אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. מדור תביעות חיפה והצפון נ' ש.י.ק. שמירה ואבטחה (2004) בע"מ ואח'

מ.י. מדור תביעות חיפה והצפון נ' ש.י.ק. שמירה ואבטחה (2004) בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 13/05/2012 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
2595-07
09/05/2012
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
מ.י. מדור תביעות חיפה והצפון – עו"ד גילאור
הנתבע:
1. ש.י.ק. שמירה ואבטחה (2004) בע"מ
2. יהושוע (מש קרושניבסקי – בעצמו

גזר-דין

גזר דין

במסגרת ת.פ. 2595/07 בימ"ש נתניה הורשעו הנאשמים בעבירות כתב האישום המתוקן (תיקון מספר 2) – הנאשמים הורשעו באי הגשת דוח במועד – עבירה לפי סעיף 215 וסעיף 224 א בקשר עם סעיף 166 לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש] התשכ"א- 1961 (להלן:"הפקודה") כמפורט באישום הראשון לכתב האישום המתוקן (תיקון מס' 2) וכך גם הורשעו הנאשמים בחמש עבירות שעניינן אי העברה במועד של מס שנוכה ושל היטל עובדים זרים, עבירות לפי סעיף 219 וסעיף 224 א לפקודה כמפורט באישום השני לכתב האישום (תיקון מס' 2) וכך גם הורשעו הנאשמים בעבירה שעניינה אי הגשת דוח במועד עבירה לפי סעיף 216 (4) וסעיף 224 א לפקודה כמפורט באישום השלישי לכתב האישום המתוקן (תיקון מס' 2).

ב"כ המאשימה בטיעוניה לעונש ציינה הדברים הבאים:

"לנאשם הרשעה קודמת בעבירות על פי חוק מעמ בת.פ. 1096/07 שאוחד לת.פ. 1285/05 בימ"ש חדרה מיום 2.8.10 בו מעורבת גם נאשמת 1. הוצא לנאשמים באמצעות סנגורם לצרף גם תיק זה אך הם סרבו – מגישה את ההרשעה הקודמת מסומנת א'. דוח הניכויים נשוא האישום הראשון וכתב האישום המתוקן שסומן 2 והמאזן לשנת המס 2005 נשוא האישום השלישי לכתב האישום המתוקן שסומן 2 הוגשו. חוב הניכויים נשוא האישום השני לכתב האישום המתוקן שסומן 2 שולם בחלקו ועומד על סך 5000 ₪ משוערכים לכ- 10,000 ₪. מפנה למחזורי מע"מ גבוהים לשנים נשוא כתב האישום – המסמך מוגש ומסומן ב'. נאשם 2 הינו עבריין מס סדרתי אשר ממשיך ומבצע עבירות מס במקביל לניהול תיקים בבית המשפט בגין עבירות מס ועונשי מאסר על תנאי שהוטלו עליו בעבר לא הרתיעו אותו מלהמשיך ולבצע עבירות מס. לאור זאת ולאור עברו של הנאשם, חומרת העבירות בתיק זה שלא אחת נפסק כי יש לראותם כגניבה ושליחת יד לכספי ציבור, מבקשת להטיל על נאשם 2 קנס כספי גבוה ומרתיע, התחייבות גבוהה ועונש מאסר על תנאי ממושך על כל עבירות מס. על נאשמת 1 שלא פעילה מבקשת להטיל קנס על פי שיקול דעת בית המשפט".

הנאשמים עתרו להקלה בעונשם.

ב"כ נאשם ציין לצורך ההקלה בעונש הדברים הבאים:

" ת.פ. 1096/07 שאוחד לת.פ. 1285/05 – מוצג א' זה למעשה מקבילה לתיק שלנו קרי אותה תקופה ואותם נאשמים, התיק שנוגע להרשעה הנוספת מ- 2.8.10 נוגע למע"מ בעוד שבענייננו מדובר בתיק מס הכנסה דבר שיש לקחתו בחשבון כששתי התקופות מקבילות והמחדלים נבעו כתוצאה מקריסתה הכלכלית של נאשמת 1, ראיה לכך ניתן למצוא בתיקוני כתב אישום בתיק זה מהם נמחקו עובדות מסוימות אחרי שהמאשימה נוכחה בחלק בטענותיו של הנאשם שהיו מוצדקות וכתב האישום תוקן פעמיים ואני אומר את הדברים כתוצאה מעיון בתיק עצמו. מכל מקום עובדתית כתב האישום תוקן כפי שציינתי פעמיים.

באשר לנסיבותיו האישיות של הנאשם – הנאשם חייב מוגבל באמצעים עקב קריסת עסקו דהיינו קריסת נאשמת 1, מגיש רשימת תיקים לחייב בהוצל"פ – מוגש ומסומן 1. אחת הסיבות לקריסת נאשמת 1 היתה פציעת ספורט של בנו של נאשם 2 בגיל 14, שגררה אחריה מצב פיזי לא קל ומצב נפשי מאוד קשה, בנו הדרדר להתמכרות לסמים רפואיים ולאחר מכן לסמים נוספים, היום הוא מוכרז כנכה 100% לצמיתות ומגיש אישור על כך – מוגש ומסומן 2 וכן את מכתבו של פסיכיאטר מומחה – מסומן 3, הבן תלוי באופן מוחלט באביו בעיקר בשל המצב הנפשי המאוד קשה, הבן נכנס ויוצא מבתי חולים לחולי נפש והמצב מאוד קשה. הנאשם עובד היום בחצי משרה בשל הצורך לטפל ולסעוד את בנו 24 ביממה. חי מהיד לפה מצבו הכלכלי בכי רע. גם האם התמוטטה עקב המצב הקשה של הבן, מתפקדת בקושי, איננה עובדת. מגישה סיכום רפואי של הנאשם שגם הוא חולה בסכרת, אובדן שמיעה ועוד – מוגש ומסומן 4, לפיכך אני מבקש התחשבות מירבית בגובה הקנס שיוטל על הנאשם על מנת שיפגע הנאשם יתר על המידה. מציין שנאשמת 1 איננה פעילה. כיום הנאשם כבר לא עצמאי".

כך גם נאשם 2 עצמו עתר להקלה בעונש לגבי הנאשמים בציינו שנאשמת 1 איננה פעילה, הוא עצמו עובד היום כשכיר בחברה בתפקיד של חשב החברה ומצבו הכלכלי והמשפחתי קשים.

העבירות שעברו הנאשמים הינן עבירות חמורות. נפסק לא אחת כי יש להתייחס בחומרה יתרה לעבירות בניגוד לדיני המיסים שכן המניע לעבירות אלה הוא הרצון להפיק רווחים וראוי הוא כמי שהורשע בעבירות אלו יוטל עליו עונש של מאסר בפועל וגם קנס משמעותי.

לנאשמים הרשעה קודמת בת.פ. 1285/05 + 1096/07 בית משפט שלום חדרה כמפורט במוצג א'.

ההיבט המרכזי החייב להנחות את בית המשפט הוא ההיבט הציבורי כשהיבט זה מכריע כל היבט אישי שראוי להשקל לטובת הנאשמים אף שאין להתעלם מאלו לחלוטין. במסגרת הטיעונים לעונש טען ב"כ נאשם 2 למצבו הכלכלי הקשה של נאשם 2, לנאשם חובות רבים בהוצל"פ כמפורט במוצג 1 שהוא רשימת תיקים לחייב. הנאשמים משתכר כ- 6000 ש"ח לחודש שעה שעובד הוא כשכיר בחברה בתפקיד של חשב. בנו של הנאשם אשר נפצע בהיותו קטין מוכר כנכה בשיעור של 100% ע"י המל"ל כמפורט במוצג 2, מצבו הנפשי קשה כמפורט במוצג 3 ותלוי הוא באביו שהוא נאשם 2 שבפני אשר תומך בו. כך גם נאשם 2 עצמו סובל מבעיות בריאות כמפורט במוצג 4 שהוגש לעיון בית המשפט.

לא אחת נקבע בפסיקה כי במקרים רבים של עבירות מס עדים אנו לתופעה שבה עברייני המס שוטחים בפני בית המשפט את בעיותיהם הכלכליות ו/או המשפחתיות ו/או הרפואיות וכבר נקבע כי לגבי עבירות הללו אי אפשר להתעלם מחומרתם גם כאשר קיימות נסיבות אישיות לא קלות אלא יש להמחיש בפועל כי גם עבריינות בתחום המס ראוי שתענש בכל חומרת הדין.

יחד עם זאת אני מתחשבת לקולא בכך שדוח הניכויים נשוא האישום הראשון לכתב האישום המתוקן מס' 2 והמאזן לשנת המס 2005 נשוא האישום השלישי לכתב האישום המתוקן שסומן 2 הוגשו ובכך הוסרו המחדלים נשוא האישומים האמורים וחוב הניכויים נשוא האישום השני לכתב האישום המתוקן שסומן 2 שולם בחלקו ועומד על סך כ- 5000 ש"ח משוערכים לכ- 10,000 ש"ח כפי שציינה התובעת בטיעוניה. כך גם אני מתחשבת לקולא במצבו הרפואי של הנאשם עצמו כמפורט במסמך 4 ומצבו הרפואי הקשה של בנו שהוא נכה בשיעור 100% ותלוי בנאשם 2 הסועד ותומך בו כמפורט במוצגים 2 ו- 3 ובמצבו הכלכלי הקשה של נאשם 2 כמפורט במוצג 1 – רשימת תיקים לחייב ובכך שנאשמת 1 איננה פעילה.

לאחר ששקלתי כל האמור אני מורה כדלקמן:

1.על מנת להרתיע נאשם 2 מלחזור ולבצע אותן עבירות, אני דנה נאשם 2 לתקופת מאסר של 6 חודשים על תנאי למשך שנתיים והתנאי שלא יחזור ויבצע אותן עבירות.

2.אני דנה נאשמת 1 שאיננה פעילה לתשלום קנס בסך של 1000 ש"ח. הקנס ישולם תוך 30 יום מהיום.

3.אני דנה נאשם 2 לתשלום קנס בסך של 15,000 או 60 ימי מאסר שישא בנוסף לכל עונש מאסר אחר שהוטל עליו.

הקנס ישולם ע"י כל אחד מהנאשמים ב- 15 תשלומים שווים ורצופים - כשהראשון לא יאוחר מיום 1.6.12 ובכל ראשון לחודש שלאחר מכן עד התשלום המלא.

היה והקנס או שיעור משיעוריו לא ישולם במועד, תעמוד יתרת הקנס לתשלום מידי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ