אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עורך דין, עיריית ר"ג תחת ביקורת: פתאום הנכס תקין וצריך לשלם ארנונה? עיריית ר"ג תחת ביקורת: פתאום הנכס תקין וצריך לשלם ארנונה?
בעלת נכס שאינו ראוי לשימוש זכתה לפטור מארנונה במשך 7 שנים. לפתע, בשנים 2008-2009 ביטל מנהל הארנונה את הפטור אבל ב-2010 החזיר אותו. בבית המשפט נקבע כי התנהלותו לא מתקבלת על הדעת.

עורך דין חוקתי ומנהלי, העתירה התקבלה: מכרז של חברת החשמל נפסל תוך ביקורת נוקבת העתירה התקבלה: מכרז של חברת החשמל נפסל תוך ביקורת נוקבת
שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה קיבלה את עתירתה של חברה שהפסידה במכרז, לאחר ששוכנעה כי החברה הזוכה לא עמדה בתנאיו. "יש להיזהר ממצב של הגמשת תנאי הסף, על מנת שיתיישבו עם ההצעה הזולה יותר", כתבה.

עורך דין, התביעה התיישנה: עיריית ת״א הפסידה חוב ארנונה בסך 130,000 שקל התביעה התיישנה: עיריית ת״א הפסידה חוב ארנונה בסך 130,000 שקל
עיריית תל אביב דרשה מבעל חברה לשלם את חובות הארנונה של החברה. בית משפט השלום בתל אביב קיבל את טענת הנתבע כי התביעה התיישנה.

עורך דין, ביהמ״ש החזיר תיק לוועדה רפואית בפעם השלישית: לא נימקה את ההחלטה ביהמ״ש החזיר תיק לוועדה רפואית בפעם השלישית: לא נימקה את ההחלטה
בקשתו של שוטר להכיר בהחמרה ברעש הקבוע באוזניו נדחתה על ידי וועדה רפואית. בית המשפט קיבל את ערעורו ובפעם השלישית החזיר את התיק לוועדה כדי שתעיין במסמכים הרפואיים ותנמק את החלטתה.

עורך דין מיסוי עירוני, החייב נפטר, המועצה האזורית ניסתה להתכחש להסדר חוב ארנונה החייב נפטר, המועצה האזורית ניסתה להתכחש להסדר חוב ארנונה
המועצה האזורית לכיש הגיעה להסדר עם חייב לתשלום 160,000 שקל. לאחר שהחייב נפטר היא טענה בפני יורשיו שבעצם לא היה הסדר, ודרשה יותר מחצי מיליון שקל. ביהמ"ש דחה את עמדתה.

עורך דין, פסק דין שניתן לפני 4 שנים בוטל – החייב יקבל הזדמנות שניה פסק דין שניתן לפני 4 שנים בוטל – החייב יקבל הזדמנות שניה
ב-2014 יצא פסק דין נגד בעל חברה ללא נוכחותו והוא חויב לשלם למועצה האזורית קריית ארבע כ-75,000 שקל. בקשה שהגיש לפני כחודש לביטול פסק הדין התקבלה והליכי ההוצאה לפועל שנפתחו נגדו יעוכבו.

עורך דין, בני זוג גילו שהם משלמים יותר ארנונה מהשכנים. איך הסתיימה העתירה? בני זוג גילו שהם משלמים יותר ארנונה מהשכנים. איך הסתיימה העתירה?
תעריפי ארנונה שונים לבתים באותו רחוב במבשרת ציון הביאו את בני הזוג להגיש עתירה מנהלית. בית המשפט העליון פסק שעל המועצה להסדיר את אי השוויון.

עורך דין, התקבל ערר נגד קצין התגמולים: דחה בקשה בחוסר סמכות התקבל ערר נגד קצין התגמולים: דחה בקשה בחוסר סמכות
איש קבע שהוכר כנכה ביקש להכיר בהחמרה נוספת. קצין התגמולים דחה את הבקשה על סמך חוות דעת רפואית. בית המשפט הבהיר שמדובר בבקשה להגדלת דרגת נכות והסמכות שייכת לוועדה רפואית.

עורך דין, בוטל אישום על מבנה לא חוקי: ״המדינה לא פעלה ביעילות המחייבת״ בוטל אישום על מבנה לא חוקי: ״המדינה לא פעלה ביעילות המחייבת״
ב-2011 הציב אדם מבנה נייד ללא היתר אך כתב האישום נגדו הוגש רק ב-2017. בית המשפט פסק שהעבירה התיישנה ודחה את טענת המדינה שפעולת חקירה שביצעה עצרה את מרוץ ההתיישנות.

עורך דין, הווילה לא כללה ״שירותים נלווים״ – בעליה זוכה מניהול עסק ללא רישיון הווילה לא כללה ״שירותים נלווים״ – בעליה זוכה מניהול עסק ללא רישיון
אדם שהשכיר וילה בת 5 חדרים למטרות נופש זוכה מעבירה על חוק רישוי עסקים. בית המשפט קבע כי לא מדובר בעסק המחייב רישיון כיוון שאורחי המקום לא מקבלים שירותים כמו ניקיון, כביסה והסעדה.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום חוקתי ומנהלי באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ