אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> המלון בספרד לא היה ברמה המצופה- לונה טורס תפצה ב- 1500 ש"ח

המלון בספרד לא היה ברמה המצופה- לונה טורס תפצה ב- 1500 ש"ח

תאריך פרסום : 30/01/2008 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות באר שבע
3156-06
28/01/2008
בפני השופט:
פרסקי יעקב

- נגד -
התובע:
קוטי לוי
הנתבע:
לונה טורס
פסק-דין

1.                1.                תנאים מאכזבים שקיבלו התובעת ובנותיה בבית המלון בלורט ספרד, במסגרת טיול מאורגן, הם מושא התביעה.

2.                2.                התובעת ושתי בנותיה יצאו לטיול מאורגן שאורגן על ידי הצד השלישי. את הטיול המאורגן רכשה התובעת במשרדי הנתבעת 1. הטיול היה לשבוע בספרד.

3.                3.                כאשר הגיע התובעת למלון ביום 6.9.06 בשעה 24:00, התברר כי המלון הינו ברמה של שלושה כוכבים, מלון סלווה - מאר (SELVAMAR). לדברי התובעת מדובר במלון שבו השרות והנוחות מתחת לכל ביקורת. לא היה אף איש שיעזור עם המזוודות. בחדר היו ליקויים. מזרונים מלאים בפיפי, טלפון מקולקל, ריח בלתי נסבל בחדר, שירותים שבורים. לאחר 4 לילות העבירו את התובעת ואת שאר חברי הקבוצה למלון 4 כוכבים OASIS PARK. טוענת התובעת לעוגמת נפש בסך של 15,000 ש"ח.   

4.                4.                הנתבעת בכתב ההגנה ציינה כי מכרה לתובעת את הכרטיסים של הטיול שארגנה הצד השלישי. נטען כי הצד השלישי אישרה כי המלונות שילונו הנוסעים יהיו אואזיס או פנלס. נטען כי הנתבעת הפנתה את התובעת להוראות הכלליות שבחוברת. נטען כי התובעת התקשרה לנתבעת ביום 7.9.06 והתלוננה על כי המלון הינו מדרגה נמוכה. נטען כי הנתבעת כסוכן אינה אחראית אלא לידע את רוכשי חבילות הנופש במידע. הנתבעת טענה כי אין עילה נגדה אלא ככול שיש עילת תביעה זו צריכה להיות מופנית כלפי הצד השלישי. הנתבעת במפורש טענה כי נאמר לה שהלינה לא תהיה במלונות "תיירות טובה" אלא באחד משני המלונות 4 כוכבים שהוזכרו. לפיכך ובין היתר נשלחה הודעת צד שלישי.

5.                5.                הצד השלישי טענה להגנתה כי הודעת הצד השלישי סתמית וכי יש בה גיבוב של דברים להצדקת הבטחות שכנראה ניתנו לתובעת. עוד טענה הצד השלישי כי התביעה קנטרנית שכן בהתאם לתנאי הטיול, אין התחייבות למלון 4 כוכבים אלא אפשר גם לאכסן את הנוסעים במלונות תיירות טובה שהינם מלונות 3 כוכבים. צויין גם כי הצד השלישי שמרה את הזכות לשנות את בתי המלון. הצד השלישי טוענת כי היא פועלת כמתווך מול חברות התעופה והספקים המקומיים.

6.                6.                הצד השלישי הכחישה מפורשות כי הבטיחה למי מאנשי הנתבעת כי המלון יהיה דווקא מלון 4 כוכבים. נטען כי הצד השלישי באופן מפורש שלחה לנתבעת 6 ימים לפני הטיסה רשימה של מקומות האכסון ובה בית המלון סלוה - מאר ולא כל מלון אחר. נטען כי משיקולי יחסי לקוחות הועברו חברי הקבוצה של התובעת למלון משודרג יותר בשלושת הימים האחרונים של הטיול. 

7.                7.                הצד השלישי טענה כי סכומי הנזק לא הוכחו ובכל מקרה הינם מופרכים ומוגזמים ויש לדחות את התביעה ולחייב בהוצאות לדוגמא את המודיעה וכן את התובעת.

8.                8.                ביום הדיון, בעדותה בפני, חזרה התובעת על גרסתה. התובעת העידה על הסבל שסבלה במלון ועל כי היה ממש טיול נורא בשל התנאים במלון.

9.                9.                נציג הצד השלישי אף הוא חזר על גרסת הצד השלישי. נטען כי שמות בתי המלון הועברו שבוע לפני היציאה. נטען כי באותה עת היו 5 טיולים מאורגנים של ישראלים לקוסטה ברווה. נטען כי מדובר בקבוצות של ישראלים המדברים אחד עם השני וכולם יצאו ביחד כך יצא שהיתה דינמיקה קבוצתית נגד המלון סלווה - מאר, לאחר שהיו השוואות מחירים. נטען כי לא הובטח מלון אואזיס שהינו מלון 4 כוכבים ורק משיקולים של לפנים  משורת הדין ולאחר שהתפנו חדרים במלון אואזיס הועברו התיירים מקבוצת התובעת למלון זה. נטען כי חלק מהתיירים אף רצו להישאר במלון סלווה - מאר. נציג הצד השלישי הציג את פרוספקט המלון ובו תמונות של המלון.

10.            10.            נציגת הנתבעת גב' שוש בן שטרית העידה על נסיבות ההתקשרות. נטען כי מצאו לתובעת את הטיול המאורגן. העדה ציינה כי כנראה המלון לא מצא חן בעיני התובעת כפי שהתברר בדיעבד. העדה טענה כי כאשר ישבה התובעת לפני הטיול אמר הספק כי הוא לא יכול להתחייב למלון מסויים אך טענה היא כי הספק ציין את המלונות שבדרך כלל הצד השלישי עובדת עימם. העדה טענה כי כנראה המלון לא עמד בדרישות של התובעת.

11.            11.            העיד בפני מר ישראל לייבל שהינו נציג ההזמנות של הצד השלישי. עד זה העיד על כי רק לקראת היציאה נסגרת רשימת בתי המלון כך שלא ניתן היה להתחייב על מלונות.

12.            12.            מדריך הטיול מר יורם מרגלית אף הוא העיד. המדריך העיד על כי הקבוצה שלו קיבלה מלון 3 כוכבים בעוד הקבוצות האחרות קיבלו  מלון 4 כוכבים. המדריך העיד על כי המלון הוא המרכיב השולי בטיול שכן רוב הזמן המטיילים מחוץ למלון. המדריך העיד על כי היתה תלונה על החדר אך הוא לא נתקל בבעיות ריח. כן העיד הוא על כי יתכן והתובעת מכוונת לחומר חיטוי מעט חריף יותר ממה שאנו רגילים בישראל. בכל מקרה העיד הוא כי לא היה כל ריח של שתן.  

13.            13.            עוד טען נציג הצד השלישי כי כל הטיול שנרכש עלותו עמדה על 10,000 ש"ח והתביעה הינה על 15,000 ש"ח דבר המעיד על ההפרזה הגדולה שבתביעה.

דיון

14.            14.            לאחר שעיינתי בטענות הצדדים ושמעתי את עדויותיהם אני מגיע למסקנה כי התביעה מוגזמת ומנופחת. עיינתי בתמונות המלון השונות ולא הצלחתי להבין, לפחות מבחינה חיצונית מה פגם נמצא במלון סלווה - מאר. במלון בריכות, מתקני ספורט, מדשאות, ספא, חדרי כושר ועוד.

15.            15.            יש ממש בטענת המדריך כי המלון בטיול מאורגן אינו עיקר הטיול ואף התובעת עצמה ציינה כי לדוגמא בלילה הראשון הגיעו למלון בחצות הלילה, כאשר יש להניח כי מוקדם בבוקר המשיכו המטיילים ויצאו מהמלון לטיול.

16.            16.            חרף האמור, אין ספק כי אם מדובר במלון ברמה של שלושה כוכבים, אשר לא צויין בפני התובעת לפני הטיול ומתברר כי החדרים ברמה ירודה, הרי גם שהייה קצרה רק לישון במלון כזה הנמוך ברמתו מהמובטח בהצעה המקורית, עשויה להוליד עילת תביעה בשל עוגמת נפש למטייל.

17.            17.            עיינתי בתנאי הטיול והשתכנעתי כי בטיול שכזה, יכולים היו מארגני הטיול לשכן את המטיילים גם במלון מסוג "תיירות טובה" שלושה כוכבים ולאו דווקא במלון 4 כוכבים כמו מלון אואזיס. 

18.            18.            בנוסף ולגבי החדר במלון, גם אם החדר לא היה מהמעולים ביותר לא הוכח כי מדובר בחדר שאינו ברמה סבירה ולא הוכח בפני כי מדובר בחדרים מלאי שתן או מרעין בישין אחרים. אני נוטה לקבל כי חומר חיטוי חזק מהמקובל הוא שיצר את התחושה הלא טובה של התובעת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ