אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 6562/04

גזר דין בתיק פ 6562/04

תאריך פרסום : 10/01/2008 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
6562-04
02/01/2006
בפני השופט:
דיסקין מרים

- נגד -
התובע:
מדור תביעות פלילי ת"א
הנתבע:
מזין ולדימיר
עו"ד רובינוב
גזר דין

מעשה העבירה העומד במרכזו של גזר הדין מצמרר בעוצמת אלימותו ויוצא דופן בחריגותו. לו נקבע מקומו על מדרג אותו סולם ערטילאי העומד לנגד עיני בית המשפט בבואו למוד עונשו של נאשם, היה ללא ספק מוצב בדיוטה העליונה, כמגלם את כול אמות החומרה היכולות להתגלות במעשי ידיו של אדם, שהפך במקרה זה לדמות חייתית שלוחת רסן, נטולת עכבות ונעדרת רגשות, עבד לפרץ יצרים ודחפים תוקפניים עזים ובלתי נשלטים. חומרה מופלגת זו טבועה בכול אחד ואחד ממרכיביו - החל בנסיבותיו, דרך תוצאותיו הקשות וכלה בהעדר מניע של ממש למעשה אכזריות ברוטאלי, מעורר פלצות וחסר שחר, שאין לו מובן ואין לו כפרה.

לא אחזור על פרטי המעשה הנורא אשר נקבעו בהרחבה בהכרעת הדין. אך  ראיתי להביא מקצת העובדות שנקבעו כדי להמחיש על קוצו של יוד את עומק הפגיעה, הכאב והמצוקה, וגודל ההשפלה והעוול שגרם הנאשם למתלונן, שקשה לתארם במילים.

ביום המקרה, בסיום פגישת עבודה ביניהם, ללא סיבה של ממש וללא התראה, התנפל הנאשם על המתלונן בחמת זעם לא נשלטת, והחל מפליא בו מכותיו בכול חלקי גופו, כאילו היה שק חבטות בבחינת חפץ נטול חיים. תחילה, שילח מכת אגרוף חזקה בראשו שהפילה אותו אפיים ארצה. מעוצמת המכה והפגיעה בקרקע נשברה זרועו של המתלונן והוא איבד לשניות את הכרתו. בטרם הצליח להתאושש ולהתעשת נשכב הנאשם מעליו וריתק אותו בכוח מטה ללא יכולת לזוז ולהתגונן. בעודו שרוע כעקוד על הקרקע - חסר אונים, פצוע, המום ומבוהל, המשיך הנאשם וחנק אותו בכוח בצווארו עד שנעתקה נשמתו. לפתע, שחרר את לפיתת גרונו והאוויר חזר לריאותיו. אלא שהייתה זו אתנחתא רגעית ורווחה מדומה. תוך רגעים הפך המתלונן קורבן לתקיפה חייתית ומטורפת מקודמתה. הנאשם רכן מעליו, שחרר את חגורתו ופרם את כפתורי מכנסיו. ואז, שב והתנפל עליו כאחוז אמוק ונשך בכוח את אבר מינו עד זוב דם. גם כשניסה המתלונן להימלט על נפשו לא הרפה ממנו הנאשם, חסם את דרכו, חזר והפילו ארצה והמשיך להכותו בפראות ללא הפסק, ולא עזבו עד שכילה בו זעמו. כדי להמחיש את גודל הזוועה די לצטט את סוף עדותו של המתלונן שספר כי כאשר חדל הנאשם מתקיפתו והתרומם ראה אותו ופיו נוטף דם, משל נדמה היה כמי שהרפה מטרפו "...ואז הוא נרתע אחורה וראיתי את הדם שלי יוצא מהפה שלו". תוצאותיו הקשות של המעשה המזוויע ניכרו היטב בגופו של המתלונן. כולו פצע וחבורה ומכה טרייה, בדמות יד שבורה, שן פגועה, שפה פצועה, חבלות וכאבים בראש ופציעה קשה באבר המין שנזקק לתפירה. זאת מעבר לכלימה, הבושה וההשפלה שהותירו בנפשו צלקות מכוערות ועמוקות.

וכול זאת על שום מה, ומדוע? מה הניע "אדם מן הישוב", לכאורה נורמטיבי, בעל משפחה, המתפקד ככלל באופן תקין ורגיל, להתנהגות חייתית זו? המניע לא פוענח והסיבה לא נתבהרה. ספק רב בעיניי, אם קיימת סיבה הגיונית למעשה נפשע שכזה. הסבריו הנפתלים, הסותרים והמעורפלים של הנאשם נדחו על ידי בית המשפט מכול וכול כפרי דמיון מעוות ומתעתע. ברם, אפילו נמצא בהם שמץ של אמת לא היה בכוחם ליתן מענה למעשה לא אנושי זה, חייתי, יש לומר, הנובע מנבכי אישיותו של הנאשם וממעמקי תהומות נפשו.

עדי האופי - אשתו ושכנתו, הפליגו בשבחו והעלו על נס את נועם הליכותיו ואופיו השקט, האדיב והנינוח. אין זאת, כי אין תוכו כברו. צדדיו הקודרים והאפלים לא נגלו בפני קרוביו. דא עקא, שמעשיו במקרה זה מוכיחים שמדובר באדם מסוכן לבריות, העלול בעתות משבר וכעס לאבד כול רסן ולגרום לתוצאות הרות אסון ממש, שאך בנס לא אירעו הפעם. הגם שדי במה שעולל לקורבנו במקרה זה כדי להעיד על הסכנה הרבה הטבועה בו, שלא תחלוף מאליה ללא טפול רציני ומעמיק בבעיית האלימות הקשה בה הוא לוקה והתמודדות עם פנימיותו. דווקא הניגוד המשווע בין חזותו החיצונית, השקטה והסדורה לבין מעשהו הקיצוני והמופלג באכזריותו, הוא המשווה לו חומרה מיוחדת, שכן גם לו הכרת אותו לא היית מצפה שמאחורי חזות מטעה  זו יסתתר אדם כה אלים ומסוכן.

בית המשפט ער לעברו הנקי של הנאשם וכן להודאתו החלקית, אך אלה מתגמדים אל מול חומרתו יוצאת הדופן של מעשה העבירה, שגם במציאות של אלימות גואה בחברתנו הוא חריג ונדיר באכזריותו. בתי המשפט חזרו ושנו ההכרח לשרש את התופעה של שימוש באלימות כלשהי ביחסים בין בני אדם, קל וחומר, אלימות שתו מובהק של אכזריות לשמה טבוע בה. מעשהו של הנאשם נמנה על אותם מעשים שהחברה אינה מוכנה, ואינה רוצה לשאתם. על בית המשפט להוקיעם בענישה שיינתן בה מעבר למסר ההרתעה גם ביטוי לאלמנט הגמול.  מי שחוטא באלימות כה קשה כלפי זולתו חייב לשאת בעונש הראוי- עונש מכאיב ומכביד.

אשר על כן, לאחר ששקלתי את כול השיקולים הצריכים לעניין לקולא ולחומרה, אני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:

א.          18 חודשי מאסר בפועל.

ב.           12 חודשי מאסר על תנאי, והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור תוך שלוש שנים מיום שחרורו מהכלא על העבירה בה הורשע, או על כול עבירת אלימות שהיא, להוציא עבירה של איומים.

ג.            10,000 ש"ח פיצוי למתלונן, שפרטיו יימסרו על ידי התביעה, אשר יופקדו בגזברות בית המשפט ב - 10 תשלומים, חודשיים, שווים ורצופים החל מחודש לאחר סיום ריצוי תקופת המאסר. 

הודעה זכות ערעור בתוך 45 יום מהיום .

ניתן היום ב' בטבת, תשס"ו (2 בינואר 2006) במעמד הצדדים

מ.דיסקין, שופטת

הסנגור:

בדעתו של הנאשם להגיש ערעור על פסק הדין, לכן אבקש עיכוב ביצוע.

ב"כ התביעה:

לאור העובדה שזהו מאסרו הראשון של הנאשם, והנאשם התייצב לכל הדיונים, אני לא אתנגד לעיכוב ביצוע ובלבד שיינתנו ערבויות מתאימות.

החלטה

הגשת ערעור אינה מהווה עילה לעיכוב ביצוע גזר דין, ודאי לא כאשר מדובר בעונש מאסר שהושת על הנאשם לתקופה ממושכת ולא חודשים ספורים. יחד עם זאת, בהעדר התנגדות התביעה, ועל מנת לאפשר לנאשם להעירך למאסרו הראשון, אני מורה על עיכוב ביצוע גזר הדין עד ליום 15/1/06 שעה 10.00, וזאת בכפוף לתנאים הבאים:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ