אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעת אדם איטל ברצח בכוונה תחילה של שני צעירים וניסיון לרצח של אדם שלישי

הרשעת אדם איטל ברצח בכוונה תחילה של שני צעירים וניסיון לרצח של אדם שלישי

תאריך פרסום : 23/05/2011 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1172-07
23/05/2011
בפני השופט:
1. רויטל יפה-כ"ץ אב"ד
2. ורדה מרוז
3. אריאל ואגו


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד א. אלטמן פמ"ד
הנתבע:
אדם איטל
עו"ד ת. אולמן נ. אליגון ואח'
הכרעת דין
ס. הנשיא, השופטת רויטל יפה-כ"ץ, אב"ד:

כללי - כתב האישום

1.         כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע שתי עבירות של רצח בכוונה תחילה, עבירה של ניסיון לרצח ועבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

            בכתב האישום נטען, כי המנוח רוסלן קוביוב ז"ל (יליד 1989), המנוח איתן איזמיולוב ז"ל (יליד 1991) וא' (יליד 1990), היו ידידים ונהגו לבלות בצוותא במקומות בילוי שונים בבאר-שבע, ובתאריך 2/2/07, בשעה 05:00, היו השלושה בסמוך לקיוסק בשם "בון בון" שבבאר שבע, לאחר ששתו משקאות משכרים במהלך הלילה. גם נורית יונה, עדי אלבז ואמיר בן-שימול בילו באותו לילה בבאר שבע, ולאחר שהיו במועדון "אימפריוס" הגיעו, אף הם, לאזור ה"בון בון". כשאחד מבני חבורת המנוחים פנה לנורית ושאל אותה שאלה - החל ויכוח בין שתי החבורות, במהלכו שלף א' סכין וניסה לדקור את נורית ואחר כך גם את אמיר. לאחר מכן - עזבו נורית, אמיר ועדי את המקום במונית.

            באותו זמן נכחו במקום גם הנאשם, אלי חזן ואדם נוסף ממוצא רוסי, שזהותו לא הייתה ידועה למאשימה בעת הגשת כתב האישום ולכן כונה "הרוסי", ומאוחר יותר התברר שמדובר בסרגו בוצרשווילי. בני חבורת המנוחים פנו אל הנאשם וסרגו ונופפו בסכינו של א' בצורה מאיימת. הנאשם וסרגו נכנסו ל"בון בון", כדי להרגיע את הרוחות, ואלי חזן נכנס למקום אחריהם. אח"כ עזבו הנאשם וסרגו את המקום, במונית, בזמן שא' רדף אחריהם וניסה לדקור אותם. אלי חזן, שכאמור היה בסמוך לנאשם ולסרגו, ברח לכיוון אחר, ואחד מהמעורבים הכה אותו עם בקבוק שתיה על ראשו. כשא' פנה אף הוא אל אלי חזן, עם הסכין בידו - ברח אלי ממנו, עצר רכב שעבר במקום, נכנס לתוכו ונמלט.

            בהמשך לאירועים הנ"ל, ובסביבות השעה 05:40, חזר הנאשם, ביחד עם סרגו, אל אזור ה"בון בון", כשהוא אוחז בידו אקדח שהשניים הביאו עמם. הנאשם רץ לעבר רוסלן ואיתן, כשהאקדח שלוף ומוחזק בידו, ואיתן ורוסלן נסוגו מפניו אל תוך ה"בון בון". א', שהיה בסמוך, ניגש אל הנאשם והנאשם, שנתקל בו, ירה לעברו יריה אחת שפגעה בו. מיד לאחר מכן ירה הנאשם, דרך הכניסה ל"בון בון", שתי יריות נוספות לעבר רוסלן ואיתן ופגע אף בהם. מיד לאחר מכן ברחו הנאשם וסרגו מהמקום.

            כתוצאה מהירי נפגע רוסלן מקליע שחדר לבית החזה שלו וגרם למותו; איתן נפגע מקליע שעבר דרך הגו וגרם למותו; וא' נפצע מקליע שחדר לבית החזה הקדמי, פגע בכבד, בכליה ובעמוד השידרה. א' אושפז בבי"ח סורוקה עד ליום 26/3/07 ומשם הועבר לביה"ח השיקומי "אלין" בירושלים עד לתאריך 13/8/07, ושוחרר לביתו כשהוא מרותק לכסא גלגלים.

            נוכח מעשים אלה נטען, כי הנאשם המית את רוסלן ואיתן לאחר שהחליט להמיתם בדם קר, מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה בנסיבות שבהן יכול היה להבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמיתם והכין אקדח בו עשה שימוש, וכן - ניסה להמית את א' וגרם לו לחבלה חמורה כשהוא נושא נשק חם. לכן, יוחסו לנאשם, כאמור לעיל, 2 עבירות של רצח בכוונה תחילה לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977; עבירה של ניסיון לרצח לפי סעיף 305(1) לחוק העונשין; ועבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות לפי סעיפים 333 ו-335(א)(1) לחוק העונשין.

2.         הנאשם כפר בכל הנסיבות שקדמו למפגש עם המנוחים וא', היינו, לאירוע שבין חבורת המנוחים לחבורה של נורית, עדי ובן-שימול, וזאת מחוסר ידיעה. הוא הודה, כי היה בסמוך ל"בון בון" באותה עת, ראה סכין אצל המנוחים או אצל א' ונכנס ל"בונבון". לטענתו, מיד לאחר מכן - עזב את המקום ולא שב אליו כלל, וכי בכל זמן אירוע הרצח היה בביתו (ר' תגובתו בכתב, שהוגשה לקראת ישיבת יום 20/12/07).

            בסיכומים ציינה ב"כ הנאשם, כי גרסת ההגנה, בתמצית, הינה - כי לאחר בילוי קצר במועדון "האימפריוס", הגיע הנאשם בהליכה לפיצוצית הבונבון בערך בשעה 05:00, כשהאזור כולו שקק חיים. בבונבון הייתה המולה והיו צעקות של אנשים, ולאחר שהנאשם ראה מישהו אוחז בדוקרן - נכנס לבונבון על מנת להרגיע את הרוחות. הנאשם צעק " יש לו דוקרן", על מנת שכל הנוכחים יהיו ערים לכך, אך הודגש, כי  הדוקרן לא כוון אליו והוא לא אויים בשום שלב על ידי מי שאחז בדוקרן.

לאחר שנאמר לנאשם שהכל בסדר והאירוע הסתיים, הוא עזב את המקום - יתכן שבאמצעות מונית, ושב לביתו. הוא התקלח ועלה על יצועו, ואז קיבל מרועי תשובה ז"ל הודעה לטלפון הנייד שהיה ברשותו באותה תקופה, או לטלפון הביתי, על כך שהיה אירוע ירי בבונבון. " לאור המידע הלאקוני שקיבל, חייג הנאשם לשירות *22  (שירות עדכוני חדשות), שירות בו נהג לעשות שמוש למכביר, בשעה 06:06, על מנת לקבל עוד מידע מה בדיוק אירע" (סעיף 1006 לסיכומים).

כללי - הזירה וזמני האירועים

3.         בלילה שבין ה-1 לפברואר (יום חמישי בשבוע) לבין ה-2 לפברואר (יום שישי בשבוע), היו מספר אירועים אליהם הוזמנה המשטרה, בהקשר לקטטות בסמוך לפיצוצית הבונבון, עליהם ניתן ללמוד מת/30 - דיסק הקלטת השיחות שהתקבלו במוקד 100 של תחנת משטרת באר שבע. האירוע הראשון היה בשעה 03:37 (אירוע 123), כאשר התקבלה הודעה בנוגע לקטטה בבונבון. המתקשר, עובר אורח, ביקש לשלוח למקום ניידת " כי יש שם מכות ליד הפיצוציה ". מיד, ותוך כדי השיחה, המודיע ציין שהכל נגמר; בשעה 05:24 התקבלה הודעה נוספת (אירוע 125)מ"אבי" שהודיע ש" יש פה בלגן, מכות, שוברים בקבוקים על ראשים של אנשים וכאלה... ליד פיצוציית  בונבון... יש פה חבורה של איזה חמישה, שישה אנשים, מתפוצץ פה בקבוק למישהו על הראש, תגיעו לפה". ואכן, ניידת הגיעה למקום אך התברר שהאירוע כבר נרגע; בשעה 05:40 התקבלו שלוש קריאות (אירוע 126)לגבי יריות ליד הבונבון: מתקשר אחד ביקש ניידת דחוף: " היה פה יריות, אחי, אני פה שכן ממול"; אשה נוספת ביקשה ש" תזמינו משטרה לעיר העתיקה בבאר שבע... אני שמעתי פה... שמעתי רעש כמו יריות..."; ואדם שלישי דיווח: " קדימה, אני רוצה בונבון ניידת עכשיו... ירו באנשים...".

4.         בשעה 05:41 כבר הגיעו ניידות למקום האירוע, כאשר בניידת אחת הגיע אלי קבולי, שוטר  מתחנת ב"ש, אשר בזמן האירוע היה קצין יחידת הסיור (ע.ת. 8). וכך ציין קבולי בדו"ח שרשם מאותו אירוע (ת/8):

            " התקבלה הודעה על שמיעת יריות בקיוסק בבונבון. הגעתי למקום יחד עם השוטר איתן משה. הבחנתי בשלושה אנשים שמוטלים. האחד שכב בכניסה לקיוסק והשניים שכבו בתוך הקיוסק. לכל השלושה היו סימני ירי והבחנתי בתרמיל המונח ליד אחד הפצועים. כמו כן השלושה היו בחיים וזזו. הזעקתי מד"א והזירה נסגרה על ידי ועל ידי איתן משה וניידת נוספת שהגיעה למקום. בתחקור ראשוני של מחזיק המקום - דימטרי - אמר לי את הדברים הבאים: אני לא יודע מה קרה. כל האנשים שהיו באזור תוחקרו אך לא ניתן היה להבין מה קרה במקום מאחר וכולם היו נסערים. לציין שמספר אנשים עוכבו לחקירה. ראה דוח יגאל אלישע. ברצוני לציין שקדם לאירוע הירי 2 הודעות על קטטה, האחרונה כ-20 דקות לפני שהגעתי למקום ביחד עם ניידות נוספות, אך לא נראה כל דבר חריג. כמו כן תושאל הבחור שהיה בקופה בבונבון והוא טען בפני שהיה ויכוח בין מספר אנשים ממול בונבון לכיוון הכביש והם עזבו את המקום. במקום בצמוד לקיוסק שנקרא מקסיקני ישבו מספר בחורים שנשאלו על ידי איתן משה אם הייתה קטטה והם ענו לו שלא היה כלום חוץ מויכוח דבר שחיזק את גירסתו של הקופאי. כמו כן לא היה בקיוסק דבר שהעיד על קטטה. לזירה זרמו כוחות נוספים ברשותו של המת"ח".

            דיווח דומה מסרה רחלי בוארון (ע.ת. 12), אף היא שוטרת בתחנת באר-שבע, שהגיעה למקום בניידת נפרדת עם השוטר אבוטבול. כשהגיעה למקום בשעה 05:41, כבר היו שתי ניידות במקום, הזירה הייתה סגורה, ובמקביל הגיעה גם ניידת טיפול נמרץ. גם היא שוחחה עם האנשים שהיו במקום, קיבלה רושם ראשוני על האירוע וציינה את הדברים שצדו עיניה בזכ"ד (ר' ת/10).

כך גם רוזה אברמוב (ע.ת. 9), שוטרת שח"מ בעת האירוע, שהייתה במשמרת בערב הרצח, והגיעה למקום עם כוחות משטרה אחרים (ר' זכ"ד שרשמה - ת/99).

5.         לזירת האירוע הוזעק גם אביגדורי דורון מהמעבדה הניידת לזירת העבירה - מז"פ, והוא הגיע למקום בשעה 07:35. בחוות הדעת שערך (ת/2) תאר את זירת האירוע ותיעד אותה בתמונות. כך ציין, כי בסמוך לכניסה הראשית לבונבון נמצאה סכין מתקפלת; על רצפת הכניסה הראשית לבונבון - נמצא תרמיל תחמושת בעל סימון LUGER 9 מ"מ; על ריצפת הפיצוציה, בסמוך לדוכן הפיצוחים, נמצא תרמיל נחושת RH  A-MERC בקוטר 9 מ"מ; תרמיל שלישי (אף הוא LUGER 9 מ"מ) נמצא על ריצפת מרפסת הפיצוציה; תועדו סימני פגיעות ירי באריזות ממתקים שעל דלפק הכניסה לפיצוציה, למרגלות עמדת המוכר; כ-60 מ' משם, מצפון לבונבון, על המדרכה ברח' שלושת בני עין חרוד, נמצא כדור תחמושת LUGER 9 מ"מ, עליו לא נראו סימני נקירה. בתוספת לחוות הדעת (ת/2א) ציין אביגדורי, כי על כדור התחמושת האמור, לא נראים סימני התחמצנות (חלודה) או לכלוך כגון אבק, חול וכו' ולכן ניתן להסיק בסבירות גבוהה, כי כדור התחמושת לא נמצא במקום יותר מ-24 - 48 שעות טרם תפיסתו. בנוסף, נמצא נייר ניגוב לבן ועליו כתמי דם - על המרפסת המקורה בסמוך למסעדת "המקסיקני", הצמודה לפיצוציית הבונבון, וכן מפית נייר ועליה כתמי דם על דלפק המסעדה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ