אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בן מויאל ואח' נ' עולם המיגון ה.ג בעמ

בן מויאל ואח' נ' עולם המיגון ה.ג בעמ

תאריך פרסום : 07/02/2010 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
156035-09,173285-09
04/02/2010
בפני השופט:
עודד מאור

- נגד -
התובע:
עולם המיגון בע" מ
הנתבע:
נועם מויאל (נועם שירותי מזוג אויר)
פסק-דין

פסק דין

לפניי שתי תובענות אשר אוחדו לתיק אחד, כאשר מצד אחד חברת עולם המיגון בע"מ (להלן: "עולם המיגון") הגישה תביעה על סך 5,372 ₪ כנגד נועם מויאל (נועם שירותי מיזוג אויר) (להלן:"נועם מיזוג"), בגין אי תשלום יתרת חוב בגין התקנת מערכת מצלמות במעגל סגור והתקנת מנעולים בדלת פלדה (להלן:"ת.א. 173285/09").

מצד שני, נועם בן מויאל (להלן:"נועם") ואישתו שולמית בן מויאל (להלן:"שולמית"), הגישו תביעה על סך 40,000 ₪, כנגד עולם המיגון בגין הפרה של ההסכם של התקנת מערכת המצלמות במעגל סגור, כאשר לטענתם התובעים העבודה נמתחה לאורך יומיים וקצה לא הגיע, כאשר המועד לסיום העבודה שעליו סוכם היה לא יאוחר מיום 6.4.08, ובנוסף העבודה הסתיימה רק באמצעות בעל מקצוע אחר שהזמין נועם (להלן:"ת.א. 156035/09").

יש לציין, כי התביעה בת.א. 173285/09 הוגשה תחילה בבית משפט השלום בראשון לציון, ובהתאם להחלטת כבוד נשיאת בית המשפט העליון מיום 26.5.09, הוחלט על העברת מקום הדיון לבית משפט השלום בתל-אביב ואיחוד הדיון ביחד עם ת.א. 156035/09.

רקע

ביום 5.4.08 קיבל נועם ואישתו שולמית התראה ממוקדת ממשטרת ישראל שדירת המשפחה היא יעד לפריצה, כאשר בדירה מתגוררים נועם, שולמית ושלושת ילדיהם הקטינים, כמו כן בדירה נמצא משרדו של התובע. נועם הזמין מנעולן שיחליף את מנעולי הבית, כאשר בנוסף החליט נועם על התקנת מצלמות אבטחה ומעקב בביתו. נועם הזמין מעולם המיגון התקנת שני מנעולים, מערכת מצלמות במעגל סגור (מצלמה אחת מעל הדלת, מצלמה אחת מול הדלת, 4 מצלמות כיפה עם חיווט נסתר ומצלמת סוני) וכן כרטיס הקלטה עם יציאת ווידאו לטלוויזיה (להלן:"המערכת"), כאשר לטענת עולם המיגון, עלות ההזמנה הסתכמה לסך 8,431 ₪ ואילו מצד שני נועם ושלומית טוענים, כי הסכום עליו סוכם הינו 7,507 ₪ (לאחר מכן התברר, כי הפער של 924 ₪ שבין הסכומים, הינו הסכום ששולם עבור התקנת המנעולים), מכל מקום אין מחלוקת בין הצדדים, כי במעמד ביצוע ההזמנה שולם על ידי נועם סך של 3,234 ₪.

ביום השלישי של ההתקנה, סילק נועם את עובדי עולם המיגון ואת מנהלה, מר אייל חלילי (להלן:"אייל") והודיע על ביטול ההסכם.

בנוסף, הצדדים חלוקים ביניהם בדבר מועד סיום העבודה עליו סוכם, כאשר מחד נועם ושולמית טוענים, כי מועד סיום התקנת המערכת יהיה לא יאוחר מיום 6.4.08, מאידך עולם המיגון טוענת, כי סוכם על התקנת המערכת עד 3 ימי עסקים. עוד חלוקים הצדדים על אופן ביצוע העבודה וטיבה.

טענות הצדדים

לטענת עולם המיגון, נועם הזמין מהתובעת התקנת מערכת שתי מנעולים בדלת פלדה, 6 מצלמות במעגל סגור הכוללת העברת חיווט באופן מיוחד וכן כרטיס הקלטה למחשב עם יציאת ווידיאו לטלוויזיה אחת, כאשר עלות ההזמנה הסתכמה בסך 8,431 ₪. לטענת עולם המיגון, נועם הסכים שהתקנת המערכת תתבצע תוך 3 ימי עסקים.

בשעה 6 בבוקר של יום 6.4.08 הגיעו 2 טכנאים מטעם עולם המיגון לביתו של נועם, אליהם הצטרף טכנאי נוסף במהלך היום אשא עמלו על התקנת המערכת. במשך יומיים עבדו נציגי התובעת על התקנתה של המערכת משעה 8:00 ועד שעה 22:00 על מנת לסיים במהירות את התקנתה. במהלך היום השלישי של ההתקנה לקראת סיומה, כאשר המערכת והמנעולים מותקנים בעסקו של נועם, סילק נועם את 2 הטכנאים ודרש מהם להפסיק את העבודה ובכך הפר את התחייבויותיו על פי ההסכם החתום על ידו.

נועם ושולמית טוענים, כי כאשר המנעולן אשר החליף להם את המנעולים בבית נשאל, אם מכיר בעל מקצוע שיכול להתקין מצלמות אבטחה ומעקב בביתו, המנעולן הכריז שהחברה בה הוא עובד מבצעת עבודות כאלה. המנעולן הוציא מכשיר לחיוב ופנקס הזמנות ומילא את דרישות נועם וזאת מבלי לסקור את הבית או לבצע מדידות כלשהן. לטענת נועם הוזמנו מצלמה נסתרת מעל הדלת ומצלמה נסתרת מול הדלת, 4 מצלמות כיפה עם חיווט נסתר, מצלמת סוני וחיבור לשתי טלוויזיות.

לטענת נועם ושולמית, העתק מהזמנת העבודה שנשאר בידם והונח במקום גלוי, נעלם במהלך שהותם של נציגי עולם המיגון. לטענתם, העתק ההזמנה שהציגה עולם המיגון הוספו בה פרטים שלא היו, כך לטענתם, המחיר שהוסכם עליו היה 6,500 ₪+מע"מ ואילו בהזמנה שורבט הסכום של 8,431 ₪, בנוסף מועד סיום העבודה שסוכם עליו היה לא יאוחר מיום 6.4.08, אולם בהזמנה הוספו המילים, התקנה עד 3 ימי עסקים, עוד נטען, כי הוסכם על חיבור לשתי טלוויזיות, בסלון ובחדר הורים ולכל המחשבים בבית, אולם על ההזמנה הוספו המילים טלויזיה בסלון.

נועם ואישתו שולמית טוענים, כי עובדי עולם המיגון שהגיעו, לא ידעו איך להשחיל חוטים לחיווט נסתר, מרחו מרגרינה על הקירות, יצרו מסילות סליקון חיצוניות ומכוערות וזאת בניגוד להתחייבות לחיווט נסתר. כמו כן קדחו בשיש ובקירות חורים מיותרים.

מנהל עולם המיגון, אייל חלילי, הציע לבצע חיווט גלוי אולם נועם סירב והודיע שיזמין חשמלאי לבצע את השחלת החוטים, כשעלותו תהא על הנתבעת. המצלמות ניתלו ולקראת הערב התברר, כי הכריס למחשב לא התאים. למחרת היום, נציגי עולם המיגון הגיעו שוב עם כרטיס פגום ולא הצליחו לבצע את החיווט למפלס העליון של הדירה, לכן נועם נאלץ לזמן שוב את החשמלאי ושוב זימונו נעשה באישור אייל שהיה אמור לשלם את שכרו. ההשחלות למפלס העליון בוצעו על ידי החשמלאי ובשעות הערב הודיע אייל, כי התקנת הכרטיס לא תושלם באותו ערב אלא רק למחרת היום. בשלב זה סילק נועם את אייל ואת פועלי עולם המיגון ובכך הודיע על ביטול ההסכם.

לטענת נועם הוא נאלץ לזמן בעל מקצוע אחר שישלים את העבודה- חברת י"מ מערכות. נועם נאלץ לשלם עבור השלמת העבודה סך של 3,200 ₪. לטענת נועם ושולמית, בעלי מקצוע שראו את הדירה נקבו בעלות משוערת של 15,000 ₪ כדי להביאה למצב שהייתה בו לפני תחילת העבודה של עולם המיגון עוד טוענים, כי יצטרכו לעזוב את הבית לתקופה של שלושה שבועות למשך השיפוצים, כאשר הפתרון של דיון חלופי מוערך בכ- 12,000 ₪. נועם ושולמית טוענים לעוגמת נפש בסך 10,000 ₪.

עדים ועדויות

הצדדים הגישו תצהירי עדות ראשית וזימנו עדים.

עולם המיגון הגישה תצהירי עדות ראשית של אלעד אלמלח- עובד של עולם המיגון בתפקיד מנעולן וטכנאי אזעקות ומצלמות. ובנוסף העיד מר אייל חלילי שתצהיר שלו צורף לכתב התביעה בת.א. 173285/09.

נועם ושולמית הגישו תצהיר עדות ראשית של רוני הרשקוביץ- בעל עסקים משותפים עם נועם. בנוסף צורף גם תצהיר נועם שצורף לכתב התביעה לכתב התביעה בת.א. 156035/09.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ