אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> על בימ"ש מחוזי לבחון מחדש מסוכנותם של שלום דומראני, שלומי בסה ורועי בונקר במסגרת הבקשה למעצר עד תום ההליכים

על בימ"ש מחוזי לבחון מחדש מסוכנותם של שלום דומראני, שלומי בסה ורועי בונקר במסגרת הבקשה למעצר עד תום ההליכים

תאריך פרסום : 23/06/2016 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון ירושלים
4513-16
22/06/2016
בפני השופט:
ס' ג'ובראן

- נגד -
העוררים:
1. שלום דומראני
2. שלומי באסה
3. רועי בונקר

עו"ד דוד יפתח
עו"ד אביגדור פלדמן
עו"ד רועי אטיאס
עו"ד ליה פלוס
עו"ד י' אברמוביץ
עו"ד משה יוחאי
עו"ד יוגב נרקיס
עו"ד שירלי גורוביץ
עו"ד הרצל סמילה
המשיבה:
מדינת ישראל
עו"ד יריב צרי
עו"ד צחי יונגר
עו"ד אסף בר יוסף
עו"ד יעל שרף
החלטה

 

  1. לפניי ערר בהתאם לסעיף 53(א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: חוק המעצרים) על החלטתו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע (השופט נ' אבו טהה) במ"ת 62899-10-15 מיום 10.5.2016, במסגרתה הוחלט על מעצרם של העוררים עד לתום ההליכים המתנהלים נגדם במסגרת תפ"ח 62908-10-15.

 

כתב האישום

 

  1. נגד העוררים ונאשם נוסף בשם אבי וטורי (להלן: אבי) הוגש ביום 29.10.2015 כתב אישום, אשר תוקן ביום 17.11.2015, ובהמשך תוקן פעם נוספת ביום 1.6.2016.

 

  1. על פי הנטען בחלק הכללי לכתבי האישום, עובר לחודש אוקטובר 2014 התגלע סכסוך בין דויד קריחלי, המכונה "דטו", לבין יוסי אדרי (להלן בהתאמה: דטו ו-אדרי). אדרי נידבר עם אנשים נוספים (להלן: הקבוצה האשדודית) – וביניהם עד המדינה ע.ז. (להלן: עד המדינה) – לפגוע באנשים הקשורים לדטו ואשר משתייכים לקבוצה המכונה "הקבוצה הגרוזינית". נוכח קיומם של אינטרסים ויריבויות משותפות, יצרו אנשי הקבוצה האשדודית קואליציה עם אנשיו של עמוס לביא ועם קבוצתו של העורר 1, המכונה "הקבוצה האשקלונית" – נגד דטו, הקבוצה הגרוזינית ואנשיו של בני שלמה, לו היה סכסוך עם העורר 1 ואנשיו. בהמשך ליצירת הקואליציה, אירעו בחודשים אוקטובר-דצמבר 2014 ויוני-אוקטובר 2015 מספר אירועים פליליים, וביניהם: (א) ביום 20.10.2014 הוצת רכבו של מנשה מאור ז"ל (להלן: מאור) אשר השתייך לקבוצה הגרוזינית; (ב) ביום 4.11.2014 נגרם פיצוץ ברכב בו שהו מאור, דודי בוטרשווילי ויוסי קריחלי (להלן: יוסי) – אחיו של דטו – וכתוצאה מהפיצוץ נגרם מותו של מאור; (ג) ביום 19.11.2014 נתפס בעיר אשדוד אקדח, אשר נועד לשמש לפגיעה ביריבי הקואליציה; (ד) ביום 15.12.2014 נתפס בגן הלאומי בעיר אשקלון מטען חבלה, אשר אף הוא נועד לשמש נגד יריבי הקואליציה; (ה) וביום 19.9.2015 נורה ונפטר שלום שלמה, אחיו של בני שלמה.

 

           על פי המתואר, ביום 14.7.2015, פנה עד המדינה ליחידה המרכזית של מרחב לכיש במשטרת ישראל, ובעקבות פנייתו החלה המשטרה להפעיל אותו בתור סוכן וסיכלה באמצעותו מספר אירועים פליליים אשר נועדו להתרחש במסגרת הסכסוך.

 

  1. על פי עובדות האישום הראשון – המתייחס לעוררים 2-1 ולאבי בלבד – בתגרה שאירעה ביום 5.6.2015 בחוף הים שבאשדוד, הותקף סטיב אקריש (להלן: סטיב). סטיב ואחיינו שלומי עקריש (להלן: שלומי) סברו כי מי שאחראי לתקיפה הוא אדם דפס (להלן: דפס), שנמנה על הקבוצה הגרוזינית, ובעקבות זאת גמלה בליבם ההחלטה לגרום למותו. השניים פנו אל עד המדינה בסמוך ליום 10.6.2015 וצירפו אותו אל תכניתם. לשם קידום התכנית, הפנה עד המדינה את השניים לעוררים 2-1, כדי שאלו יארגנו עבורם כסף ואמצעים למטרת רציחתו של דפס. סטיב ושלומי פנו אל העוררים כפי שהונחו, ובעקבות פנייתם צורף אל הקשר דני אלקבץ (להלן: דני), הנמנה על אנשיו של העורר 1. העוררים העבירו אל שלומי סכום של 15,000 ש"ח, באמצעותו שכר דירה באשדוד (להלן: דירת המסתור). בנוסף, עורר 1 העביר לרשותו של סטיב רכב מסוג מאזדה ואקדח (להלן בהתאמה: המאזדה ו-אקדח 1) – אותו העבירו סטיב ושלומי לידיו של עד המדינה. מאחר שאקדח 1 לא היה תקין לחלוטין, עד המדינה ביקש משלומי כי יפעל להשיג אקדח חלופי. בעקבות האמור, הפנה העורר 1 את דני לאדם בשם בינו פינטו (להלן: פינטו), במטרה שהאחרון ימכור לדני אקדח גנוב, מחסנית וכדורים. סטיב ודני נפגשו עם פינטו בקרית מלאכי, וקיבלו ממנו אקדח מסוג גלוק שמספרו הסידורי מחוק (להלן: אקדח 2) ובהמשך גם תחמושת, והעבירו אותם באמצעות שלומי לידי עד המדינה.

 

  1. בתחילת חודש יולי 2015, החלו עד המדינה, שלומי, סטיב ודני (להלן: הקושרים) לבצע הכנות לביצוע הרצח. בהמשך, בין הימים 10.7.2015-4.7.2015, נמצאו סטיב ודני בשעות הערב והלילה בעמדת תצפית על ביתו של דפס, בעוד עד המדינה ושלומי המתינו ברכב, כאשר ברשותם אקדח 2. ביום 10.7.2015, נתגלע סכסוך בין דני לשאר הקושרים על רקע תפקודו בצוות, ובעקבות זאת הוחלט להוציאו מהקשר. עקב האמור, דני פנה אל עורר 1, וזה הורה לו להפסיק את פעילותו במסגרת הקשר עד לקבלת אישור ממנו. שאר הקושרים המשיכו לנסות ולפגוע בדפס עד ליום 14.7.2015, אך לא עלה בידם לאתרו. עקב כך, פנה שלומי אל עד המדינה והציע לו כי חלף תכניתם לפגוע בדפס, ינסו לגרום למותו של יוסי. הוסכם, כי סטיב יארוב ליוסי בקרבת פיצוציה אותה הוא נוהג לפקוד (להלן: הפיצוציה), בעוד עד המדינה ושלומי ימתינו בדירת המסתור כאשר ברשותם אופנוע ואקדח 2. בשלב זה, פנה עד המדינה למשטרת ישראל, וזו פעלה לסכל את התכנית בכך שעצרה את יוסי ובהמשך ביום 19.7.2015 עצרה את שלומי למשך שבוע ימים. ביום 27.7.2015, תפסה המשטרה את אקדח 2 בסמוך לדירת המסתור.

 

  1. בו ביום, נפגשו העוררים 2-1, דני ואבי בעיר אשקלון, ובהמשך אבי תיאם פגישה בביתו של העורר 1 ליום 2.8.2015 – בה נכחו העוררים 2-1, אבי, שלומי, סטיב ודני (להלן: הפגישה). על פי הנטען, במהלך הפגישה תהה העורר 1 כיצד נתפס אקדח 2, והורה לעורר 2 לדאוג כי סטיב יקבל שני אקדחים נוספים למטרת רציחתו של יוסי. בסיום הפגישה, עורר 1 מסר באמצעות עורר 2 לסטיב, שלומי ודני סכום של 5,000 ש"ח, וזאת כדי לפתור את הסכסוך ביניהם וכדי לתגמלם על הניסיונות אותם ביצעו.

 

           בגין המעשים המפורטים לעיל, יוחסה לעוררים 2-1 בכתב האישום עבירות של ניסיון לרצח, לפי סעיף 305 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן בהתאמה: חוק העונשין; עבירת ניסיון לרצח); קשירת קשר לביצוע פשע, לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין (להלן: עבירת קשירת קשר לביצוע פשע); מתן אמצעים לביצוע פשע, לפי סעיף 498(א) לחוק העונשין (להלן: עבירת מתן אמצעים לביצוע פשע); ועבירות בנשק, לפי סעיף 144(ב2) לחוק העונשין (להלן:עבירה בנשק).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ