אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גז"ד למורשעים באונס של קטינות במועדון ברחוב אלנבי בתל אביב

גז"ד למורשעים באונס של קטינות במועדון ברחוב אלנבי בתל אביב

תאריך פרסום : 28/12/2014 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
14481-07-13
28/12/2014
בפני השופטים:
1. גלעד נויטל-אב"ד
2. מאיר יפרח
3. גיליה רביד


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד ברכה פלוס – שוירמן nפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי)
הנאשמים:
1. ליאור ברכה
2. סמיון אסתרקיi
3. פאיז דלק

עו"ד טלי (רויטל) גוטליב
עו"ד גלאון קפלנסקי
עו"ד סנא ח'יר וענן ח'יר
גזר דין

 

אנו אוסרים פרסום שמן של המתלוננות וכן אוסרים פרסום כל פרט אחר שיש בו כדי לזהותן.

 

השופט גלעד נויטל, אב"ד:

בתום פרשת התביעה, ולאחר ש(גם) שתי המתלוננות העידו בבית המשפט, הגיעו הצדדים להסדר טיעון, בעקבותיו חזרו בהם הנאשמים מכפירתם, הודו בעובדות כתב האישום המתוקן (במ/1) והורשעו כדלקמן: נאשם 1 הורשע בעבירה של אינוס תוך ניצול מצב המונע לתת הסכמה חופשית, לפי סעיף 345(א)(4) לחוק העונשין, תשל"ז – 1977 (להלן: החוק), ועבירה של אספקת משקאות לקטינים, לפי סעיף 193א(א2) לחוק; נאשם 2 הורשע בעבירה של מעשה סדום תוך ניצול מצב המונע לתת הסכמה חופשית, לפי ס' 347 לחוק בנסיבות סעיף 345(א)(4) לחוק, ועבירה של אספקת משקאות לקטינים, לפי סעיף 193א(א2) לחוק; נאשם 3 הורשע בעבירה של מעשה מגונה תוך ניצול מצב המונע לתת הסכמה חופשית, לפי סעיף 348(א) בנסיבות ס' 345(א)(4) לחוק ועבירה של אספקת משקאות לקטינים, לפי ס' 193א(א2) לחוק. בנוסף, נאשם 3 הורשע, בהתאם להודאתו באישום השני, בשתי עבירות של הפרת הוראה חוקית, לפי סע' 287(א) לחוק.

 

לפי הסדר הטיעון (במ/2), בעניינו של נאשם 2 הגישו הצדדים ביחד עם כתב האישום מסמך שכותרתו "עובדות מוסכמות" - במ/3 (עובדות שאותן אישרו גם נאשמים 1 ו- 3), אשר יהווה חלק מהראיות לעונש והצדדים יהיו רשאים לטעון על פיו במסגרת טיעוניהם לעונש. עוד הוסכם בהסדר - שירות המבחן יערוך תסקירים בעניינם של שלושת הנאשמים, וכן תסקיר נפגעות עבירה בעניינן של שתי המתלוננות, ונאשמים 1 ו- 2 יוכלו לטעון כי שתו משקאות אלכוהוליים במהלך הערב שבו התרחשו האירועים נשוא כתב האישום, אולם הם יהיו מנועים מלטעון שהיו במצב של שכרות. לא הוצג הסדר לעניין העונש וכל צד טען כראות עיניו. התקבלו תסקירים בעניינם של הנאשמים, ותסקירים בעניינן של המתלוננות. ביום 23.11.14 טענו הצדדים לעונש (עמ' 344-326 לפר'), ולאור האמור בתסקירי שירות המבחן, הנאשמים חזרו והודו בעובדות כתב האישום המתוקן במ/1 ובמסמך העובדות המוסכמות במ/3 (עמ' 333, 338 ו- 343 לפר').

 

מתוך כתב האישום המתוקן (במ/1) – אלה הם מעשי הנאשמים (בשילוב עם חלקים עיקריים מהעובדות המוסכמות במ/3 שהנאשמים הודו גם בהן, בהתאמה כרונולוגית לשלבי ההתרחשות):

בבוקר יום 16.6.13 הנאשמים עבדו במועדון ברחוב אלנבי בתל אביב. נאשם 1 עבד כמנהל המועדון, נאשם 2 עבד כברמן ונאשם 3 עבד כאיש אחזקה. בשעה 06:18 נכנסו ח.ר. וה.ב. (ילידות שנת 1995) (אשר ייקראו להלן יחדיו: הקטינות) למועדון. ח.ר. ביקשה מנאשם 1 משקה על חשבון הבית, בעקבות זאת הגיש לה נאשם 1 משקה אלכוהולי. לאחר מכן יצאו הקטינות מהמועדון ונאשם 1 יצא אחריהן. ח.ר. שכנעה את ה.ב. לחזור אל המועדון והקטינות חזרו למועדון ביחד עם נאשם 1. מהשעה 06:22 ועד לסמוך לשעה 07:38 ישבו הקטינות ליד הבר, ונאשמים 1 ו- 2 הגישו להן משקאות אלכוהוליים, בנוכחות נאשם 3, ושוחחו איתן. בשעה 07:38 לערך, כאשר במועדון נותרו הנאשמים והקטינות, התיישבו הנאשמים והקטינות על הספות במועדון ושוחחו. נאשם 2 הגיש לקטינות שני משקאות אלכוהוליים נוספים [ומתוך העובדות המוסכמות במ/3 (עמ' 1) – בשעה 07:43 ח.ר. שתוייה באופן ניכר; בשעה 07:44, נאשם 2 מזג 2 כוסות משקה ונתן לקטינות; בשעה 07:48 לערך, נאשם 2 נטל בקבוק משקה, והשקה את הקטינות]. בשעה 07:49 לערך, קמו הקטינות וניגשו לשירותים. כשחזרו לספה, כשלה ח.ר. בהליכתה והיתה שתוייה באופן ניכר. (ומתוך העובדות המוסכמות במ/3 (עמ' 1) – בשעה 07:51 לערך, לאחר שח.ר. התיישבה חזרה על הספה, ח.ר. מתנדנדת, וכמעט נופלת מהספה. נאשם 1 תופס אותה בזרועותיו, וח.ר. משתרעת על נאשם 1, ה.ב. ועל נאשם 2). נאשם 2 וה.ב. קמו מהספה, התיישבו על כסאות הבר, ונאשם 2 הגיש לה.ב. משקאות אלכוהוליים נוספים [ומתוך העובדות המוסכמות במ/3 (עמ' 2) – בשעה 07:54 לערך, נאשם 2 מוזג לה.ב. 2 כוסיות ברצף וה.ב. שותה אותן; בשעה 07:55 לערך – ה.ב. מתנדנדת ו שתוייה באופן ניכר]. לאחר מכן התנשקו נאשם 2 וה.ב. והתגפפו [ראו פירוט נוסף לגבי שלב זה בהתרחשות, בעובדות המוסכמות במ/3, בשעה 07:55 - 07:59, עמ' 2 – ליטופים, נשיקות, חיבוקים, כריכת רגליים), ואח"כ הוביל נאשם 2 את ה.ב. לשירותים, וביצע בה מעשה סדום, כמפורט להלן (ומתוך העובדות המוסכמות במ/3 (עמ' 1) לגבי ח.ר.- בשעה 07:53 לערך – נאשם 1 תופס את ח.ר. בידה ומושיב אותה לימינו. בשלב זה ח.ר. הינה שיכורה ברמה של על סף איבוד הכרה).

הנאשמים ניצלו את מצב השכרות של הקטינות, שמנע מהן לתת הסכמה חופשית, וביצעו בהן ביחד את המעשים המיניים, כל אחד לפי חלקו, כמפורט להלן: נאשם 1 - בעוד ח.ר. מעורפלת, נאשם 1 נישק אותה, הכניס את ידו מתחת לשמלתה, הסיט את תחתוניה, והכניס את אצבעותיו לאיבר מינה. לאחר מכן, ניסה נאשם 1 למשוך את ח.ר. מהספה למקום אחר, אך המתלוננת נשכבה על הספה. בשלב זה, הרים נאשם 1 את שמלתה של ח.ר. והתחכך עם איבר מינו באיבר מינה. לאחר זמן קצר, שוב ניסה נאשם 1 למשוך את ח.ר. מהספה, אך היא המשיכה לשכב, אז הוריד נאשם 1 את תחתוניה והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה. לאחר מכן, נאשם 3 ניגש לח.ר., שנפלה מן הספה. נאשם 3 הרים את ח.ר. מן הרצפה אל הספה (ראו גם מתוך מסמך העובדות המוסכמות במ/3, לגבי נאשם 3 בהקשר זה, בשעה 08:00-08:01, בעמ' 1, למטה). בהמשך נגע נאשם 3 באיבר מינה של ח.ר., בעוד נאשם 1 מצלם את ההתרחשות. בהמשך התיישב נאשם 1 על רגליה של ח.ר. וליטף את אזור ירכיה העליונים, בעוד נאשם 3 מצלם את ההתרחשות. 

נאשם 2 - בשעה 07:59 בעוד ה.ב. שתוייה כשרמת האלכוהול בדמה באירוע עמדה על 151 מ"ג, הוביל נאשם 2 את ה.ב. אל השירותים במועדון תוך כדי שהם מתנשקים, ונאשם 2 ובהמשך ה.ב. כורכים זה על זה את ידיהם, שם החדיר נאשם 2 את איבר מינו לאיבר מינה של ה.ב. ולפיה של ה.ב.. לאחר מכן הוא סובב אותה, החזיק בה והחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה תוך שהוא גורם לה לכאב ולקרעים בפי הטבעת.

בשעה 08:15 ראה נאשם 1 את ח.ר. שרועה על הרצפה כשהכרתה מעורפלת. נאשמים 1 ו- 2 הרימו את ח.ר. על הספה, ונאשם 1 שפך עליה מים.

כתוצאה ממעשיו של נאשם 2 נגרמו לה.ב. פצעי קרע בפי הטבעת, אדמומיות ופצע שפשוף באיבר מינה, דימומים תת עוריים ופצעי שפשוף בידיה, ברגליה ובגוו.

בשעה 08:30 לערך, בעוד הקטינות מעולפות והכרתן מעורפלת, הוציאו הנאשמים את הקטינות אל מחוץ למועדון, הניחו אותן על מדרגות בניין ברחוב יונה הנביא כאשר הן סובלות מחבלות וכאשר הן ללא נעליים וללא בגדים תחתונים. אז עזבו הנאשמים את המקום.

במעשיהם המפורטים לעיל, ביצעו הנאשמים יחדיו בקטינות את המעשים המיניים, כל אחד לפי חלקו, וניצלו את מצב שכרותן של הקטינות, אשר לא אפשר להן לתת הסכמה חופשית. נאשם 1 אנס את ח.ר., נאשם 2 ביצע בה.ב. מעשי סדום ונאשם 3 ביצע מעשה מגונה בח.ר..

 

אישום שני – נגד נאשם 3:

נגד נאשם 3 הוגשו כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים בתיק בבימ"ש השלום בת"א. ביום 1.5.13 שוחרר הנאשם למעצר בית וניתנה לו האפשרות לצאת לעבודה במועדון, כשהמועדון סגור למבלים בין השעות 08:00-16:00, בפיקוח של מפקח. ביום 16.6.13 בין השעות 06:00-09:00, שהה הנאשם במועדון כאשר הוא פתוח למבלים, ללא פיקוח, ובכך הפר את הוראת בית המשפט. ביום 17.6.13 בשעה 20:30 לערך, שהה הנאשם במועדון כאשר הוא פתוח למבלים, ובכך הפר (פעם נוספת) את הוראת בית המשפט.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ