אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חקיקה >> חוק בתי הדין הדתיים (מנהל בתי הדין) (תיקוני חקיקה), התשס"ח-2007

חוק בתי הדין הדתיים (מנהל בתי הדין) (תיקוני חקיקה), התשס"ח-2007

חוק בתי הדין הדתיים (מנהל בתי הדין) (תיקוני חקיקה), התשס"ח-2007 1
1. תיקון חוק הקאדים - מס' 14
בחוק הקאדים, התשכ"א 1-1961 , בסעיף 10 , אחרי סעיף קטן (ג) יבוא:
"(ד) משכורתו של מנהל בתי הדין השרעיים והתשלומים האחרים שישולמו לו בתקופת כהונתו, יהיו כשל קאדי בדרגה ובתפקיד שייקבעו בהחלטת הכנסת, והיא רשאית להסמיך לכך את ועדת הכספים; החלטות לפי סעיף קטן זה יפורסמו ברשומות.
(ה) מנהל בתי הדין השרעיים, דינו לעניין חוק גימלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון, התשכ"ט-1969, כדינו של קאדי בדרגה ובתפקיד שנקבעו לפי סעיף קטן (ד).
(ו) על אף הוראות סעיף 2(1) לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1969 (בסעיף זה - חוק המינויים), יחול חוק המינויים על מנהל בתי הדין השרעיים שאינו קאדי, ודינו יהיה כדין עובד המדינה אשר נתמנה לפי חוק המינויים.
2. תיקון חוק בתי הדין הדתיים הדרוזיים - מס' 16
בחוק בתי הדין הדתיים הדרוזיים, התשכ"ג-1962 -
(1) בסעיפים 3, 10, 11(ג), 12(א), ו-(ב), 12א(א), 21, 22(ב), 23(א) ו-(ב), 24(א) ו-(ב) ו-26 (א), בכל מקום, במקום "שר הדתות" יבוא "שר המשפטים";
(2) בסעיף 16 -
(1) האמור בו יסומן "(א)", ובו, במקום "שר הדתות יקבע, בהתייעצות עם ראש בית הדין לערעורים ועם שר המשפטים" יבוא "שר המשפטים יקבע, בהתייעצות עם ראש בית הדין לערעורים", ואחרי "מנהל לבתי הדין" יבוא "בין שהוא קאדי-מד'הב ובין שאינו קאדי-מד'הב,";
(2) אחרי סעיף קטן (א) יבוא:
"(ב) משכורתו של מנהל בתי הדין הדתיים הדרוזיים והתשלומים האחרים שישולמו לו בתקופת כהונתו, יהיו כשל קאדי-מד'הב בדרגה ובתפקיד שייקבעו בהחלטת הכנסת, והיא רשאית להסמיך לכך את ועדת הכספים; החלטות לפי סעיף קטן זה יפורסמו ברשומות.
(ג) מנהל בתי הדין הדתיים הדרוזיים, דינו לענין חוק גימלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון, התשכ"ט-1969, כדינו של קאדי-מד'הב בדרגה ובתפקיד שנקבעו לפי סעיף קטן (ב).
(ד) על אף הוראות סעיף 2(1) לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959 (בסעיף זה - חוק המינויים), יחול חוק המינויים על מנהל בתי הדין הדתיים הדרוזיים שאינו קאדי-מד'הב, ודינו יהיה כדין עובד המדינה אשר נתמנה לפי חוק המינויים";
(3) בסעיף 18, במקום "לשר הדתות" יבוא "לשר המשפטים" ובמקום "שר הדתות" יבוא "שר המשפטים";
(4) בסעיף 30, במקום "שר הדתות ממונה" יבוא "שר המשפטים ממונה" ובמקום "שר הדתות רשאי, בהתייעצות עם ראש בית הדין לערעורים ועם שר המשפטים," יבוא "שר המשפטים, בהתייעצות עם ראש בית הדין לערעורים, רשאי ".
___________________________________
1 ס"ח תשס"ח, 6.
_____________________________________________________________
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ