אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שחרור רועי הררי למעצר בית בבית הוריו ובמגבלות נוספות תוך התייחסות לעברו הפלילי של האב

שחרור רועי הררי למעצר בית בבית הוריו ובמגבלות נוספות תוך התייחסות לעברו הפלילי של האב

תאריך פרסום : 05/01/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
5716-11-11
01/01/2012
בפני השופט:
רון שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד צחי נמירובסקי
הנתבע:
רועי הררי (עציר)
עו"ד תומר אשש
עו"ד טומי נדשי

לא אחזור על כל הדברים שנכתבו בהחלטה המפורטת מיום 27.11.11. כפי שציין בית המשפט באותה החלטה, קיימות ראיות לכאורה המבססות סיכוי להרשעת המשיב בעבירה המיוחסת לו. עם זאת, ציין בית המשפט באותה החלטה כי קיימות בעיות בתשתית הראיות.

בית המשפט הבהיר באותה החלטה, כי הן בשים לב לבעיות הראייתיות, הן בשים לב למשכו הצפוי של המשפט, בשים לב למכלול הראיות, וכן בשים לב לעובדה שמדובר בצעיר ללא עבר פלילי, כי ניתן לשקול את שחרורו לחלופת מעצר. בהתאם, הורה גם בית המשפט על הגשת תסקיר.

שירות המבחן הגיש תסקיר בעניינו של המשיב, והמליץ על שחרורו לחלופת מעצר. שירות המבחן התייחס לשתי חלופות אפשריות - האחת בבית הוריו והשנייה בבית הורי אמו, סבו וסבתו, המתגוררים בקרית אונו. שירות המבחן התרשם כי ההורים הם אנשים רציניים ואחראיים המגויסים לפקח על בנם במעצר בית. עם זאת לא המליץ שירות המבחן על חלופת מעצר בבית ההורים, משני טעמים. הטעם הראשון הוא קירבת מגורי ההורים לזירת העבירה. הטעם השני הוא עברו הפלילי של האב.

בכל הנוגע לעברו הפלילי של האב - התייחסתי בהחלטה מיום 27.11.11. כפי שצוין, ועל כך אין חולק, לאביו של המשיב עבר פלילי עשיר והוא נחשב בעבר לראש ארגון פשיעה, כאשר יוחסו לו עבירות חמורות ביותר. עם זאת, הבהרתי באותה החלטה מדוע סבור אני כי דווקא על רקע עברו הפלילי המכביד של האב, ניתן במקרה זה לשקול להטיל עליו משימת פיקוח, בין היתר על רקע רצונו לשכנע את החברה כי הוא נטש את דרך הפשע. ער אני, כמובן מאליו, לעשרות החלטות בהן לא אישרתי אני ולא אישרו אחרים חלופות מעצר בפיקוחם של אנשים עם עבר פלילי. ציינתי זאת כבר בהחלטה מיום 27.11.11. ואולם דווקא במקרה זה, על רקע עברו של האב, והדברים אשר התייחסתי אליהם בהחלטה מיום 27.11.11, ובשים לב לעובדה כי הרשעתו האחרונה היא בגין עבירה משנת 1998, סבור אני כי ניתן להעמיד את כל המשפחה במבחן הנ"ל, ולא ייגרם בכך נזק לציבור.

אוסיף עוד מעבר לאמור לעיל, כי נראה שעברו של האב רודף את הבן, בכל הנוגע לחששות ההורים מההתדיינות בתיק זה, ואולם נראה לי שצריך להחזיר את הדיון לפרופורציה המתאימה, דהיינו אדם צעיר ללא עבר פלילי, שמעובר בתגרה במהלכה נדקר אדם אשר מת לאחר מכן. כאשר מביאים בחשבון את מכלול ראיות והקשיים שבהן, על רקע העדר עבר פלילי של הבן, אשר אינו נושא באחריות למעשי הוריו בעבר, סבור אני כי ניתן לאשר את שחרורו לחלופת מעצר.

הכלל הוא שרק במקרים חריגים יסטה בית המשפט מהמלצת שירות המבחן. במקרה הזה, סבור אני כי ניתן לסטות מההמלצה בכל הנוגע לכתובת חלופת המעצר, מאחר ושירות המבחן למעשה לא שלל את ההורים כמפקחים, אלא סבר כי העבר הפלילי של האב מהווה בעיה, וכן קירבת מגורי ההורים לזירת העבירה. בכל הנוגע לעבר, התייחסתי לעיל וכן בהחלטה מיום 27.11.11. בכל הנוגע לקירבה לזירת העבירה - בנסיבות הענין אינני רואה בכך מכשול, מאחר ולא מצוי בקירבה של זירת העבירה אדם אשר המשיב עלול לפגוע בו או להשפיע עליו בדרך כלשהי, ומכאן שאין לכתובת המגורים, שהיא קרובה לזירת העבירה, משקל בכל הנוגע להתאמתה.

על זאת יש להוסיף, כפי שכבר כתבתי בהחלטה מיום 27.11.11, כי מדובר בהליך משפטי אשר להערכתי, לאחר שעיינתי בראיות על כל הבעיות שבהן, עשוי להימשך זמן לא מבוטל, ובנסיבות אלו נראה כי דווקא כתובת בית ההורים בקיסריה תהווה חלופה יציבה יותר לאורך זמן, מאשר כתובתם של הסבא והסבתא, אשר אינני מטיל ספק בנכונותם לעזור ובהתחייבותם לפקח לאורך זמן.

בכל הנוגע למפקחים האחרים אשר התייצבו בבית המשפט - לא שמעתי טענה כי אינם מפקחים ראויים, ולכן ניתן לאשר את כולם כמפקחים אשר יסייעו להורים בפיקוח על המשיב, בחלופת מעצר בבית המשפחה בקיסריה.

בכל הנוגע לשירות הצבאי - לעת הזו אינני מוצא לנכון לאשר את הבקשה, ואולם כפי שיובהר, היא תישקל בהמשך, כפי שיפורט.

שירות המבחן המליץ כי המשיב יועמד בפיקוחו. אני מורה להעמיד את המשיב בפיקוח של שירות המבחן, ויהיה עליו להתייצב אצל שירות המבחן במועדים שיזומן, כאשר בכל עת הוא יהיה מלווה במפקח שאושר. שירות המבחן מתבקש, בין היתר, להגיש לבית המשפט תסקיר נוסף בחלוף כ-30 ימים ממועד השחרור, ככל שהשחרור יאושר, ולהתייחס בתסקירו בין היתר לאפשרות של שינוי תנאי חלופת המעצר, באופן שתתאפשר חזרתו של המשיב לצבא. לאחר שבית המשפט יעיין בתסקיר שיוגש בענין זה, ולפי הצורך, ייקבע מועד נוסף לדיון.

אוסיף עוד, כי במקרה הנוכחי לא מצאתי צורך לתגבר את הפיקוח באיזוק אלקטרוני. נרשמה הצהרת מר וגב' הררי על הסכמתם להתחברות המשטרה למערכת הצילום המותקנת בביתם, ולחלופין להעמיד את הצילומים לעיון המשטרה בכל עת.

אשר על כן אני מאשר את חלופת המעצר המוצעת שכתובתה רח' התרשיש 17, שכונה 11 בקיסריה. המשיב ישוחרר ממעצר וישהה בדירה הנ"ל בחלופת מעצר בית מלא וכל עת ישהה עימו אחת המפקחות/אחד המפקחים  שאושרו, ושהתייצבו בפני בית המשפט היום. כל מפקח/ת י/תחתום על התחייבות עצמית בגובה 20,000 ש"ח להבטחת התחייבותו לפקח על המשיב ולדווח אם יצא המשיב את הבית ללא אישור. 

המשטרה תהיה רשאית לערוך ביקורות בכתובת הנ"ל כדי לוודא שהמשיב מצוי בדירה בכל עת בהתאם להנחיות בית המשפט.

נאסר על המשיב לצאת את הבית למעט לצורך התייצבות בבית המשפט לכל דיון בעניינו ולצורך פגישות עם עורך דינו במועדים שימסרו מראש לפרקליטות. כמו כן אני מתיר את יציאתו מהכתובת בה הוא שוהה כל יום בין השעות 09:00 - 10:00 ובין השעות 16:00 - 17:00 וזאת לצורך התאווררות. בכל יציאה מאושרת יהיה המשיב מלווה במפקח שאושר.

המשיב יתחייב להתייצב לכל דיון בעניינו. עוד יתחייב כי גם בעת יציאה שתאושר כמפורט לעיל לא ייצא מתחומי קיסריה, לרבות לא לתחומי אור עקיבא. עוד יתחייב המשיב להמנע מיצירת כל קשר עם עדי תביעה שאינם שוטרים.

יינתן צו לעיכוב יציאת המשיב מהארץ. הצו יומצא למשטרת הגבולות בדואר והמצאתו לא תעכב את הליכי השחרור. 

להבטחת קיום חיוביו יפקיד המשיב בקופת בית המשפט סכום של 20,000 ש"ח במזומן ויחתום על התחיבות עצמית בגובה 20,000 ש"ח.

נרשמה הצהרתו של מר יוסי הררי, כי יפקיד את פרוטוקול הדיון ביחד עם פירוט מכלול התחייבויותיו בפרוטוקול הדיון, אצל הרב פינטו.

בכפוף להפקדת הבטוחות הכספיות והתחייבויות המפקחים ניתן יהיה להורות על שחרור המשיב ממעצר. המשיב ילווה מנקודת השחרור לחלופת המעצר ע"י מפקח שאושר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ