אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

תביעות נגד בנקים, בנק שהחזיר כ-1.3 מיליון שקל שגנב לקוח יקבל אותם חזרה בנק שהחזיר כ-1.3 מיליון שקל שגנב לקוח יקבל אותם חזרה
בעל חברה משך כספי גמל לא שלו לחשבון החברה. בעקבות פניית קופת הגמל ביצע הבנק העברה מהחשבון בפעולה חד-צדדית. אף שנקבע שאסור היה לו לעשות זאת, הוחלט שהשלל לא יישאר בידי הגנב.

ערב שנתבע על ידי בנק הפועלים יוכל להתגונן רק אם יפקיד 80,000 שקל
האיש חתם על ערבות להלוואה שנטלה חברה. הבנק תבע את הלווה והערב בסדר דין מקוצר. בית המשפט נתן לו רשות להתגונן, אך התרשם שסיכוייו אינם גבוהים והתנה זאת בהפקדת ערבות גבוהה.

בנק לא כיבד צו עיקול – וישלם 235,000 שקל במקום החייב
אם לשלושה פעלה להוצאת צו עיקול על חשבון הבנק של בעלה לשעבר לאחר שהפסיק לשלם מזונות. למרות הצו, הבנק אפשר לו למשוך עשרות אלפי שקלים. רשמת ההוצאה לפועל קבעה שהבנק אחראי למחדל.

בנק החתים על מסמכים לא מתאימים – ביהמ״ש פטר ערב מתשלום 182,000 שקל
הבנק הבינלאומי החתים אדם על ערבות להלוואה שנטלה חברה אך לא ציין בפניו שהוא ״ערב יחיד״. בית המשפט קבע שבשל המחדל הבנק לא יוכל לממש את הערבות.

תביעות נגד בנקים, חוסר תום לב משווע: בנק דיסקונט ביטל ערבות ללא אישור חוסר תום לב משווע: בנק דיסקונט ביטל ערבות ללא אישור
הבנק ניסה למזער נזקים על חשבון המוטבת. בית המשפט קבע כי התביעה חשפה תמונה עגומה של הפרת החובות הבסיסיות המוטלות עליו כמוסד פיננסי, וחייב אותו בפיצויים של כ-170 אלף שקל.

עורך דין בנקאות, בנק דיסקונט סירב לפתוח חשבון לחלפן כספים – ביהמ״ש התערב בנק דיסקונט סירב לפתוח חשבון לחלפן כספים – ביהמ״ש התערב
אדם שעוסק בניכיון שיקים ברישיון ניסה לפתוח ללא הצלחה חשבון בנק בסניף נצרת. תביעה שהגיש נגד הבנק התקבלה לאחר שבית המשפט קבע שסירוב הבנק בלתי סביר.

עורך דין בנקים, ביהמ"ש אישר תביעה ייצוגית נגד שלושה בנקים, בסך כולל של כ-191 מיליון ש' ביהמ"ש אישר תביעה ייצוגית נגד שלושה בנקים, בסך כולל של כ-191 מיליון ש'
הבקשה הוגשה נגד "הפועלים", "לאומי" ו"הבינלאומי הראשון", בטענה שבמקרים רבים הם אפשרו להפקיד שיקים דחויים, בניגוד לפקודת השטרות, שלפיה ניתן לקבל שיק רק מהתאריך הנקוב בו.

תביעות בנקים, לא הוכח שחתם על הערבות – הבנק לא יוכל לגבות את החוב לא הוכח שחתם על הערבות – הבנק לא יוכל לגבות את החוב
אביו של לקוח בנק דיסקונט נתבע לכסות חלק מחובו בטענה שהוא ערב. אלא שהאב טען כי כלל לא ידע על הערבות והחתימה לא שלו. מדוע בית המשפט העדיף את גרסתו?

עורך דין בנקים, מזרחי טפחות לא עדכן את הערב: ביהמ"ש ביטל ערבות של 170,000 שקל מזרחי טפחות לא עדכן את הערב: ביהמ"ש ביטל ערבות של 170,000 שקל
אדם חתם על ערבות לטובת בנו שלקח הלוואות לצרכים עסקיים. בהמשך הבן לווה כספים נוספים לצרכים פרטיים וחובותיו טפחו. אלא שהבנק לא עדכן את האב, ולכן נקבע כי הערבות פקעה בשל הפרת חובת הגילוי של הבנק.

התחזה לעורך דין וגזל מאות אלפי שקלים – אשתו תפצה את הקורבן
פושט רגל העביר לחשבונה של אשתו מעל חצי מיליון שקל שלקח במרמה מאישה שהכיר. בית המשפט חייב את האישה להחזיר את הסכום והבהיר כי מי שמאפשר לאחר להשתמש בחשבונו אחראי לתוצאות.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום בנקים באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ