אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 21178/08

החלטה בתיק בש 21178/08

תאריך פרסום : 11/05/2009 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
21178-08
21/07/2008
בפני השופט:
צלקובניק יורם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד צורי יריב
הנתבע:
1. אלכסי סחנו
2. ולדימיר אברמוב

עו"ד ישראל קליין
עו"ד פורר ירון
החלטה

1.         ביום 12.6.2008 הוגש נגד שני המשיבים כתב אישום (בתיק פ' 8127/08) הכולל ארבעה אישומים כדלקמן:

         על-פי עובדות פרט האישום הראשון, במהלך שנת 2003 פעל נאשם 2 בשירותו של נאשם 1 כנהג לצורך הסעת זונות, אשר המשיבים שימשו כסרסוריהן, ללקוחות שונים. נאשם 2 קיבל מנאשם 1 סכום של 2,500 ש"ח לשבוע עבור שירותיו.

בשנת 2003 הביא נאשם 1 ברכבו בחורה בשם זיודה אולוגבייבה (להלן: "זיודה") ל"מוטל אשדוד" והיא פעלה עבורו כזונה. נאשם 1 סיפר לפקידת קבלה במוטל, בשם אנה ליפנוב, כי רכש בבאר שבע את זיודה תמורת 7,000 $ לצורך העסקתה בזנות, והתלונן כי בשל רזון גופה אינה ריווחית. על יסוד עובדות אלה מיוחסת לנאשם 1 עבירה של סחר בבני אדם לצורך הבאתו למעשה זנות, לפי סעיף 377א (א) (5) לחוק העונשין תשל"ז- 1977 (להלן: "החוק"), ולשני הנאשמים עבירה של סרסרות למעשי זנות,  לפי סעיף 199 (א) (1) ו- (2), לחוק העונשין.

            על-פי עובדות פרט האישום השני, בחודש יולי בשנת 2005, קשרו המשיבים קשר עם אחרים, ביניהם אישה בשם זולה, המתגוררת בעיר אופה ברוסיה, לסחור באדם ולהביאו למעשה זנות. בעקבות כך פנתה זולה לאולסיה מקרובה, ילידת 1986 ( המתלוננת), והציעה לה לעבוד בזנות בישראל.

המתלוננת הסכימה להצעה נוכח מצבה הכלכלי והנפשי הקשה, והופגשה למחרת עם המשיב 1, אשר הבהיר לה כי עוסק בסרסרות בישראל והמשיבה תעבוד אצלו. המשיב 1 מימן למתלוננת הנפקת דרכון, הוצאות טיסה למוסקווה, חבילת נופש במצרים, הוצאות צפויות במצרים, וכן מימן הפלה למתלוננת שהיתה בהריון.

בתאריך 20.7.2005, טסה המתלוננת ממוסקווה לשארם א-שייך במצרים, בלוויית אחת, אלמירה, הייתה נתונה לחסות שומרים מקומיים, ולאחר שבועיים הוברחה עם אלמירה ונשים נוספות, לתחומי ישראל. במהלך שהייתה בסיני נאנסה על ידי אחד מהמלווים המקומיים.

לאחר חציית הגבול נאספה לרכבו של משיב 2,  בו שהו שני המשיבים, ומשיב 2 נהג ברכב לאשדוד, שם הועברה המתלוננת לדירה ברחוב הדקל באשדוד, והובהר לה על ידי משיב 1 כי עליה להחזיר לו הוצאותיו בסך של 5,000$, לפני שיועברו אליה כספים כלשהם. כמו כן, צויין בפניה כי עליה לעסוק בזנות במשך שנה, גם בימי המחזור החודשי, על פי תעריפים אותם קבע משיב 1, האמורים לגדול בהדרגה, לאחר מחצית השנה. (50 -100 ש"ח לשעה, ו-30-60 ש"ח לחצי שעה); הוצאותיה השוטפות של המתלוננת נוכו מהכספים שהרוויחה, ונאסר עליה לצאת מהדירה שלא בשעות העבודה, או להביא לקוחות לדירה.

המתלוננת סיפקה שירותי מין לשמונה לקוחות ביום. היא העבירה את כספי האתנן לאחד הנהגים שהסיעה ללקוחותיה,  וזה העבירם למשיב 2, אשר שילם לנהג, לפקידה שקיבלה הזמנות, ולמתלוננת, ויתרת הסכום חולקה שווה בשווה עם משיב 1. משיב 2 עצמו שימש בחלק מהתקופה כפקיד שקיבל את ההזמנות עבור שירותי הזנות, וכנהג שהסיעה ללקוחות השונים.

המתלוננת עסקה בזנות בין 5.8.2005 - 5.8.2006, ואז חזרה לביתה ברוסיה. במהלך שנה זו העסיק משיב 1, שבע בחורות שונות בזנות.

על יסוד עובדות אלה מיוחסות לשני המשיבים עבירות של סחר בבני אדם, הבאה לידי מעשה זנות, לפי סעיף 377 א(א)(5) לחוק העונשין, קשירת קשר לפשע, לפי סעיף 499 (א) לחוק, גרימה לעזיבת המדינה לשם זנות, לפי סעיף 376ב לחוק.

למשיב 1 מיוחסות בנוסף, עבירות של הבאת אדם לשם עיסוק בזנות בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 203 ו- 202 לחוק, החזקת מקום לשם זנות, לפי סעיף 204 לחוק, וסרסרות למעשה זנות לפי סעיף 199(א)(1) (2) לחוק.

            על-פי פרט האישום השלישי, בחדשים אוגוסט-ספטמבר 2006, במסגרת קשר בין הנאשמים להביא ולסחור באדם לשם עיסוק בזנות, הגיע משיב 1, לאופה, רוסיה, והציע למתלוננת לחזור לישראל לשם עיסוק בזנות, והמתלוננת נאותה לכך. משיב 1 העביר למתלוננת סך של 700$ אותם העביר לו משיב 2 בהעברה בנקאית, עבור הוצאות טיסה למצריים של המתלוננת והוצאותיה השוטפות. המתלוננת לא הגיעה לישראל, והמשיב 1 פנה אליה טלפונית, ודרש ממנה סך של 1,000$ עבור הוצאותיו. במועד מאוחר יותר, בשנת 2008 דרש ממנה משיב 2 כי תעביר לו סך של 1,500$ או כי תקיים עימו יחסי מין, שווי ערך לסכום זה. בפרט זה מיוחסות למשיבים עבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון לסחר בבני אדם (הבאתו למעשה זנות), וניסיון לגרימת אדם לעזיבת מדינה לשם עיסוק בזנות.

על-פי האישום הרביעי, המיוחס למשיב 1 בלבד, במועד כלשהו, סמוך לתחילת מרס 2008 יצר המשיב 1 קשר עם המתלוננת, לאחר שהמתלוננת פנתה לבנה של אשת המשיב, והמתלוננת הסכימה לדרישת המשיב להגיע לישראל לצורך עבודה כזונה. במהלך השיחה סוכמו תעריפי עיסוקה של המתלוננת, והמשיב העביר לה סכומי כסף של 700$ עבור טיסה ממוסקווה למצרים, וכן 500$ נוספים עבור הוצאות נוספות אחרות, ובכללן הוצאות הגעתה ממצרים לישראל.

ביום 26.3.2008 הגיעה המתלוננת לשארם א-שיח, וביום 1.4.2008 חצתה את הגבול לישראל, באוטובוס תיור, ונאספה על ידי המשיב 1 ברכבו בירושלים, ומשם הוסעה על ידו לאשדוד. המתלוננת החלה לספק שירותי מין במשך חודש, והעבירה בתקופה זו למשיב 1 על פי דרישתו סך של  5,400 ש"ח, לכיסוי הוצאות, וסך של 33,000 ש"ח נוספים.

במהלך חודש אפריל 2008 הגיע אדם בשם ב.א למוטל אשדוד, וביקש לקבל שירותי מין מהמתלוננת, והעביר לידי משיב 1 סכום של 2,300 ש"ח עבור חמש שעות שירותי זנות שקיבל מהמתלוננת, וקיבל לידיו חזרה חפצי ערך אותם הפקיד יום קודם לכן בידי המשיב,  להבטחת תשלומיו עבור שירותי המתלוננת.

ביום 29.4.2008 נעצרה המתלוננת על ידי משטרת ישראל, והועברה למקלט "מעגן".

בין התאריכים 10.5.2008- 23.5.2008, שלח לה המשיב 1 מספר רב של הודעות באמצעות האינטרנט, בהן ציין כי אם יקרה לו משהו, היא תהיה "אשמה". ביום 22.5.2008 נפגשה המתלוננת עם המשיב, בתיאום עם משטרת ישראל, ואז הציע לה המשיב אפשרויות שונות לסגור את התיק, ולהחזירה לרוסיה, ולאחר שיחה טלפונית עם עורך דינו, באותו מעמד, אמר לה כי עליה לכתוב מכתב בו היא חוזרת מעדותה.  

בפרט אישום זה מיוחסות למשיב עבירות של סחר בבני אדם, לפי סעיף 377א(א)(5) לחוק העונשין , שיבוש מהלכי משפט, לפי סעיף 244 לחוק, ו סרסרות למעשה זנות.

2.         המדינה מבקשת להורות על מעצרם של המשיבים עד תום ההליכים במשפטם.

פרט האישום הראשון - השתלשלות החקירה הנוגעת לזיודה

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ