אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חקיקה >> כללי המועצה לענף הלול (ניהול ספרי חשבונות), תשל"א-1971

כללי המועצה לענף הלול (ניהול ספרי חשבונות), תשל"א-1971

כללי המועצה לענף הלול (ניהול ספרי חשבונות), תשל"א1-1971
בתוקף סמכותה לפי סעיפים 3, 44, 50, 53, 67 ו-70 לחוק המועצה לענף הלול (ייצור ושיווק), תשכ"ד-1963 (להלן - החוק), קובעת המועצה לענף הלול כללים אלה:
1. ניהול ספרי חשבונות
משווק שהוסמך כקבלן מורשה חייב לנהל מערכת חשבונות נאותה ולמלא אחר הוראות סעיפים 1, 7, 12-9 ו-14 שבתוספת להוראות מס הכנסה (ניהול חשבונות על יד סוחרים וסוכנים), תש"ך-1960.
2. מקום החזקת ספרי חשבונות
ספרי החשבונות וכל המסמכים הקשורים בהם יוחזקו במשרדו של הקבלן המורשה, אולם את החלק ממערכת ספרי החשבונות המתייחס לפעולות המתבצעות שלא במקום עסקו הראשי של הקבלן המורשה מותר להחזיק באותו מקום.
3. הגשת דו"חות
ששה חדשים לאחר סיום כל שנת כספים שלגביה מתנהלים ספרי החשבונות של קבלן מורשה, יגיש הקבלן המורשה למועצה לענף הלול מאזן ליום האחרון של שנת הכספים וחשבון ריווח והפסד של אותה שנת כספים, מבוקרים על ידי רואה חשבון.
4. מסירת ידיעות
(א) המועצה רשאית לדרוש בכתב מקבלן מורשה למסור לה בכתב, תוך המועד שנקבע בדרישה, כל מידע ופירוט המתייחסים למערכת החשבונות של הקבלן המורשה.
(ב) מבקר שהוסמך לפי סעיף 67 לחוק לענין כללים אלה, רשאי להיכנס לכל מקום בו מתנהל עסקו של קבלן מורשה ולבדוק מלאי עסקי, קופה, פנקסים, חשבונות, מסמכים ותעודות כלשהן, הנוגעים לעסקו של הקבלן המורשה ולדרוש הסברים בקשר לכך אם הדבר ייראה לו דרוש כדי להבטיח את מילוי כללים אלה; והקבלן המורשה יהא חייב למסור למבקר הסברים כאמור.
5. שמירת דינים
אין בכללים אלה כדי לגרוע מהוראות כל דין אחר.
6. תחולה
כללים אלה יחולו לגבי שנת הכספים 1971 ואילך.
______________________________
1 ק"ת תשל"א, 898.
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ