אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. תביעות ראשל"צ נ' סבג

מ.י. תביעות ראשל"צ נ' סבג

תאריך פרסום : 14/06/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
1697-08
14/06/2010
בפני השופט:
איטה נחמן

- נגד -
התובע:
מ.י. תביעות ראשל"צ
הנתבע:
אשר סבג
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

1.כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של העלבת עובד ציבור, עבירה על סעיף 288 בחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"); הכשלת שוטר במילוי תפקידו, עבירה על סעיף 275 בחוק; ותקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, עבירה על סעיף 273 בחוק.

2.על פי עובדות כתב האישום בתאריך 20/09/06, סמוך לשעה 08:30, ברחוב אפרים קומרוב 20 בנס ציונה (להלן: "המקום"), מילאו השוטר גדעוני אמנון (להלן:"אמנון"), והפקחים ארמונד אזולאי (להלן:"ארמונד"), ליאור בן אברהם (להלן:"ליאור"), זאב מנור (להלן:"זאב"), גדי שחר (להלן:"גדי") וראובן כהן (להלן: "ראובן"), את תפקידם כדין וזאת, לאחר שהגיעו למקום בעקבות תאונת דרכים, אשר ארעה סמוך למקום. בהמשך, החל אמנון במילוי פרטי המעורבים בתאונה ולכשניגש לרשום את פרטי הנהגת אשר נפגעה בתאונה (להלן:"הנהגת"), ניגש הנאשם אל אמנון ואמר לו "אתה לא לוקח ממנה שום פרטים, שמעת אותי". מיד בהמשך, אמר הנאשם לאמנון "שתוק מי אתה בכלל, אתה לא לוקח ממנה פרטים". בהמשך, כשביקש אמנון את פרטיו של הנאשם, ענה לו הנאשם "מי אתה בכלל יא טמבל", וכשהודיע לו אמנון כי הוא מעוכב, אמר לו הנאשם "לך יא זבל, אני יעשה מה שאני רוצה". משהודיע לו אמנון על עיכובו בשנית, אמר לו הנאשם "נראה אותך לוקח אותך יא חתיכת זבל". בהמשך, כשניגש הנאשם אל רכבו ואמנון חסם את דרכו, אמר הנאשם לאמנון "תנסה לעצור אותי" ואף תקפו וזאת, שלא כדין ושלא בהסכמתו, בכך שדחפו באמצעות ידיו בחזהו. בהמשך, הודיע אמנון לנאשם כי הוא עצור ובמהלך מעצר הנאשם תקף הנאשם את אמנון שלא כדין בכך שדחפו וזאת שלא בהסכמתו. בהמשך, כשסייע ראובן לאמנון במעצר הנאשם, תקף הנאשם את ראובן שלא כדין, בכך ששרט את כף ידו השמאלית וזאת, שלא בהסכמתו. בהמשך, בתחנת המשטרה בנס ציונה, במהלך ההמתנה לחקירתו של הנאשם, כשביקש אמנון מהנאשם לא להדליק סיגריה ואף ניגש אליו כדי לקחת את הסיגריה מפיו, העליב הנאשם את אמנון באומרו "חתיכת בן זונה, נראה אותך לוקח את הסיגריות, בן זונה".

3.במועד ההקראה הודה הנאשם בעובדות קרות התאונה והגעת השוטר והפקחים למקום ואולם, לדבריו, הוא אכן עמד בסמוך לאישה שנפגעה בתאונת הדרכים וביקש מהשוטר שיפסיק לצעוק עליה כי היא מצויה במצב נפשי קשה והיסטרי. עוד טען הנאשם כי באותו הזמן עזר למד"א לפנות את הבחורה הפצועה, שהייתה על אלונקה, לכן ביקש מהשוטר עוד מספר דקות על מנת להתלוות אליו. כמו כן כפר הנאשם באמירות זבל וטמבל. עוד הוסיף כי באותו מעמד ביקש הנאשם מהשוטר, מאחר ולא הייתה ברשותו תעודה מזהה, והוא מתגורר ממש בסמוך למקום, לפנות לביתו כדי להמציא את אותה תעודה מזהה. הנאשם ידע כי הוא מעוכב, והסכים להתלוות. הנאשם טען כי לא דחף את השוטר ולא אמר לו תנסה לעצור אותי. בנוסף, כופר הנאשם בעובדות תקיפת ראובן. לדבריו, באותו מעמד התנפלו עליו ארבעה אנשים עם מדים, שוטרים או פקחים, או גם וגם, ותקפו אותו. באשר להעלבת השוטר טען הנאשם כי הוא החל בהדלקת הסיגריה, אולם הפסיק את המעשה מייד כשהשוטר פנה אליו, ולא אמר את המילים האמורות. הנאשם אף טען כי ביקש מהשוטר שינתן לו מקום מיוחד על מנת שיוכל לעשן בו מספר דקות. לפיכך, נקבע התיק לשמיעת ראיות בפניי.

4.ראיות המאשימה:

א.עת/ 1, מר זאב מנור- העיד כי ביום 20/09/06 עבד בשיטור העירוני בנס ציונה, במשמרת בוקר, כסייע/ פקח עירוני. עוד העיד כי נתקבל דיווח בקשר על אדם המסרב למעצר מהניידת. לדבריו, תוך כדי הכניסה לרחוב הם ראו את השוטר ביחד עם הנאשם במהלך ויכוח שנראה כניסיון להכניסו לניידת ללא הצלחה. לדבריו של העד, חלקו בסיוע למעצר היה בכך שסובב את ידו של הנאשם וריתק את ידו תוך שהוא עומד מצד אחד ועת/8 מצד שני, עד שאמנון הצליח לאזוק אותו, כי הנאשם השתולל נוראות. בהמשך, אישר העד כי מן התמונות, אשר הוצגו בפניו, ניתן לראות את ידיו של ראובן כהן הפקח וכי הוא צילם את התמונה.

דף התמונות- הוגש וסומן ת/2.

בחקירתו הנגדית העיד כי אישר בפני החוקרת שגבתה ממנו עדות כי הוא זה שצילם את התמונה וכי הוא הדפיס את התמונות הנמצאות במאגר, ביום החקירה, לבקשת החוקרת. בנוסף העיד כי אין הוא יודע מדוע התמונות צורפו לתיק החקירה רק לאחר 7 חודשים. עוד הוסיף כי הוא סובב את הנאשם על מנת שאמנון יאזוק אותו, מאחר והוא השתולל נוראות, והכחיש את הטענה לפיה הנאשם נזרק לשיחים, שכן, לדבריו, הנאשם גדול מימדים בדיוק כמוהם וכי התנהל שם מאבק שווה כוחות.

ב.עת/ 2, מר ארמונד אזולאי - העיד כי ביום האירוע, עת עבד בשיטור המשולב, כפקח ושוטר, נתקבל אירוע במוקד 100 על תאונת דרכים. בהגיעם למקום, הלך השוטר אמנון גדעוני לקחת פרטים מרכב אחד, וביקש ממנו לקחת פרטים מהנהגת השנייה. לדבריו, הנאשם עמד לצידה של הנהגת הנפגעת ודרש ממנו שלא לקחת ממנה פרטים. משהסביר זאת לאמנון, נאלץ זה האחרון לקחת ממנה פרטים בעצמו אך הנאשם גם אמר לו עד כאן, אסור פרטים עכשיו. או אז אמנון ביקש ממנו שלא יפריע לו בעבודתו ושיזוז מהמקום. משזה סרב, החלו להתפתח חילופי דברים ביניהם ואמנון אמר לנאשם כי אם לא ימסור תעודת זהות הוא יעכב וייעצר. העד זיהה את הנאשם באולם ביהמ"ש והוסיף כי כל פעם שניגשו אל הנאשם וביקשו ממנו להיכנס לרכב הוא התנגד, לא נתן להתקרב אליו ודחף את אמנון בשתי ידיו, תוך שהוא מדגים זאת. עוד הוסיף כי רק לאחר שהגיעה למקום ניידת נוספת, הצליחו לאזוק את הנאשם, תוך שהוא מתנגד לכך. עוד סיפר העד כי הנאשם אמר לאמנון כל הזמן מי אתה שתצטרך לקחת פרטים, אתה רואה את המצב של האישה איך שהיא נמצאת, וכל זה תוך התנגדות. עוד הוסיף העד כי הוא נאלץ לעזוב את המקום לעשר דקות ולא עמד לצד אמנון במהלך כל האירוע. כמו כן ציין כי עת הנאשם נכנס לניידת, הוא הדליק סיגריה וכאשר אמנון ביקש ממנו לכבותה הוא נעתר לכך וסינן מבין שיניו "בן זונה". או אז, אמנון לקח ממנו את חפיסת הסיגריות.

בחקירתו הנגדית העיד כי בהגיעו למקום התאונה הבחין בנהגת בוכה אך מדברת. העד תאר את עובדות התאונה, כפי שהן ידועות לו, ואף הוסיף כי הוא לא ראה את הנאשם מסייע לאנשי מד"א להרים את הנפגעת על אלונקה. כמו כן העיד כי לא שמע את הנאשם אומר שאין בידיו תעודות מזהות וכי ייגש לביתו כדי להביאם לאחר פינוי הנפגעת. כמו כן הוסיף כי לאחר שהנאשם התנגד, הוא הוצמד לקיר שלידו צמחייה בכדי לאזקו.

בחקירתו החוזרת העיד כי לא יכול היה לדעת מהו מצבה הנפשי של הנהגת הנפגעת עת ראה אותה במקום האירוע וכי לא מצא לנכון לציין בדו"ח כי הייתה בוכייה.

ג.עת/ 4, השוטר אמנון גדעוני- העיד כי ביום הארוע עבד כסייר בתחנת ראשון נקודת נס ציונה ושב על עדותו של ע/ת 2 בדבר התנהגותו של הנאשם, עת מנע מהם לקחת את פרטיה של הנהגת הנפגעת. כמו כן הוסיף כי לאחר שהודיע לנאשם כי הוא מעוכב, השיב לו הנאשם לך יא זבל, אני אעשה מה שאני רוצה ובשלב זה ביקש סיוע מעת/1 והבחין בעת/6 שגם הגיע לאזור. כמו כן הוסיף כי משראה שהנאשם מנסה להיכנס לתוך רכבו, אחז בחולצתו וזה התחיל להשתולל. בשלב זה, ניסה ביחד עם עת/1, עת/6 ועת/8 להשתלט עליו כדי לעצור אותו, תוך שהוא משתולל ודוחף אותם עד שלבסוף הצליחו לאזוק את ידיו. בהמשך, הדליק הנאשם סיגריות בתחנת המשטרה, למרות שביקש ממנו שיחדל מכך, ועת ביקש לקחת מהנאשם את הסיגריות, קילל אותו הנאשם, עד שנאלץ לבקש מעת/2 שיסיע לו לקחת את הסיגריות והמצית מידיו ורק לאחר שהופעל כוח רב, הצליח להוציא מידיו של הנאשם את הסיגריות.

בחקירתו הנגדית העיד כי הוא נחקר בעבר במח"ש אך התיקים נגדו נסגרו בהסדרי טיעון בבי"ד משמעתי. עוד הוסיף כי עבר לשרת במקום אחר כדי להיות קרוב לביתו. למיטב זכרונו, בהגיעו למקום אירוע, הייתה הנהגת הנפגעת בהלם, שקטה ולא דיברה יותר מידי. כמו כן הכחיש את הטענה לפיה הנאשם סייע בפינוי הנהגת הנפגעת ואף לא זכור לו כי הנאשם אמר לו שיביא לו תעודה מזהה לאחר פינוייה. עוד הוסיף העד כי עת קילל אותו הנאשם, אדמונד לא נכח במקום ואף ציין כי אדמונד חירש באוזן אחת. בנוסף, העד חזר על כך שהנאשם הדליק סיגריות אך ורק בנקודת המשטרה ולא בזמן היותו בניידת, וכי הוא לקח את הסיגריה מפיו של הנאשם הואיל וזה סרב להפסיק, שכן נקודת המשטרה היא מקום ציבורי ואסור לעשן שם.

בחקירתו החוזרת העיד כי רק במקרים בהם קיימת פציעה פיזית הוא כותב על כך בדו"ח הפעולה.

ד.עת/ 6, מר ליאור בן אברהם- העיד כי ביום 20/09/06 עבד כפקח בשיטור העירוני בעיריית נס ציונה, כמוסמך על האזור המזרחי של העיר. עוד העיד כי במהלך סיור רגיל באותו היום, הבחין בתאונת דרכים ונשאר במקום כדי לשמור על קשר עין עם הנאשם עד לעזיבת כוחות מד"א את המקום, לבקשת השוטר אמנון, אשר הודיע לו כי הוא סיים את הטיפול בתאונת הדרכים ושבכוונתו להמשיך את הטיפול בנאשם. העד זיהה את הנאשם באולם ביהמ"ש והוסיף כי הנאשם סרב להזדהות בפני אמנון ולהתלוות אליו, ואמר שהוא עוזב את המקום. עוד הוסיף כי כאשר אמנון הודיע לנאשם על עיכובו, ניגש אליו הנאשם כאילו לתקוף אותו וכשנעמד ביניהם, שמע את הנאשם אומר לאמנון "אתה לא תעצור אותי, אני לא מוכן להזדהות בפניך", "אתה לא תעצור אותי, אף אחד לא יעצור אותי ואני לא מוכן לתת תעודת זהות", ודחף את אמנון עת הודיע לו על מעצרו. בהמשך, הצליחו לעצור את הנאשם למרות התנגדותו.

בחקירתו הנגדית העיד כי יכול להיות שהנאשם אמר לו, במהלך האירוע, שהוא קרוב של הנהגת הנפגעת ושהיא קראה לו שיבוא לעזרתה. כמו כן ציין כי הוא אינו זוכר את האירוע ומדוע לא ציין בדו"ח את הקללות ששמע אך לדבריו הוא זוכר שהיה ויכוח מילולי ודיבורים "לא נקיים". כמו כן ציין כי אינו זוכר שהנאשם אמר לאמנון שתעודת הזהות שלו בביתו ושהוא ילך להביאה שכן, לדבריו, הנאשם סרב להזדהות.

ה.עת/7, מר גדי שחר - העיד כי ביום 20/09/06 עבד כמפקח אבטחת מוסדות חינוך בעיריית נס ציונה ולדבריו, בשעה 08:00 דווח לו על תאונה שארעה בסמוך לביה"ס. העד הוסיף כי הוא קרא לשוטר ואף הזעיק שני סיירים על קטנוע. כמו כן הוסיף כי עת הגיע למקום האירוע, הבחין בויכוח מילולי בין אמנון לבין הנאשם משום שהנאשם הפריע לאמנון אשר ביקש ממנו לעזוב את המקום. לדברי העד, הוא חסם את המקום כדי למנוע כניסת אנשים. מאחר והנאשם לא נענה לדרישות השוטר והמשיך להטרידו, כוחות המשטרה שנכחו במקום, נאלצו לאזוק את הנאשם, אשר ניסה להתנגד למעצרו. בנוסף, העד זיהה את הנאשם באולם ביהמ"ש.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ