אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק ת"פ 45938-09-11

גזר דין בתיק ת"פ 45938-09-11

תאריך פרסום : 02/12/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
45938-09-11
19/11/2013
בפני השופט:
חנה מרים לומפ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
פלוני
גזר דין

1.      הנאשם הורשע על פי הודאתו בכך שביום 22/8/11 הציג עצמו בפני פקיד בנק לאומי כאחיו אשר לו חשבון בסניף ויצר מצג שווא לפיו הוא בעל החשבון. בעקבות מצג השווא חתם הנאשם על מסמך משיכת מזומן על ידי מוסמך ומשך סך של 4,800 ש"ח מהחשבון.

ביום 6/9/11 שב הנאשם אל הבנק, הציג עצמו כאחיו באמצעות רישיון הנהיגה של אחיו וביקש הלוואה לצורך קניית רכב והבנק אישר לנאשם הלוואה בסך 26,000 ש"ח. בעקבות זאת קיבל הנאשם לידיו סך של 26,000 ש"ח.

בעקבות מעשים אלה הנאשם הורשע בשתי עבירות לפי סעיפים 441, עבירה לפי סעיף 418, שתי עבירות לפי סעיף 240 ושתי עבירות לפי סעיף 415 רישא לחוק העונשין התשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין".

2.      הנאשם צירף תיקים נוספים כדלהלן:

א.         ת"פ 21376-01-10; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 25/4/09 בעת ששהה בפנימייה, ניגש הנאשם ביחד עם אחר למדריכה בפנימייה וניסו לתקוף אותה, כאשר זרקו לעברה כוס שהכילה תה חם. המדריכה התעלמה ממעשיהם, והנאשמים זרקו לעברה אבנים שחלקן פגעו בגופה. בהמשך לכך, במועדון הילדים של הפנימייה, ביקשו הנאשם והאחר מהמדריכה שתגיש להם ארוחת בוקר, המדריכה הפנתה אותם למדריך המטפל בהם, ובתגובה, החלו הנאשמים להשתולל והאחר הרים לעברה יד ואיים עליה. לאחר מכן, ניגשו הנאשמים לחברתה של המדריכה ודרשו ממנה לתת להם סיגריות, ומשסירבה, קיללו אותה והנאשם הדליק גפרורים וזרק אותם לכיוון החברה. המדריכה ניסתה לסגור את דלת חדרה והנאשם והאחר מנעו ממנה לעשות כן, ורק לאחר מאבק היא הצליחה לסגור את הדלת. הנאשמים ניגשו בשנית אל חדרה של המדריכה, ומשסירבה להכניסם לחדר, שרפו תמונה שהייתה תלויה על קיר סמוך. בשל מעשים אלה, הורשע הנאשם בעבירות לפי סעיפים 379, 192, 216(א)(1) ו-452 לחוק העונשין.

            עוד במסגרת תיק זה, הורשע הנאשם באירוע נוסף מיום 25/4/09, בכך שפתח את חלון חדרו של מדריך בפנימייה, נכנס לחדר וגנב סיגריות, מצית וסכום של 35 ש"ח. בשל מעשים אלו, הורשע הנאשם בעבירות לפי סעיפים 406(א) ו-384 לחוק העונשין.

ב.         ת"פ 34580-10-11; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 30/7/11 פרץ ביחד עם אחר למכולת. הנאשם והאחר פתחו את חלון מחסן המכולת, שברו את הסורג, נכנסו למכולת, אולם נתפסו בכף על ידי בעל המכולת ושוטרים אשר הוזעקו למקום. השוטרים הודיעו לנאשם ולאחר כי הם עצורים וביקשו כי יצאו מהמכולת. הם סרבו. השוטרים ובעל המכולת נכנסו למכולת וכך נעצרו את הנאשם והאחר. בשל מעשים אלו, הורשע הנאשם בעבירות לפי סעיפים 407(א), 384 בצירוף 25, 275
ו-452 לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

ג.          ת"פ 51689-03-11; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 25/12/10 החזיק בסכין במרכז מסחרי, לצורך הגנה עצמית.

ד.         תמצית אישום בפל"א 386297/12; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 8/6/11, לקחה קטינה אחרת את מפתחות רכבו של אחיה ונתנה לנאשם לנהוג בו, למרות שאין לו רישיון נהיגה. הנאשם נהג ברכב עם הקטינה ואנשים נוספים, ובמהלך הנהיגה נתקל בחומת אבן ונטש את הרכב במקום. בשל מעשים אלו, הורשע הנאשם בעבירות לפי סעיפים 413ג לחוק העונשין, התשל"ז-1977, ועבירה לפי סעיף 10(א) לפקודת התעבורה, התשכ"א-1961.

ה.         תמצית אישום בפל"א 521193/11; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 24/8/11, נכנס לסניף בנק הדואר בקניון ירושלים, התייצב בפני הפקידה בסניף כאחיו, אשר לו חשבון בסניף והציג מצג שווא לפיו הוא בעל החשבון. בעקבות מצג זה, חתם על מסמך "הוראת תשלום במזומן", ומשך מהחשבון סך של 4,000 ש"ח. בשל מעשים אלה הורשע בעבירות לפי סעיפים 441, 418 אמצע, 420, 415 רישא, לחוק העונשין התשל"ז-1977.


ו.          תמצית אישום בפל"א 273178/12; במסגרת תיק זה הורשע הנאשם בכך שביום 11/10/11, נטל הנאשם מאחיו כרטיס חיוג ללא רשותו, והשתמש בו במהלך חודש אוקטובר ב-13 מועדים שונים, סך כל החיובים - 7,781 ש"ח. בשל מעשים אלה, הורשע הנאשם בעבירות לפי סעיפים 17-16 לחוק כרטיסי חיוב, התשמ"ו-1986.

3.      מאחר שהנאשם יליד 93 וקיימת חובת תסקיר בעניינו, נשלח הנאשם לשירות המבחן. מתסקיר שירות המבחן מיום 29/1/13 עולה, כי הנאשם בן 19, יליד אתיופיה. בעת כתיבת התסקיר ריצה הנאשם עונש של 18 חודשי מאסר, אותם סיים לרצות ביום 22/4/13. עוד עולה מהתסקיר, כי הנאשם הוא בן למשפחה בת 8 נפשות והוא הצעיר במשפחה. כמו כן, לאביו 10 ילדים מנישואים קודמים. הוריו התגרשו בעת היותו בן 6, טרם עליית המשפחה לישראל. המשפחה עלתה לארץ בשנת 2004. אביו בן 85 ואינו עובד, ואמו בת 58 ומתקיימת מקצבת ביטוח לאומי. הוא סיים 9 שנות לימוד, לא גויס לצבא בשל מעורבותו בפלילים. אינו עובד באופן קבוע, והתגורר בבית אמו. משפחתו של הנאשם מוכרת לשירותי הרווחה, סבלה מקשיי הסתגלות לחיים בישראל. מצבה הכלכלי של משפחתו קשה. המשפחה התקשתה בתפקוד ובקיום אורח חיים נורמטיבי עקב משבר הגירה מתמשך. לנאשם אין קשר עם אביו, אשר לא סייע בגידולו ואמו הייתה עסוקה בקשייה ולכן לא היוותה מקור תמיכה לנאשם. הנאשם גילה בעיות משמעת והתנהגות, הרבה להיעדר מבית הספר ולשוטט, ולכן הוכרז כקטין נזקק ושולב בפנימייה החל מדצמבר 2008. גם שם התנהגותו הייתה חסרת גבולות. הוא התקשה לקבל סמכות, סבל מהתנהגות אלימה ומהתפרצויות זעם קיצוניות. למרות ניסיונות סיוע של הגורמים הטיפולים בפנימייה הוא לא שיתף פעולה, ובסופו של דבר הורחק מהפנימייה.

4.      במקביל, החל הנאשם לעבור עבירות, ועל רקע זה הופנה לשירות המבחן לנוער. הוא התקשה לשתף פעולה בתכניות הטיפול שהוכנו לו, הן מצד שירות המבחן לנוער והן מצד היחידה לטיפול בנערים בלשכת הרווחה. הוא ניתק קשר עם שירות המבחן לנוער, וזאת לאחר שהתבטא באופן מאיים כלפי קצינת המבחן אשר טיפלה בו. בסוף שנת 2010 הוא שולב על ידי שירות הרווחה בעבודה, אולם, במאי 2011 עזב את מקום העבודה וניתק קשר עם שירות הרווחה.

5.      קצין המבחן מסר כי  ביחס לעבירות אשר ביצע הנאשם כלפי אחיו, הנאשם אינו מחובר רגשית למעשיו ולפגיעה באחיו. הוא ביצע את המעשה במטרה להשיג סכום כסף גדול בדרך קלה.

6.      קצין המבחן הדגיש כי הנאשם לא עבר הליך טיפול במסגרת מאסרו ונוכח התנהלותו בעבר ובהווה ובהעדר מוטיבציה, הנאשם אינו בשל להשתלב במסגרת טיפול בקהילה. יחד עם זאת, קצין המבחן התרשם כי המאסר הציב לנאשם גבול ברור להתנהגותו חסרת המעצורים וכי היום הוא מבין בצורה טובה את ההשלכות האפשריות למעשיו.

7.      קצין המבחן מסר בתסקיר שירות המבחן מיום 4/7/13 כי הנאשם שוהה בהוסטל. הנאשם סירב להגיע לפגישה שנקבעה לו עם שירות המבחן ומן המידע שהתקבל ממנהל ההוסטל עלה כי הנאשם נקלט בהוסטל ביום 20/6/13 כחודש לאחר שחרורו מהמעצר. במהלך שהותו בהוסטל הביע מוטיבציה לערוך שינוי בחייו כדי להשתלב בחברה ולנהל אורח חיים נורמטיבי. יחד עם זאת הנאשם התקשה לתרגם הצהרותיו למעשים, התקשה למצוא מקום עבודה, לשתף פעולה עם צוות ההוסטל וכן התנהג באופן תוקפני כנגד שוהים אחרים בהוסטל ואף היה מעורב באירועים חריגים עליהם לקח אחריות חלקית שבעקבותיהם הופעלו כנגדו סנקציות והוא הורחק באופן סופי מההוסטל ביום 8/8/13.

קצין המבחן לא בא בהמלצה טיפולית בעניינו של הנאשם, שכן לדבריו התנהגותו של הנאשם במסגרת ההוסטל, סירובו להיפגש עם קצין המבחן והתנהגותו הקודמת מגלים כי הנאשם התקשה לוותר על אורח חיים עברייני ואלים על אף ניסיונותיהם של גורמי הטיפול לסייע לו לערוך שינוי במצבו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ