אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 20995/06

החלטה בתיק בש 20995/06

תאריך פרסום : 20/09/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי באר שבע
20995-06
19/06/2006
בפני השופט:
רויטל יפה-כ"ץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ע. צברי
הנתבע:
1. אלמקייס אשר
2. אדרי מאיר

עו"ד בן יהודה
עו"ד אחישר
החלטה
  1. כנגד המשיבים הגש כתב אישום המייחס להם ביצוע שתי עבירות של ניסיון לשוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע. למשיב 2 יוחסה גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

באישום הראשון שבכתב האישום נטען, כי בתאריך 4.6.06, סמוך לשעה 23:30, שוטטו שני המשיבים בצומת הרחובות ביאליק - ודרך המשחררים שבבאר-שבע, והבחינו בט.ו. (ילידת 1947, להלן: "המתלוננת הראשונה"), לאחר שעצרה את מכוניתה בצומת והמתינה לרמזור שיתחלף מאדום לירוק. המשיבים החליטו לשדוד את המתלוננת יחדיו, ואז התקרבו במהירות לרכב ופתחו את דלת הנוסע שליד הנהג. המשיבים צעקו לעברה של המתלוננת ושאלו אותה לאן היא נוסעת. בשלב זה אחד מהמשיבים נכנס לתוך הרכב ואחז בתיקה של המתלוננת, שהיה מונח בין שני המושבים ברכב. התיק היה מחובר לחגורת הבטיחות של המתלוננת, והמתלוננת גם אחזה בתיק. המשיבים משכו את התיק וניסו להוציאו בכוח מידה, אולם, כשהדבר לא עלה בידם וכאשר התקרבו כלי רכב נוספים למקום - נמלטו במהירות.

נטען, כי במעשיהם אלה קשרו המשיבים קשר לבצע שוד וביחד ניסו לגנוב את תיקה של המתלוננת הראשונה תוך שימוש בכוח, ולכן יוחסו להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין") וניסיון לשוד בנסיבות מחמירות לפי סעיף 402(ב) לחוק העונשין.

באישום השני נטען, כי מיד לאחר האמור באישום הראשון, בסמוך לחצות הליל, התקרבו המשיבים לס.ז. (ילידת 1951, להלן: "המתלוננת השניה"), אשר עמדה עם רכבה בצומת הרחובות דרך המשחררים - ושמעוני, והמתינה ברכבה לרמזור, שיתחלף לירוק, כשהם מתכוונים לשדוד את תיקה. הנאשמים פתחו את דלת הנוסע שליד הנהג ואחד מהם הכניס את ראשו לתוך הרכב וצעק למתלוננת השניה "גברת, לאן את נוסעת". המתלוננת ביקשה ממנו שיסגור את הדלת, ואז אחד מהמשיבים אחז בתיקה של המתלוננת השניה, שהיה מונח על המושב לידה, ומשך אותו בכוח. המתלוננת השניה אחזה אף היא בתיק, ומנעה מהשודד לחטוף אותו, עד שהוא התייאש, ושני המשיבים ברחו מהמקום.

נטען, כי במעשיהם אלה קשרו המשיבים קשר לבצע שוד וביחד ניסו לגנוב את תיקה של המתלוננת השניה תוך שימוש בכוח, ולכן יוחסו להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין וניסיון לשוד בנסיבות מחמירות לפי סעיף 402(ב) לחוק העונשין.

בכל הנוגע למשיב 2 נטען באישום השלישי, כי סמוך לאחר מעצרם של המשיבים, עת ישבו השניים בניידת המשטרתית, פנה המשיב 2 למשיב 1 ואמר לו " אל תגיד להם כלום, תזכור, היינו במסיבת גיוס", וזאת על מנת לשבש את הליכי החקירה.

לאחר מכן, כשהמשיבים היו בתחנת המשטרה, פנה המשיב 2 אל המשיב 1 פעמים נוספות ואמר לו, שלא ידבר ויזכור שהיו במסיבת גיוס, וזאת אמר כדי לשבש הליכי החקירה.

לפיכך, באישום זה יוחסה למשיב 2 עבירה של שיבוש הליכי משפט לפי סעיף 244 לחוק העונשין.

  1. יחד עם הגשת כתב האישום הוגשה כנגד המשיבים גם בקשה למעצרם עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם, ובקשה זו הנה נשוא החלטתי דלקמן.

יש לציין, כי הסנגורים לא כפרו בכך, שהמתלוננות אכן חוו את הניסיונות לגזול מהן את תיקן, כנטען בכתב האישום, אך לטענתם למשיבים אין כל קשר למעשים אלה.

תחילתה של החקירה בהודעה, שהגיעה בשעה 23:39 ליומן תחנת באר-שבע, על ניסיון לחטיפת תיק, נשוא האישום הראשון. כמה דקות לאחר מכן הגיע השוטר דורון ששון למקום ופגש את המתלוננת הראשונה, שמסרה תאור הלבוש של שני החשודים. המתלוננת הראשונה הצטרפה לשוטר, וביחד ביצעו סריקות באזור.

במקביל התקבלה קריאה נוספת בגין האירוע נשוא האישום השני, ואז יצאו בלשי תחנת באר-שבע למקום לברר פרטים בנוגע לתלונות. לבלשים נמסר תאור של החשודים, שני נערים כשאחד מהם בעל קסקט לבן, והם ביצעו סריקות במקום. המשיבים, המוכרים לבלשים בוחניק וכראדי מעבודתם, נצפו על ידם כשהם יוצאים מבין הבניינים באזור. בוחניק ניגש לעברם, וכשהמשיבים ראו אותו, הם התחילו לחזור חזרה לעבר הבניינים. בוחניק הורה להם לעצור ועיכב אותם על סמך התיאור שנמסר. שוטרים נוספים הגיעו למקום תוך שניות.

כשהמשיבים נעצרו - נדף מהם ריח חריף של אלכוהול, והם טענו, שהיו במסיבת גיוס. המשיב 2 טרח "להזכיר" נקודה זו למשיב 1 מספר פעמים, הן בשטח עם המעצר, הן בדרך לתחנה והן לאחר שהשניים הובאו לתחנה, וזאת למרות הוראת השוטרים שלא לשוחח ביניהם.

כבר כאן ניתן לציין, כי השוטרים ניסו לאמת את טענת האליבי של המשיבים, לפיה היו במסיבת גיוס, וכיומיים לאחר האירועים הגיעו שוטרים לביתה של מורן ברנס, בביתה נערכה המסיבה. אמה של מורן טענה, שבתה בצבא, ולכן השוטר רווח התקשר למכשיר הטלפון הסלולארי של מורן, ובשיחת הטלפון היא אישרה, ששני המשיבים היו במסיבה שערכה, אך לא זכרה מתי הגיעו ומתי עזבו.

לאחר שהמשיבים עוכבו במקום, בסביבות השעה 00:30, ולאחר שנערך חיפוש על גופם על ידי הבלש סרגיי פדורנקו, עברה במקום ניידת הסיור כשבתוכה המתלוננת הראשונה, וזו זיהתה את המשיבים כמי שתקפו אותה. לפיכך, נעצרו המשיבים (על ידי קצין הבילוש - שרון לוי) והובאו לתחנה. בדרך טען המשיב 2, ש" לא עשינו כלום" ופנה למשיב 1 ואמר לו " אל תגיד להם כלום, תזכור שהיינו במסיבת גיוס".סרגיי הזהיר את המשיב 2, שיש בדבריו משום שיבוש הליכי חקירה, ואז המשיב 2 פנה אליו ואל הבלש ערן ויינטרוב, שנהג בניידת, ואמר להם: " תרביץ, אני יתלונן במח"ש, כבר התלוננתי ואתם תאכלו זין ". סרגיי השיב למשיב 2 ש" היה זיהוי", והמשיב 2 מייד אמר לו: " תביא את האישה שתגיד שזה אני", וזאת למרות שאף אחד לא אמר לו קודם לכן, שמדובר בזיהוי על ידי אישה. במהלך הנסיעה, המשיך המשיב 2 לקלל את השוטרים ולאיים עליהם בפניה למח"ש, והוסיף: "אמא שלי תראה לכם".

לכשהובאו שני המשיבים לתחנת המשטרה, הם הוכנסו לחדרו של קצין הבילוש, והמשיב 2 חזר וטען גם בפניו שלא עשו כלום. שוב אמר לו הקצין, שזיהו אותו, ושוב, מבלי שקיבל פרטים על המזהה, אמר המשיב 2 " תביא את הבחורה שתגיד לי בפנים שזה אני".

בצד השני של החדר ישב המשיב 1, וכשקצין הבילוש הבחין, שהמשיב 2 מנסה לעשות לו סימנים - הוא ביקש ממנו להסתובב לכיוון השני, והמשיב 2 הוסיף לאיים גם עליו שיפנה למח"ש, טען שיביא את אביו, חולה הסרטן " שיזיין את כולכם, במיוחד אותך", והוסיף ש " אמא שלי תעשה לכם פאדיחות", כפי שכבר עשתה בעבר.

למחרת האירועים, נלקחו טביעות אצבע מרכבה של המתלוננת הראשונה, וטביעת האצבע שנלקחה מהחלון האחורי ימני, מהצד החיצוני, קרוב לקורה האמצעית - נמצאה כתואמת את המשיב 1, וטביעת האצבע שנלקחה מהחלון הקדמי ימני, מהצד החיצוני - נמצאה כתואמת את המשיב 2.

המתלוננת הראשונה מסרה שתי אמרות, האחת מיד לאחר ניסיון השוד והשנייה למחרת היום. באמרותיה סיפרה המתלוננת הראשונה, כי הגיעה לצומת הרחובות דרך המשחררים - ביאליק, והמתינה לרמזור שיתחלף לירוק, על מנת שתוכל לפנות לרח' ביאליק. לפתע הגיעו שני בחורים, כשאחד מהם לבש כובע מצחייה בצבע לבן. אחד מהבחורים פתח את הדלת הימנית, שליד הנהג, וצעק לה, בטון גבוה ותוקפני, " גברת, לאן את נוסעת ". לאחר שהתעשתה, אמרה להם המתלוננת הראשונה ללכת משם, אך אז אחד מהבחורים הכניס את פלג גופו העליון לתוך הרכב ותפס את תיקה, שהיה מונח בין שני הכיסאות וקשור לחגורת הבטיחות של המתלוננת. הבחור משך את התיק בכוח, אך המתלוננת משכה אותו אף היא והתנגדה לו. המתלוננת מתארת מאבק בינה לבין הבחור, שנכנס לרכבה, שלבסוף ויתר כשראה שלא עולה בידו למשוך את התיק מידיה וכשהבחין שכלי רכב אחרים מתקרבים אליה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ