אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> המשיבה הפקיעה בעבר קרקע מאביהם המנוח של המערערים ועתה מכרה אותה לצד ג'. האם ס' 195(2) לחוק התכנון והבניה חל במקרה דנן?

המשיבה הפקיעה בעבר קרקע מאביהם המנוח של המערערים ועתה מכרה אותה לצד ג'. האם ס' 195(2) לחוק התכנון והבניה חל במקרה דנן?

תאריך פרסום : 22/04/2001 | גרסת הדפסה
ע"א
בית המשפט העליון
284-98
22/11/2000
בפני השופט:
1. ש' לוין
2. י. זמיר
3. י. אנגלרד


- נגד -
התובע:
1. דוד אלנתן
2. שלמה אלנתן

עו"ד משה קמר
הנתבע:
1. עיריית ירושלים
2. הועדה המקומית לתכנון ולבניה - ירושלים

עו"ד סטיב ברמן
פסק דין

המשנה לנשיא ש' לוין:

1. ערעור וערעור שכנגד על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה את תביעת
המערערים לתשלום פיצויים על יסוד סעיף 195 לחוק התכנון והבניה התשכ"ה - 1965 )להלן
- חוק התכנון והבניה(.

הרקע העובדתי

2. טרם קום המדינה ולפי הטענה - בשנת 1921 - רכש אביהם המנוח של המערערים חלקת

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ