אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 55604-01-14 מדינת ישראל נ' צ. ואח'

ת"פ 55604-01-14 מדינת ישראל נ' צ. ואח'

תאריך פרסום : 14/11/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום פתח תקווה
55604-01-14
22/09/2016
בפני סגן נשיאה:
חגי טרסי

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשמים:
1. ה.צ.
2. א.א.ע.

עו"ד נחמני
עו"ד חדד
גזר דין

 

כתב האישום:

הנאשם הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בכתב אישום מתוקן ובו 6 אישומים, שבמרכזן פעולתו של הנאשם בחודשים פברואר-ספטמבר 2010 בתחום המכירה וההפצה של תרופות מזויפות, הנחזות להיות תרופות לטיפול באין אונות. במהלך תקופה זו, כמפורט בחלק הכללי לכתב האישום, מכר הנאשם תרופות מפרות הנחזות להיות "ויאגרה", "סיאליס" ו"לויטרה", תרופות אשר לגביהן נרשם סימן מסחר רשום בפנקס סימני המסחר ואשר על מנת לקבלן נדרש אישור רופא. הוא הפר את סימני המסחר, בהציגו את הכדורים כמקוריים, וקיבל תמורתם תשלום במרמה. הנאשם מכר תרופות מפרות אלה, אשר לא יוצרו על ידי החברות הרשומות כיצרניות ומשווקות, בדרך של מכירה בהזמנה טלפונית, תוך יצירת מצג בפני הלקוחות כי מדובר בתרופות המקוריות על ידי שימוש בשמות התרופות המקוריות. המכירות נעשו שלא לפי מרשם רופא, שלא על ידי רוקח מורשה או בית מסחר לתרופות ושלא באריזתן המקורית. הנאשם או מי מטעמו מכרו את התרופות המפרות מבלי שהלקוחות עברו בדיקת רופא, הנדרשת לשם וידוא כי אין בלקיחת התרופות על ידם משום סיכון בריאותם והתרופות סופקו ללקוחות מבלי לפגוש בהם ומבלי לקבל מידע רפואי אודותיהם, הכל כמפורט באישומים הספציפיים.

 

 

במסגרת האישומים שיפורטו להלן הורשע הנאשם בשתי עבירות של החזקת טובין – עבירות על תקנה 60(א)(4) לפקודת סימני מסחר [נוסח חדש] תשל"ב – 1973 (להלן: "פקודת סימני מסחר"), 4 עבירות של חובת מרשם – עבירות על סעיף 26(א) יחד עם סעיף 60 לפקודת הרוקחים [נוסח חדש] תשמ"א – 1981 (להלן: "פקודת הרוקחים"), 3 עבירות של מכירה קמעונאית של תכשירי מרשם - עבירות על סעיף 42 יחד עם סעיף 60 לפקודת הרוקחים וכן בעבירת ניסיון לעשות כן, 3 עבירות של שיווק וייבוא תכשירים – עבירות על תקנה 47ב (א) ו-(ג) יחד עם תקנה 60 לפקודת הרוקחים וכן בעבירת ניסיון לעשות כן, 3 עבירות של מכירת תכשירים – עבירות לפי תקנה 47 יחד עם תקנה 60 לפקודת הרוקחים וכן בעבירת ניסיון לעשות כן, 3 עבירות של מכירה והפצת טובין – עבירות על תקנה 60(א)(3) לפקודת סימני מסחר וכן בעבירת ניסיון לעשות כן. עוד הורשע הנאשם ב-3 עבירות של קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף, ומעשי פזיזות ברשלנות – עבירות על סעיפים 415, 420 ו-338(8) לחוק העונשין תשל"ז – 1977 (להלן: "חוק העונשין") וכן בעבירת ניסיון לבצע כל אחת מעבירות אלה. בנוסף הורשע בעבירה של שיבוש מהלכי משפט ועבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו – עבירות על סעיפים 244 ו-275 לחוק העונשין.

 

על פי עובדות האישום השני, בין החודשים יולי – אוגוסט 2010, בשני מועדים שונים רכש הנאשם יחד עם רועי פאר (להלן: "פאר") ממוריס בן שלוש (להלן: "בן שלוש") כדורים מפרים בכמות מסחרית. באחת הפעמים הללו רכשו יחדיו, תמורת 6,000 ₪, 100 רביעיות כדורי סיאליס מפרים, 100 רביעיות כדורי ויאגרה מפרים, 25 בקבוקי ויאגרה המכילים כל אחד 30 כדורי ויאגרה מפרים ו-25 בקבוקי סיאליס מפרים המכילים, בכל אחד, 30 כדורי סיאליס מפרים. באישום זה הורשע הנאשם בעבירה של החזקת טובין.

 

על פי עובדות האישום השלישי, במהלך תקופה של כחודש וחצי ועד ליום 9.8.10 עבד בחור בשם כשליח מטעמו של הנאשם למכירת כדורי ויאגרה וסיאליס מפרים וביצע משלוחים על פי הוראות שקיבל מהנאשם. הנאשם הורה לתומר באילו מחירים למכור את התרופות המפרות ומכר את התרופות ללקוחות באמצעות תומר מבלי שפגש בהם ומבלי שקיבל מידע רפואי אודותיהם. את התשלום עבור התרופות קיבל מתומר באמצעות נהגי מוניות, ובדרך זו אף העביר לידי תומר את הסחורה. ביום 9.8.10 נתפס תומר כשברשותו 184 כדורים מפרים. במסגרת אישום זה הורשע בעבירות על פקודת הרוקחים ועל פקודת סימני מסחר, כמו גם בעבירות של קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף ומעשי פזיזות ורשלנות על פי חוק העונשין.

 

על פי המפורט במסגרת האישום הרביעי, כשבועיים עובר ליום 15.9.10 או בסמוך לכך, הציע הנאשם לנאשם הנוסף בכתב אישום זה, א.ע. (להלן: "ע.") לעבוד בשיווק התרופות המפרות ולצורך כך העביר לו מכשיר טלפון נייד שמספרו פורסם באתר האינטרנט. הנאשם סיפק לע. תרופות מפרות על פי דרישה וע.שילם לו עבור התרופות ועבור השימוש באתר האינטרנט. הנאשם מכר וסיפק את התרופות ללקוחות באמצעות ע.מבלי שפגש בלקוחות ומבלי שקיבל מידע רפואי אודותיהם. בגין מעשים אלה הורשע הנאשם בעבירות דומות לאלו שיוחסו לו באישום השלישי.

 

כאמור באישום החמישי, ביום 12.9.10, בשעה 12:30, התקשר המפקח אורי קנר (להלן:"קנר"), אשר התחזה ללקוח, לטלפון של הנאשם שהופיע באתר האינטרנט שהקים. הנאשם וקנר סיכמו כי הנאשם ימכור לקנר בקבוק ובו 30 כדורי ויאגרה מפרים ועוד 4 כדורי סיאליס מפרים, תמורת 450 ₪. בהמשך אותו היום, בשעה 13:14, נפגשו השניים והנאשם סיפק לקנר את התרופות בהתאם לסיכום, ודרש ממנו 450 ₪.

 

על פי האמור באישום השישי, ביום 12.9.16 בשעה 15:30 הגיעו קנר, פקד תמיר אורבך (להלן: "אורבך") והנאשם לביתו של הנאשם במטרה לערוך בו חיפוש. בהגיעם לבית טען הנאשם כי יש בחצר כלב נושך ולכן סירב להיכנס אך קנר הבריח את הכלב לחצר פנימית. בהמשך טען כי אין לו מפתחות לבית אך אורבך איתר את המפתחות בסמוך והם נכנסו לבית. כשנכנסו לבית ולאחר שאותרו במקום מכשירי טלפון ניידים, הונחו אלה על השולחן, בעוד הנאשם מבקש להביא בעצמו את התרופות המפרות. משניתן לו מבוקשו יצא מהבית, ובשלב מסוים אבד קשר העין עמו. לאחר שחזר הנאשם ומסר מעל 1,600 כדורים מפרים וחומרי גלם לאריזות מזויפות שהוחזקו ברשותו, התגלה כי הטלפונים הניידים נעלמו, ואלה נמצאו לבסוף, לאחר חיפוש, על גג הבית הסמוך. בגין מעשים אלה הורשע הנאשם בעבירות של החזקת טובין, שיבוש מהלכי משפט והפרעה לשוטר.

 

על פי עובדות האישום השביעי, ביום 25.8.10 שוחח הנאשם באמצעות הטלפון עם שוטר שהתחזה ללקוח המעוניין לרכוש תרופות אין אונות. הנאשם ייעץ לשוטר והמליץ לו לרכוש כדורי סיאליס. הנאשם פירט את המחירים, המליץ איזה כדור לרכוש והציע כי יספק עבורו את התרופות לכפר סבא. בתגובה, ביקש השוטר שהות לחשוב על העניין. בגין מעשים אלה הורשע הנאשם בעבירות הניסיון השונות שפורטו לעיל.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ