אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתביעת ערוץ 10 נגד מכירת הזכויות על פורמט התוכנית "הישרדות" לזכיינית ערוץ 2 רשת.

החלטה בתביעת ערוץ 10 נגד מכירת הזכויות על פורמט התוכנית "הישרדות" לזכיינית ערוץ 2 רשת.

תאריך פרסום : 04/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי בתל-אביב - יפו
2015-12
27/02/2013
בפני השופט:
הבכיר גדעון גינת

- נגד -
התובע:
ישראל 10 - שידורי הערוץ החדש בע"מ
הנתבע:
1. רשת נגה בע"מ
2. Castaway Television Productions Limited

החלטה

1.         בהליך הנוכחי תלוי ועומד צו מניעה זמני בהיקף שנקבע בהחלטת בית-המשפט העליון מתאריך 20.1.2013 (ראו: רע"א 9213/12, 9334/12 רשת נגה נ' ישראל 10 שידורי הערוץ החדש בע"מ). ראו בהקשר זה, סעיף 36(ב) להחלטה הנ"ל; ופיסקה שלישית לסעיף 22 להחלטתי מתאריך 5.12.2012.

            המסקנה המתחייבת מקיומו של סעד זמני לענייננו, היא שיש לדאוג לכך שההליך העיקרי יישמע באופן יעיל ומהיר, במידת האפשר.

בישיבת קדם המשפט היום, התברר כי לבעלי-הדין שורה של בקשות ביניים. התובעת עתרה, לראשונה היום, בעל-פה, לתיקון כתב-התביעה, באופן שלסעדים הנתבעים יתווסף סעד כספי, דהיינו, היא מבקשת להוסיף עתירה לחיוב הנתבעות בפיצוי בגין נזקים שנגרמו לה בהיקף, כך נאמר, של 35 מיליון ש"ח. עוד ביקשה התובעת לחייב את הנתבעת 2, כתובעת שכנגד, בהפקדת ערובה להבטחת הוצאות המשפט בענייננו.

הנתבעת 1 ביקשה לבטל את הסעד הזמני שניתן כמפורט לעיל, וזאת בהסתמך על טענה שהתובעת נהגה אחרת בכל הנוגע להעברת זכויות בתוכנית הטלוויזיה "כלבוטק" מערוץ שידור אחד לאחר, מאופן ההתנהגות הראוי הנטען על-ידי אותה תובעת בהליכים הנוכחיים. התובעת הגיבה לבקשה האחרונה בעתירה לסילוקה על הסף.

תלויה ועומדת בקשה של התובעת להרשות לה פיצול סעדים.

2.         אני סבור, שבשים לב לכלל הדיוני המחייב טיפול יעיל בהליך העיקרי, ראוי לדחות את כל בקשות הביניים התלויות ועומדות, למעט הבקשה לפיצול סעדים.

3.         אינני רואה סיבה מדוע עתרה התובעת בבקשה להרשות את תיקון כתב-התביעה, רק היום. אם יש ממש בטענה של נזקים כספיים שנגרמו לתובעת, אינני מבין מדוע לא נכללה עתירה לסעד בהקשר זה כאשר הוגש כתב-התביעה בחודש אוגוסט 2012. אפילו אין באפשרותו של תובע להעריך באופן מדויק את היקף נזקיו, הרי אין בכך כדי למנוע ממנו לתבוע סעד כספי על דרך האומדנא, ולבקש תיקון בהמשך הדרך, במידת הצורך. זאת ועוד: במהלך החודשים שחלפו מאז הגשת התובענה, התבהרו, ללא ספק, לתובעת, הנתונים העובדתיים הרלוונטיים, וניתן היה להגיש בקשה לתיקון כתב-הטענות, באופן מסודר ומבעוד מועד. קבלת הבקשה היום, תחזיר למעשה את הטיפול בהליך לנקודת המוצא, ותגרום לעיכובים ממושכים, כל זאת כאשר התובעת נהנית מהסעד הזמני שניתן לפי עתירתה. גם אינני מבין מדוע לא ניתן היה, למצער, להגיש בקשה מסודרת לתיקון כתב-התביעה הנתמכת בתצהיר כנדרש, מבעוד מועד.

4.         טענת הנתבעת 1 לביטול הסעד הזמני שנקבע על-סמך נתונים עובדתיים שספק אם הובאו בכתבי-הטענות מטעמה, ואשר, בכל מקרה, לא הובהרו בשלב הנוכחי, נראית לי בעייתית. השאלה כיצד נהגה התובעת בקשר לתוכנית טלוויזיה שונה מזו הנדונה בענייננו, אינה בהכרח רלוונטית לשאלות שבמחלוקת במשפט הנוכחי. אני מניח שלגבי כל תוכנית חלים תנאים מוסכמים שונים, ולא הרי היחסים בין הנוגעים בדבר בקשר לתוכנית א', כיחסים שבין אלה הקשורים לתוכנית ב'.

אם התנהגות התובעת בקשר לתוכנית "כלבוטק" רלוונטית לענייננו, הרי יובאו הדברים במסגרת ההליך העיקרי. ברור, שאינני מביע דעה לגוף השאלות השנויות במחלוקת גם בנושא האמור.

5.         אינני רואה מקום לבקשה לחייב את הנתבעת 2, כתובעת שכנגד, בהפקדת ערובה להוצאות התובעת-הנתבעת שכנגד. לפי כל הגירסאות שהובאו בפניי עד היום, צפויה התובעת שכנגד להכנסות מתמלוגים בגין שידור התוכנית שבמחלוקת בהליכים הנוכחיים בישראל. ככל שהנתבעת 2 תחויב בהוצאות משפט, יוכל בעל-הדין הזכאי, ללא קושי מיוחד, לאכוף את החיובים לזכותו בדרך של עיקול ההכנסות הצפויות לנתבעת 2 כאמור. אני מציין את השיקול האמור כשיקול עיקרי, בצד העובדה שמדובר, לכאורה, בבעל-דין הנהנה מהכנסות בגין שידור אותה תוכנית במספר רב של מדינות, כך שאין לזלזל במצבו הכלכלי, ולא נראה לי שיש קושי מיוחד באכיפת פסקי חוץ במדינה בה מתקבלות אותן הכנסות (בריטניה).

6.         רשמתי לפניי את עתירת התובעת לפיצול סעדים. בקשה זו, תוכרע בהמשך הדרך, ואינני מביע דעה לגביה בשלב הנוכחי.

7.         בעלי-הדין הסכימו שיינתנו צווים לגילוי מסמכים. אני מורה בזאת על גילוי מסמכים כללי, הדדי, הן באשר לתביעה והן באשר לתביעה שכנגד, לקיום בתוך 21 יום מהיום. עיון במסמכים שגולו בתוך 10 ימים ממועד הגילוי.

8.         אני מרשה הצגת שאלונים בין בעלי-הדין, בתוך 14 יום מהיום. כל אחד מבעלי-הדין ישיב בתוך 21 יום על שאלונים שנמסרו לו. ככל שמי מבעלי-הדין סבור שאין מקום לתשובה על שאלה זו או אחרת, ינמק את סירובו להשיב בתצהיר התשובה לשאלון.

9.         אני מורה על הגשת ראיות הצדדים בחקירה ראשית (כולל חוות-דעת של מומחים) בתצהיר/ים. אין צורך בחזרה על תיעוד שכבר נמצא בתיק בית-המשפט, ודי בהפניה אליו. התצהירים/חוות-הדעת יוגשו הן לעניין התביעה העיקרית והן לעניין התביעה שכנגד.

התובעת תגיש ראיותיה כאמור עד יום 9.5.2013; והנתבעות 1 ו-2 (היא התובעת שכנגד) עד יום 9.6.2013. אני מרשה לנתבעת שכנגד להשלים ראיותיה בכל הנוגע לתביעה שכנגד בלבד, עד יום 20.6.2013.

10.      אני קובע את שמיעת הראיות (חקירה שכנגד של מצהירים או מי שמסרו חוות-דעת), לתאריכים 3.7.2013 בשעה 09:30(לעדים מישראל) ו- 10.7.2013 בשעה 09:30 (לעדים מחו"ל).

            המזכירות תזמן הקלטה, על-חשבון הצדדים בחלקים שווים ביניהם, למועדים הנ"ל.

11.      אני מזכיר לתובעת ולתובעת שכנגד את החובה להשלים את המחצית השנייה של אגרות התביעה במועד לפי התקנות.

12.      למניעת ספק - ככל שיוגשו תצהירים בשפה האנגלית ותתבקש חקירה שכנגד של מצהירים אלה, תתנהל החקירה שכנגד בשפה האנגלית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ