אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> איי.וי.סי - ריסרצ' סנטר בע"מ נ' דולב את אברמוביץ היי-טק אינפורמיישן (1999) בע"מ ואח'

איי.וי.סי - ריסרצ' סנטר בע"מ נ' דולב את אברמוביץ היי-טק אינפורמיישן (1999) בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 06/01/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
30447-09-10
06/01/2011
בפני השופט:
אבי זמיר

- נגד -
התובע:
איי.וי.סי - ריסרצ' סנטר בע"מ ע"י ב"כ עוה"ד קנולר וקינן
הנתבע:
1. דולב את אברמוביץ היי-טק אינפורמיישן (1999) בע"מ
2. מ יכ ל גרין
3. dalia kitchen design
4. יוסף גרין
5. מתימ ו "פ מרכז התעשיה הישראלית למחקר ופיתוח

החלטה

זוהי בקשה שהוגשה בהתאם לסעיף 6 לפקודת ביזיון בית המשפט (להלן: "הפקודה"). בכותרת הבקשה עתרה המבקשת לחייב את המשיבה 5 בסנקציה "בכדי להביאה למלא אחר צו בית המשפט מיום 21.9.2010, במסגרתו ציווה כב' בית המשפט על המשיבים כולם (ועל המשיבה 5 בכללם), בין היתר, להימנע מלעשות שימוש כלשהו במידע שהוצא ממאגר המידע של המבקשת".

תחילתם של ההליכים בתיק בבקשה שהגישה המבקשת "למתן צווי מניעה זמניים ולמתן צווים זמנים לתפיסת נכסים ("אנטון פילר")" (להלן: "הבקשה לסעדים זמניים"), בקשה אשר הוגשה במעמד צד אחד כנגד 5 משיבים.

על קצה המזלג ניתן לומר כי בבסיס הבקשה לסעדים זמניים (כמו גם בבסיס התובענה העיקרית) עומדת טענת המבקשת, שלפיה ביצעה כלפיה המשיבה 1 (ביחד עם המשיבים 2, 4) עוולות של גזל סוד מסחרי, גזל על פי חוק המחשבים, הפרת חובה חקוקה, הפרת חוזה, גרם הפרת חוזה, עשיית עושר ולא במשפט והסגת גבול במיטלטלין. המבקשת, מנהלת מאגר מידע ופרסומים על עולם ההיי-טק, תאגידי סטארט-אפ, הון סיכון ועוד (להלן: "מאגר המידע"). עיקר פעילותה של המבקשת נעשה באתר האינטרנט שלה. לדברי המבקשת, מדובר במאגר אשר נאסף, לוקט, עודכן ונערך על ידה במשך למעלה מ- 13 שנה, ומושקע בו הון אנושי וכלכלי ניכר. המאגר כולל למעלה מ-43,000 "כרטיסים" שונים, הכוללים מידע רב ביותר אודות אותם גופים. מדובר, לטענת המבקשת, במאגר ייחודי ומקורי, והמידע מתוכו מסופק על ידה ללקוחותיה, אשר מתקשרים איתה בהסכם רכישת מנוי הרשאה. כן נוקטת המבקשת באמצעי הגנה ממשיים על מנת להגן על מאגר זה.

הבקשה מתארת את השתלשלות האירועים שהובילו לחשיפת הממצאים, אשר מצביעים, לטענת המבקשת, על כך כי המשיבה 1 (ביחד עם המשיבים 2, 4) "שואבת" באופן סדיר ושיטתי את המידע מתוך המאגר של המבקשת, באמצעות מנוי שנעשה על שמה של המשיבה 2, כאשר במידע זה עושה המשיבה 1 שימוש לצרכים מסחריים ועסקיים ואף מוכרת אותו לצדדים שלישיים, ובהם המשיבה 5. לאור חשיפה זו הזדרזה המבקשת לפנות לבית המשפט.

בבקשה לסעדים זמניים עתרה המבקשת למתן הסעדים הבאים:

"צווי מניעה:

לאסור על המשיבים כולם לעשות שימוש כלשהו במידע האגור במחשבי המבקשת (להלן: "המידע") לרבות כל כניסה למאגרי המידע של המבקשת באמצעות שימוש בשם משתמש ו/או בסיסמה שנמסרו לשימושה הבלעדי של המשיבים 2-3 ו/או לכל משתמש אחר ו/או כל שימוש במידע בכל דרך אחרת, מבלי שקיבלו רשות לכך מהמבקשת מראש ובכתב.

לאסור על המשיבים כולם לעשות שימוש כלשהו במידע שהוצא ממאגרי המידע של המבקשת, לרבות אי העברת המידע כאמור לכל צד ג', בין בתמורה ובין שלא בתמורה, בין אם עובד המידע ובין אם לא, בין אם קיימת למשיבים חובה חוזית כלפי צד ג' להעביר המידע ובין אם לא.

צווי תפיסה:

ליתן צו המסמיך את עו"ד עמית דולב, לרבות באמצעות אחרים, בהסכמתו ותחת פיקוחו, כתופס נכסים זמני (להלן: "כונס הנכסים"), לערוך חיפוש, העתקה ותפיסה בחצרי המשיבה 1 (להלן גם: "המשיבה" או "D&A") (דהיינו בכל משרד בו המשיבה 1 משתמשת בלבד) של מסמכים, חומר ממוחשב, לרבות חומר מחשב ופלט (כהגדרתם בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995) וכן של כל מחשב וכל אמצעי אחסנה של מידע ממוחשב (בכפוף לאמור בסעיף ד' להלן) לרבות כל אמצעי המתעד מידע ממוחשב, (ולרבות ציוד תקשורת מחשבים) ולרבות מידע בשרתי האינטרנט (להלן: "חומר מחשב").

לקבוע שכונס הנכסים יעשה מאמץ, שככל ואפשר יועתק חומר המחשב למדיות ריקות וחדשות שיוכנו ויובאו ע"י כונס הנכסים, במשרדי המשיבה, ורק ככל ולא תהיה יכולת לבצע העתקה כאמור, בשל הפרעה לביצוע ההעתקה (תהא ההפרעה אשר תנא בין אם בשל פעולות של מי מהקשורים במשיבה ובין אם בשל קשיים טכניים) ניתנת לכונס הנכסים הסמכות לתפוס פיזית את המחשבים ו/או כל חומרה אחרת הקיימת אצל המשיבה 1 שעליה חומר מחשב.

ליתן צו המסמיך את כונס הנכסים והגורמים מטעמו, כמו גם את אנשי חברת אוסנט טופ קום בע"מ (כאמור בצו המבוקש בסעיף ט' לעיל) להיכנס לכל המשרדים המשמשים את המשיבה 1 בכדי לבצע את האמור בסעיפים ג', ד לעיל.

לצוות על המשיבים לאפשר לכונס הנכסים לפעול ללא הפרעה וליתן לו את כל הסיוע הנדרש בכדי לבצע את האמור בסעיפים ג, ד, ה, לעיל, ובכלל זה למסור לו את כל המסמכים ו/או מידע הקשורים להפרות המתוארות בבקשה זו.

ליתן צו המסמיך את כונס הנכסים לשהות בחצרי המשיבה, על פי שיקול דעתו, לצורך ביצוע תפקידו עד לאיסוף מלוא חומר המחשב והמסמכים כאמור.

ליתן צו המסמיך את כונס הנכסים להחזיק בנכסים שנתפסו עד אשר יורה ביהמ"ש מה ייעשה בהם.

ליתן צו הממנה את חברת אוסנט טופ קום בע"מ, שהנה חברה המתמחה, בין היתר, ברשתות ומערכות AS 1400 ושאנשיה אנשי מחשב מיומנים ומנוסים בהעתקה, מיון ושחזור מידע ממוחשב, על מנת לסייע לכונס הנכסים לבצע הצווים לעיל ולהלן ובכלל זה את החיפוש, ההעתקה והתפיסה של חומר המחשב.

להורות למשטרת ישראל לסייע לכונס הנכסים בביצוע תפקידו על פי הצווים הנ"ל ככל שיידרש.

ליתן צו הקובע שהצווים האמורים יבוצעו עד יום שלישי ה 28/09/10 וזאת בשל התיאומים הנדרשים בין כונס הנכסים שימונה, שני עדים האמורים להתלוות אליו ואנשי חברת המחשבים, כמו גם בשל החג הממשמש ובא, אשר עלול לדחות את ביצוע הצווים (ככל ויינתנו), לשבוע המתחיל ב 26/09/10".

הבקשה הובאה בפני סגה"נ, כב' השופט יהודה זפט. ביום 21.9.2010 ניתנה על ידו החלטה בזו הלשון: "ניתנים בזה הצווים המבוקשים, למעט המבוקש בסעיף ו'. הצווים מותנים בהפקדת ערבון בסכום של 75,000 ₪. עו"ד דולב יפקיד התחייבות עצמית. תשובות יוגשו בתוך 7 ימים מביצוע המסירה". (להלן: "ההחלטה" או "הצו").

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ