיה, שניתנה לפני כ-50 שנה. מעתה, פושטי רגל שתובעים פיצויים על נזקי גוף לא יוכלו להשאיר את כל הכספים בידיהם.

עורך דין פשיטת רגל, אחרי 25 שנה, החייבת תקבל הפטר: "הגיעה העת לשחררה מכבלי ההליך" אחרי 25 שנה, החייבת תקבל הפטר: "הגיעה העת לשחררה מכבלי ההליך"
כשהיתה בשנות ה-30 לחייה, אישה חתמה כערבה לחובות של בעלה, שלימים הפך לגרוש שלה. מאז ועד היום, בהיותה בת 64, היא מצויה בהליכים משפטיים שונים. לאחרונה בית המשפט החליט לשים סוף לחובותיה.

עורך דין פשיטת רגל, הבנק חזר בו מהסכמתו כלפי החייבים – אך ייאלץ לשלם להם 144,000 ש' הבנק חזר בו מהסכמתו כלפי החייבים – אך ייאלץ לשלם להם 144,000 ש'
במסגרת הליכי פשיטת רגל, "מזרחי טפחות" הגיע להסכמות עם זוג חייבים שדירתם תמומש לטובתו בכפוף לתשלום דיור חלופי. הדירת מומשה, אך הבנק נסוג מהסכמתו. השופט מתח ביקורת על הבנק שפעל מתוך אינטרס צר.

עורך דין הוצאה לפועל, "בלתי אמין בעליל": חברת המים דרשה כ-33,000 ש', וחטפה ביקורת מבית המשפט "בלתי אמין בעליל": חברת המים דרשה כ-33,000 ש', וחטפה ביקורת מבית המשפט
חברת "מי שיקמה" – תאגיד המים של עיריית חולון – טענה כי התושבת לא שילמה חשבונות במשך מספר שנים. בית המשפט דחה את תביעתה לאחר ששוכנע כי לאורך השנים התנהלה באופן בעייתי.

עורך דין, אחרי 15 שנה כפושט רגל – ניצול שואה קיבל סוף סוף הפטר אחרי 15 שנה כפושט רגל – ניצול שואה קיבל סוף סוף הפטר
בית המשפט המחוזי קבע שהליך פשיטת הרגל בו נתון החייב בן ה-73 מאז 2004 יסתיים מאחר שאינו מועיל עוד לאף אחד. פסק הדין ניתן ברוח חוק חדלות הפירעון החדש ששם את הדגש על שיקום החייב.

עורך דין, צבר חובות בסך 950 אלף ש׳ – האם גרושתו תשלם חצי? צבר חובות בסך 950 אלף ש׳ – האם גרושתו תשלם חצי?
הלוואה שניתנה לבעלה לשעבר של האישה לפני כ-11 שנה לא הוחזרה. הנושה פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לחייב את הגרושה בחצי מהסכום אך נדחה, בין היתר, בשל הסדר נושים שאושר ב-2012.

עוד חובות, בנק רוסי ביקש פשיטת רגל לאוליגרך שעלה לישראל – ונדחה בנק רוסי ביקש פשיטת רגל לאוליגרך שעלה לישראל – ונדחה
במסגרת הבקשה להוצאת צו לכינוס נכסיו של איש העסקים יצחק איגור מבלון נטען כי הוא ברח לישראל כדי לחמוק מחובות של מאות מיליוני דולרים לנושים ברוסיה. אלא שבית המשפט קבע כי לא הוכח שלמבלון יש נכסים בארץ.

עוד פשיטת רגל, נדיר: המחוזי אישר לחייב לחזור בו מבקשת פשיטת רגל נדיר: המחוזי אישר לחייב לחזור בו מבקשת פשיטת רגל
החייב – בחור צעיר – טען כי נהג בפזיזות ולא הבין את השלכות ההליך על עתידו הכלכלי והחברתי. בית המשפט החליט ללכת לקראתו.

עורך דין חובות, החייב ניצח: כספי הפנסיה יעברו לקופת הנושים ללא קיזוז חובותיו לקופה החייב ניצח: כספי הפנסיה יעברו לקופת הנושים ללא קיזוז חובותיו לקופה
"מגדל" – שאצלה צבורים הכספים – ביקשה להעביר את הכספים בהפחתת חובות שצבר החייב על הלוואות שלא החזיר, אבל לא הוכיחה שעמדה בתנאי החוק שמאפשרים זאת.

עורך דין הוצאה לפועל, מעקלים הגיעו באמצע הלילה: המדינה תפצה את האזרח ומשפחתו מעקלים הגיעו באמצע הלילה: המדינה תפצה את האזרח ומשפחתו
חברה לגביית קנסות שלחה חבורה של אנשים אל ביתו של תושב סחנין בסצנה של "סרט פשע", והכל בגלל קנס שכבר שולם. בפסק הדין נכתב: "חובתה של המדינה לפעול כלפי אזרחיה בהגינות וברגישות ולא באופן דורסני ובלתי סביר".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום הוצאה לפועל באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ