אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גירושין וכתובה - תיק 289160-5 - ביה'ד נתניה

גירושין וכתובה - תיק 289160-5 - ביה'ד נתניה

תאריך פרסום : 28/10/2012 | גרסת הדפסה
תיק רבני
בית דין רבני אזורי נתניה
289160-5
19/09/2012
בפני השופט:
1. הרב יעקב זמיר - אב"ד
2. הרב אברהם שינדלר - דיין
3. הרב יהודה יאיר בן מנחם - דיין


- נגד -
התובע:
פלוני
עו"ד מיכאל גבור
הנתבע:
פלונית
עו"ד רינת קדמי
פסק-דין

הצדדים שבפנינו נישאו זל"ז כדמו"י בשנת 2003. נישואים שניים לשני הצדדים, ולהם שני קטינים.

תביעת הגירושין הראשונה הוגשה לביה"ד על ידי הבעל בתאריך 17.7.08. לצדדים נקבע מועד לדיון, אך בטרם הגיע מועד הדיון הוגשה בקשה לסגירת התיק עקב הסכמות ושלום בית, וביה"ד נענה לבקשה וסגר את התיק בתאריך ב' אב התשס"ח (3.8.08).

אולם בתאריך 09/08/2009 שב הבעל ופתח תיק גירושין נוסף, ובתאריך 18.8.09 התקבל בביה"ד כתב תביעה מתוקן נושא כותרת "כתב עדכון לתביעת גירושין ובכרוך לה חלוקת רכוש, מזונות אשה וילדים, משמורת וכל הקשור והנובע מהגירושין".

בדיון הראשון שהתקיים ביום י' שבט התש"ע (25.1.10) התברר לביה"ד כי הצדדים חיים בפירוד מזה כ-5 חודשים, שני הצדדים התלוננו על אלימות, האשה הביעה את הסכמתה להתגרש אך הבהירה שיש לה תנאים ממוניים תוך שהיא מציינת את שווי הכתובה בסך 550,000 ש"ח, כמו גם מגרש שנקנה ע"י הבעל בסך של 150,000 ש"ח ושיתכן והופשר ושוויו היום הינו גבוה.

ב"כ הבעל טענה שלצדדים חובות רבים, פירטה כי הבעל לקח הלוואה מהבנק, מאחיו ומחברו, ותבעה שהאשה תשלם חצי מהחובות. עוד הוסיפה שהמגרש שנרכש ע"י הבעל בשנה שחלפה בסך 150,000 ש"ח מומן ע"י הלוואה ע"ס 80,000 ש"ח שניתנה ע"י אביו ואחיו של הבעל, כאשר סך של 55,000 ש"ח נוספים נלקחו מקופת גמל שהייתה לבעל טרם הנישואין.

לצדדים נקבע מועד לדיון הוכחות ליום כ' סיון התש"ע (2.6.10), ובאותו יום אכן נערך דיון ארוך במיוחד (הפרוטוקול מנה 24 עמו'). הבעל טען כי מצד אשתו היו כלפיו "קללות, איומים, תנועות מגונות", שהאשה איימה עליו שתקח לו את הילדים ו "תהרוג לי כל המשפחה, ויש עדות של העד במשטרה". לדבריו לפני שנתיים אמרה לו "שעד שלא תרצח כל המשפחה לא תעזוב אותם", ובעקבות זאת בקש למחרת היום לעזוב את הבית אך האשה "התנפלה עלי, נתנה לי מכות בראש, בידיים, והיא הגישה תלונה במשטרה שאני תקפתי אותה". כמו כן טען שהבית "תמיד היה מבולגן, דברים מפוזרים בבית, כל הזמן במחשב, באינטרנט, שבועות עם כביסה שלא נוגעת בהם."

לדבריו, "עשרה חודשים לפני הפרידה הפסיקו יחסי אישות, לא רצתה, פעם כואב לה הרגל, פעם הראש". עוד טען הבעל שהאשה מסיתה את הילדים נגדו. לדבריו למרות שהיו אמורים להיפרד לפני שנתיים האשה "התחננה שתשתנה, אמרה שתבטל התלונה ולמעשה לא עשתה מה שהבטיחה, לא התבטל כלום, נרשמו אישומים, היום אני בקצינת מבחן". לטענתו היום אינו עובד, והאשה גנבה לו "את התפילין, טליתות ומזוזה".

לשאלות ב"כ האשה ענה הבעל שקיבל עונש של 100 שעות (שרות), וכי הוא רואה את הילדים במרכז הקשר אך אינו משלם מזונות "כי אין לי", שכן הוא הפסיק לעבוד עקב מצבו הבריאותי והנגריה שלו נמכרה במרץ 2010 למר [ש' כ'] תמורת סך של 30,000 ש"ח. כמו כן, טען הבעל שהרכב (לא צוין סוג הרכב או כל פרט מזהה אחר) נמכר ושהשטח נמכר ל[מ' נ']. עוד ציין הבעל שהוא סובל ממיגרנות, נוטל כדורים ומסתגר בחדר, והכחיש כי נקט באלימות כלפי ילדיו.

הופיע העד [מ' ר'] שהינו חבר של הבעל מזה 20 שנה, לדבריו בית הצדדים "לא הכי מסודר בחיים, לא הכי נקי". לדבריו, הבעל סיפר "שהמצב לא טוב, הבגדים מלוכלכים כל מיני דברים כאלה, מאושר כחבר לא היה נשמע". לדבריו הלווה לבעל "סכומי עתק, פתח עסק, מסגרות לתמונות, מכחולים". לדבריו "[פלוני] אדם מאד ישר, מאד אמיתי ומאד עדין, כשצריכים את העזרה שלו,הוא מבין הראשונים".

לשאלת ב"כ האשה אמר העד שהיה בבית הצדדים 7-6 פעמים, אך נמצא אצלו בנגריה "בממוצע כל יומיים". וכי "אין לו כעת נגריה כמה חודשים, מאז שעזב אני לא בא, אבל אני בא אליו הביתה", לדבריו הבין שהיום הנגריה אצל אח של הבעל. העד הסביר כי גב' בשם [ח'] "לקחה כספים מאנשים גם מ[פלוני] ולא החזירה, היו עוד אנשים שנפגעו אבל אני לא רואה אותם לחוצים נפשית", לדבריו יתכן שהלחץ של הבעל נובע ממקרה זה.

עוד נחקר בדיון זה [י' א'] (אבי הבעל), לדבריו כשהיה בא לביתם של בני הזוג:

"ביום חול היתה (כוונתו לאשה [פלונית]- הוספה מאוחרת) על המחשב, בשבת היתה במיטה, היתה מעליבה אותו, נפגענו והלכנו הביתה, כשהיינו מזמינים אותם למסיבה היו מגיעים במקום ב-7 בשעה 9, הרסה לו את החיים."

עוד הוסיף כי האשה בדר"כ התייחסה לא יפה לבעל "בעצבים, לא הייתי מרגיש נוח, היינו כמה דקות והלכנו". לדבריו הבעל ישן חמישה חודשים ברכבו הפרטי ואח"כ בא לישון אצלו. אבי הבעל מסר לביה"ד כי לא ראה אלימות של הבעל כלפי האשה ולא של האשה כלפי הבעל. עוד אמר שלא ראה אלימות של הבעל כלפי הילדים. בסיום השאלות אמר האב כי הוא איננו יודע דבר על המגרש.

עוד נשמעו דבריה של הגב' [ר' י'] (אחות הבעל) שהעידה שהיא עוזרת לבעל בהגשת הצעות מחיר בעבודתו שכן הוא דיסלקט ואשתו אינה עוזרת לו. לדבריה ביתם של בני הזוג היה מבולגן ולא נקי. ובנוגע ליחס שגילתה האשה כלפי בעלה אמרה שהאשה הייתה "מעליבה אותו בזלזול וביטול כאילו דעתו לא חשובה". עוד התייחסה לאירוע שהיה כדלקמן:

"ש. היה אירוע לפני שנתיים בין [פלונית] ו[פלוני] שטענה ש[פלוני] הכה אותה, באת לתחנת המשטרה לקחת אותו, באיזה מצב מצאת אותו?

ת. היו לו שריטות על הפנים משקפיים שבורות, עייף, עצבני, דכאוני ובמיוחד כשמאשימים על דבר שלא עשית.

ש. [פלונית] כתבה במכתב (ציטוט) ברצוני לציין שהאירוע התרחש לאחר זמן רב בו היינו שרויים בחובות כלכליים כבדים... שחווינו שנינו הן בגלל הלחץ הכלכלי... עוד אבקש לציין שלא נגרם נזק לא לי ולא לבעלי ומאז אנו חיים יחד ומנסים להתגבר על בעיותינו האחרות, בעלי הינו אב מסור הדואג לילדיו ומפרנס משפחתו ומבקשת לבטל כתב האישום כנגד בעלי. מה את יודעת על מכתב זה ?

ת. אני כתבתי מכתב זה על פי בקשה מפורשת של [פלונית], הודתה בפני שהמציאה את סיפור האלימות, אני והיא בשיתוף פעולה מלא כתבנו את המכתב

בי"ד: את תחת אזהרה תאמרי במדויק.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ