אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הכרעת דין בתיק פ 5983/05

הכרעת דין בתיק פ 5983/05

תאריך פרסום : 13/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
5983-05
04/03/2007
בפני השופט:
ד. בית-אור - סגן נשיא

- נגד -
התובע:
פרקליטות מחוז הדרום
עו"ד שרית שמש
הנתבע:
אלערג'אן חוסין
עו"ד מסלם אריאתה - ס.צ
הכרעת דין

2.         על פי כתב האישום בתאריך 4.5.04 נשפט הנאשם בפני בית משפט השלום ברמלה בת.פ. 1842/04, כשהוא מתייצג בכזב כמחמוד אלערג'אן בעל ת.ז. 906629696. עוד עפ"י כתב האישום, הנאשם במעשיו אלה עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

3.         על פי האישום השני - הנאשם במועד כלשהו לפני 19.11.05 קשר קשר עם אחרים להכנס לישראל שלא כדין. במסגרת הקשר בתאריך 19.11.05 עבר הנאשם מחאן יונס למצרים בדרכו לישראל. בתאריך 22.11.05 חצה הנאשם את גבול ישראל מצרים ונכנס לישראל שלא כדין. בתאריך 23.11.05 סמוך לשעה 15:00 נעצר הנאשם ע"י כוחות הבטחון. כאשר נעצר הנאשם הוא הכשיל שוטרים, בכך שהתייצב בכזב כמוחמד עמירה אלערג'אן בעל ת.ז. 801351693, שהוא אחיו, ובחקירתו במשטרה התייצב בכזב כמוחמד עמירה אלערג'אן בעל ת.ז. 906629696, שגם הוא אחיו, כל זאת במטרה להונות. במעשיו אלה קשר הנאשם קשר לפשע, הסתנן לישראל לאחר שגורש מן הארץ, התחזה פעמיים לאחר ושיבש מהלכי משפט וכן הכשיל שוטר במילוי תפקידו.

4.         אשר לאישום הראשון בכתב האישום - הודיע ב"כ הנאשם ביום 28.5.06 כי לפי הראיות שיש בידיו הנאשם לא מודה באישום הראשון בשום עובדה (ראה עמוד 10 לפרוטוקול שורה 6).

5.         אשר לאישום השני - הודיע ב"כ הנאשם בדיון שהתקיים ביום 15.5.06 (עמוד 7) כי הנאשם אינו חולק על כך שנכנס לישראל. לגבי הוראות חיקוק 2, 3 ו - 4 הודיע ב"כ הנאשם כי מדובר בעבירות שנבלעות אחת בתוך השניה. כמו כן מודה ב"כ הנאשם בכך שהנאשם שוחח עם אחרים, שסיכמו לצאת לישראל דרך מצרים ואין מחלוקת על כך שאותם אנשים הסיעו אותו לישראל ושהוא נעצר. עוד לטענתו, הנאשם התחזה פעם אחת ולא פעמיים כפי שמצויין בכתב האישום. בהמשך בדיון שהתקיים ביום 6.9.06 חזר בו ב"כ הנאשם מטענה זו, וזאת לדבריו, לאחר שעיין בדוח המעצר המקורי, שם לדבריו אכן נרשם כי בעת שנעצר הנאשם מסר כי שמו מחמוד, כפי שנאמר בכתב האישום, ולאחר מכן בעת חקירתו מסר כי שמו מוחמד.

            לעניין ההסתננות - לטענת ב"כ הנאשם לא מדובר בעבירה של הסתננות לאחר גירוש.

6.         למען הסדר יובהר כי ככל שמדובר באישום השני לא ביקש ב"כ הנאשם לקבוע את התיק להוכחות אלא העלה בסיכומיו טענות משפטיות בנוגע לאישום השני, אליהן אתייחס בהמשך. ככלל, לא כפר ב"כ הנאשם בעובדות המיוחסות לנאשם באישום השני בנוגע לעבירת ההסתננות שלא כדין.

7.         לסיכום: ככל שמדובר באישום הראשון כפר הנאשם בעבירות המיוחסות לו ובעניין זה התקיימו הוכחות. ככל שמדובר באישום השני הודה הנאשם בכניסה לישראל שלא כדין וכן בכך שהתחזה בשם מחמוד, בעת שנעצר, ולאחר מכן בשם מוחמד. יחד עם זאת, ב"כ הנאשם סבור כי בעניין ההתחזות לאחר, שיבוש הליכי חקירה והפרעה לשוטר, מדובר בעבירה אחת ולא ב - 3 עבירות.

            לעניין ההסתננות לאחר גירוש - טען ב"כ הנאשם כי לא מדובר בהסתננות לאחר גירוש ועל כן יש להרשיע את הנאשם בעבירה של הסתננות בלבד.

8.         אשר לאישום הראשון, שבו כפר הנאשם - נחקר הנאשם בבית המשפט. אומר הנאשם בחקירתו הראשית בעדותו בעמוד 26 כי בדיון שהתקיים בבית משפט השלום ברמלה, שבו הוגש כתב אישום על שם מוחמד אלערג'אן בן עמירה, מי שנשפט באותו מעמד היה אחיו, ששמו מופיע בכתב האישום ולא הוא עצמו. הוא עצמו, לדבריו, נשפט בישראל בשנת 2000 ובלשונו של הנאשם בעמוד 26 לפרוטוקול מול שורה 23: " אתה שואל אותי מי נשפט על השם של אחי, אני או אחי תשובתי אחי נשפט, אני בשנת 2000 נשפטתי. אתה אומר לי כי נאמר בשנת 2004 אני נשפטתי בשמו של אחי ואתה שואל אותי מה יש לי לומר על כך תשובתי לא, זה היה אחי לא אני".

9.         כאשר נשאל הנאשם בחקירה ראשית ע"י סניגורו למה אמר בחקירתו במשטרה כי הוא נשפט לפני שנתיים בשמו של אחיו השיב הנאשם בעמוד 26 מול שורה 20: " בגלל שידעתי שנשפטתי בשם הזה ורציתי שיחזירו אותי על שם אחי. אני מתקן, אני אומר שידעתי שאחי נשפט על השם הזה".

10.        חקירתו הראשית של הנאשם הייתה קצרה ולמעשה בחקירתו הצהיר הנאשם כי הוא לא זה שביצע את העבירה המיוחסת לו באישום הראשון שבכתב האישום ולמעשה מי שלטענתו היה נוכח בבית משפט השלום ברמלה, הוא אחיו מוחמד אלערג'אן.

11.        הנאשם נחקר במשטרה 3 פעמים. בחקירתו הראשונה, שסומנה ת/1, טען הנאשם בפני החוקר כי שמו הינו מוחמד אלערג'אן ולא חוסיין. לדבריו, חוסיין זה האח שלו, שמבוגר ממנו בשנתיים.

12.        בהמשך חקירתו מיום 25.11.05, בעודו ממשיך לטעון כי שמו הוא מוחמד ולא חוסיין, נשאל הנאשם ע"י החוקר בעמוד 3 מתי היה בישראל וכמה פעמים. על שאלה זו משיב הנאשם מול שורה 4: " הייתי בישראל פעמיים לפני שנתיים דהיינו ב - 2003 וגם לפני 3 או 4 שנים, אז עבדתי בבניין".

13.        הואיל והנאשם בעדות זו דבק בטענה שהינו מוחמד ולא חוסיין, הרי כמוחמד לטענתו הוא היה בישראל בשנת 2003, דהיינו הנאשם כמוחמד מודה כי בשנת 2003 וגם 3 שנים קודם לכן, היה בישראל. לאחר מכן כאשר נשאל מתי נחקר במשטרה משיב הנאשם מול שורה 7: " לפני שנה וחצי תפסו אותי בלוד והייתי עצור למשך 3 חודשים". אז לדבריו, מסר כי שמו הוא מוחמד והוא מוסיף ואומר מול שורה 13 כי הוא נעצר 4 שנים לפני כן בלוד וגם אז היה עצור 3 חודשים. בהמשך נשאל הנאשם מתי השתחרר מהמעצר האחרון והוא משיב בחודש יולי 2004 ומוסיף ואומר כי תלוי כנגדו מאסר על תנאי לתקופה של שנתיים של 6 או 8 חודשים.

14.        בהקשר לכך כאשר שואל אותו החוקר אם ידע שתלוי ועומד כנגדו מאסר על תנאי, מדוע נכנס לישראל, שהרי הוא עלול להעצר, משיב הנאשם מול שורה 21: " אני יודע אך אני נשען על אלוהים ומה אני אעשה".

15.        בשלב זה יש לזכור כי הנאשם דבק בטענה כי שמו מוחמד ולא חוסיין וכי גם כשנכנס לישראל בשנת 2004, ונתפס בלוד, היה זה מוחמד ולא חוסיין כשם שגם עתה אין זה חוסיין אלא מוחמד.

16.        חקירתו השניה של הנאשם התקיימה ביום 30.11.05, סומנה ת/2. בעדות זו, בעמוד 1, אומר הנאשם מול שורה 7: " אני רוצה לספר לך את האמת. קודם כל שמי הוא חוסיין, אני נולדתי בשנת 1979. בזמן שנעצרתי אמרתי ששמי מחמוד, זה בכדי שלא יעצרו אותי. יש לי אח בשם מחמוד והוא בן 21 והוא נקי ואף פעם לא היה במעצר. לאחר מכן אמרתי ששמי מוחמד, יש לי אח בשם מוחמד והוא בן 23 או 24 וגם הוא נקי. עכשיו אני מודה לך ואומר לך כי שמי חוסיין עמירה אלערג'אן, גר במרג' בין רפיח לחאן יונס. אני מתנצל על זה ששיקרתי בשם שלי ומביע חרטה".

17.        בהמשך חקירתו השניה מספר הנאשם כי גם בשנת 2000 נכנס בדרך המעבר הפתוח לישראל ועבד אצל מעביד ישראלי וכאשר נעצר סיפר ששמו חוסיין. אז בשנת 2000 לקחו ממנו טביעת אצבעות וצילמו אותו והוא שוחרר למעבר ארז.

18.        בהמשך חקירתו השניה כאשר נשאל על הפעילות הבטחונית שלו, מספר הנאשם כי החל בפעילות הבטחונית בשנת 2003 והיה מעורב בפעילות בטחונית וכן בפעילות של הברחות סמים. בהמשך לתיאור מעורבותו הנ"ל, שכאמור הייתה בשנת 2003, אומר הנאשם בעמוד 3 מול שורה 22 מבלי לנקוב בתאריך מדוייק: " לאחר 3 חודשים יצאתי לישראל דרך מעבר רפיח ואז אני השתמשתי בדרכון אח שלי מוחמד כי פחדתי שאני אצא עם דרכון שלי. במצרים באזור יותר בפנים, מרפיח המצרית, נפגשתי עם אדם בשם ג'מאל .... הוא העביר אותי לישראל, הוא לקח ממני 3,000 ש"ח..... אני עברתי את הגבול בשעות היום אחר הצהריים והגעתי ללוד". בעמוד 4 מול שורה 4 ממשיך הנאשם ומספר: " שם (בלוד) עבדתי בבניין ונשארתי בלוד יותר משנה. הייתי ישן לפעמים בפרדס ולפעמים בבניין שבו אנחנו עבדנו .... לאחר מכן עברתי לגור בדירה בלוד, שם נעצרתי. בהמשך בעמוד 4 מול שורה 8 אומר הנאשם: " עצרו אותי משטרה בתוך חצר, נעצרתי לבד ואז לקחו אותי למשטרה בלוד ושם הזדהיתי בשם של אחי מוחמד. נעצרתי 3 חודשים ושחררו אותי לעזה, זה היה בשנת 2004".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ