אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> האם מסירה לדוד הינה המצאה כדין?

האם מסירה לדוד הינה המצאה כדין?

תאריך פרסום : 29/09/2009 | גרסת הדפסה
תיק הוצל"פ
בית משפט השלום חדרה
1204984091
29/09/2009
בפני השופט:
רשם ההוצאה לפועל שמעון רומי

- נגד -
התובע:
זוכה
הנתבע:
חייב
החלטה

הזוכה המציא תובענה לצד ג', ע"פ סעיף 48 לחוק ההוצל"פ, באמצעות מסירת העתקה לדודו של

צד ג'. עתה עותר הוא ליתן החלטה בתובענה, באין כל מענה מעם צד ג'.                           

לעניות דעתי הבלתי קובעת, " דוד" אינו בא בגדרה של הגדרת " בן משפחה הגר עימו", לצרכי המצאה כתבי בית דין:                 

חוק ההוצל"פ ותקנותיו, ככל שיישמע הדבר מוזר, אינם מגדירים במפורש את התיבה "בן משפחה".                                

בחלק מהוראות החוק ותקנותיו, ישנה הגדה ייחודית לצורך מסוים, אולם אין בנמצא הגדרה ייחודית לנושאי מסירה והמצאה של כתבים.  

עם זאת, קובעת הוראת תקנה 2 לתקנות ההוצאה לפועל, תש"ם-1979: " שאר המונחים שבתקנות אלה, משמעותם כמשמעות הנודעת להם בחוק, אם אין כוונה אחרת משתמעת."                                 

ביחס להמצאת כתבי בית דין, הקרבה המשפחתית צריכה להיות בעלת זיקה מובהקת למגורים משותפים, באותה דירה ממש, על מנת להחיל את חזקת המסירה לפלוני, באמצעות בן משפחה " הגר עימו".          

דוד, ע"פ מנהגו של עולם, אינו בהכרח מתגורר באותה דירה ממש עם בעלי קירבה משפחתית שכיחה למגורים יחדיו, היינו, " בני-זוג או הורים וילדיהם" כבתקנה 258ג(א) לתקסד"א, או " בן-זוג, ילד, הורה או אח", בתקנה 55(ו) לתקנות ההוצל"פ, כמו גם בסעיף 38(ה) לחוק ההוצל"פ: " אב, אם, בן או בת".                               

על כן דומה, כי המצאה לדודו של צד ג' אינה המצאה לצד ג',  ולפיכך הבקשה נדחית.                                         

ניתנה היום יא בתשרי, תשס"ט (29 בספטמבר 2009), בהעדר.

                                                                                    _________________

רומי שמעון -רשם

 רשם ההוצאה לפועל

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
קוד אבטחה
הקש קוד אבטחה*
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ