אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תפ"ח 12968-10-12 מדינת ישראל נ' מזרחי

תפ"ח 12968-10-12 מדינת ישראל נ' מזרחי

תאריך פרסום : 19/05/2015 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
12968-10-12
01/10/2014
בפני השופטת:
1. סלוטקי – אב"ד
2. לוי
3. חזק


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל פרקליטות מחוז דרום-פלילי
עו"ד מירב עמר-כהן
הנאשמים:
1. פיני מזרחי
2. מאיר משה מגידיש – נדון
3. גבי אטדגי – נדון

עו"ד אהוד בן-יהודה
גזר דין

לגבי נאשם 1

השופט מרדכי לוי

כללי

  1. נאשם 1 (להלן: "הנאשם") הורשע, על פי הודאתו, בעבירות שלהלן, במסגרת שבעה אישומים: עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין"); עבירות של הובלה ונשיאה של נשק, לפי סעיף 144(ב) רישא וסיפא לחוק העונשין; ניסיון לעבירות בנשק (נשיאה והובלה), לפי סעיף 144(ב) רישא לחוק העונשין יחד עם סעיף 25 לחוק העונשין; ניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ, לפי סעיף 456 לחוק העונשין; איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין; ועבירות של הסתייעות ברכב לביצוע פשע, לפי סעיף 43 לפקודת התעבורה [נוסח חדש].

  2. הודאת הנאשם ניתנה בעקבות הסדר טיעון שהתייחס לתיקון כתב האישום המקורי ולעניין העונש, כפי שיפורט להלן.

  3. על פי החלק הכללי של כתב האישום המתוקן, במהלך כל האירועים המתוארים בכתב האישום, למעט באירוע מושא האישום הראשון, פעל העד י.א. (להלן: "עד המדינה") בסמכות וברשות משטרת ישראל.

  4. על פי האישום הראשון בכתב האישום המתוקן, בתקופה הסמוכה לפני האירועים המתוארים באישום זה נוצרו קשרי חברות בין הנאשם לבין עד המדינה. בתאריך 19/8/12 סיפר הנאשם לעד המדינה כי פגש את רזיאל רווח (להלן: "רזיאל") והתקוטט עמו. בעקבות מפגש זה אמר הנאשם לעד המדינה כי הוא מעונין להשליך רימון רסס לביתו של רזיאל, ובין השניים נקשר קשר לביצוע פשע, להשליך רימון רסס לביתו של רזיאל בכוונה להפחידו ולגרום נזק לביתו. בהמשך לכך, באותו יום ובשעה שאינה ידועה למאשימה, נסעו הנאשם ועד המדינה ברכבו של הנאשם מסוג "מאזדה 3" מ.ר 65-463-88 (להלן: "הרכב") למקום באשקלון, שבו הסליק הנאשם, מבעוד מועד, רימון יד מס' 26 מסוג רסס (להלן: "הרימון"). הנאשם הוציא ממקום המחבוא את הרימון ונכנס עמו לרכב. בשעה 01:05 לערך התקשר הנאשם אל רפאל גאז (להלן: "רפאל"), ורפאל הכווין את הנאשם להגיע למקום שבו המתין לו. הנאשם ועד המדינה הגיעו למקום המפגש עם רפאל, והוא נכנס עמם לרכב. רפאל מסר את כתובתו של רזיאל, והשלושה נסעו אליה. הנאשם ירד מהרכב עם רפאל, ורפאל הצביע, עבור הנאשם, על ביתו של רזיאל שבקומת הקרקע. לאחר מכן הסיעו הנאשם ועד המדינה את רפאל לבית חבר באשקלון וחזרו יחד ברכב לביתו של רזיאל. בבית שהתה באותה עת אמו של רזיאל. הנאשם ירד מהרכב כשהרימון בידו, ועד המדינה נותר לשבת בתוך הרכב. הנאשם התקרב לחלון ביתו של רזיאל כשהוא נושא את הרימון בידו, ועד המדינה יצא מן הרכב והביט על המתרחש. הנאשם פתח את חלון חדר השינה בביתו של רזיאל, הסיט את הווילון, משך את נצרת הרימון, והשליך את הרימון אל תוך הבית בכוונה להפחיד את רזיאל ולגרום נזק לביתו. מיד לאחר מכן נמלטו הנאשם ועד המדינה מהמקום. עקב תקלה שאירעה, הרימון לא התפוצץ. בשעות אחר הצהריים הוזעקה המשטרה אל הבית ופינתה את הרימון.

  5. על פי האישום השני בכתב האישום המתוקן, בתאריך שאינו ידוע למאשימה, החליט הנאשם לרצוח את מומי קסנטיני (להלן גם: "מומי"). הנאשם תכנן לרצוח את מומי, כאשר הלה יגיע ביום שישי ה-7/9/12 לבית ברחוב טבנקין בבת-ים שבו מתגוררת גרושתו של מומי (להלן: "הבית"). ביום 4/9/12, בשעה 22:45 לערך, הגיע הנאשם יחד עם עמי כריסי (להלן: "עמי") ברכב אל הבית. עמי נותר לשבת ברכב, והנאשם ירד מהרכב. הנאשם ביצע בדיקה בתיבות הדואר של בניינים 22 ו-24 ברחוב טבנקין על מנת לאמת את כתובתה של גרושתו של מומי. לאחר מכן עזבו הנאשם ועמי את המקום. בתאריך 5/9/12 הגיעו הנאשם ועד המדינה לביתו של אדם אחר (להלן: "האחר"). בפגישה זו קשרו הנאשם, האחר ועד המדינה קשר לביצוע פשע, קרי, לגרום למותם של מומי ושל שלום דומראני (להלן: "דומראני"). במסגרת הקשר ולשם קידומו, נקבע כי הנאשם יבצע את הרצח של מומי ביום 7/9/12 בבת-ים, וכי האחר יספק את הנשק. כמו כן נקבע כי האחר יסייע לנאשם בהמתת מומי אם יעלה צורך בכך. עוד נקבע כי האחר יהיה שותף לחיסולו של דומראני יחד עם הנאשם. בנוסף, הנאשם והאחר סיכמו כי יגדירו יחד יעדים השייכים ל"ארגון של דומראני", כדי לפגוע בהם בטווח המיידי. במסגרת הקשר הנ"ל, בתאריך 6/9/13, בשעות הערב, קיבל הנאשם לידיו אקדח ומחסנית מלאה בכדורים. הנאשם העביר את האקדח לעד המדינה וביקש ממנו להסליק את האקדח ואת המחסנית. הנאשם ועד המדינה נסעו על כביש 323, נעצרו בצד הדרך, ועד המדינה ירד מן הרכב והסליק את האקדח בצד הדרך.

  6. על פי האישום השלישי בכתב האישום המתוקן, בהמשך לקשירת הקשר מושא האישום השני לעיל, בתאריך 6/9/12, בשעה 23:24 לערך, נסעו הנאשם ועד המדינה ברכב על כביש 232. כ-300 מ' מכביש מס' 3 עצר הנאשם את הרכב בצד הדרך, ועד המדינה ירד מן הרכב על מנת לקחת את האקדח ממקום מחבואו. הנאשם ועד המדינה המשיכו בנסיעה לכיוון העיר נתניה, כשהאקדח והמחסנית עמם ברכב. בשעת חצות לערך הגיעו הנאשם ועד המדינה לעיר נתניה והתאכסנו בבית מלון בעיר. בשעה 04:30 לערך יידע עד המדינה את משטרת ישראל כי הנאשם נמצא בבית המלון, כשבחזקתו האקדח ומחסנית מלאה בכדורים, וכי בכוונתו להמתין למומי בשעות אחר הצהריים, סמוך לביתו שבבת-ים, ולרוצחו. על מנת לסכל את הרצח המתוכנן נלקח עד המדינה על ידי משטרת ישראל לבדיקות רפואיות בבית החולים, וזאת כדי שעד המדינה יאמר לנאשם כי הוא אינו יכול להצטרף אליו באמתלה שאינו חש בטוב, ושהנאשם יאלץ עקב כך לדחות את ביצוע הרצח למועד אחר. עם שחרורו של עד המדינה מבית החולים הגיע הנאשם לאסוף אותו, והשניים חזרו לבית המלון הנ"ל. בתאריך 7/9/12, בשעה 10:30 לערך, נסעו הנאשם ועד המדינה על כביש מס' 2 לכיוון דרום, כשהאקדח והמחסנית עמם ברכב. לאחר מכן נסעו הנאשם ועד המדינה על כביש מס' 20 לכיוון דרום. הנאשם ועד המדינה החליטו להסליק את הנשק בצדי הדרך, מכיוון שהגיעו מוקדם מהמתוכנן וסברו שקיים סיכון להימצאות הנשק ברכבם בעת שיסתובבו בשטח. לאחר כ-100 מטרים עצר הנאשם את הרכב, ועד המדינה ירד בצדי הדרך והסליק את האקדח יחד עם המחסנית בתוך שיחים בסמוך לארון חשמל. משטרת ישראל, אשר קיבלה מידע מעד המדינה על כוונת הנאשם להוציא אל הפועל את ביצוע הרצח של מומי, הקימה מחסומים והציבה שוטרים באזור ביתו של מומי. הנאשם ועד המדינה ניסו להיכנס עם הרכב לרחוב שבו מתגורר מומי, אך נתקלו במחסומי המשטרה. הנאשם ועד המדינה אף ניסו להגיע לבניין של מומי מחלקו האחורי כשנסעו בניגוד לכיוון התנועה ובניגוד לתמרור, אך גם שם נתקלו במחסומי המשטרה. נוכח הנוכחות המשטרתית באזור החליט הנאשם לוותר בשלב זה על ביצוע הרצח.

  7. על פי האישום הרביעי בכתב האישום המתוקן, במסגרת הקשר מושא האישום השני לעיל ולשם קידומו, בתאריך 7/9/12, בשעה 13:40 לערך, נפגש הנאשם עם גבי אטדגי (להלן: "נאשם 3") ועם עד המדינה במתחם "יוחננוף" בעיר אשדוד. במפגש זה קשרו הנאשם, נאשם 3 ועד המדינה קשר לביצוע פשע, קרי להובלת נשק, בכך שנאשם 3 התבקש לנסוע יחד עם עד המדינה למקום שבו הוסלק האקדח בכביש 20, כמפורט באישום השלישי לעיל (להלן: "מקום המסתור"), ולהעביר את האקדח למקום אחר. מאחר שנאשם 3 אמר כי הוא מתכונן לשבת, נדחתה הובלת הנשק למוצאי שבת. במסגרת הקשר ולשם קידומו, במוצ"ש 8/9/12, בשעה 20:30 לערך, שוחחו הנאשם ונאשם 3 וקבעו להיפגש באשדוד. בשעה 21:17 לערך נסעו נאשם 3 ועד המדינה מאשדוד אל מקום המסתור ברכב מסוג שברולט השייך לנאשם 3 (להלן: "רכב השברולט"). סמוך לשעה 21:50 עצר נאשם 3 את רכב השברולט בצדי הדרך על כביש 20. עד המדינה ירד מהרכב אל מקום המסתור, הוציא את האקדח ואת המחסנית, ועלה לרכב השברולט. בשלב זה לא היה האקדח תקין, עובדה שלא הייתה ידועה לנאשמים. נאשם 3 ועד המדינה נסעו ברכב השברולט ממקום המסתור לאזור התעשייה בבאר טוביה, ושם הסליק עד המדינה את האקדח ואת המחסנית במקום מסתור אחר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ