אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גלילי נ' טסלר

גלילי נ' טסלר

תאריך פרסום : 24/04/2012 | גרסת הדפסה
ה"ט
בית משפט השלום טבריה
662-04-12
19/04/2012
בפני השופט:
אילונה אריאלי

- נגד -
התובע:
סוניה גלילי
הנתבע:
יעקב טסלר

החלטה

לפני בקשה למתן צו מניעת הטרדה מאיימת, על פי חוק מניעת הטרדה מאיימת, התשס"ב – 2001 (להלן "החוק").

המבקשת - בת 76 שנים, טוענת בבקשה ובתצהיר התומך כי היא משמשת כדירקטורית בחברת תוגלילי נכסים בע"מ (להלן "החברה"), אשר הוקמה בשנת 2011 על ידי בנה, מר תומר גלילי בן ה- 52 (להלן "תומר"). המשיב, שהינו בעל נכסים שונים, עשה יד אחת עם מתווך בשם אשר הורוביץ והם החתימו במרמה את תומר על הסכם לרכישת אולם מסחרי בעיר טבריה. בנסיבות אלה, הגישה החברה ביום 2.2.12 תביעה בבית המשפט המחוזי בנצרת (ת.א. 4532-02-12), שם התבקש פסק דין הצהרתי ולפיו ההסכם בטל מעיקרו.

באשר לבקשה שלפני – המבקשת טוענת כי ביום 21.3.12 התקשר אליה המשיב במטרה ברורה לאיים עליה ולהלך עליה אימים. לצלצול הטלפון ענה תחילה תומר, המשיב ביקש ממנו לדבר עם המבקשת, תומר לא זיהה את קולו ושאל "מי רוצה אותה", המשיב ענה "יוצמן". תומר העביר את השיחה לחדרה של המבקשת ובשיחה זו אמר המשיב למבקשת כך: "אני רוצה לעדכן אותך ולהסביר לך שכדי שתשכנעי את תומר, כי איתו אי אפשר לדבר, שכדאי לו לשלם את יתרת הכסף זה לטובתכם וככה תחסכו הרבה כסף" עוד הוסיף המשיב: "תחשבי טוב על כל הענין וכדאי לך לשלם את כל הכסף עכשיו ובמידה ובית המשפט יזכה את תומר אני אחזיר לו את כל הכסף ואין לך מה לדאוג. אני נותן לך ארכה עד ליום שישי בערב כי ביום ראשון אנחנו נבקש משפט מזורז".

המבקשת טוענת כי המשיב הטריד אותה, פגע בשלוות חייה ובפרטיותה תוך ניסיון ליצור לחץ פסול על בנה תומר, וזאת בשעה שתומר מיוצג על ידי עורך דין בכל הקשור להליכים המשפטיים לביטול ההסכם. המשיב הטיל את אימתו עליה על מנת להפחיד אותה ולגרום לה לשלם כספים שלכאורה מגיעים לו בגין חתימת ההסכם. המבקשת הגישה על כך תלונה למשטרה.

בדיון שהתקיים בפני במעמד צד אחד ביום הגשת הבקשה (1.4.12), העידה המבקשת בפני וחזרה על השתלשלות אותה שיחה טלפונית. המבקשת אמרה עוד כי לאחר שהמשיב הזדהה בשמו האמיתי, היא ביקשה ממנו לדבר עם תומר שנמצא אותה עת לידה ואמרה כי "יש לו משפט ועניין עם תומר, איתי כלום", אך המשיב ענה "אני מציע לך תחשבי טוב טוב ותשפיעי על תומר שתשלמו את כל הסכום, אני חוסך לך בזה המון המון כסף כי כך תצטרכו לשלם הרבה יותר".

המבקשת העידה עוד כי בתום הדברים שהשמיע המשיב, היא אמרה תודה וסגרה את הטלפון. המבקשת היתה יומיים לאחר ניתוח קטרקט והתרגשה, לחץ הדם שלה עלה והיא אמרה "מה הוא רוצה ממני, כל העניין זה אתה, אין לי מושג מה קרה בתביעה, אני יודעת שהחוזה לא נעשה בתום לב, אבל אני מחוץ לתמונה, אמרתי מה אני אענה לו ביום שישי, הוא אמר לי לא לענות".

על יסוד האמור בבקשה ובעדות המבקשת בפני, נתתי ביום 1.4.12 צו מניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד והבקשה נקבעה לדיון במעמד שני הצדדים.

ביום 3.4.12 הגיש המשיב "כתב תשובה" לבית המשפט, שם הוא טוען כי הוא נדהם והזדעזע מטענות המבקשת. המשיב מודה כי הוא אכן התקשר וביקש לדבר עם המבקשת, אך הוא פנה אליה בעדינות ובנימוס, שאל לשלומה ולשלום בעלה וזאת עקב מחמאותיה אליו ועליו בעת ביצוע העסקה. לטענת המשיב, בכתב התביעה שהוגש בבית המשפט המחוזי, תומר מזכיר שהכסף שאיתו הוא רכש את הנכס הינו של הוריו ולכן מצא המשיב לנכון לפנות למבקשת, בנימוס, בכבוד ובדרך ארץ, ולא היה בדבריו שום טון מאיים. המשיב, שהינו בן 73 שנים, טוען כי הוא מעולם לא היה במצב שבו הוא כביכול איים על מישהו ואף אחד מעולם לא התלונן עליו במשטרה על טענה כזו. המשיב לא איים על המבקשת ולא חזר אליה שנית בטלפון וגם המבקשת לא יצרה עמו קשר והוא המום מדבריה כלפיו. המשיב טוען כי אין לו שום סיבה כביכול להפעיל את המבקשת נגד בנה לטובת המשיב.

המשיב טוען עוד כי מדובר בתכסיס של המבקשת כדי שירפה את דרישותיו הצודקות מתומר, היא המציאה בלא בושה האשמות שווא בלא שמץ של אמת וכדי לגרום לו ולרעייתו דפיקות לב ופחדים רציניים בערב הפסח וערב נסיעתם לחו"ל.

בדיון שהתקיים בפני היום, העידו המבקשת, המשיב, ואשת המשיב, ובתום העדויות סיכמו ב"כ הצדדים את טענותיהם.

דיון והכרעה

מהעדויות שנשמעו בפני עולים הממצאים העובדתיים הבאים:

בין החברה לבין המשיב נתגלע סכסוך אזרחי בגינו הוגשה תביעה על ידי החברה נגד המשיב, ובהמשך – לאחר אותה שיחה טלפונית, הוגשה על ידי המשיב תביעה שכנגד (ת.א. 4532-02-12).

על אף שהמבקשת הינה דירקטורית בחברה, ומתוקף כך חתמה גם היא על ההסכם העומד ביסוד הסכסוך, הרי ש"הרוח החיה" מאחורי החברה, מאחורי ההסכם ומאחורי אותם הליכים משפטיים תלויים ועומדים - הוא מנהל החברה – תומר, ולא המבקשת. הדבר עולה באופן מפורש מתגובת המשיב לבקשה, שם הוא טוען על "ביצוע העסקה עם בנה" (סעיף 1 לתגובה), על "כתב תביעת בנה תומר נגדי" (סעיף 2 לתגובה) ועל "דרישותי הצודקות מבנה תומר" (בעיף 7 לתגובה). הדבר עולה גם באופן מפורש מעדותו של המשיב בפני, אשר העיד כי "קיבלתי תביעה מאדון תומר אחרי שהוא שילם 65%..." (עמ' 7 שורה 25 לפרוטוקול), ואישר כי תומר הוא שהיה מעורב בעסקה ודחף אותה והוא שהעביר את הכספים (עמ' 11 שורות 16-20 לפרוטוקול).

בנסיבות אלה, לא נתתי אמון בעדות המשיב ולפיה "אני חושב שחלקה של המבקשת הוא יותר גדול מאשר של תומר, כי אדון תומר טוען בכתב התביעה שהכסף הוא של ההורים שלו...".

מנגד, נתתי אמון בעדות המבקשת, שלא נסתרה, ולפיה, המשיב ביקש ממנה במפורש באותה שיחה להשפיע על תומר בכל הנוגע לניהול ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים (עמ' 1 שורה 18, עמ' 5 שורה 1 לפרוטוקול).

משמיעת העדויות ומטענות הצדדים כאמור לעיל שוכנעתי, כי על רקע ההיכרות של המבקשת והמשיב במעמד חתימת ההסכם, ביקש המשיב לשוחח עם המבקשת וזאת על מנת להעביר באמצעותה מסרים לבנה תומר, אשר עומד בחזית העסקה והתביעה התלויה ועומדת בין החברה לבין המשיב.

המשיב אישר בעדותו כי כשהתקשר למבקשת, בנה תומר הוא שענה לטלפון והמשיב, כשביקש לשוחח עם המבקשת ונתבקש להזדהות, בחר שלא להזדהות בשמו אלא לציין שם בדוי (עמ' 7 שורה 32- עמ' 8 שורה 9 לפרוטוקול) . על פי עדות המבקשת, גם לאחר שהשיחה הועברה אליה המשיב לא הזדהה מיד אלא החל לדבר ורק משאמרה לו שאיננה יודעת מיהו ואולי זו טעות, הוא הזדהה בשמו האמיתי (עמ' 1 שורות 11-15 לפרוטוקול). המשיב אישר בעדותו כי לא אמר את שמו האמיתי לתומר, כי חשש שהוא לא יעביר את השיחה למבקשת.

על פי עדות המשיב, הרקע לאותה שיחה היה ש"עורך הדין הסביר לי שזה לא מספיק שאני מוכן לצאת להתמודדות, שאני חייב לכפות עליהם את התשלום של החוב שלי כי אחרת אני מוותר. אז אמרו לי שוב הוצאות, אגרת בית משפט, עורכי דין, אני גר בשדה אילן, עורכי דין מבנימינה, התקשרתי אליהם..." (עמ' 7 שורות 29-32 לפרוטוקול, ההדגשה שלי, א.א.).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ