אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אבו זייד(עציר)

מדינת ישראל נ' אבו זייד(עציר)

תאריך פרסום : 06/07/2011 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום רמלה
51167-05-11
06/07/2011
בפני השופט:
הישאם אבו שחאדה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מוחמד אבו זייד (עציר)
החלטה,החלטה

החלטה

1.בפני בקשה למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו וזאת לאור כתב האישום שהוגש כנגדו המייחס לו עבירה של סחר בסם מסוכן לפי סעיפים 13 ו- 19א' לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג – 1973 יחד עם סעיף 29 לחוק העונשין התשל"ז – 1977.

2.במהלך התקופה שבין ספטמבר 2010 ומאי 2011 פעלה סוכנת סמויה של מחלק הסוכנים במחוז מרכז במשטרת ישראל ומטרת פעילותה היתה לבצע עסקאות מבוקרות של סחר בסמים מסוכנים לצורך מיגור תופעת הסחר בסמים המתבצעת במחוז. לצורך פעילותה הסוכנת צוידה על ידי מפעיליה ברכב ובטלפון נייד.

3.על פי עובדות כתב האישום, ב- 31.12.10, בשעה 14:10 או בסמוך לכך, התקשרה הסוכנת לאדם בשם עבד אל גרידי (להלן "עבד") במטרה לרכוש סמים. עבד הנחה את הסוכנת להגיע לעיר רמלה ושם יפגוש בה. משהגיעה הסוכנת לעיר רמלה, פגשה בעבד וביקשה לרכוש סם מסוכן מסוג חשיש בתמורה לסך של 500 ₪, שלוש מנות סם מסוג קוקאין וכן כדורי "אקסטזי" וזאת בתמורה לסך של 500 ₪. עבד עלה לרכבה של הסוכנת והכווין אותה למפרץ חניה המצוי בסמוך לרחוב שמואל הנביא ברמלה. מיד ובסמוך התקשר עבד למשיב וביקש לרכוש סם מסוכן מסוג קוקאין. עבד ירד מרכבה של הסוכנת, פגש במשיב וקיבל לידיו סם מסוכן מסוג קוקאין. לאחר מכן עבד חזר לרכבה של הסוכנת ומסר לידיה סם מסוכן מסוג קוקאין, אותו קיבל מהמשיב במשקל של 1.8355 גרם נטו וזאת בתמורה לסך של 1,200 ₪.

4.באת כח המשיב טענה להיעדר קיומן של ראיות לכאורה. עיינתי בחומר החקירה ובשני הדיסקים שמספרם 32-618-09 א' ו- 32-618-09, ולא שוכנעתי שכך הם פני הדברים.

5.לגבי העברת הסם בין עבד לסוכנת הרי שהראיות ברורות, ונסמכות על דו"ח הפעולה של הסוכנת מאותו היום, דו"ח פעולה וצילום במצלמת וידאו של יהושע אשכנזי, הודייתו של עבד וכן הדיסק שמספרו 32-618-09 א', שמתעד במצלמת וידאו את המפגש שבין עבד לסוכנת ברכבה. לגבי העברת הסם בין המשיב לעבד, הרי שדבריו של עבד בענין זה מדברים בעד עצמם (עדותו של עבד אל גרידי, מיום 23.5.11, שורות 119 – 138):

"ש.אני אומר לך שיש ראיות לכאורה שביום 31.12.10 אתה מכרת לסוכנת משטרתית חומר החשוד מסוג חשיש במשקל 14.3463 גר' תמורת 500 ₪ וקוקאין במשקל 1.8355 גר' תמורת 1200 ש"ח וכן 10 כדורי אקסטזי תמורת 500 ₪ מה תגובתך?

ת.זה היה אני זוכר את זה פחות או יותר.

ש.אני מציג בפניך תקליטורים 32 32א 324 מה תגובתך ומי מופיע בתקליטור?

ת.בסרט ברחוב רואים אותי אני הגעתי ליד הבית של מוחמד אלעצם וחיכיתי לו והייתי בחוץ עם אח שלו טייסון ועוד ג'לאל אחד ועוד אחד עם הקפוצ'ון ואחר כך רואים את מוחמד מגיע ונכנס לבית ועליתי אליו וירדתי ואחר כך הוא הכין את זה בבית שלו. אני לא ראיתי אותו מכין ואחרי כמה דקות הוא קרא לי מוחמד ונתתי לו את הכסף 1000 ₪. אני חושב שהסוכנת נתנה לי והוא נתן לי שלש קריסטל ומשהו בשבילי וזהו.

ש.אני משמיע לך שיחות מהאזנת סתר שמספרה 2010-50505 שיחות מיום 31.12.10 שמספרן 106 103 102 97 94 91 89 88 86 83 79 78 77 , מה תגובתך ומי הדוברים בשיחות?

ת.כן זה אני בשיחות התקשרתי למוחמד אלעאצם הטלפון שלו עכשיו מה שרשום לי בטלפון 0547119676 הוא גר ברמלה באזור רחוב ביאליק שמה הוא נראה כמו אח שלו כושי בריא כזה שמן התקשרתי אליו להזמין 3 קרח הכוונה קריסמס הכוונה קריסטל מה שהסוכנת הזמינה באותו היום ואמרתי לו מה ששמענו והוא אמר בסדר וקבענו להיפגש באזור של הבית שלו שמה ברחוב. אני אמרתי לו שתמורת השלוש קריסטל אתן לו פלטה ואני התכוונתי שזה אלף ש"ח וזהו אחר כך נפגשנו באזור הבית שלו ואני נתתי לו את האלף שקל, הכסף של אתי הסוכנת, והוא מוחמד נתן לי שלש קריסטל ואחר כך מסרתי אותם לסוכנת את קריסטל והוא מוחמד אלעצם נתן לי גם משהו קטן איזה שתי שורות בשבילי בונוס ואני הרחתי אותו בעצמי לבד בבית באותו היום. עוד בשיחות אני דיברתי עם אבו זגילה דיברתי איתו על הכדורים של האקסטזי והחשיש שהוא נתן לי והבאתי לסוכנת."

6.על הטלפון הנייד של עבד נעשו האזנות סתר. בשיחותיו של עבד מאותו היום עם מנוי מספר 054-3993551 יש חיזוק לדברים שאמר לעיל. בשיחה מס' 83 עבד מודיע לדובר שיש "פרנסה טובה" ושמדובר ב-"פלטה" ומסכימים להיפגש ליד בית הוריו של הדובר. בשיחה מספר 86 עבד מבטיח "פלטה" לדובר שבצידה השני של השיחה ובהמשך מבהיר לו ש-"פלטה" משמעה "אלפיה". בשיחות 89, 94 ו- 97 עבד מאיץ בדובר להגיע מאחר והוא ממתין כבר זמן רב, והדובר מודיע לו שהוא מגיע תוך דקות ספורות, ולאחר מכן תוך שניות ספורות. באת כח המשיב טענה שאין אינדיקציה לכך שמספר המנוי הנ"ל שייך למשיב וכי בכל מקרה בעדותו של עבד במשטרה הוא מוסר שלמשיב מספר מנוי אחר. לעניות דעתי הדבר לא מעלה ולא מוריד, וזאת לאור העובדה שעבד מזהה את קולו של הדובר בהאזנות הסתר שהינו המשיב עצמו, ואף מזהה את המשיב בדיסק. כמו כן, בעדותו במשטרה עבד אומר "הטלפון שלו עכשיו מה שרשום לי בטלפון 0547119676", היינו הטלפון המעודכן של המשיב "עכשיו", כעבור כחמישה חודשים לאחר האירוע.

7.מעיון בדיסק שמספרו 32-618-09 רואים את עבד (אשר תוי פניו תואמים את מראה הדמות שמופיעה בדיסק 32-618-09 בתוך הרכב של הסוכנת) כאשר כובע גרב לראשו. עבד מגיע לרחוב מסוים ועומד מחוץ לבנין מגורים עם עוד שלושה בחורים שברור שאינם המשיב. אחד הבחורים הוא גבוה, שחום עור, מבנה גוף שמן, קירח ולבוש בחולצה שחורה עם כובע "קפוצ'ון" ועל צווארו שרשרת עם תליון בצורת קו אופקי. הדיסק הנ"ל הוצג באולם בית המשפט ביום 30.6.11 והמשיב שנכח באולם זיהה את דמות זו כאחיו. ואכן מעיון בתווי הפנים של אותה דמות, ברי שלא מדובר במשיב למרות היות שניהם קרחים, עם מבנה גוף שמן ושחומי עור. אלא מאי ? בשלב מסוים רואים בחור אחר שהינו שחום עור, עם מבנה גוף שמן, קירח, לבוש בחולצה שחורה (בדו"ח פעולה וצילום במצלמת וידאו של יהושע אשכנזי רשום "סוודר כחול") וללא קפוצ'ון, מגיע בריצה, חולף ליד עבד והאחרים ועולה במדרגות. את דמות זו לא ניתן לזהות שהינה בהכרח המשיב לאור העובדה שהיא נראית פעם אחת בלבד לפרק זמן קצר ביותר. זווית הצילום לא מאפשרת לראות את תוי הפנים של אותה דמות. לעניות דעתי עדיין אין בכך כדי לכרסם בראיות וזאת לאור העובדה כי בעת שהדיסק מוצג בפני עבד בחקירה, הלה מזהה את הדמות הנ"ל בתור המשיב. עבד היה גם מסוגל להבחין בין המשיב לבין אחיו. כמו כן, בתיק החקירה ישנה תמונה שנלקחה מתוך הדיסק של אותה דמות שמגיעה בריצה והשוטר דני מלכה לאחר עיון בדיסק מזהה שמדובר במשיב.

8.בנסיבות אלה, הנני קובע כי קיימות ראיות לכאורה כנגד המשיב לביצוע העבירה נשוא כתב האישום.

עברו הפלילי של המשיב ותסקיר

9.למשיב 12 הרשעות קודמות בעבירות רכוש בעיקר. בין הרשעותיו יש גם עבירות של בריחה ממשמורת חוקית בעת היותו קטין, וכן הרשעות בעבירות אלימות שעניינם "תקיפת סתם", איומים והחזקת סכין. למשיב הרשעה אחת בעבירת סמים, היא הרשעה מספר 8, שבוצעה בחודש אפריל 1998, בעת היותו קטין. אין למשיב הרשעות מאוחרות יותר בעבירות סמים. מאז מועד ביצוע עבירת הסמים האמורה חלפו כשלוש עשרה שנים. המשיב כיום נשוי ואב לילדים. נסיבות אלה, בשילוב העובדה שמדובר באירוע בודד של מכירה מלפני חצי שנה, ולא בריבוי מקרים, מובילות אותי למסקנה שיש לקבל תסקיר של שרות המבחן שיבדוק באם יש מקום לשחררו ממעצר וכן באם חלופת המעצר שתוצע על ידי המשיב היא חלופה ראויה.

ניתנה והודעה היום ד' תמוז תשע"א, 06/07/2011 במעמד הנוכחים.

הישאם אבו שחאדה, שופט

החלטה

לאור הצהרת ב"כ המשיב, הנני מורה על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים בעניינו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ