אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ס"ק 41358-10-15 הסתדרות העובדים הכללית החדשה איגוד עובדי התחבורה ואח' נ' אלבר ציי רכב בע"מ

ס"ק 41358-10-15 הסתדרות העובדים הכללית החדשה איגוד עובדי התחבורה ואח' נ' אלבר ציי רכב בע"מ

תאריך פרסום : 06/12/2015 | גרסת הדפסה
עס"ק
בית דין אזורי לעבודה באר שבע
41358-10-15
30/11/2015
בפני השופט:
צבי פרנקל

- נגד -
המבקשים:
1. הסתדרות העובדים הכללית החדשה איגוד עובדי התחבורה
2. ועד הפעולה בחברת אלבר ציי רכב בע"מ

עו"ד קרן קלפר
עו"ד יערה צ'ישנסקי
עו"ד כפיר זאב
עו"ד אביגיל ארפי
המשיבה:
אלבר ציי רכב בע"מ
עו"ד סיגל פעיל וזוהר גיפס
החלטה

 

 

1.חברת אלבר ציי רכב פיטרה את יו"ר ועד הפעולה, מר שלמה כהן וחבר ועד הפעולה, מר מוטי לב הפיטורים נכנסו לתוקף ביום 15.10.15. המבקשים עותרים בבקשת צד בסכסוך קיבוצי שנצווה על ביטול הפיטורים והחזרת המפוטרים לעבודה סדירה ורגילה, עד למתן הכרעה בסעד העיקרי. כן מבקשים שניתן צו זמני המורה להימנע מכל פגיעה במעמדם ובתנאי העסקתם של מר כהן ומר לב.

 

2.להלן העובדות:

 

א.המבקשת 1, הסתדרות העובדים הכללית החדש, איגוד עובדי התחבורה (להלן – "ההסתדרות") היא ארגון העובדים היציג של עובדי המשיבה מיום 3.4.14. המבקש 2, ועד הפעולה באלבר הוא ועד הפעולה אשר מונה על ידי ההסתדרות במסגרת התארגנות ראשונית. המשיבה, חברת אלבר ציי רכב בע"מ (להלן – "המשיבה" או "החברה") הינה חברה המפעילה ליסינג תפעולי ומנהלת ציי רכב לעסקים וחברות, ליסינג לפרטיים, מכירת כלי רכב, טרייד אין, מימון לרכב והשכרת רכב. החברה מפעילה 22 סניפי מכירת רכב, 12 סניפי שירות ליסינג ו-14 סניפי השכרת רכב ברחבי הארץ.

 

ב.ביום 11.6.14 החלו הצדדים לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי. בחודש יולי 2014, הכריזה המבקשת על סכסוך עבודה בעילות של פגיעה בפעילות ועד העובדים, סחבת בניהול המשא ומתן, פעילות הנהלת החברה בניגוד להסכמות במסגרת פגישות מו"מ, פעילות הנהלת החברה בניגוד לנורמות מקובלות ובחוסר תום לב תוך התעלמות מנציגות העובדים. בחודש אוגוסט 2014 הגיעו הצדדים להסדר לפיו לא תנקוט נציגות העובדים צעדים ארגוניים וזאת לאור התחייבות החברה להתקדמות במשא ומתן. הצדדים המשיכו בניהול המשא ומתן. אולם, ביום 18.12.14 הוכרז סכסוך עבודה נוסף בעילות של מבוי סתום במשא ומתן והתנהגות המשיבה בחוסר תום לב תוך התעלמות וזלזול בנציגות העובדים. מאז נערכו עוד פגישות וביום 12.5.15 החלה נציגות העובדים לנקוט צעדים ארגוניים. לטענת נציגות העובדים וכאקט תגובה החלה הנהלת החברה להחריף את צעדיה בפגיעה בהתארגנות באמצעות פגיעה בחברי ועד הפעולה, הן במישור האישי והן במישור הקיבוצי. עניינים אלו, נדונים בס"ק 32654-06-15 (להלן – "בקשת הצד הראשונה").

 

ג.בין הצדדים התקיימו פגישות משא ומתן נוספות. לטענת המבקשים החברה חזרה בה מההסכמות אליהם הגיעו והודיעה כי אין בכוונתה לחתום על הסכם הקיבוצי. מנגד טוענת המשיבה כי הצגת המשא ומתן על ידי המבקשים הינה מסולפת ושקרית ומנוגדת מפורשות לעמדות המשיבה ולמו"מ המתקדם המתנהל בין הצדדים.

 

ד.לאור זאת, חזרו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים. כך, ביום 10.9.15 הגיע ועד הפעולה למטה החברה בראשון לציון, הוועד עבר בין המחלקות, בירך לקראת השנה החדשה ומסר עדכון אודות הפעילות הארגונית; ביום 16.9.15 נערכו אספות עובדים בסניפי ירושלים, חולון ונס ציונה; ביום 20.9.15 נערכו אספות עובדים בסניפי בני ברק וביום 24.9.15 נערכה אסיפת עובדים בסניף חולון; בימים 29.9.15-30.9.15 שבתו עובדי סניפים חולון, המלך דוד בירושלים, רמת בית שמש, בני ברק כהנמן ועובדי המוקד הטלפוני שנמצא בראשון לציון; בבוקר יום 29.9.15 הגיעו מר כהן ומר לב לסניף כהנמן בבני ברק; הצדדים חלוקים בשאלה מה התרחש באותו מועד והאם מנהל האזור מר גיא חי, צעק על חברי הוועד שלא ישוחחו עם העובדים בסניף ואיים כי יזמין משטרה.

 

ה.ביום 1.10.15 הגיע וועד הפעולה למטה החברה בראשון לציון. בכניסה פגשו את מר אלי אסולין, מנהל תפעול ומר איציק חזות, סגן מנהל תפעול. הצדדים חלוקים בשאלה מה התרחש במועד זה כאשר לטענת נציגות העובדים הללו מנעו פיסית את כניסתם למטה החברה כאשר לבסוף נכנסו חברי הוועד ושוחחו עם עובדי המוקד. ביום 6.10.15 נתלו בכביש 6 ובכביש 1 שלטים בהם נכתב: "אלעזרא תתעורר לעובדי אלבר מגיע יותר". ביום 7.10.15, אשר לטענת המבקשת הינו שיא הצעדים הארגוניים, הגיעו חברי הוועד למטה החברה בראשון לציון, לטענתם במטרה לשוחח עם עובדי המוקד שהתלוננו כי מנהלים מאיימים עליהם בשל השתתפותם בצעדים הארגוניים. לטענת נציגות העובדים באותו מועד מר אסולין איים על מר כהן ונשמע כמי שמורה לפגוע בכל אחד מחברי הוועד ואילו המשיבה טוענת כי המבקשים הם שפעלו שלא כדין תוך הסגת גבול ופריצה למוקד, למרות הנחיות מפורשות אשר ניתנו להם שלא להיכנס למטה החברה והפריעו לעבודה השוטפת.

 

ו.ביום 7.10.15 הגיש מר כהן תלונה במשטרה בגין האיומים לכאורה שנשמעו. במקביל שלחה הגב' ענבל סופרו מההסתדרות מכתב התראה למר אסולין בו דרשה להימנע מכל מעשה שיהיה בו כדי לפגוע במי מחברי ועד הפעולה, לחדול מאיומים ומהתנכלות. מספר ימים לאחר מכן הגיש מר אסולין אף הוא תלונה במשטרה.

 

ז.אותו יום 7.10.15, בשעות הערב, הוזמן מר כהן למשרדו של סמנכ"ל משאבי אנוש מר גלייטמן במעמד זה נמסר לו מכתב זימון לשימוע שנקבע ליום 13.10.15. גם מר לב הוזמן לשימוע. בזימון לשימוע נטען כי מר כהן ומר לב הפיקו, ביום 24.9.15, דוחות Excel ממאגר המידע של החברה ושלחו אותם לתיבת הדואר האלקטרוני של ועד העובדים. לטענת החברה בכך מר כהן ומר לב חדרו למאגר המידע של החברה העתיקו מידע רגיש ובו נתונים עסקיים של החברה ונתונים של לקוחות החברה, והוציאו אותו מחוץ לתחומי החברה וכי עשו כן על מנת לגרום נזק מכוון וקשה בחברה, בעסקיה, במוניטין ובאינטרסים שלה. בהזמנה לשימוע נטען כי יום למחרת קיבלו לקוחות החברה הודעות טקסט בנוסח אחיד לפיו "לקוח יקר, רכב מספר.... שהוצג לך כרכב ליסיניג שימש בהשכרה. לברורים מנכ"ל החברה אורן אלעזרא ****054484 או משנה למנכ"ל יחיאל אלעזרא ****054788". לטענת החברה יש קשר הדוק בין הדוחות אותם הפיקו מר כהן ומר לב לשליחת הודעות הטקסט האמורות וכי הם האחראים למשלוח ההודעות האמורות. לזימון לשימוע צורפו צילומי מסך המעידים על הדוחות שהפיקו מר כהן ומר לב. ביום 7.10.15 חסמה החברה את אפשרות הכניסה של מר לב ומר כהן למחשביהם האישיים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ