אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 28734-06-14 המשותף נ' פזגז בע"מ

ת"ק 28734-06-14 המשותף נ' פזגז בע"מ

תאריך פרסום : 09/12/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
28734-06-14
02/12/2014
בפני השופטת בדימוס:
אביבה טלמור

- נגד -
תובעת:
נציגות הבית המשותף רחוב הר סיני 24 רעננה נציג ועד הבית המשותף גבריאל בן זנו
עו"ד נציג ועד הבית המשותף גבריאל בן זנו
נתבעת:
פזגז בע"מ
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית במסגרתה מבקשת התובעת, נציגות הבית המשותף רחוב הר סיני 24 רעננה (להלן: "התובעת") לחייב את הנתבעת בתשלום תיקון הנזקים שנגרמו לה ע"י טכנאי הנתבעת במסגרת עבודתו בטיפול במערכת הגז בבניין שברחוב הר סיני 24 רעננה (להלן: "הבניין") ביום 15.11.12 אשר פגע בצינור המים הראשי של הבניין, גרם לשיטפון, באופן שמים זרמו בכמויות גדולות מהצינור שנפגע כשהם שוטפים את מסדרון הבניין במדרגות ואף חודרים לאחת מדירות הבניין, כשתיקון נזקים אלו בצינור המים הראשי הסתכם בסך של 12,000 ₪, סכום שהיה על התובעת לשלם לאינסטלטור עבור תיקון צינור מים זה שבו פגע טכנאי הנתבעת, במהלך עבודתו הרשלנית וחסרת הזהירות בבניין.

 

הנתבעת, פזגז בע"מ (להלן: "הנתבעת"), עתרה בהגנתה לדחיית תביעת התובעת שהוגשה נגדה בציינה שהנזק לצינור המים לא אירע עקב העבודות שבוצעו ע"י הטכנאי מטעמה, לחלופין, כך הוסיפה, אם יקבע כי הפיצוץ בצינור המים בבניין אירע ע"י טכנאי הנתבעת במהלך עבודתו כתוצאה מרשלנותו ו/או מחוסר זהירותו הרי שסכום התביעה מופרז שכן עלות תיקון צינור מים זה אינה עולה על 2,000 ₪ - 1,000 ₪ ולא מגיעה לסך של 12,000 ₪, סכום שלטענת התובעת שולם לאינסטלטור מטעם הדיירים בבניין. מטעמים או עתרה הנתבעת לדחיית תביעת התובעת.

 

עדה מטעם התובעת, מזל פרידמן שהיא דיירת בבניין, תארה בעדותה את אופן קרות האירוע בציינה כדלקמן:

"בתאריך 15.11.12 שזה היה ביום חמישי בשעות הבוקר המאוחרות שמעתי רעש של קידוח. אני מציינת שבטעות נרשם בתביעה שזה היה ב-16.11.12. זה היה ביום חמישי. ממש מעבר לדלת הדירה שלי. אני גרה ברח' הר סיני 24 דירה 2. זה קומה ראשונה. פתחתי את הדלת והארון של הגז ממש צמוד לדלת של הדירה שלי. בכל קומה יש ארון גז כזה. חברת פז גז היא החברה שמספקת גז לבנין והיא הנתבעת. הדלת של ארון הגז הצמוד לדירה שלי הייתה פתוחה כך שלא הייתה לי אפשרות לראות את הטכנאי שעבד שם אבל שמעתי את רעש הקידוח ושאלתי אותו מה אתה עושה. כלומר היה שם טכנאי של הנתבעת. אז לשאלתי הוא אמר לי אני מפז גז אני עוד מעט מסיים. חיכיתי. הוא עבד. הרעש פסק והוא סיים את העבודה. אני הייתי בבית אחרי שדיברתי עם הטכנאי של הנתבעת. לאחר שהוא סיים את העבודה שלו הרעש פסק והבנתי שהוא הלך. עברו כמה שעות, אולי 3,4 שעות. שמעתי רעש של מים זורמים בחדר המדרגות. פתחתי את הדלת והמים התחילו להכנס לי בזרימה לתוך הבית שלי .זה היה ממש שטפון. קראתי לשכנה ממול ולאט לאט התחילו להתאסף עוד שכנים מהכניסה וראו את זרימת המים שלא פסקה. דבר ראשון נכנסתי הביתה וניסיתי לצלצל למספר החירום של פז גז כי בבוקר עבד טכנאי של פז גז באותו מקום שמשם ראיתי שישנה זרימת המים לחדר המדרגות ולדירה שלי.. הם הגיעו מהר. הגיעו 2 אנשים, לא יודעת אם הם טכנאים. הם הציגו אותם כמי שהגיעו מפז גז. תוך כדי ההמולה הזו אחד מהשכנים אמר שהוא מריח ריח של גז. מהר צלצלתי למכבי אש כדי שלא יקרה משהו. הגיע מכבי אש כדי לבדוק את הנושא. מכבי אש אמרו לנו שאין דליפה של גז. אחד מהשכנים סגר את הברז הראשי של המים כדי שזרימת המים תפסק. העניינים התחילו להרגע אחרי שאין דליפה של גז כפי שהובהר. המים הפסיקו לזרום כי סגרו את השיבר הראשי של הבנין. אחד משני הנציגים של פז גז שהגיעו בעקבות הקריאה למספר החירום שלהם צלצל לאינסטלטור ואמר לנו שהאינסטלטור אמור להגיע מהר כי הוא עובד באזור נתניה או גר באזור נתניה, משהו כזה. אני שמעתי שהוא אמר את זה. הוא אמר את זה ממש מולי ושמענו זאת. פה תפקידי מסתיים כי נכנסתי הביתה להירגע. בהמשך שמעתי שהגיעו שני אינסטלטורים. ועד הבית שלנו דאז , היה בחופשה בים המלח כך שלא היה באזור. האינסטלטורים התחילו לעבוד. העבודה שלהם נמשכה לאורך הרבה זמן, הם הגיעו ביום שישי יום לאחר הפיצוץ כלומר בתאריך 16.11.12. הם התחילו לעבוד כבר באותו ערב. אחר כך זה נמשך ליום שישי. לא היה להם חלפים. הם אמרו שהם צריכים לנסוע לתל אביב והעבודה נמשכה לדעתי עד יום ראשון. חוץ מזה אני לא יודעת שום דבר. ביום ראשון אני יודעת שועד הבית דפק אצלי בדלת ואמר לי שהוא הולך למשטרה כי האינסטלטורים מאיימים עליו בעניין של כסף שהם ביקשו סכום מאד גדול עבור התיקון, ונציג הבית המשותף אמר שועד הבית המשותף לא צריך לשלם אלא מי שהיה צריך לשלם זה פז גז כי הם עשו את הנזק. אני יודעת שבסופו של דבר ועד הבית המשותף שילם לאינסטלטורים שלא הוא הזמין אלא טכנאי הנתבעת סכום של 12,000 ₪ וזה הסכום שועד הבית המשותף תובע בתביעה זו מהנתבעת".

 

בחקירתה הנגדית לשאלה: "ציינת בדבריך שהנציגים של פז גז שהגיעו לאחר קריאת החירום חיכו לאינסטלטור או לאינסטלטורים שהם הזמינו והם דיברו איתם ישירות בקשר לתיקון". השיבה: "זה בדיוק מה שהסברתי. אף אחד מדיירי הבית ולא מנציגי הבית המשותף לא הזמין אינסטלטור לתיקון הנזק שנגרם על ידי הנתבעת לצינור המים".

 

כך גם ציינה: "האירוע של גרימת הנזק היה ביום חמישי 15.11.12 והתיקונים נמשכו על ידי האינסטלטורים מה-15.11.12, וגם ב-16.11.12. אחר כך לדעתי הסתיימו ביום ראשון. לשאלה "האם טכנאי פז גז היו מזוהים כטכנאי פז גז. איך את יודעת שהטכנאים של פז גז הם שהגיעו ממוקד החירום" השיבה "הם אמרו את זה במפורש. אני התקשרתי למרכז החירום של פז גז וממרכז החירום אמרו שהם שולחים טכנאים ואכן הם שלחו שני טכנאים שהציגו את עצמם כטכנאים של פז גז ובדקו את העניין, הכל כפי שהעדתי". לשאלה "כמו שטעית בתאריך, יכול להיות שטעית בטלפון. האם התקשרת למרכז החירום של פז גז או אולי התקשרת למוקד אחר כמו העיריה ואת טועה" השיבה "אני בוודאות אומרת לך שהתקשרתי למספר החירום של פז גז ושוחחתי עמם והם שלחו את הטכנאים".

 

עד נוסף מטעם התובעת, יהודה דאידה, העיד באשר לארוע בציינו הדברים הבאים:

"אני הייתי חבר ועד הבית המשותף שברח' הר סיני 24 רעננה בנובמבר 2012. באותו יום שאירע המקרה של הפגיעה בצינור המים של הבנין שלנו אני לא הייתי במקום כי אותה עת הייתי בחופש ונפשתי בים המלח. אחרי הצהרים וזה היה ביום חמישי קבלתי שיחת טלפון מאינסטלטור שאמר "אנחנו עשינו תיקונים בצינור בבנין שלכם ודחוף אנחנו רוצים כסף". הוא לא אמר כמה כסף אלא דרש כסף. אמרתי לו שאני לא נמצא במקום ואני לא יודע על מה הוא מדבר כי אני לא יודע מה קרה. אני אחזור ביום ראשון אז אני אבדוק את הנושא. הוא אמר "אני לא מוכן לקבל את הדברים שלך" והמשיך ואמר "אני רוצה עכשיו את הכסף, אני שורף אותך". אמרתי לו תעשה מה שאתה רוצה, יום ראשון אני חוזר ואני אטפל בעניין. יום ראשון בבוקר בסביבות 8 בבוקר שהייתי במשרד שוב קבלתי שיחת טלפון מהאינסטלטור, הוא חזר ודרש כסף, אמרתי לו תבוא בערב אני עכשיו במשרד. הוא שוב פעם החל לאיים עלי והאמת אני פחדתי. בדרך חזרה הביתה דברתי עם אחד השכנים וספרתי לו שמאיימים עלי בטלפון. הלכתי למשטרת כפר סבא וסיפרתי את הכל. הגשתי תלונה. אמרו שאם שוב יאיימו עלי שאני אפנה למשטרה. השכן שלנו שהוא במשמר האזרחי הזמין אותם שהם יבואו כי רצינו לדבר איתם על סכום ועל תשלום במצב שנוצר. היינו בדיבור ובזמן שדיברנו המשטרה גם הגיעה. השכן שלנו קרא למשטרה. שמו שלמה של השכן. הם דיברו על הסכום של 15,000 ₪ ואחר כך הגענו לסכום פחות של 12,000 ₪ ונתתי 3 צ'קים בסכום כולל של 12,000 ₪ לאינסטלטור. אחר כך הם לא סיימו את העבודה שלהם ואני בטלתי את הצ'ק האחרון ושוב קבלתי איומים שאם אני לא משלם אז הם יפגעו בי. אמרתי שזה צ'ק אחרון ביטלתי כי לא סיימתם את העבודה. אחר כך אחרי שבועיים שלושה באו ועדיין לא סיימו את כל מה שצריך לעשות אבל סיימו ועשו חלק מהדברים שנשארו. הם קבלו את הכסף של הצ'ק האחרון".

 

עד מטעם הנתבעת, רומן צילשטיין, ציין בעדותו הדברים הבאים:

"ביום 15.11.12 הגעתי לבית שנמצא ברח' הר סיני 24 ברעננה. אני הגעתי במסגרת עבודתי בחברת פז גז שהיא נתבעת. הגעתי לתיקון שוטף של המערכת הגז שמותקנת בבנין ובדיקתה.

במהלך העבודה שלי התגלתה נזילה של מים. אני מסביר. אני הייתי צריך לקדוח כדי לבצע את העבודה שלי באחזקה השוטפת. עשיתי בדיקה של המקום שבו אני צריך לקדוח ולא היו שם צינורות לפי מה שאני בדקתי. אז התחלתי לקדוח והתקנתי את הצינור גז שהייתי צריך להתקין. עם הזמן שאני עבדתי עוד במקום ראיתי פתאום שיש נזילת מים מהרצפה. אני הייתי צריך לקדוח את הקידוח ברצפה ואני עשיתי את הקידוח ברצפה בין הקומות. פתאום ראיתי כפי שציינתי אחרי שעשיתי קידוח שיש נזילת מים מהרצפה. ניסיתי לחפש איפה הברז הראשי של הבנין כדי לסגור את הברז הראשי ולא הצלחתי לאתר את מקומו והתקשרתי לאינסטלטור של החברה הנתבעת כי יש לנו אינסטלטורים שעובדים עם הנתבעת ולא הצלחתי לתפוס אותו. התקשרתי לאחד החברים מהחברה כלומר לאחד מעובדי חברת פז גז כדי שהוא אולי יודע איך אפשר לסגור את המים של הבנין כי לא הצלחתי למצוא את זה כי ידעתי שצריך לסגור את המים. הוא הציע לי שאני אסע עם הרכב שלי ויאסוף אותו מהמקום שהוא נמצא בכפר סבא. כך עשיתי. נסעתי מהמקום, הייתי חסר אונים, המים המשיכו לנזול, לא ידעתי איך לסגור אותם ונסעתי לפגוש את העובד האחר של הנתבעת שהיה בכפר סבא. במהלך הנסיעה שלי הייתי גם תורן לילה של דליפות גז, התקשרו מהמוקד של פז גז והודיעו לי שיש דליפה של גז ברח' הר סיני 24 ברעננה שזה המקום שהייתי בו ואני הייתי צריך להסתובב ולחזור חזרה. כשהגעתי כבר הייתה במקום משטרה ומכבי אש. בדיעבד מכבי אש כנראה סגרו את הברז הראשי בבנין כי המים כבר היו סגורים. אני בדקתי את נושא דליפת הגז וראיתי שם 2 איסטלטורים שעובדים. שאלתי מאיפה הגעתם והם אמרו אל תדאג אנחנו מטעם ועד הבית. הם פתחו את הרצפה והראה לי את הצינור הרקוב, אמר לי אין לך מה לדאוג. הוא שאל אותי אם עבדתי במקום ואמרתי לו כן, יש צנרת רקובה לגמרי, בנין ישן. אני אמרתי לו יש לנו אינסטלטורים של הנתבעת ואם אתה סגרת מול ועד הבית אז זה לא בעיה של הנתבעת. אחרי זה עזבתי את המקום. בזה הסתיים תפקידי".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ