אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' זזן (עציר)

מדינת ישראל נ' זזן (עציר)

תאריך פרסום : 10/06/2018 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי חיפה
69345-07-17
30/05/2018
בפני השופט:
יחיאל ליפשיץ

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל באמצעות פרקליטות מחוז חיפה (פלילי)
נאשם:
טירן זזן (עציר)
עו"ד ציון שמעון
גזר דין
 

 

כללי

הנאשם, יליד 1996, הורשע על פי הודייתו בהריגתו של משה (קיקו) אשכנזי ז"ל (להלן: המנוח) וכן בעבירות נלוות נוספות. הנאשם הרג את המנוח בדקירות סכין במהלך קטטה שהתרחשה ב"מסיבת טבע" ביער אליקים סמוך ליוקנעם, ביום 24.6.17 (להלן: יום האירוע). הנאשם הודה במיוחס לו לקראת סוף פרשת התביעה ובמסגרת הסדר טיעון שכלל את תיקון עובדות כתב האישום ולא כלל הסכמות לעניין העונש.

 

עיקר עובדות כתב האישום המתוקן

בין הנאשם לבין המנוח, יליד 1994, התקיימה היכרות על רקע שהייה משותפות במסיבות המכונות "מסיבות טבע" שנערכו באתרי טבע שונים בארץ. צוין, כי האחים א.ב. (יליד 2001) ומ.ב. (יליד 1998) היו חבריו של המנוח.

 

מספר שבועות עובר ליום האירוע, נתגלע סכסוך בין הנאשם למנוח על רקע חוב כספי שלטענת הנאשם המנוח חב לו. על רקע אותו סכסוך, איים הנאשם על המנוח באמצעות מסרונים ששלח לטלפון הסלולארי של המנוח. כך, ביום 5.6.17 איים הנאשם על המנוח בכתבו "יא ילד זין אני מזיין אותך ישרמוטה..אני יפתח לך תתחת". ביום 15.6.17 איים הנאשם על המנוח בכתבו "הסיפור הזה מת אני ממך לא רוצה כבר כסף רוצה דם". ביום 18.6.17 איים הנאשם על מנוח בכתבו "מסיבה הבאה צא עם איזה סכין עליך משהו" וביום 22.6.17 איים הנאשם על המנוח, בין היתר, כך "שומע קיקו תביא...היום כסף קח בחשבון אם אין כסף אני מבחינתי בא לדקור אותך היום..קח את זה לאן שאתה רוצה" וכן כתב "...אני מצדי שאחד ייעצר היום אחד לבית חולים קח את זה ככה". ביום 22.6.17 (המועד בו נשלחו מסרונים האחרונים לעיל) נפגשו הנאשם והמנוח במסיבת טבע ביער קנדה שליד ירושלים. במהלך המסיבה אמר הנאשם לא', שהיתה חברתו של המנוח, כי "אם מישהו חייב כסף וצוחק לך בפנים הוא ישלם על כך בחיים". בנוסף, התבטא הנאשם בפני חבריו של המנוח, בקשר לסכסוך, כי הוא "רוצה דם" וכי "זה לא יגמר".

 

ביום 24.6.17 החל משעות הבוקר, התקיימה מסיבת טבע ביער אליקים אליה הגיע הנאשם בשעות הצהריים. לאחר הגעתו, אמר הנאשם לחברו כמאל כי המנוח חייב לו כסף ואם הוא לא יחזירו - ידקור אותו. סמוך לשעה 18:00, הגיע המנוח למסיבה יחד עם חבריו - האחים א.ב. ומ.ב., עם אביהם של האחים לעיל ששמו שמעון, וכן עם שני חברים נוספים. במהלך המסיבה התבטא הנאשם בפני שמעון כי אם המנוח לא יחזיר לו את החוב, הוא יפגע בו. סמוך לשעה 22:00, הגיע הנאשם למקום בו ישבו המנוח, א.ב. ואנשים נוספים. הנאשם נשא על גופו סכין אותה הסליק בכיס מכנסיו שאורך להבה כ 12 ס"מ (להלן: הסכין). במהלך המפגש בין הנאשם למנוח, דרש הנאשם מהמנוח כי ישלם את חובו ומשהשיב המנוח כי לא ייתן לו כסף, איים הנאשם כי לא יעזוב את המקום מבלי לקבל את הכסף, ויהי מה. כל אותו זמן שפשף הנאשם את כיס מכנסיו והסתכל לצדדים. לאחר המתואר לעיל, החל הנאשם ללכת מהמקום, אולם א.ב. קרא לו לחזור על מנת לשוחח עמו. הנאשם וא.ב. התרחקו מהמקום, כשעוד לפני כן העביר המנוח לא.ב. בהיחבא כלי רב שימושי ובו אולר כשהוא במצב מקופל (להלן: האולר) וא.ב. הניחו בכיס מכנסיו. מיד בסמוך לאחר שהנאשם וא.ב. התרחקו מהמקום והחלו לשוחח ביניהם, הגיע המנוח בריצה למקום בו עמדו השניים לעיל כשהוא אוחז בקבוק זכוכית בידו והיכה באמצעותו את הנאשם בראשו. הנאשם, המנוח וא.ב. החלו להתקוטט ביניהם ובשלב מסוים החל הנאשם לרוץ ואחריו המנוח, א.ב. ושניים נוספים. במהלך הקטטה, שהמשיכה, דקר הנאשם את המנוח בעוצמה דקירה אחת באמצעות הסכין, בעומק של בין 10 ל 12 ס"מ, ברביע השמאלי עליון של בטנו. בנוסף, דקר הנאשם את א.ב. בשכם שמאל ואת מ.ב. באמת יד שמאל. כמו כן, הנאשם עצמו נדקר על ידי א.ב. פעמיים בפלג גופו העליון, באמצעות האולר.

 

בעקבות המתואר לעיל, התמוטט המנוח על האדמה. הנאשם והמנוח פונו ברכבים על ידי באי המסיבה לתחנת דלק בצומת אליקים ובמהלך הפינוי נפטר המנוח כתוצאה מאיבוד דם. כתב האישום תיאר את הפציעות והחבלות שגרם הנאשם למנוח, לא.ב. וכן מ.ב. וכן תיאר את הפציעות והחבלות שנגרמו לנאשם כתוצאה ממעשיו של א.ב. (שני פצעי דקירה בפלג גוף עליון, פצע דקירה נוסף וכן פצעי שפשוף ושריטה בגופו). עוד תואר, כי במהלך התקופה בה היה עצור, איים הנאשם במספר הזדמנויות על א.ב.

 

בגין מעשיו לעיל, הורשע הנאשם בעבירות הבאות: הריגה, לפי ס' 298 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977 (להלן: החוק); חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, לפי ס' 333+335(א)(1) לחוק, בגין החבלות שגרם למ.ב.; פציעה בנסיבות מחמירות, לפי ס' 334+335(א)(1), בגין פציעתו של א.ב.; החזקת סכין שלא כדין, לפי ס' 186 (א) לחוק; ואיומים, לפי ס' 192 לחוק.

 

תסקיר נפגעי העבירה וראיות הצדדים לעונש

בעניין משפחת המנוח הוגש, לפי ס' 187 (ב1) לחוק סדר הדין הפלילי [נ"מ], תשמ"ב – 1982, תסקיר נפגעי עבירה. משפחתו הגרעינית של המנוח מונה זוג הורים, אחות ילידת 90, אח יליד 98 המשרת בצבא וכן אחות ילידת 2006. המנוח, כאמור, היה יליד 1994 ותואר על ידי בני המשפחה כנער דומיננטי, כובש, בעל שמחת חיים, ערכי ושאהב לעזור לזולת. עוד תואר המנוח כמי שהכניס אור לבית והיה מקור לגאווה ותקווה עבור בני המשפחה. בני המשפחה תיארו את קבלת הבשורה המרה ואת השפעת הדבר עליהם. ניתן לסכם זאת בקיצור נמרץ בכך שחיי המשפחה וחייו של כל אחד מבני המשפחה השתנו ללא הכר, הדבר גרם לטלטלה רגשית והשפיע קשות על כלל מישורי התפקוד – הרגשיים, היחסים בתוך המשפחה, התעסוקתיים, ועוד. בני המשפחה ציינו כי ההליך המשפטי היה קשה והכניס אותם לטלטלה רגשית, הדגישו את כעסם כלפי הנאשם והביעו תקווה שעונשו יהיה חמור בהתאם למעשיו.

 

מטעם המאשימה הוגש פלט הרישום הפלילי של הנאשם. לחובת הנאשם הרשעות מבית המשפט לנוער – ב 2011 נדון ל 4 חודשי מאסר בגין עבירות אלימות ורכוש אותם ריצה בעבודות שירות, בשנת 2013 נדון ל 15 חודשי מאסר בגין עבירות סמים ובשנת 2014 נדון למאסר על תנאי בגין הרשעתו בניסיון הפרעה לשוטר במהלך מילוי תפקידו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ