אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> 18 חודשי מאסר לתושב בית שמש בגין ניסיון לעבירות מין בקטינות ברשת

18 חודשי מאסר לתושב בית שמש בגין ניסיון לעבירות מין בקטינות ברשת

תאריך פרסום : 02/07/2015 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי ירושלים
41693-02-14
01/07/2015
בפני השופט:
1. יעקב צבן - סגן נשיא
2. רפי כרמל
3. רבקה פרידמן-פלדמן


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד אילה גלברד-יעקב
הנאשם:
בנימין זֹהר
עו"ד מיכאל עירוני
גזר דין
 

 

  1. הנאשם הורשע, על יסוד הודאתו בכתב האישום במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של ניסיון למעשה מגונה (שתי עבירות), לפי סעיפים 348(א)+ 345(א)(3)+25 לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: "החוק"); וניסיון להטרדה מינית (מספר עבירות), לפי סעיפים 3(א)(6)(א) ו- (5א) לחוק למניעת הטרדה מינית + סעיף 25 לחוק.

 

ואלה המעשים: הנאשם גלש באתרי צ'אט באינטרנט, החל משנת 2013 ועד למעצרו ביום 28.1.14, תחת השם "אבא מפנק", ויצר קשר עם שלוש קטינות מתחת לגיל 14, כפי שהציגו עצמם אנשי משטרה ותחקירן עצמאי בשם אבי דוביצקי, וניהל עמן שיחות בעלות תוכן מיני, במהלכן הוחלפו תמונות הנחזות להיות תמונות של קטינות בנות 13 ותמונותיו של הנאשם, לרבות תמונות של פלג גופו העליון חשוף ותמונות של איבר מינו. הנאשם הציע לקטינות להיפגש עמו למטרות מין ובמקרה אחד הגיע לפגישה עם הקטינה מצוייד בבקבוק שמן ונעצר על סף דלת הבניין בו המתין לקטינה.

 

האישום הראשון- "לילך"- ביום 12.1.14 שוחח הנאשם באמצעות אתר ואללה צ'אט עם השוטר פרידמן (להלן: "השוטר") שהציג עצמו כילדה בת 13 בשם לילך. הנאשם הציג עצמו בכזב כבן 51 שנים, הבהיר שאוהב ילדות בגילה וקיים יחסי מין עם ילדה בת 12, גילה רצונו לקיים איתה יחסי מין והציע לה להיות עימו בקשר באמצעות תכנת הסקייפ. הנאשם שלח ללילך בהסכמתה את תמונותיו, לרבות תמונות של איבר מינו ופלג גופו העליון עירום וקיבל ממנה תמונות של ילדה הנחזית להיות בת 13. הנאשם ניהל עם לילך שיחות בעלות תכנים מיניים, כך למשל כתב לה שברצונו "לחבק, לנשק ללטף וללקק לך המוןןןןןןןן Jוסקס כמובן", שהיא צריכה "לתת לי להנות כדי שאת תהני גם ולחדור לך לכל חור שתהני מתוקה", "הייתי מת לראות לך חומד... אני מעדיף לראות לך במציאות ולאכול אותו.. שתהיי ערומה... רוצה לראות לך את הכוס המתוק שלך", שאינו נוהג להכאיב ומשתמש בשמן. הנאשם הודה ב- 18 אמירות מיניות פוגעניות. ביום 27.1.14, החליפו השניים מספרי טלפון נייד ולבסוף קבעו להיפגש ביבנה כשהנאשם מוודא שישהו במקום שאיש לא יבחין בהם. סמוך לשעה 17:00 הגיע הנאשם למקום המפגש ובידו בקבוק שמן ונעצר.

 

האישום השני- "שרון קליין"- ביום 22.1.14, פנה הנאשם באמצעות אתר וואלה צ'אט לפרופיל של השוטר, שהציג עצמו כשרון, קטינה בת 13 וצירף תמונת פרופיל של ילדה הנחזית להיות בת 13. הנאשם כתב "ממצב בייב....בת 13... אני אוהב מאוד, חבל שאני גדול ממך" ושאל אותה אם היא אוהבת בוגרים בגילו, אם תרצה שיחבק וינשק ויפנק אותה ושאל למקום מגוריה. במהלך השיחה הציג עצמו הנאשם, בכזב, כבן 51. לאחר מכן, יצר הנאשם קשר עם שרון באמצעות תכנת הסקייפ, אמר לה שתמונתה חמודה ושלח לה את שלו. שרון שבה וכתבה שהיא בת 13 והנאשם השיב "אני אוהב... אני מאוד אוהב ילדות בגילך לנשק ולחבק חמודה... אני מאוד רוצה מתוקה שלי ואנשק אותך המון איפה שתרצי".

 

האישום השלישי- "טלי כהן"- אבי דובינסקי הינו כתב עצמאי אשר נהג להציג עצמו קטין באתרי צ'אט שונים באינטרנט על מנת לחשוף פעילות מינית כנגד קטינים ברשת האינטרנט. במסגרת זו, הציג עצמו באתר "תפוז צ'אט" כטלי, קטינה בת 13. ביום 16.11.13, יצר הנאשם קשר עם טלי וביקש לשוחח עמה באמצעות תכנת הסקייפ. כתב לה בכזב שהוא בן 51, ביקש ממנה את תמונתה ושלח אליה את תמונתו. הנאשם הציע לטלי להיפגש איתו, הטריד אותה ושלח לה הודעות בעלות תכנים מיניים פוגעניים תוך שהבהיר לה שרצונו לקיים עמה יחסי מין, כך למשל כינה אותה "סקסית" וכתב לה "אני חם עלייך מאוד ורוצה אותך", "אני אוהב שאת קטנה חומד, נראה לך שאפגש עם זקנה חחחח", "מה שיבוא לנו, לשתות לאכול סקס אהבה", "שוכבת ערומה ורגליה פסוקות". כן ביקש שתקרא לו "אבא". טלי לא תמיד נענתה לפניותיו של הנאשם אך הוא המשיך בנסיונות ליצור עמה קשר עד ליום מעצרו (בגין האירועים נשוא האישום הראשון), הן באמצעות תוכנת הסקייפ והן באמצעות אפליקציית הווטסאפ, ושלח לה למצער 17 הודעות בעלות תוכן מיני פוגעני.

 

  1. הסדר הטיעון כלל הסכמה עונשית, לפיה המאשימה תטען לשנתיים מאסר בפועל וההגנה תטען לשנה וחצי מאסר בפועל. כן יוטל על הנאשם עונש מאסר על תנאי על כל עבירות המין לרבות ניסיון.

 

  1. הנאשם, יליד 5.12.54, גרוש ואב לשני ילדים בשנות השלושים לחייהם, התגורר בבית שמש סמוך למגורי בנו, מתקיים מקצבת הבטחת הכנסה ועובד לעיתים עם בנו בשיפוצים. כעת שוהה במעצר בית באיזוק אלקטרוני בבית בנו בפיקוח גרושתו ובנו. תסקיר שירות המבחן מלמד על מערכות יחסים סבוכות הן במשפחת המוצא של הנאשם והן במשפחתו הגרעינית, עד כדי התנהגות אלימה של הנאשם כלפי חלק מבני משפחתו. לדברי הנאשם כיום, מטופל בתרופות הרגעה על רקע התפרצויות זעם. הנאשם אישר שימוש מזדמן בפורנוגראפיה ושלל קיום יחסי מין פדופיליים, מתקשה להכיר במשיכה לקטינים. להתרשמות שירות המבחן, הנאשם בעל התנהגות אימפולסיבית עם קשיי תקשורת וקושי לגלות אמפתיה, להכיר בצרכי הזולת ולרסן את דחפיו ורגשותיו. כן בעל דחפים מיניים מוגברים. הנאשם נוטל אחריות פורמאלית בלבד למעשים בהם הורשע בהליך זה והשליך התנהלותו על תחושות ריקנות ושעמום לאחר גירושיו. ניכרים עיוותי חשיבה בתחום המין והוא נוטה למזער את פער הגילאים עם הקטינים ומציג אותם כבעלי ניסיון מיני רב. שירות המבחן התרשם שהנאשם מתחיל להכיר במשמעות התנהגותו והשלכותיה. אך עדיין קיים סיכון להישנות ההתנהגות הפוגענית וכי נכונותו להשתלב בטיפול ייעודי לעברייני מין הינה מהפה לחוץ. בסופו של יום, הומלץ על מאסר בפועל לתקופה שתאפשר שילובו בטיפול ייעודי לעברייני מין במסגרת שירות בתי הסוהר.

 

  1. כראיות לעונש מטעם המאשימה הוגש תדפיס המרשם הפלילי בעניינו. לחובתו הרשעה משנת 2010 בעבירות של תקיפת בן זוג, היזק לרכוש במזיד ואיומים, בגינה ריצה מאסר בפועל לתקופה של 14 ימים. עוד לחובתו הרשעה בעבירת תקיפה משנת 2004, בגינה הוטלו עליו מאסר על תנאי וקנס.

 

  1. כראיות לעונש מטעם הנאשם העידו בנו של הנאשם, רועי זֹהר ואחיינו, אבישי זיו יצחק על דמותו החיובית והאנושית של הנאשם ועל הדיכאון אליו נפל לפני שביצע את המעשים בהם הורשע.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ