אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> סדר דין אזרחי וראיות >> האם יש להמציא בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה לצד שכנגד?

האם יש להמציא בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה לצד שכנגד?

מאת: לירון לב | תאריך פרסום : 29/01/2004 14:40:00 | גרסת הדפסה

בשא 4497/03 כהן גדעון נ' ג-ל-ו אינטרנשיונל בע"מ

בית משפט השלום בכפר סבא דחה טענה לפיה, יש לבטל פסק דין אשר ניתן בהעדר בקשת רשות להגן, מהטעם שלאור היות הבקשה - בקשה בכתב, כהגדרת סעיף 241 לתקנות, היה על הצד שכנגד להעביר את הבקשה לתגובתו.

המבקש טען כי כיוון שלא נעשה כן ופסק הדין ניתן על פי הבקשה עצמה ללא תגובת הצד שכנגד, דינו של פסק הדין להבטל נוכח הפגימה שנפלה בו.

הרשם צ. ויצמן מבית משפט השלום קבע כי, בניגוד לקביעת בית המשפט המחוזי בבש"א 3795/02, דינה של בקשה למתן פסק הדין בהעדר הגנה, אינו כשל בקשה בכתב, ואין בית המשפט נדרש כלל לתגובה בעניינה מהצד שכנגד.

הרשם הוסיף כי בית המשפט מוסמך ליתן פסק דין בהעדר הגנה, במעמד צד אחד וללא תגובת הצד שכנגד וטעות היא להעביר הבקשה לתגובת הצד שכנגד.

בשא 4497/03 כהן גדעון נ' ג-ל-ו אינטרנשיונל בע"מ

בש"א 3795/02 מדינת ישראל - משרד הבינוי והשיכון נ' רולן בע"מ

למדור סדר דין אזרחי

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום סדר דין אזרחי וראיות באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום סדר דין אזרחי וראיות

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ