אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> רע"ר 16658-06-16 לסטריגר נ' המרכז לגביית קנסות והצאות

רע"ר 16658-06-16 לסטריגר נ' המרכז לגביית קנסות והצאות

תאריך פרסום : 15/06/2016 | גרסת הדפסה
רע"ר
בית משפט השלום חיפה
16658-06-16
07/06/2016
בפני השופטת:
מירב קלמפנר נבון

- נגד -
מבקש:
מישל לסטריגר
משיב:
המרכז לגביית קנסות והצאות
פסק דין

לפני בקשת רשות ערעור על החלטת כבוד הרשם (מר עיסאם חאיק) מיום 5.6.16, בתיק מס' 22163 במסגרתה התקבלה בקשת המבקש לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ בכפוף לתנאים אשר נקבעו בבקשה.

תיק ההוצאה לפועל נשוא הבקשה שלפני נפתח כנגד המבקש על ידי המרכז לגביית קנסות. החוב בתיק נכון למועד הגשת הבקשה עומד על סך של 242,000 ₪. המבקש הגיש בקשתו לפני הרשם לביטול ההגבלות אשר הוטלו על עיכוב יציאתו מהארץ על חידוש הדרכון, זאת לצורך יציאה מהארץ במסגרת עבודתו.

בהחלטתו מיום 2.6.16, קבע הרשם הנכבד, זאת לאחר ששקל את הבקשה, כי ההגבלות על עיכוב היציאה והוצאת הדרכון יבוטלו באופן זמני כנגד תשלום סך של 15,000 ₪ במזומן וכן הפקדת ערבות בנקאית או סך מזומן של 15,000 ₪ נוספים אשר יוחזרו למבקש עם שובו ארצה וחידוש ההגבלות. הרשם הנכבד ציין בהחלטתו כי על אף שהמבקש מציין בבקשתו כי הוא עובד בחו"ל הוא לא צרף כל מסמכים על הכנסותיו. עד כה טרם הגיע המבקש להסדר תשלומים עם המרכז לגביית קנסות. למבקש חובות למרכז לגביית קנסות אשר הועמדו במסגרת החלטה שניתנה עוד בפברואר 2015, ע"ס של כ 101,000 ₪ תוך שהחוב נפרס לתשלומים של 2538 ₪. המבקש לא עמד בתשלומיו, לא ניצל יתרון זה ואף אינו פועל להשגת הסדר תשלומים עם המרכז לגביית קנסות. בנוסף תלויה ועומדת כנגד המבקש פקודת מאסר בתיק נוסף של המרכז בגין קנס פלילי. למבקש חובות גבוהים בהוצאה לפועל וניתנה החלטה בבקשה דומה שהגיש ולפיה בוטל צו עיכוב היציאה כנגד הפקדת ערבויות מתאימות.

המבקש הגיש בקשה לעיון חוזר בהחלטת הרשם מיום 2.6.16.

בהחלטתו מיום 5.6.16, ההחלטה נשוא בקשת הערעור לפני, לאחר שנוכח הרשם הנכבד כי המסמכים החדשים שצירף המבקש מעידים על שינוי נסיבות המצדיק שקילה מחדש של בקשתו, קבע הרשם הנכבד כי צו עיכוב היציאה מהארץ או ההגבלה אשר הוטלה על יציאתו של החייב מהארץ, ואשר מוטלים על המבקש בגין חובו למרכב לגביית קנסות, יבוטלו בכפוף לתנאים הבאים: תשלום סך של 5,000 ₪ ע"ח החוב בתיק נשוא הבקשה. המבקש יפקיד ערבות בנקאית אוטונומית בסך של 242,000 ₪, או ערבות לתשלום סך של 242,000 ₪ בלבד, עליה יחתמו 2 ערבים לפני פקיד המרכז (בדומה לערבות לפני פקיד מדור ההוצל"פ) ותעוכב יציאתם מהארץ. הערבים יהיה ערבים טובים שגילם לא יעלה על 55, שכירים, ומשכורתם לא תפחת מסך של 7,000 ₪ ברוטו. הערבים ימציאו ראיה מתאימה לפיה עבדו במשך 12 החודשים האחרונים באופן רצוף באותו מקום עבודה. הערבים לא יהיה חייבי הוצל"פ או בהליכי פש"ר וגם לא חייבי המרכז לגביית קנסות. הערבים יחתו על כתב ערבות לפני פקיד המרכז וימציאו שלושה תלושי משכורת מקוריים לתקופה האחרונה. הרשם הנכבד קבע עוד כי הצו לא יבוטל כל עוד שוהה המבקש בחו"ל וטרם הוכח להנחת דעתו של רשם ההוצאה לפועל כי המבקש אכן חזר ארצה וחודש נגדו הצו. נקבע כי לאחר חזרת המבקש ארצה וחידוש צו עיכוב היציאה מהארץ יופטרו הערבים מערבותם ויימחקו כצדדים בתיק המבקש במרכז. לא יחזור המבקש ארצה עד ליום 1.11.16 ולא יחודש צו עיכוב היציאה מהארץ כנגדו , תחודש ערבותם של הערבים וכל אחד מהם בנפרד יחויב במלוא חובו של המבקש כלפי המרכז ויצורפו כחייבים נוספים לכל התיקים כאמור.

בבקשתו אשר לפני טוען המבקש כי הוא נשוי, אב לחמישה ילדים מתוכם ילד קטין אחד. המבקש עובד מזה מספר חודשים בחב' "ש.מ.ר מבדקים רפואיים בע"מ" המתמחה בשיווק תשתיות בריאות ומשתכר מעבודתו סך של כ 5,000 ₪ לחודש. עוד טוען המבקש כי התקבל לעבודתו לאחר שנתיים בהן לא עבד ועל סמך ההנחה כי יהיה עליו לצאת מהארץ. לטענתו, ככל שלא יתאפשר לצאת מהארץ לצורכי העבודה הוא נתון בסכנת פיטורים וחזרה למעגל האבטלה. המבקש טוען כי כנגדו תלוי ועומד תיק איחוד כאשר החוב בתיק עומד על סך מעל של 80,000,000 ₪. המבקש טוען כי בסמוך לאחר קבלתו לעבודה הוא פנה בבקשות לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ הן בתיק האיחוד והן בתיק המרכז. בתיק האיחוד לאחר שהמבקש עמד בתנאים אשר הוטלו והעמיד ערבים לחוב בסך של 3,000,000 ₪ וכן התחייבות מעביד, נעתר הרשם לבקשתו וקבע כי צו העיכוב יבוטל למשך תקופה של 3 חודשים בכפוף להפקדת הסך של 5,000 ₪ שהופחת לאחר מכן לסך של 2,500 ₪ והמצאת ערבות בנקאית בסך של 10,000 ₪. לאחר שהמבקש עמד בתנאים אלו הוסר צו העיכוב והמבקש יצא את הארץ לצרכי עבודתו ארבע פעמים. כעת מתוכננת למבקש נסיעה נוספת מטעם המעביד מיום 13.6.16 ועד ליום 22.6.16 וכן מתוכננות נסיעות נוספות לחו"ל במהלך החודשים הקרובים. לצורך כך פנה המבקש הן לרשם ההוצאה לפועל בתיק האיחוד והן לרשם לענייני המרכז בבקשה להסרת צו העיכוב פעם נוספת. בתיק האיחוד ניתנה החלטה המורה על ביטול הצו בתנאים דומים לאלו אשר ניתנו למבקש בעבר, אולם בתיק המרכז נשוא הבקשה שלפני, ניתנה כאמור החלטת הרשם נשוא בקשת רשות הערעור. לטענת המבקש אי ביטול צו העיכוב פוגע באופן אנוש בעיסוקו, בחופש התנועה ובזכותו להתפרנס ועשוי להביא לפיטוריו. לטענתו בנסיבות בהן הוא ועמד בתנאים שנקבעו לו בתיק האיחוד, אין כל צורך לקבוע תנאים נוספים במסגרת תיק המרכז. לטענתו בנסיבות בהם הוא כבר יצא מן הארץ ושב ארבע פעמים, אין כל חשש כי לא יחזור ארצה גם במקרה זה.

דיון :

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור, נחה דעתי כי יש לדחותה אף בלא צורך בקבלת תגובת המשיב. יוער כי למבקש עומדת זכות הערעור בכל הנוגע לעניין ביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ ולפיכך תינתן החלטה זו כאילו ניתנה רשות לערער ותידון כערעור.

בניגוד לנטען בבקשה כי הרשם הנכבד דחה את בקשת המבקש, הרי שהחלטת רשם ההוצאה לפועל הנכבד למעשה מעניקה למבקש את הסעד אשר התבקש על ידו, ביטול צו העיכוב לצורך יציאתו לחו"ל במסגרת עבודתו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ