אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 15428/06

החלטה בתיק א 15428/06

תאריך פרסום : 13/08/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
15428-06
04/03/2008
בפני השופט:
מיכאל תמיר

- נגד -
התובע:
אלקטרה בע"מ
עו"ד ליאור עמר
הנתבע:
1. א.מ. שפיר בע"מ
2. עומר מעליות בע"מ

עו"ד דן רינגל

החלטה זו ניתנת בהמשך לתגובת המשיבה לבקשת המבקשות לביטול פסק הדין אשר ניתן כנגדן ביום 30/12/08 בהעדר הגשת סיכומים מטעמן לתיק ובניגוד להחלטות בית משפט זה.

בעקבות פסק הדין הוגשה בקשה מטעם הנתבעות מיום 9/1/08 " בקשה בכתב". בעקבות זאת ניתנה החלטה מיום 10/1/08 לפיה:

"ביום 30/12/07 ניתן פס"ד בתיק. ביום 7/1/08 נחתמה הפסיקתא בהתאם. עתה, מוגשת בקשה לביטול פס"ד, ללא תצהיר, ללא התייחסות לסיכויים, ללא תשובת הצד שכנגד, כאשר בית המשפט התבקש ע"י ב"כ המבקש לא להראות את האישור הרפואי לצד השני. ב"כ המבקשות מתבקש להעביר בקשתו לצד השני לתגובה תוך 15 יום, כאשר הוא ישקול אם לצרף את האישור הרפואי ואם לאו."

ביום 31/1/08 הגישו הנתבעות "בקשה בכתב לצרוף תצהיר בתמיכה לבקשה לביטול החלטה והשלמת פרטים לעניין סיכויי ההצלחה והארכת מועד להגשת סיכומי המבקשות ובקשה לקיים דיון בלשכת כבוד השופט" .

בעקבות זאת ניתנה החלטה לפיה ב"כ המבקשות מתבקש להעביר העתק מהבקשה לתגובת ב"כ המשיבה תוך 15 יום מיום המסירה והתיק נקבע לת"פ ליום 3/3/08.

ב"כ המבקשות ציין בבקשה הנוספת הנ"ל כי "מוגש בזאת בקשה לצירוף תצהיר תמיכה לבקשה לביטול ההחלטה, על פיו מפורט האמור בבקשה, לרבות התייחסות לסיכויי ההצלחה של המבקשות וכן פירוט הצורך בהארכת מועד להגשת הסיכומים ל- 30 יום לאחר מתן החלטה. "

בתצהיר שצורף בתמיכה לבקשה הנ"ל הוצהר במפורש כי התצהיר הינו "תצהיר בתמיכה לבקשה לצירוף תצהיר תמיכה וכן תצהיר תמיכה לבקשה לביטול ההחלטה גופא".

באישור הרפואי אשר צורף ל "בקשה בכתב" מיום 9/1/08 פרטים אשר לא די בהם על מנת להוות אישור רפואי אשר מצדיק העדר הגשת סיכומים במועד ופניה לבית המשפט בעת שב"כ המבקשות פנה לצורך ביטול פסק הדין.

כמו כן, יצוין כי על פני הדברים לא נראית כל סיבה לעין להימנע מהמצאת אישור רפואי מפורט יותר כאשר מדובר בתביעות בסכומים גבוהים מאוד, ועל ב"כ המבקשות לפעול למען לקוחותיו כמיטב יכולתו.

ב"כ המבקשות מציין בתצהירו כי הוא לקה במחלה אשר הגבילה והשפיעה מהותית על פעילותו וכי נזקק לטיפול רפואי ותרופתי "בתחום הרפואה אשר פורט בתעודה הרפואית אשר צורפה."  עוד הוצהר כי "מסיבות ברורות נמנעתי מפירוט מצבי כאמור לעיל, וכן לא נעשתה פניה לבית המשפט בבקשה להארכת מועד".

לעניין סיכויי ההצלחה הוצהר כי "פירוט הצלחת המשיבות מפורט לאורך עמודי פרוטוקול הדיונים...ובית המשפט...הרי יודע טוב מהצדדים ומב"כ הצדדים מהם סיכויי ההצלחה של המבקשות". לעניין זה הוצהר בנוסף כי סיכויי ההצלחה אף יפורטו בהרחבה בסיכומים.

ב"כ המשיבה הגיש תגובה לבקשה לביטול פסק הדין מיום 24/2/08 הנ"ל, ושם נטען, בין השאר, כי יש לדחות את הבקשה משום שהמבקשות לא עמדו בשני המבחנים הדרושים על מנת לבטל את פסק הדין, תיאור סיבת מחדלו של המבקש להתייצב או להתגונן ופירוט סיכויי ההצלחה כי הגנתו תתקבל.

ב"כ המשיבה תיאר בהרחבה התנהגות המבקשות לאורך כל הדיון בתובענה ואת זלזול ב"כ המבקשות ובא כוחה בהליך הדיוני הנ"ל. 

לעניין המחדל להתייצב או להתגונן נטען כי רב הנסתר על הגלוי כאשר לא ברור כלל מה מצבו הרפואי של ב"כ המבקשות וכל זאת כאשר אין בתצהירו של ב"כ המבקשות הנ"ל כדי לגלות או לאמת פרטים שיצדיקו סיבת מחדל המהווה עילה לביטול פסק דין. 

לעניין סיכויי ההצלחה נטען כי גם בקשר לכך אין התייחסות לסיכויי ההצלחה של המבקשות שלא לדבר על ניתוח הטענה לסיכויים, מלבד טענה בעלמא והפניית בית המשפט לפרוטוקולי הדיון וטענה סתומה כי מהן עולות סיכויי הצלחה לטובת המבקשות דווקא.

באשר לזלזול המבקשות ובא כוחן, נטען כי אי הגשת הסיכומים על ידי המבקשות הינה תוצאה של התנהלות והתנהגות מבזה ומזלזלת בבית המשפט ובצד שכנגד ותו לא. ב"כ המשיבה תיאר בתגובתו הנ"ל כיצד למשך 5 חודשים לא נענה ב"כ המבקשות לבקשת ב"כ המשיבה לקבל את הנספחים אשר פורטו בבקשה למתן רשות להתגונן אשר הוגשה על ידי המבקשות, המבקשות איחרו בשלושה חודשים בהגשת תצהירי עדות ראשית מטעמן, כאשר נטען על ידי ב"כ המבקשות בצורה תמוהה כי התצהירים נמחקו ממחשב הנייד שלו וגם רשות הדואר אבדה מסמכים אשר נשלחו. ב"כ המשיבה הוסיף וטען כי המבקשות איחרו בתשלום אגרת בית המשפט למשך שנה שלמה ובשל כך ויתר מחדלי המבקשות נדחה מועד דיון הוכחות אשר היה קבוע לחודש מרץ 2007.

דיון

אכן ועד היום, אין בפני בית המשפט אישור רפואי תקין אשר מפרט ברמת הפירוט הנדרשת ממה סבל ב"כ המבקשות, מתי בדיוק לא היה כשיר וכל זאת כאשר לא ניתן להסתפק בתחום האחריות של אותו רופא כעולה מנייר המכתבים. ב"כ המבקשות מבקש מבית המשפט לנחש מה היתה מחלתו, כאשר עולה מדברי ב"כ המבקשות, על פני הדברים, כי מצבו היום מאפשר לו לכתוב סיכומים, ועל כן מדובר במחלה חולפת או מחלה אשר בשליטה כיום. לאור זאת, היה על ב"כ המבקשות לציין את מחלתו בצורה מפורשת. ב"כ המבקשות מייצג את המבקשות, והעדר המצאת אישור רפואי כדין וברמת הפירוט הנדרשת מעמיד את לקוחותיו במצב קשה שלא לצורך. נכון להיום, לא הציג ב"כ המבקשות, כאמור לעיל, ראיות מספיקות על מנת לבסס כי אכן היה מנוטרל מכל פעילות במהלך חודש דצמבר 2007. במצב זה היה מקום להמציא אישור רפואי מפורט ולא להסתפק ברמזים או רצון לשוחח עם השופט לבד בלשכתו תוך העלמת האישור הרפואי שהוגש לתיק והבקשה לאחר עיון בו, "מפאת צנעת הפרט".

גם לא מקובל על בית משפט זה להפנות לפרוטוקול הדיונים כביסוס לסיכויי ההצלחה של המבקשות. בבקשה לביטול פסק דין, קיימת חובה על ב"כ המבקשות לפרט את סיכויי ההצלחה בפועל ולא להעביר לבית המשפט את המלאכה להעריך את טענות המבקשות בנוגע לסיכויי ההצלחה, על יסוד כל החומר אשר מצוי בפניו.

לעניין הטענה בדבר זלזול ב"כ המבקשות בבית המשפט ובצד שכנגד, אכן היו מספר מקרים במהלך הדיון בתיק זה שהתנהגותו של ב"כ המבקשות לא היתה ראויה בנסיבות העניין. ראה לעניין זה החלטת בית המשפט מיום 17/5/07 אשר ניתנה בעקבות הודעת ב"כ המבקשות מאותו יום.  בהחלטה התייחסות לכך שב"כ המבקשות פירש החלטה קודמת של בית משפט זה לפיה על הצדדים להגיש הודעה בנוגע למועדי דיון אשר נקבעו היה ולא התאימו לצדדים בכך שהמועדים אשר הוצעו על ידי בית המשפט "היו בכפוף לקבלת אישור סופי של הח"מ" קרי של ב"כ המבקשות אשר מעמיד את עצמו במצב שבו החלטות בית המשפט כפופות אליו. בנוסף לכך ב"כ המבקשות ציין בהודעתו הנ"ל כי אין לראות בהודעתו הנ"ל בקשה לדחיית מועד דיון והוא אף אינו מחויב לציין לבית המשפט את הסיבות לאי מתן אישור סופי למועדי הדיונים, אולם "הואיל וביהמ"ש מעוניין לדעת הסיבות...ולמעלה מן הנחוץ בנסיבות העניין" התייחס ב"כ המבקשות בהמשך ליומנו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ