אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עורך דין נדלן, איחור של שנה במסירה וליקויי בנייה: כ-150 אלף ש' לרוכשים איחור של שנה במסירה וליקויי בנייה: כ-150 אלף ש' לרוכשים
חברת הבנייה איבדה את זכות התיקון עקב חוסר האמון השורר בינה לבין הרוכשים, ולכן תשלם להם עבור תיקון הליקויים שאיתר מומחה ביהמ"ש. בנוסף, היא חויבה בפיצוי על עיכוב לא מוצדק בהשלמת הבנייה.

עורך דין דיני מקרקעין, שקית מלאה מזומן: השופט האמין למוכר הזקן שטען כי קיבל רק חלק מהכסף שקית מלאה מזומן: השופט האמין למוכר הזקן שטען כי קיבל רק חלק מהכסף
עסקה לרכישת קרקע בכפר יפיע בוצעה במזומן, תמורת מחיר מוסכם של 350,000 שקל. הקונה מסר לתובע שקית מלאה שטרות. בבית המשפט טען כי היה בה את מלוא הסכום, אלא שהשופט שוכנע כי בשקית היו רק 200,000 שקל.

עורך דין נדל״ן, תכנית מתאר ג׳ תל אביב: למי שייכות הזכויות לבניית חדר על הגג? תכנית מתאר ג׳ תל אביב: למי שייכות הזכויות לבניית חדר על הגג?
בעלי דירת גג בבניין בעיר ביקשו לנצל זכויות בנייה מכוח תכנית מתאר ג׳ ולבנות חדר שיתווסף לדירתם. בית המשפט קיבל את עמדת יתר דיירי הבניין וקבע שזכויות הבנייה מכוח התכנית הן משותפות.

עורך דין נדלן,  לא לעניין: ועדה מקומית ניצלה שריפה כדי להרוס מסעדה ותיקה לא לעניין: ועדה מקומית ניצלה שריפה כדי להרוס מסעדה ותיקה
בית משפט השלום בעכו ביטל את צו ההריסה שהוצא עקב שיפוץ המקום. ערעורה של הוועדה לבית המשפט המחוזי נדחה: ניסתה להביא להריסת המבנה ללא עילה לצורך הרחבת כביש.

דיני מקרקעין, השאיר את הדירה "מגולחת" – ויפצה את הבעלים השאיר את הדירה "מגולחת" – ויפצה את הבעלים
אשתו של בעל הדירה המנוח טענה שהשוכר ערך שינויים ללא אישור וכשעזב פירק אותם והותיר דירה שבורה. השוכר טען כי בעל הדירה הבטיח לשלם על השיפוץ ולא עמד בהתחייבותו אך גרסתו לא תאמה את תנאי השכירות.

עורך דין נדלן, אי אפשר לדרוש מרוכש לוותר על זכותו לתיקון ליקויי בנייה אי אפשר לדרוש מרוכש לוותר על זכותו לתיקון ליקויי בנייה
רוכשים תבעו חברה קבלנית בגלל נזילות. זו הגישה תביעה נגדית בטענה שהרוכשים קיבלו הנחה תמורת התחייבותם שלא לתבוע אותה. ביהמ"ש דחה את תביעת הקבלנית ופסק לרוכשים עלויות תיקון ופיצוי על עגמת נפש.

דיני מקרקעין, המגדל מסתיר את הנוף – הדיירים יפוצו בכ-1.5 מיליון ש' המגדל מסתיר את הנוף – הדיירים יפוצו בכ-1.5 מיליון ש'
הוועדה המקומית גבעתיים דחתה את דרישת הפיצוי של תושבי העיר שמול בנייניהם נבנה גורד שחקים בן 30 קומות אך בית המשפט המנהלי קיבל את ערעורם: מדובר בנזק משמעותי.

עורך דין תמ"א 38, עתירה נגד תמ"א 38: במקום מבנה קרקע ייבנה מגדל שחוסר את האור עתירה נגד תמ"א 38: במקום מבנה קרקע ייבנה מגדל שחוסר את האור
חמישה תושבי בת ים גילו שהוועדה המקומית אישרה ליזם לבנות רב-קומות תוך התעלמות מוחלטת מהתנגדויותיהם. בעתירה שהגישו נגדה הם ביקשו לבטל את היתר הבנייה או לעצור את העבודות עד לקיום דיון בטענותיהם.

עורך דין דיני מקרקעין, "חריגה בוטה": שותף בקרקע שבנה מעבר לזכויותיו ישלם לשותפיו 160,000 שקל "חריגה בוטה": שותף בקרקע שבנה מעבר לזכויותיו ישלם לשותפיו 160,000 שקל
על סמך חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט, השופטת הגיעה למסקנה שהנתבע –בעלים של 50% מהקרקע שבמחלוקת – בנה על יותר כ-163 מ"ר יותר מחלקו בקרקע, ולכן חייב בפיצוי השותפים שלו.

עורך דין דיני מקרקעין, הפרה יסודית: השוכר השכיר לאחרים – כולם יפנו את הנכס הפרה יסודית: השוכר השכיר לאחרים – כולם יפנו את הנכס
בעל מתחם צימרים בצפון הארץ השכיר אותו לאדם פרטי. לאחר מכן הופיעה במקום חברה תיירות שמשכירה צימרים והחליטה לעשות בהם כבשלה. בית המשפט קבע כי הנתבע הפר את החוזה וקיבל את תביעתו של בעל הנכס.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום דיני מקרקעין באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ