אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פגסוס תיירות תפצה בני זוג בסך של 5,000 ש"ח בגין ביטול טיול עקב מיעוט נרשמים

פגסוס תיירות תפצה בני זוג בסך של 5,000 ש"ח בגין ביטול טיול עקב מיעוט נרשמים

תאריך פרסום : 13/06/2007 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות נתניה
2635-06
12/06/2007
בפני השופט:
טלמור אביבה

- נגד -
התובע:
אדיר אברהם
הנתבע:
פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ
פסק-דין

בפני תביעה כספית.

התובע, מר אברהם אדיר (להלן "התובע") טען בתביעתו כי הזמין עבורו ועבור רעייתו מהנתבעת, פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ (להלן "הנתבעת"), באמצעות סוכנת מטעמה בשם עדיף תור (1989) בע"מ (להלן "עדיף תור") שמנהלה מתגורר במושב בית יצחק, מקום בו מתגורר התובע כשההתקשרות נעשתה לכן בבית יצחק בהסכמת הצדדים, טיול לקובה וקוסטה ריקה (להלן "הטיול").

שבועיים לפני היציאה לטיול, בוטל הטיול ע"י הנתבעת עקב מיעוט נרשמים זאת לאחר שכבר שילם התובע לנתבעת מבצעת הטיול באמצעות סוכנה, חברת עדיף תור את מלוא מחיר הטיול.

הוסיף וטען התובע שלאחר כשבועיים ממועד ביטול הטיול, יצאה הנתבעת בפרסום לפיו מבצעת היא טיול לקובה וקוסטה ריקה במועד חדש ובפרסומה זה וציינה במפורש כי "יציאת הטיולים מובטחת וברובם נותרו מקומות בודדים" הכל כמפורט בפרסומה זה מוצג ת/1 ולכן נרשמו הוא ורעייתו לטיול אשר אמור היה להתבצע ע"י הנתבעת, טיול לקובה ולקוסטה ריקה, אשר מצויין כאחד מהטיולים בת/1 שהיציאה לו מובטחת ע"י הנתבעת.

שוב שילם התובע מלוא מחיר הטיול עבורו ועבור רעייתו אלא שהנתבעת, אף שהתחייבה לביצוע הטיול המוזמן לקובה וקוסטה ריקה, ביטלה פעם נוספת את הטיול וזאת בניגוד להתחייבותה  בת/1 ולאחר שכבר שולם לה ע"י התובע סכום התמורה המלא עבור טיול זה בו אמורים היו הוא ורעייתו להשתתף.

הנתבעת אשר ביטלה את הטיול החזירה לתובע את הסכום ששולם לה עבורו ועבור רעייתו כשלושה שבועות לאחר ביטול הטיול כפי שעשתה בבטלה את הטיול הראשון.

התובע טען כי כתוצאה מהתנהגותה זו של הנתבעת ומעשיה נגרמו לו נזקים לא רק בשל גיוס הכספים לתשלום עבור הטיולים שבוטלו והחזרתם לו לאחר תקופה של כ- 3 שבועות ממועד שבו ביטלה הנתבעת את הטיול בכל אחת מהפעמים ללא ריבית והצמדה, אלא אף מכך שנערכו הוא ורעייתו לטיול באופן שעשו שינויים בתוכניותיהם לקראת הטיול, הכינו מזוודותיהם וכך גם התכוננו לטיול זה נפשית תוך שהקדישו זמן לכך, ולכן נגרמה לו ולרעייתו עוגמת נפש מרובה בביטול טיול זה. בנסיבות אלו, כך טען, יש לחייב הנתבעת לשלם לו את סכום תביעתו בצירוף הפרשי ריבית, הצמדה והוצאות.

התובע תיאר בעדותו את השתלשלות הארועים בציינו הדברים הבאים:

"אני ואישתי הזמנו בחברה הנתבעת טיול לקובה ולקוסטריקה באמצעות חברת עדיף תור.

הטיול הוזמן ע"י עדיף טור בחברת פגסוס שהיא זו שהוציאה את הטיול. שילמנו כסף עבור הטיול אני ואישתי. שבועיים לפני שהטיול היה אמור להתקיים הנתבעת החזירה לנו את הכסף והודיעה שהטיול התבטל בגלל מיעוט הנרשמים. את הכסף שילמנו לפני הטיול והחזירו לנו את הכסף בערך 3 שבועות אחרי שהם קיבלו לידם את הכסף. שילמנו 6,600 דולר כשוויים בש"ח עבור הטיול הזה.

קיבלנו את הכסף חזרה. אחרי 3 שבועות בערך קיבלנו מכתב מהנתבעת שהטיול לקובה וקוסטריקה יתבצע ויציאת הטיול הזה מובטחת ובטוחה וקיבלנו על זה מכתב מעו"ד שלהם שהטיול יתקיים וביקשו מאיתנו שוב לשלם את תמורת הטיול ושילמנו עוד פעם 6,600 ש"ח כשוויים בש"ח. הטיול למרות שהובטח לנו שיצא אז שבועיים לפני היציאה לטיול שוב ביטלו את הטיול ואחרי 3 שבועות מהמועד שהטיול היה צריך לצאת החזירו לנו את הכסף זאת למרות שאמרו שהטיול מובטח. לא הסבירו לנו בכלל מדוע הטיול בוטל. פנינו לנתבעת וביקשנו מהנתבעת שתפצה אותנו על כך שהטיול שהובטח לנו שוב בוטל ושלחו לנו מכתב שהם מוכנים לפצות כל אחד מאיתנו בסכום של 70 דולר שזה המכתב מיום 23.5.06 שצורף לתביעתי ו-70 הדולר האלה זה זיכוי לטיול אחר בחברת פגסוס ולא הסכמנו. אנחנו טוענים שמגיע לנו פיצוי כספי בסכום התביעה שהגשנו בגין עוגמת הנפש המרובה שנגרמה לנו כתוצאה מכך שבוטל הטיול הראשון ושבוטל הטיול השני שהובטח לנסיעה ומגישים את המסמכים שצרפנו לכתב התביעה כשהמסמכים כולם מוגשים ומסומנים יחד ת/1. אני מציין שכבר ארזנו את המזוודות והתכוננו לטיול ולא נרשמנו לאף טיול אחר ולא נסענו לטיול ואיבדנו את ההזדמנות לצאת לטיול.  אני ואישתי אנשים מבוגרים. אני בן 78 ואישתי בת 76 וכמובן שרצינו לצאת לטיול הזה, וכשלא יצאנו לטיול ואיבדנו את ההזדמנות לטיול נגרמה לנו עוגמת נפש מרובה מאוד שאנחנו מעריכים אותה בסכום שהגשנו לבית המשפט".

בחקירתו הנגדית לשאלה "מאז שהטיול היה צריך לצאת לא יצאתם לטיול אחר לקובה או לקוסטה ריקה" השיב "לקובה וקוסטה ריקה לא יצאתי לטיול וזאת כתוצאה מכך שביטלת את הטיול שהובטח".

רעייתו של התובע ציינה בעדותה לעניין זה הדברים הבאים:

"אני רוצה להוסיף על מה שבעלי העיד שאני רואה בהתנהגות הנתבעת זלזול שכן פעמיים זלזלו בנו בזה שכל פעם לקחו את הכסף שלנו וביטלו את הטיולים ממש שבועיים לפני הטיול. נגרמה לנו עוגמת נפש מרובה כי התכוננו לטיול. בעלי חלם על טיול לקובה וקוסטריקה ואני לפני 3 שנים עברתי ניתוח בראש היה לי גידול והחלמתי ובגללי באותה תקופה בעלי לא נסע לטיול ואז כשהחלמתי אז היתה לנו הזדמנות לי ולבעלי לנסוע לטיול לכן אני ובעלי שאנחנו אנשים מבוגרים כפי שהעיד בעלי נרשמנו לטיול, התכוננו לטיול ובאותה תקופה הכנו כבר את המזוודות וחלמנו על הטיול ובסופו של דבר אחרי שהטיול הובטח שוב שבועיים לפני הטיול כשהמזוודות היו ארוזות הודיעו לנו על בטול הטיול. החזירו לנו את הכסף 3 שבועות אחרי מועד שהיה צריך להיות בו הטיול ולא רוצים לפצות אותנו בגין עוגמת הנפש שנגרמה לנו בגין ביטול הטיול שהבטיחו לקיימו ולא קיימו." עדה זו לא נחקרה בחקירה נגדית.

הנתבעת עתרה לדחייתה תביעה בציינה כי בהסכם ההתקשרות שבינה לבין התובע צויין במפורט כי רשאית היא, הנתבעת, לבטל טיול בגין מיעוט משתתפים. בכל חברות הטיולים, כך טענה בהגנתה, מבטלים טיולים כנורמה. עוד טענה הנתבעת בהגנתה כי לא נגרמו לתובע נזקים כלשהם ואת תביעתו לפיצוי בגין עוגמת נפש יש לדחות.

נציגת הנתבעת, גב' אוריה ניר ציינה בעדותה בביהמ"ש בין השאר הדברים הבאים:

גובה התביעה כנגד מה שהתרחש מדבר בעד עצמו ואנו טוענים שאין מקום לפסוק סכום זה שכן תבעו את הסכום המקסימלי שניתן בתביעות קטנות. החברה נוהגת עפ"י חוקי התעופה המאפשרים לה לבטל טיול זה כפי שעשתה במקרה הזה. כל תביעת התובעים היא בגין נזק. התובעים לא הביאו שום ראיה בקשר לנזק שנגרם להם. מי שעשה את ההזמנה זו חברת עדיף תור שהיא חברה פרטית ואותה צריך לתבוע. לא אנחנו לקחנו את הכסף אלא הם. זה נכון שהנתבעת פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ היא זו שקיבלה את הכסף מהתובע באמצעות חברת עדיף תור והנתבעת היא זו שהחזירה את הכסף לתובע. הסוכנות היא זו שהעבירה לנו את הכסף. הסוכנות עדיף תור היא סוכנות שעובדת עם פגסוס. זו לא חברת בת שלה. הטענה כי הטיול השני היה מובטח היא לא נכונה, עובדה שלא הציגו מכתב דומה."

בחקירתה הנגדית לשאלה "אני אומר לך שהטיול השני היה טיול מובטח ואני מציג לך מכתב מחברת פגסוס שצירפתי לתביעה שכתוב בו שיציאת הטיול מובטחת" השיבה "אני מעיינת במכתב שצורף לתביעתך ואין לי מה להגיד לעניין זה".

לשאלה "אני אורמ לך שחברת פגסוס היא החברה שארגנה את הטיול והציעה את הטיול ואליכם פנינו ולכם שילמנו את הכסף ואתם החזרתם לנו את הכסף" השיבה "עדיין, אבל הכסף נלקח ע"י סוכנות פרטית". לשאלה "נכון שאנחנו נתנו את הכסף לסוכן מטעמכם עדיף תור שהוא הסוכן שלכם והוא העביר את הכסף אליכם ואתם החזרתם לנו את הכסף אחרי שהטיול בוטל. האם זה נכון." השיבה "אין תגובה".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ