אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 42320/94

החלטה בתיק א 42320/94

תאריך פרסום : 28/09/2006 | גרסת הדפסה
א
בית המשפט המחוזי חיפה
42320-94
25/01/2006
בפני השופט:
ר. ג'רג'ורה

- נגד -
התובע:
1. עזבון זינאתי שאול יוסף ז"ל
2. עזבון מזל זאב זינאתי ז"ל
3. זינאתי מרגלית

עו"ד מילר ואח'
הנתבע:
1. פקיד ההסדר
2. רשם המקרקעין
3. עז' המנוחה מאי חוסין עבדאללה עלי ז"ל ע"י נציגי העזבון ג'אהד יוסף עלי וג'מאל יוסף עלי
4. גהאד יוסף עלי
5. עזבון המנוח סלים יוסף נצאר ערנוס ז"ל המיוצג ע"י יורשיו המשיבים 6-8
6. מחמד סלים אעמשה
7. זאהר פואד אעמשה
8. סלמאן שבלי זין אל דין
9. זין אל דין שבלי זין אל דין
10. צאלח שבלי זין אל דין

עו"ד פרקליטות מחוז חיפה
עו"ד מ. פלאח
עו"ד ס. עבדאללה

ביום 28.6.04 נתן בית המשפט, במעמד ב"כ הצדדים,  החלטה על הגשת סיכומים בכתב. על פי ההחלטה אמור היה ב"כ התובעים להגיש את סיכומיו תוך 30 יום מאז עם העתק ישירות לכל אחד מב"כ הצדדים אשר כל אחד מהם יגיש את סיכומיו, במקביל, תוך 60 יום לאחר קבלת סיכומי ב"כ התובעים, עם העתק ישירות אליו, כמו כן, ניתנה לב"כ התובעים האפשרות להשיב לסיכומי ב"כ הנתבעים תוך 21 יום מיום קבלת סיכומיהם. עוד נקבע באותה החלטה כי ימי הפגרה נמנים בתוך התקופה הנ"ל.

ביום 9.11.04 הגיש ב"כ הנתבעים מס' 3 ו-4, עו"ד מ. פלאח, להלן: " עו"ד פלאח", בקשה למתן פסק דין בהעדר הסיכומים מטעם ב"כ התובעים. ביום 12.09.05 ניתנה החלטה לפיה הוריתי לב"כ התובעים להגיש את סיכומיו תוך 15 יום  עם העתק ישירות לב"כ יתר הצדדים.

ביום 30.9.05, לאחר עיכוב של יותר משנה, הגיש ב"כ התובעים, עו"ד מילר, את הסיכומים בכתב. יחד עם הסיכומים הגיש הודעה לבית המשפט אליה צירף תיק מוצגים שלטענתו הוגש, "להקלת שחזור תיק בית המשפט". עוד טען עו"ד מילר כי הכין את התיק "לבקשת כבוד בית המשפט לאור העובדה המצערת והמדאיגה של העלמות של ראיות, כתבי בי-דין ופרוטוקולים בתיק בית המשפט".

ביום 11.10.05 ניתנה החלטה בה ביקשתי מב"כ התובעים להפנות את בית המשפט למקום או להחלטה לפיה ביקש ממנו בית המשפט להכין תיק מוצגים משוחזר. גם אם הדבר נעשה " אין לעבור בשתיקה על הטענה, שכביכול מסמכים, ראיות, כתבי בי-דין ופרוטוקולים נעלמים מתוך תיק בית המשפט. טענה זו, על פניה, חמורה ביותר, מדאיגה ומחייבת בדיקה ובירור יסודיים".  עוד ציינתי באותה החלטה ש" לבית המשפט לא ידוע על מסמכים שאבדו או פרוטוקולים שנעלמו". והוספתי בהחלטה שלא ברור לי אם ב"כ התובעים המציא העתק מתיק המוצגים יחד עם ההודעה לכל אחד מב"כ הנתבעים, והוריתי לו להפנות את בית המשפט עם העתק לב"כ הנתבעים למסמכים, שלטענתו נעלמו ואשר הוא שחזר וזאת תוך 21 יום מיום המצאת החלטה זו.

באשר לנתבעים הוריתי להם להתייחס לטענות שהעלה ב"כ התובעים בעניין המסמכים וזאת תוך 21 יום מיום קבלת הודעתו של ב"כ התובעים.

יש לזכור כי בהחלטתי מיום 12.09.05 הוריתי לכל אחד מב"כ הנתבעים להגיש את סיכומיו, במקביל, תוך 45 יום מיום קבלת סיכומי ב"כ התובעים. עוד הוספתי באותה החלטה כי ב"כ התובעים יהיה רשאי להשיב לסיכומי ב"כ הנתבעים תוך 15 יום מיום קבלת סיכומיהם.

עו"ד פלאח הגיש ביום 27.11.05 בקשה ל"מתן הבהרות". עו"ד פלאח ציין כי הוא בדק בתיק ולא מצא כל החלטה המסמיכה את ב"כ התובעים להגיש תיק מוצגים ושחזור תיק בית המשפט . עו"ד פלאח מפנה את תשומת לב בית המשפט להודעה שמסרו ב"כ הצדדים לבית המשפט ביום 28.6.04 בע' 145 כדלקמן:

"אנו נגיש לבית המשפט תיק מוצגים מוסכם שיכלול את תזכורות התביעה, מפות מתוך תיק ההסדר וכן נסחי רישום עדכניים עד היום ונסחים הסטוריים וזאת מבלי לפגוע בזכותם של מי מבעלי הדין להסתמך על מוצגים שהוצגו במהלך הראיות והתקבלו כראוי, לרבות ראיות שהוצגו בהליכי הביניים לפי תקנה 246"

עו"ד פלאח המשיך וטען כי ב"כ התובעים עשה דין לעצמו, על דעתו ובניגוד להחלטה ולמוסכם, הכין והגיש את תיק המוצגים, ולכן התיק שהגיש ב"כ התובעים אינו מקובל עליו ולא מסכים לתוכנו.

ממשיך עו"ד פלאח וטוען כי בנסיבות אלה ומאחר וב"כ התובעים בסיכומיו הפנה למסמכים שצורפו לתיק המוצגים שהוא הגיש שלא כדין, ללא כל החלטה וללא הסכמת ב"כ הצדדים, עתר לבית המשפט להורות כי ההפניות למסמכים שבסיכומי ב"כ התובעים אינם כדין, וביקש שבית המשפט יתעלם כליל מתיק המוצגים ולתת הוראות מתאימות איך לפעול בעניין.

עו"ד פלאח לא הגיש את הסיכומים בפרק הזמן שהוקצב לו.

בהודעה נוספת שנשלחה בפקס לבית המשפט ביום 23.11.05 ציין עו"ד פלאח כי הוא לא קיבל לידיו, בהתאם להחלטת בית המשפט, כל הודעה מב"כ התובעים איזה מסמכים נעלמו מהתיק. ממשיך עו"ד פלאח וטוען כי מאחר וב"כ התובעים הגיש את הסיכומים באיחור כה רב הוא מבקש שבית המשפט יחליט על המועד להגשת הסיכומים.

עו"ד עבדאללה, ב"כ הנתבעים מס' 9 עד 11, להלן: " עו"ד עבדאללה", הגיש תגובה להחלטות כאמור ביום 24.11.05 והעלה טענות הזהות לטענות שהעלה עו"ד פלאח. עוד הוסיף עו"ד עבדאללה כי ב"כ התובעים לא הגיש כל הודעה לבית המשפט לפי החלטתו מיום 11.10.05 ועל כן, למעשה, "אין צורך" להתייחס  לטענות שהעלה ב"כ התובעים ואשר בית המשפט התייחס אליהן בהחלטתו מיום 11.10.05. עוד הוסיף עו"ד עבדאללה, כי גם לו לא ידוע על כל מסמך, כתב בי-דין או פרוטוקול שאבד או נעלם מתיק בית המשפט.

לסיום טען עו"ד עבדאללה כי ב"כ התובעים לא צירף כל תצהיר ו/או כל ראיה אחרת בדבר היעלמותם של מסמכים בי-הדין.

עו"ד עבדאללה ביקש לתת לו אורכה להגשת הסיכומים לתקופה של שנה ושלושה חודשים, אותו פרק זמן שלקח ב"כ התובעים להגשת סיכומיו.

בתגובה שהגיש ב"כ התובעים לבית המשפט ביום 27.11.05 ציין כי  מר סמיר, המזכיר הראשי, אישר בפניו כי היה עוד תיק הכולל את כל המסמכים ואשר היווה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מתיק ההוכחות,  ולכן הוא הגיש את תיק המוצגים. אינני מקבל את ההסבר, ההחלטה וההסכמה היו על הגשת תיק מוצגים מוסכם ובעצם הגשת תיק נפרד יש משום מעשה שאינו מקובל עלי, אך בשביל מעשה כזה לא הייתי מרחיק לכת ומספיק שב"כ הצדדים יפעלו כפי שיפורט בהמשך.

מיותר לציין שיש הבדל ניכר בין הגשת תיק מוצגים משוחזר ע"י צד אחד לבין הגשת תיק מוצגים משוחזר ומוסכם.

לסיכום, יש להצטער על כך שהסיכומים של התובעים לא הוגשו בזמן ותיק המוצגים שהוגש, הוגש בניגוד למוסכם וכמפורט לעיל. למען הסרת כל ספק תיק המוצגים שהגיש ב"כ התובעים לא יהווה תיק מוצגים שניתן להסתמך עליו. בית המשפט והצדדים יסתמכו אך ורק על המוצגים שהוצגו במהלך הדיונים וסומנו ע"י בית המשפט . אני נוהג לסמן כל מוצג ולרשום את תאריך הסימון. כל מוצג שאינו ממלא אחרי שני הקריטריונים האלה לא נחשב בעיני כמוצג בתיק, (אלא אם לא סומן מחמת טעות או לא צויין התאריך) בין אם הוא צורף לתיק המוצגים "המשוחזר" ובין אם לאו.

אינני מקבל את בקשת ב"כ הנתבעים להגיש את הסיכומים בעוד כשנה או יותר. בקשה זו היה טוב לה אילו לא היתה מועלת. אני מורה לב"כ הנתבעים להגיש, במקביל, סיכומים תוך 45 יום מיום המצאת החלטה זו לידיהם, עם העתק ישירות לב"כ התובעים אשר יהיה רשאי להגיש תשובה לסיכומים תוך 15 יום מיום קבלת סיכומי ב"כ הנתבעים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ