אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חקיקה >> פקודת הפרוצדורה הפלילית (עדות),1927

פקודת הפרוצדורה הפלילית (עדות),1927

פקודת הפרוצדורה הפלילית (עדות),1927 1
פקודה הקובעת הוראות בנידון חקירה מוקדמת של עדים, זיהוים של אסירים, וקבלת תעודות של בדיקות כימיות בתורת עדות בקשר עם הנהלת הצדק במשפטים פלילים.
1. השם הקצר (תיקון: 1945)
פקודה זו תיקרא "פקודת הפרוצדורה הפלילי (עדות)".
חלק א'
חקירה מוקדמת של עדים
2. חקירת עדים ע"י קצין משטרה וכו' (תיקון: 1944)
(1) קצין-משטרה בדרגת מפקח ומעלה, או כל קצין אחר או סוג אחר של קצינים המורשים בכתב, בדרך כלל או במיוחד, על ידי שר המשפטים, לערוך חקירות על ביצוע עבירות, רשאי לחקור בעל-פה כל אדם המכיר, לפי הסברה, את עובדותיה ונסיבותיה של כל עבירה, שעליה חוקר אותו קצין-משטרה או אותו קצין מורשה אחר כנ"ל ורשאי הוא לרשום בכתב כל הודעה, שמוסרה אדם הנחקר כך.
(2) אדם, הנחקר כך, יהיה חייב להשיב נכונה על כל השאלות, שיציג לו בשעת החקירה אותו קצין-משטרה, או קצין מורשה אחר כנ"ל, חוץ משאלות שהתשובות עליהן יהיה בהן כדי להעמידו בסכנת אשמה פלילית.
3. הודעת עד תירשם בכתב (תיקון: 1944)
(1) משנרשמה כל הודעה כזאת בכתב, תיקרא בפני האדם שנחקר, והלה יתבקש לחתום עליה, ואם לא ידע קרוא וכתוב, יתבקש לטבוע בו את סימנו.
(2) אם יסרב לחתום על ההודעה או לטבוע בה את סימנו, ירשום קצין המשטרה, או קצין המורשה כנ"ל הערה בשולי ההודעה הכתובה כי מוסר ההודעה סירב לחתום עליה או לטבוע בה את סימנו ומה סיבת סירובו, אם בירר אותה.
(3) לאחר מכן יחתום קצין המשטרה, או הקצין המורשה האחר כנ"ל, על ההודעה שבכתב; ובכל הליכים נגד האדם המוסר את ההודעה, על שלא השיב נכונה על כל שאלה שהוצגה לו, תשמש ההודעה שבכתב הוכחה להודעות שמסר, אלא אם יוכח כי לא מסר את ההודעות כל אחת ואחת מהן.
4. (בוטל) (תיקון: תשכ"ה)
חלק ב' (בוטל) (תיקון: תשס"ה)
5. - 6. (בוטלו) (תיקון: תשס"ה)
חלק ג' (תיקון: 1945)
תעודות מבחני מעבדה ואנליזות
7. תעודות הנוגעות לבדיקות כימיות תקובלנה בתורת עדות
(1) תעודה שנראה מגופה שניתנה ונחתמה ע"י פקיד הממונה באותה שעה על המעבדה הממשלתית או ע"י האנליסט הממשלתי, והיא מעידה על תוצאת מבחן מעבדה או מבחן אחר או אנליזה, שנעשו בידי אותו פקיד או אנליסט והנוגעים לכל דבר הנידון במשפט, תתקבל כעדות בהליכים פליליים, אף אם לא הוזמן אותו פקיד או אותו אנליסט להופיע כעד; בתנאי שתעודה כזאת לא תתקבל כעדות ע"י בית-משפט מחוזי, אלא אם כן נמסרה הודעה מטעם הקטיגוריה לנאשם או לעורך-הדין שלו עשרה ימים מראש על כוונתה להגיש את התעודה כעדות, והעתקה של התעודה נמסרה לנאשם.
(2) למרות כל האמור בהוראות סעיף-קטן (1) חייבים הפקיד או האנליסט הנזכרים לעיל להופיע כעדים במשפט בפני בית-משפט מחוזי, בתנאי שנמסרה הודעה לבית המשפט בשם הנאשם חמישה ימים מראש, הדורשת את הופעתם בבית המשפט וצורפה להודעה אגרה בסך לירה אחת.
(3) למרות כל האמור בהוראות סעיף-קטן (1), חייבים הפקיד או האנליסט הנזכרים לעיל להופיע כעדים בהליכים פליליים בפני כל בית-משפט, לרבות בית משפט שלום, אם סבור בית המשפט או שופט השלום כי טובת הצדק מחייבת את הופעתם בבית המשפט.
(4) תשלום האגרה בסך לירה אחת הנזכרת בסעיף-קטן (2), לא יידרש אם ניתנה תעודה לנאשם עפ"י פקודת לימוד סניגוריה על אסירים עניים.
(5) כתום השפיטה רשאי בית-המשפט המחוזי ליתן אותו צו אשר ייטב בעיניו בנוגע לתשלומה או להחזרתה של אגרת הלירה האחת האמורה לעיל ולתשלום ההוצאות שהוצאו מפאת הופעתו של אותו פקיד או אנליסט בשפיטה.
חלק ד' (תיקון: 1945)
בדיקתן וזיהויין של תעודות שחושדים בהן כי
הן שטרי-כסף כוזבים של בנק-אוף-אינגלנד.
11-.8. 2
_________________________________
1 חא"י, א', (ע) 439, (א) 467; ע"ר 1944, תוס' 1, (ע) 73, (א) 102; 1945, תוס' 1, (ע) 116, (א) 154;
ס"ח תשכ"ד, 140; תשכ"ה, 53; תשס"ה, 498.
2 הסעיפים אינם מובאים, כיון שאין להם משמעות לאחר הקמת המדינה.
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ