אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חקיקה >> תקנות לעידוד השקעות הון (כללים בדבר שינוי שיעור ההצמדה לעניין חישוב ההכנסה החייבת של חלק מאושר במפעל מעורב), התשנ"ח-1997

תקנות לעידוד השקעות הון (כללים בדבר שינוי שיעור ההצמדה לעניין חישוב ההכנסה החייבת של חלק מאושר במפעל מעורב), התשנ"ח-1997

תקנות לעידוד השקעות הון (כללים בדבר שינוי שיעור ההצמדה לעניין חישוב ההכנסה החייבת של חלק מאושר במפעל מעורב), התשנ"ח-1997 1
בתוקף סמכותנו לפי סעיף 74(ב)(1) לחוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959 (להלן - החוק), אנו מתקינים תקנות אלה:
1. הגדרות
בתקנות אלה -
"שער החליפין" - שערו היציג של מטבע חוץ כפי שיקבע בנק ישראל מזמן לזמן;
"המטבע העיקרי" - המטבע שבו התקבל עיקר תמורת היצוא;
"מדד" - כמשמעותו בסעיף 74(ב)(1) לחוק;
"מחזור מתואם" - המחזור של השנה האחרונה שקדמה להפעלה המשמעותית של ההרחבה, כשהוא צמוד עד לתום שנת המס הקודמת בהתאם לאמור בתקנה 2 או לאמור בסעיף 74(ב) לחוק, לפי העניין.
2. שיעור ההצמדה
(א) שיעור ההצמדה במפעל מעורב, שלפחות שבעים אחוזים מערך תוצרתו נמכרו מחוץ לישראל בשנת המס, לא יעלה על שיעור השינוי בשער החליפין של המטבע העיקרי באותה תקופה.
(ב) לא התקבל עיקר תמורת היצוא בשנת המס במפעל מעורב כאמור בסעיף קטן (א) במטבע אחד, לא יעלה שיעור ההצמדה על שיעור השינוי בשער החליפין של סל המטבעות שמפרסם בנק ישראל באותה תקופה.
3. שינוי אופן החישוב
(א) חדל מפעל לייצא שבעים אחוזים מערך תוצרתו, יחושב הגידול במחזור לעניין סעיף 74 לחוק, באופן שהמחזור המתואם יוצמד לשיעור עליית המדד, החל בשנה הראשונה שבה חדל המפעל לייצא כאמור.
(ב) היה שינוי בעיקר תמורת היצוא בשנת המס כך שההצמדה בהתאם לתקנה 2 הינה לפי שער חליפין של מטבע חוץ אחד או של סל המטבעות, וזאת בשונה משנת המס הקודמת, יחושב הגידול במחזור לעניין סעיף 74 לחוק, באופן שהמחזור המתואם יוצמד לשער החליפין של המטבע העיקרי החדש, החל בשנה הראשונה שבה חל שינוי במטבע כאמור.
4. תחילה
תחילתן של תקנות אלה ביום כ"ב בטבת התשנ"ז (1 בינואר 1997).
_________________________________
1 ק"ת תשנ"ח, 117.
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ