אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> 10 חודשי מאסר לפקיד בבנק הבינלאומי בחדרה שהורשע בסחיטה באיומים של לקוח הבנק

10 חודשי מאסר לפקיד בבנק הבינלאומי בחדרה שהורשע בסחיטה באיומים של לקוח הבנק

תאריך פרסום : 18/08/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי חיפה
9910-03-15
18/07/2016
בפני השופטת:
רונית בש

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
הנאשם:
ירון מסורי
גזר דין
 

 

1.בדיון שהתקיים בפניי ביום 10.3.16 הורשע הנאשם בתיק זה, על פי הודאתו בעובדות כתב האישום, אשר תוקן במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים (ראו: במ/1), בביצוע עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע, עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: חוק העונשין), בעבירה של סחיטה באיומים, עבירה לפי סעיף 428 רישא וסעיף 29 לחוק העונשין, בעבירה של זיוף בכוונה לקבל דבר, עבירה לפי סעיף 418 (אמצע) וסעיף 29 לחוק העונשין, וכן בעבירה של שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל דבר במרמה, עבירה לפי סעיף 420 וסעיף 29 לחוק העונשין. יובהר כי במסגרת הסדר הטיעון סוכם, כי המאשימה תעתור להשתת עונש של 20 חודשי מאסר בפועל ולרכיבי ענישה נלווים של מאסר מותנה ופיצוי למתלונן ואילו ההגנה תטען לעונש באורח חופשי (ראו: א/1).

 

2. לאחר מתן הכרעת הדין נדחה המשך הדיון בפניי לצורך הגשת תסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם ולטיעונים לעונש. כעת, לאחר שהוגש התסקיר הנ"ל, הובאו ראיות לעונש וב"כ הצדדים העלו את טיעוניהם לעונש בפניי, כל שנותר הוא לגזור את דינו של הנאשם.

 

נגד מעורבים נוספים בפרשה, מאג'ד ג' ומוחמד ג'באלי (להלן: המעורבים הנוספים) , הוגש כתב אישום נפרד שנדון בפני מותב אחר, וביום 26.5.16 נגזר דינם, זאת כפי שיפורט בהמשך.

 

כתב האישום המתוקן

 

3.בעובדות כתב האישום המתוקן ( להלן גם: כתב האישום) נטען, כדלקמן:

במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, עבד הנאשם כפקיד בבנק הבינלאומי בסניף חדרה (להלן: הבנק). במסגרת עיסוקו, הנאשם הכיר את בני הזוג ע.ע. (להלן: המתלונן) ות.ע. (להלן: ת' או המתלוננת), תושבי הכפר *****, וכן הכיר את מ.ג. וניהל במשך מספר שנים את חשבונותיהם בבנק.

 

4.מכתב האישום עולה, כי במקביל להיותו עובד הבנק, קיבל הנאשם, במספר רב של הזדמנויות, במשך שנתיים לערך, צ'קים מת' ומג', וניכה את הצ'קים הנ"ל בצ'יינג' בחדרה. עוד נטען, כי במשך מספר שנים נצבר בחשבונה של ת' חוב בסכום של למעלה מעשרות אלפי שקלים לזכות הבנק . עוד צוין בכתב האישום, כי הנאשם היה חייב בשנת 2014 מאות אלפי שקלים לגורמים שונים. בשנת 2014 הגיעו לידי הנאשם שני צ'קים, האחד בסך 100,000 ₪ והשני בסך 50,000 ₪, אשר נמשכו מחשבונו של המתלונן (להלן: הצ'קים). הנאשם טען בפני ת' כי לצ'קים אין כיסוי, ודרש תשלום אחר תחתם. בהמשך לאמור לעיל, בתחילת חודש ינואר 2015 או בסמוך לכך, שוחח הנאשם עם ג', וטען בפניו כי אינו מצליח לגבות מהמתלונן ות' את התשלום עבור הצ'קים. הנאשם וג' קשרו קשר לסחוט באיומים את המתלונן באופן שג' ימסור את הצ'קים וכן פרטים לאיתור וליצירת קשר עם המתלונן לגביית הכסף ממנו, לגורמים הקשורים למשפחת חרירי, אשר אף שהנאשם לא הכירם באופן אישי, היו מוכרים לנאשם ולג' כגורמים עברייניים הגובים כספים תוך נקיטה באמצעים לא חוקיים.

 

5.נטען כי, הנאשם סיכם עם ג' במסגרת הקשר, כי האחרון יקבל עמלה מסך הכספים שייגבו בפועל מהמתלונן עבור הנאשם. בנוסף, סוכם במסגרת הקשר שהגורמים אליהם יפנה ג' ידרשו מהמתלונן לבטל את התביעה האזרחית שהגיש נגד הבנק בנוגע לאופן ניהול חשבונו של המתלונן בבנק על ידי הנאשם- תביעה שהנאשם חשש כי תפגע בו ובמקום עבודתו. בהמשך לקשר ולצורך קידומו, מסר הנאשם לג' העתקים של הצ'קים ואת פרטי המתלונן. בהמשך, במועד שאינו ידוע למאשימה, ועובר ליום 10.1.15, פנה ג' לאחר, והעביר באמצעותו לידי מ.ג. (להלן: ג'), תושב טייבה שלו קשר משפחתי למשפחת חרירי, את העתקי הצ'קים ופרטים אודות המתלונן לרבות מספר הטלפון שלו, וסיכם עמו כי יגבה את הכספים מהמתלונן ויניע את המתלונן לבטל את התביעה, זאת כדי לאפשר את ביצוע הסחיטה. ביום 10.1.15 בשעה 17:30, בעקבות הקשר, המתלונן וג' נפגשו בבית קפה בכפר קרע. ג' הציג בפני המתלונן את העתקי הצ'קים ואמר שקיבל את ההעתקים מהנאשם. ג' דרש מהמתלונן לשלם בתחילה את סכום הצ'קים, וכן דרש מהמתלונן לבטל את התביעה. המתלונן סירב לדרישות, אמר לג' שבכוונתו לפנות למשטרה מאחר שהצ'קים מזויפים ובתגובה ג' איים על המתלונן שלא יפנה למשטרה "כי העניינים יסתבכו", בכוונה להטיל עליו אימה, להניע אותו לשלם את הכסף ולהניא אותו מלמסור הודעה במשטרה. כמו כן, ג' דרש מהמתלונן כי יגיע למחרת היום לפגישה בה ישתתף גם הנאשם. כעבור מספר שעות, הנאשם התקשר למתלונן ואמר לו כי שוחחו עמו גורמים ממשפחת חרירי לגבי קיומה של פגישה למחרת הנוגעת לצ'קים. המתלונן אמר לנאשם כי הוא מפחד מאותם גורמים והנאשם איים על המתלונן, בכוונה להפחידו ולהטיל עליו אימה, כי מדובר באנשים מסוכנים ושעדיף שלא יפנה למשטרה, זאת בכדי להניעו להיעתר לדרישותיו של ג'.

 

6.למחרת, ביום 11.1.15, המתלונן ואביו פגשו את הנאשם בבנק, ושוחחו עמו על השיחות והפגישה עם ג'. כעבור מספר שעות, ג' התקשר למתלונן הביע כעס על כך שפגש את הנאשם ללא נוכחותו. ג' חזר על דרישתו להיפגש עם המתלונן והנאשם, ואמר למתלונן כי הם "אינם רואים את המשטרה ואינם רואים בטיח", כדי להפחיד אותו ולהניע אותו להגיע לפגישה. סוכם בין השניים כי ישוחחו בעוד מספר ימים לצורך קביעת הפגישה. ביום 15.1.15 ג' התקשר למתלונן כדי לתאם את הפגישה, כאמור, אולם המתלונן סירב להגיע לפגישה. ביום 18.1.15 בשעה 21:30 או בסמוך לכך, הושלך רימון יד הלם, שבכוחו להזיק בפעולתו לאדם בהינתן קרבתו למוקד הפעולה, לעבר ביתו של המתלונן. הרימון התפוצץ ברחבת הכניסה לבית. באותה העת שהו בבית ת' ושני ילדיה הקטינים. ביום 19.1.15 בשעה 13:00, או בסמוך לכך, התקשר ג' אל המתלונן, הזדהה בשם "חמודי סביחאת", ושאל אותו לגבי מה שקרה יום קודם. ג' איים על המתלונן, באומרו: "אני אומר לך שתבוא ותגמור אותם... הפעם הזו הייתה קלה ובפעם הבאה תבוא יותר חזקה ממנה... תבוא ותשלם את הכסף כבר... בפעם הבאה יותר חזק מזה... הילדים שלך ואבא שלך וכולכם, אני יראה לכם מה זה, נהרוס הבתים שלכם על הראש שלכם", זאת עשה ג' כדי להטיל אימה על המתלונן ולהניע אותו להגיע באותו יום לאום אל פחם, עם אביו ועם הנאשם ולשלם את הכסף תמורת הצ'קים.

 

7.עוד עולה מכתב האישום, כי ביום 22.1.15 בשעה 14:30 התקשר ג' אל הטלפון של אביו של המתלונן, ר.ע. (להלן: ר'), הזדהה בתור האדם שפגש את המתלונן ביום 10.1.15 ואיים על ר' בכך שאמר לו: "אתם רוצים לשבת אתנו? אני אהרוס לכם את הבית", כדי להניעו לפגישה עם המתלונן ולשלם כסף עבור הצ'קים. בהמשך לכך, בשעה 14:17, התקשר ג' טלפונית אל המתלונן, איים עליו בכך שאמר לו שהוא נמצא קרוב אליו בכפר מייסר, ודרש ממנו להגיע לפגישה באום אל פחם כדי לשלם את הכסף. המתלונן שאל לגבי הסכום וג' השיב שעליו להביא עמו סכום של 600,000 ₪ וכי ידרוש סכום נוסף של 500,000 ₪ מת' ומשפחתה. במהלך השיחה איים ג' על המתלונן, באומרו: "אתה חושב שאנחנו מפחדים מהמשטרה או מפחדים בכלל ממישהו, אנחנו מאחורינו יש צבא, אם הכנסת אחד לכלא אחרי זה מגיעים לך שניים, אחריהם מגיעים עשרים מרימים אותך ומרים את אבא שלך ומרים את כל הבית. וכן אמר: "הגדולים שלנו רוצים מיליון וחצי, גם אם במחיר שנמות כולנו... ואם תאחר אנחנו נבוא אליך. גם אם במחיר שנמות אנחנו והילדים שלנו הגדולים והקטנים, וגם במחיר שנכנס כולנו לכלא, אנחנו נמשיך לחפש אותך גם אם אתה בבטן האדמה... בחייאת הקוראן הקדוש אני אגרום שכל הבתים יישרפו, יא כלב". בהמשך לכך, דרש ג' מהמתלונן לשלם את הכסף תוך יומיים. ביום 26.1.15 בשעה 16:52 לערך התקשר ג' בטלפון אל המתלונן, ואיים על המתלונן בכך שהזדהה בשם חמודי סביחאת ואמר למתלונן שישאל מי זה חמודי סביחאת, וכן אמר שמשפחת חרירי הם "דודים שלו". ג' דרש מהמתלונן להגיע לפגישה באום אל פחם כדי לשלם את הכסף, אך המתלונן סירב וביקש שיפגשו בכפר קרע. ג' סירב ואיים על המתלונן, בכך שאמר לו: "תעשה מה שאתה רוצה אבל אני נשבע לך שאתה תקבל מכה בת זונה... עוד שבוע תראה איזה רגלים יפות יש לך".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ