אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בש 1581/06

החלטה בתיק בש 1581/06

תאריך פרסום : 12/11/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
1581-06,1580-06
23/04/2006
בפני השופט:
שאהר אטרש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. האני בן חפאג'ה הייב
2. חיר עלי חסיין הייב
3. עומר בן יוסף הייב
4. מועין בן מוחמד הייב
5. איימן בן חפאג'ה הייב
6. מוהנאד בן מג'בל הייב

עו"ד שפיגל
עו"ד עודה
עו"ד הראל
עו"ד עראף
החלטה

1.         כנגד הנאשם בת.פ. 1036/06 (המשיב בב"ש 1580/06) קיסר בן מג'בל הייב (להלן: " קיסר") הוגש ביום 21.3.06 כתב אישום המייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הצתה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע והיזק בזדון לרכוש.

            במבוא לכתב האישום צויין, כי בין משפחת סאלח-חליל ובין משפחת פארס, שתיהן חלק משבט אל-הייב המתגורר בכפר טובא זנגריה, קיים סכסוך בן מספר שנים אשר "הניב" מספר תקריות אלימות משני הצדדים.

2.         במקרה דנן, קיסר הינו חלק ממשפחת סאלח-חליל בעוד המתלונן אברהים מוחמד פארס הייב (להלן: " המתלונן") ובנו בסאם אברהים הייב (להלן: " בסאם"), הם ממשפחת פארס, שהינם הצד השני לסכסוך.

3.         על פי הנטען בעובדות כתב האישום, בתאריך 7.3.06 קשר קיסר קשר ביחד עם חיר (משיב 2), עומר יוסף (משיב 3), מועין (משיב 4), איימן (משיב 5), קאסם, ראפע, שאדי, פאדי, אברהים, קייס, מוחמד, הישאם, פואד, כרים, עומר, מרואן וחוסאם (כולם ביחד: " האחרים") לפגוע במתלונן, בבני משפחתו וברכושם. לשם מימוש הקשר, הגיעו קיסר והאחרים ביום 7.3.06 לקרבת ביתו של המתלונן כאשר חיר (משיב 2), עומר יוסף (משיב 3) וקאסם נושאים עמם נשק, קיסר, איימן (משיב 5), מועין (משיב 4), עומר, מרואן וחוסאם נושאים עמם בקבוקי תבערה מאולתרים ופואד נושא עמו אקדח. בסמוך לשעה 11:30 משראו את המתלונן בביתו, השליכו קיסר, מועין (משיב 4), איימן (משיב 5), עומר, מרואן וחוסאם את בקבוקי התבערה שהיו עמם לתוך הבית; חיר (משיב 2), עומר יוסף (משיב 3) וקאסם פתחו בירי לעבר הבית, כשבה בעת פואד נופף באקדחו על מנת להפחיד את המתלונן ואת בסאם. בקבוקי התבערה חדרו דרך חלונות הבית והציתו אש בתוך בית המתלונן; משניסו המתלונן ובסאם לפתוח את ברז המים ולכבות את השריפה שאחזה בבית, ירו לעברם חיר (משיב 2), עומר יוסף (משיב 3) וקאסם על מנת למנוע מהם לעשות כן. כתוצאה מהירי, נפגע בסאם במרפקו, ברגלו ובגבו מרסיסים ונגרמו נזקים נוספים לבית; כתוצאה מזריקת בקבוקי התבערה, נשרפו כליל שני חדרים בקומה הראשונה של הבית. שאר האחרים השליכו אבנים שהיו ברשותם לעבר הבית. הנ"ל הפסיקו את מעשיהם רק מששמעו סירנה של ניידת משטרה.

4.         כתב האישום שהוגש ביום 21.3.06 בת.פ. 1035/06 כנגד המשיבים 6-1 כולל שלושה אישומים כדלקמן:

            האישום הראשון: כנגד המשיבים 1, 2 ו- 6

            אישום זה מייחס למשיבים 1 ו- 2 עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הצתה בנסיבות מחמירות, נשיאה והחזקה של נשק ללא רישיון, קשירת קשר לביצוע פשע, יריות באזור מגורים והיזק בזדון לרכוש.

            על פי הנטען באישום הראשון, בתאריך 4.3.06 קשרו ביניהם המשיבים 1 ו- 2 קשר ביחד עם אחרים לפגוע במתלונן, בבני משפחתו וברכושם. לשם מימוש הקשר, פנה משיב 1 אל משיב 6, חייל בשירות סדיר המחזיק בנשק צה"לי מסוג M- 16 מקוצר (להלן: "הנשק") ביקש וקיבל ממנו את הנשק. באותו תאריך בשעה 21:00 או בסמוך לכך, הגיעו המשיבים 1 ו- 2 והאחרים לביתו של המתלונן כאשר משיב 1 נושא עמו את הנשק, גם משיב 2 וקאסם נשאו עמם כלי נשק כשאין בידם היתר לנשיאת כלי הנשק, קייס ואברהים נשאו עמם בקבוקי תבערה מאולתרים והאחרים נשאו עמם אבנים. משהגיעו לקרבת בית המתלונן, ירו המשיבים 1 ו- 2 שתי יריות לעבר ביתו של המתלונן; לשמע היריות, יצא המתלונן את ביתו; משיב 1 נעמד מול המתלונן וצעק לעברו: "תצאו יא כלבים אני אהרוג את כולכם", או אז פתחו משיבים 1 ו- 2 וקאסם בירי לעבר הבית, קייס ואברהים זרקו את בקבוקי התבערה לחצר הבית והם התנפצו ונדלקו אולם המתלונן כיבה אותם ושאר האחרים השליכו את האבנים שהיו ברשותם לעבר הבית. המשיבים 1 ו- 2 והאחרים הפסיקו את מעשיהם רק מששמעו סירנה של ניידת משטרה. כתוצאה מפגיעות הירי, נפערו חורים בקירות ביתו של המתלונן, דוד השמש ומיכל המים שעל הגג נפגעו ומספר חלונות נופצו.

            האישום השני: כנגד משיב 2 בלבד

            האישום השני מייחס למשיב 2 עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נשיאה והחזקה של נשק ללא רישיון, קשירת קשר לביצוע פשע, יריות באזור מגורים והיזק בזדון לרכוש.

            על פי הנטען באישום זה, בתאריך 5.3.06 קשר משיב 2 קשר עם קאסם, קייס וחאזם לפגוע במתלונן ובבני משפחתו. לשם מימוש הקשר, הגיעו המשיב 2 ושניים נוספים בשעה 20:00 או בסמוך לכך, לקרבת ביתו של המתלונן כאשר משיב 2 וקאסם נושאים איתם נשק ללא היתר ואחד היה מצוייד ברימון הלם צבאי. משיב 2 וקאסם פתחו באש לעבר ביתו של המתלונן ואילו קייס וחאזם זרקו אבנים לעבר הבית, כן השליך מי מהקושרים את רימון ההלם לעבר הבית. משיב 2 והאחרים הפסיקו את מעשיהם רק מששמעו סירנה של ניידת משטרה.

            כתוצאה מפגיעות הירי נפערו חורים נוספים בקירות ביתו של המתלונן.

            האישום השלישי: כנגד המשיבים 2, 3, 4 ו-5

            אישום זה מייחס למשיבים 2, 3, 4 ו- 5 עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הצתה בנסיבות מחמירות, נשיאה והחזקה של נשק ללא רישיון, קשירת קשר לביצוע פשע, יריות באזור מגורים והיזק בזדון לרכוש. העובדות הנטענות באישום זה הן אותן עובדות הנטענות באישום שהוגש כנגד קיסר בת.פ. 1036/06, ואין צורך לשוב עליהן בשנית.

5.         בד בבד עם הגשת שני כתבי האישום הנ"ל, עתרה המבקשת למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים. לבקשת ב"כ הצדדים איחדתי את הדיון בשתי הבקשות.

6.         בשתי הבקשות טוענת המבקשת, כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת אשמתם של המשיבים, כי העבירות המיוחסות למשיבים הינן חמורות על פי אופיין ונסיבותיהן ומקימות עילת מעצר סטאטוטורית ובנוסף קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורם של המשיבים יוביל לשיבוש מהלכי משפט היות והעדים הינם תושבי כפרם של המשיבים; זאת ועוד, קיסר הינו עד תביעה מרכזי במשפטם של שותפיו.

7.         יובהר, כי משיב 6 שוחרר ביום 27.3.06 בהסכמת המבקשת לחלופת מעצר (מעצר בית מלא בבית הערב בכדורי) "וזאת בהתחשב בגילו הצעיר, בעובדה שאין לו עבר פלילי, בהיותו חייל המשרת בצה"ל ובחלקו הקטן יחסית לעומת האחרים בביצוע העבירות", כטענת ב"כ המבקשת (עמ' 4 לפרוטוקול).

8.         שני כתבי האישום מתייחסים לשלושה ארועים: הארוע הראשון מיום 4.3.06 (נשוא האישום הראשון בת.פ. 1035/06), הארוע השני מיום 5.3.06 (נשוא האישום השני בת.פ. 1035/06), הארוע השלישי מיום 7.3.06 (נשוא האישום השלישי בת.פ. 1036/06 והאישום בת.פ. 1036/06). אתייחס להלן לכל ארוע בנפרד, לפי סדר כרונולוגי.

            הארוע הראשון מיום 4.3.06 (כנגד משיבים 1, 2 ו- 6)

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ