אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' כחלון

מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע נ' כחלון

תאריך פרסום : 17/04/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום באר שבע
5841-08
17/04/2011
בפני השופט:
ג'ורג אמוראי

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע
הנתבע:
אברהם כחלון - בעצמו
גזר-דין

גזר דין

הנאשם הורשע עפ"י הודאתו, במסגרת הסדר טיעון שלא כלל הסכמה לעונש,בעובדות כתב אישום מתוקן בביצוע שתי עבירות של התפרצות לדירת מגורים.

עפ"י עובדות כתב האישום המתוקן בתאריך 21/12/08 בסמוך לשעה 11:30 התפרץ הנאשם לדירתו של המתלונן {ע.ת 2} שבקומה החמישית בכך שפתח את הדלת באמצעות מפתח מותאם , נכנס פנימה וסגר את הדלת מבפנים, כשבסמוך משהגיע המתלונן לדירתו וניסה לפתוח את הדלת, יצא הנאשם מחלון הדירה וירד לקומה השלישית, למרפסת דירתה של המתלוננת {ע.ת 1} ובכך התפרץ לדירתה בכך שפתח דלת זכוכית של המרפסת ונכנס לתוך הבית, כשעת וצעקה המתלוננת על הנאשם שיעזוב את דירתה יצא הנאשם מהדלת.

הסדר הטיעון כלל תיקון כתב האישום, הודאת הנאשם, הרשעתו ושליחתו לשירות המבחן שיבחן בין היתר את שאלת הארכת המאסר על תנאי. עמדת המאשימה למאסר בפועל, הפעלת המאסר על תנאי וכן מאסר על תנאי קנס ופיצוי. עמדת ההגנה להארכת המאסר על תנאי.

לחובת הנאשם רישום פלילי מכביד ומגוון הכולל 6 הרשעות בביצוע עבירות של גניבה מרכב, פריצה לרכב, גניבת רכב, הפרעה לשוטר, החזקת מכשירי פריצה, קשירת קשר לעוון, איומים, תקיפת שוטר, ניסיון לפירוק חלקים מרכב, הסגת גבול פלילית, תקיפה הגורמת חבלה ממש, התנהגות פרועה במקום ציבורי, העלבת עובד ציבור, נהיגה פוחזת של רכב, הכשלת מעצר או חיפוש והחזקת

סכין. העבירות בוצעו בשנים 2001, 2003, 2005 ו-2008. הנאשם ריצה בשנת 2003 מאסר למשך 5 חודשים.

לחובת הנאשם מאסר על תנאי בן 8 חודשים מת.פ 6698/01 {שלום ב"ש} שהוארך ביום 7/10/08 במסגרת ת.פ 6147/05 {שלום ב"ש}.

שירות המבחן המליץ על הארכת המאסר על תנאי, צו שירות בהיקף של 220 שעות וצו מבחן למשך שנה וזאת לנוכח הצורך בחיזוק מאמצי השינוי שעבר הנאשם ונתוני רקע כמפורט בתסקיר. כפי העולה מהתסקיר הנאשם כבן 28, נשוי אב לילד בן 10 המתגורר בארה"ב ולילדה כבת חודש מנישואיו. הנאשם ניהל אורח חיים שולי והתמכרותי, התקשה להתמיד במסגרות על רקע הפרעת קשב לקות למידה ומחלת המעיים ממנה סובל. הנאשם בעברו חיפש מענה שייכות וערך עצמי. משפחתו לא סיפקה בעבורו מסגרת תומכת ומציבת גבולות. הנאשם שיתף פעולה עם שירות המבחן, התמיד להגיע למפגשים ולשתף את שירות המבחן בתחושותיו, מודע לבעייתיות שבהתנהגותו בעבר, נרתם מהקשר עם שירות המבחן וניכר שינוי משמעותי באורח חייו שהתבטא בהתנתקות מגורמים שוליים, יצירת קשרים עם סביבה נורמטיבית, טיפול ביוזמתו במשך 8 חודשים בבעיית התמכרותו לסמים, השתלבות במעגל העבודה, יצירת קשר זוגי ותחילת הסתגלות לתפקידו המשפחתיים כהורה וכבן זוג. להערכת שירות המבחן עונש מאסר בפועל גם אם בעבודות שירות יחשוף את הנאשם לחברה שולית ועלול לסכל את התהליך החיובי שעבר עד כה. על רקע האמור סבר שירות המבחן כי יש לחזק את הנאשם ולהעדיף ענישה שיקומית שתהווה עידוד וחיזוק התהליך החיובי.

במסגרת הטיעונים לעונש עתרה ב"כ המאשימה להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל מרתיע, הפעלת המאסר על תנאי במצטבר, וכן מאסר על תנאי מרתיע, פיצוי, קנס והתחייבות. בטיעוניה הפנתה לעברו הפלילי , חומרת העבירות, נסיבות ביצוען והעדר הרתעתו מפני מאסר על תנאי שהוארך. נטען כי הנאשם בכל פעם מותיר רושם חיובי על שירות המבחן ושב לבצע עבירות. עוד נטען כי המדובר במאסר על תנאי חב הפעלה הואיל והוארך פעם אחת, ובענייננו שתי עבירות של התפרצות לדירה.

מנגד, ב"כ הנאשם עתר לאמץ את המלצת שירות המבחן תוך שהוא מפנה לאמור בתסקיר ביחס לנסיבותיו האישיות והשלכות המאסר על המשך תפקודו. כן הפנה להודאתו, משך תקופת מעצרו בתיק הנ"ל, ההליך הטיפולי, שיתוף הפעולה המלא עם שירות המבחן, השתלבותו במסגרת מרכז יום לגמילה מסמים והימצאותו אף כיום בקשר ובמעקב כשהוא מוסר בדיקות לניקיון מסמים. נטען כי אין המדובר במאסר על תנאי חב הפעלה, וניתן להאריכו מכח סעיף 85 א' לחוק העונשין הואיל והעבירות בוצעו על רקע שימוש בסמים. הנאשם: הביע חרטה והוסיף "אתם לא תראו אותי יותר כאן".

דיון

העבירות בהן הורשע הנאשם, מהמדרג הגבוה שבתחום הרכוש וזאת על רקע מבנה אישיותו והתמכרותו לסמים. לעבירת ההתפרצות לדירה השלכות נרחבות המדובר בתופעה שכיחה אשר השלכותיה נרחבות בשים לב לפגיעה בביטחונו של הציבור, ברכושו, בחדירה לפרטיותו ובפוטנציאל המסוכנות הטמון בחדירה לדירה. אין המדובר בעבירות נגד הרכוש גרידא, אלא בעבירות המפרות את פרטיותו של האדם בצורה הגרועה ביותר {ראה בע.פ 7453/08 מדינת ישראל נ' אורן אואונה ואח'} . הנאשם בענייננו פרץ לשתי דירות, באופן המעיד על תעוזתו והעדר הרתעתו, כך משהצטייד במפתח מותאם וכך משקפץ מקומה חמישית לקומה שלשישית במטרה להתחמק וזאת חרף מאסר על תנאי ממושך בן 8 חודשים שתלוי ועומד כנגדו, שהוארך פעם אחת בשנת 2008.

לצד החומרה שבמעשה יש ליתן המשקל להליך השיקומי בו החל הנאשם, לשינוי המשמעותי באורח חייו ולנתוני רקע נוספים שלקולא, כמפורט בתסקירים. עסקינן בנאשם צעיר כבן 28, נשוי אב לילד בן 10 המתגורר בארה"ב ולילדה כבת חודש מנישואיו. הנאשם הודה, חסך זמן שיפוטי, נטל אחריות, מודע לחומרה שבמעשיו והחל משנת 2008 ניכר שינוי באורח חייו. להתפרצויות לא נילוו עבירות נוספות. העבירות משקפות את דפוס התנהגותו בעבר עד לשנת 2008. מאז לא נרשמו לחובתו הסתבכויות נוספות והנאשם החל בהליך חיובי שהתבטא בגמילה מסמים השתלבותו במסגרת תעסוקתית, יצירת קשר זוגי ונישואיו. הנאשם בקשר עם שירות המבחן, נתרם מהקשר עם גורמי הטיפול, מוסר בדיקות לניקיון מסמים והינו בתהליך שיקומי. גורמים אלו מצמצמים סיכון. שירות המבחן המליץ על אפיק שיקומי בשילוב פיקוח לצד הארכת המאסר על תנאי.

בגין העבירות שבפניי היה נתון הנאשם במעצר מיום 21/12/08 עד ליום 10/03/09.

בית המשפט התרשם ממאמציו ומנכונותו של הנאשם להתמיד בהליך הטיפולי, שצלח עד כה.

התנאי המקורי מת.פ 6698/01 מחודש יוני 2003 בגין ביצוע עבירות רכוש משנת 2001. התנאי הוארך בחודש אוקטובר 2008 במסגרת ת.פ 6147/05 שם הורשע הנאשם בביצוע עבירה של גניבת רכב בצוותא אשר בוצעה בחודש ינואר 2005.

על רקע נטילת האחריות, האמור בתסקיר שירות המבחן, ההמלצה השיקומית, נסיבותיו האישיות, ההליך הטיפולי, הגמילה מסמים, חלוף הזמן והעדר הסתבכויות נוספות, מצאתי כי יש בכך נסיבות המצדיקות הארכת המאסר על תנאי. הנאשם בעיצומו של הליך, מגלה רצון באשר להמשכו, בעל שאיפות ויכולות ויש לחזקו ולהעמידו בצו מבחן, שכן שיקומו עולה בקנה אחד עם אינטרס הציבור ולפיכך אני מפעיל את סמכותי לפי סעיף 85 לחוק העונשין.

אשר על כן, לאחר בחינת מכלול השיקולים שפורטו לעיל, לקולא ולחומרה, העושה והמעשה ועמדת שירות המבחן, דן הנאשם כדלקמן:

מורה על הארכת המאסר על תנאי בן 8 חודשים מת.פ 6698/01 {שלום ב"ש} , למשך שנתיים מהיום.

צו שירות לפיו הנאשם יבצע 220 שעות של"צ בהתאם לתוכנית שתוגש לאישורו של בית המשפט תוך 21 יום.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ