אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אבו שנב נ' כפר אלסינדבאד להשקעות ותיירות בע"מ ואח'

אבו שנב נ' כפר אלסינדבאד להשקעות ותיירות בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 10/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום קריות
22477-12-11
19/02/2013
בפני השופט:
עפרה אטיאס

- נגד -
התובע:
מוחמד אבו שנב
הנתבע:
1. כפר אלסינדבאד להשקעות ותיירות בע"מ
2. שירביט חברה לביטוח בע"מ
3. ח.צ. 512904608

פסק-דין

פסק דין

תביעה לפיצוי כספי בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע, יליד 25.2.1980, ביום 13.6.2008, עת ביקר בכפר השעשועים הידוע בשם "כפר סינדבאד" בכפר כאבול (להלן: "כפר השעשועים") המופעל על ידי הנתבעת 1. הנתבעת 2 ביטחה, בזמנים הרלוונטיים לתביעה, את הנתבעת 1 בפוליסת ביטוח אחריות כלפי צד שלישי (להלן: "הפוליסה"), כאשר ההשתתפות העצמית של הנתבעת 1 בפוליסה עומדת ע"ס נומינאלי של 15,000 ₪ למקרה ביטוח.

הצדדים הסמיכוני ליתן בתיק זה פסק דין על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א. לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (להלן: "חוק בתי המשפט"), לאחר שמיעת טיעוני ב"כ הצדדים בעל-פה, הן לעניין האחריות והן לעניין הנזק. בהעדר חוות דעת מומחה רפואי מטעם התובע, קבעתי בהחלטתי מיום 10.10.2012 כי התיק יתנהל על בסיס העדר נכות.

לפי הנטען בתביעה המתוקנת, בעת ששהה התובע בכפר השעשועים, וביקש לצאת ממתחם בריכת השחייה במקום, נאלץ התובע לעבור דרך פתח שמותקן בו מקלחון, וכאשר נכנס תחת המקלחון, החליק כתוצאה מהצטברות סבון ומים שנקוו על הרצפה שמתחת למקלחון (להלן: "התאונה"). לעניין הנזק, טען התובע כי כתוצאה מהתאונה, נחבל בעיקר בברכו השמאלית.

ביום 15.6.2008 ביקר התובע אצל רופאת משפחה כשהוא מתלונן על חבלה "לפני יומיים" בברך שמאל (נ/1). ממצאי הבדיקה: נפיחות ורגישות מעל ברך שמאלית. הרופאה הפנתה את התובע להתייעצות רופא אורטופד.

באותו היום פנה התובע גם לכירורג אורטופד בשל חבלה "לפני יומיים" בברך שמאל. סוג הביקור הוגדר בטופס "סיכום ביקור" כ- "תאונה אחרת - צד ג'". הכירורג מצא בבדיקה רגישות מקומית, הגבלה בתנועות ונפיחות. צילום ברך שמאל נמצא תקין. הכירורג הפנה את התובע לארטרוסקופיה במרפאת ברך בסניף קופ"ח זבולון.

בליל 15.6.08 (בשעה 21:05) פנה התובע לחדר המיון ב- "בית החולים לגליל המערבי נהריה" (להלן: "ביה"ח") בשל חבלה בברך שמאל בבריכה "לפני יומיים" (נ/2). התובע נבדק ונמצאו בברך שמאל נפיחות דיפוזית, רגישות במישוש והגבלה בתנועות עקב כאבים. בצילום ברך שמאל לא נמצאו עדות לשברים. התובע שוחרר לביתו לאחר חבישה אלסטית, עם המלצות למשככי כאבים לפי הצורך, מעקב אורטופד בקופ"ח וחופש מחלה 3 ימים.

ביום 21.7.08 ביקר התובע אצל אורטופד קופ"ח, ובבדיקתו הגופנית נמצא הולך עם צליעה לרגל שמאל, באספקט קדמי של ברך שמאל אודם עם ראש לבן באמצע הפצע הפתוח, ללא הפרשה, נפיחות מסביב הפצע, רגישות באזור מפשעה שמאלית, ובדיקתו הנוירווסקולרית נמצאה תקינה.

באותו היום אושפז התובע במחלקה לכירורגיה אורטופדית בביה"ח לשם טיפול מקומי ואנטיביוטיקה דרך הווריד. בטופס "סיכום אשפוז" נרשם תחת "מחלה נוכחית" כי "לדבריו חודש טרם קבלתו נפל בבריכה ונחבל בברך שמאל בהמשך הופיע תהליך זיהומי הוחל טיפול בקופ"ח ו 4 ימים טרם קבלתו בוצע פתיחה של מורסה. ביום קבלתו עדיין תהליך זיהומי עם אודם נפיחות". בביה"ח נערכה לתובע בדיקה אורטופדית של ברך שמאל, בה נמצא באספקט קדמי פצע שטחי עם נפיחות ואודם. צילום רנטגן של ברך שמאל נמצא תקין. התובע שוחרר לביתו ביום 22.7.08 כשהוא במצב כללי טוב, ללא חום וכשהפצע בברך שמאל נקי וללא אודם או הפרשות. בדיקה ניורווסוקלרית של רגל שמאל נמצאה תקינה. הומלץ לתובע אקמול נגד כאבים, לפי הצורך, ביקורת במרפאה אורטופדית, חופש מחלה 10 ימים, חיטוי פצע עם פולידין וחבישת פולידין כל יום.

ביום 27.7.08 ביקר התובע אצל מומחה לכירורגיה אורטופדית בביה"ח שבדק את התובע ולא מצא סימני זיהום, אך מצא רגישות בצד פנימי. צילום הברך נמצא תקין. המומחה המליץ על טיפולי פיזיותרפיה לברך שמאל ומעקב במסגרת קופ"ח.

למחרת ביקר התובע אצל אורטופד קופ"ח שמצא בבדיקת התובע כי נותר פצע קטן באזור הפגיעה עם הפרשה מועטה. האורטופד הפנה את התובע לאחות לצורך החלפת חבישה עם משחה, והמליץ על לקיחת אנטיביוטיקה משך שבוע ימים והמשך טיפול על ידי רופא משפחה.

ביום 31.7.08 ביקר התובע אצל אורטופד כשהוא מתלונן על כאבים בברך שמאל. בבדיקה: הליכה עם צליעה לרגל שמאל, באספקט קדמי של ברך שמאל אודם עם ראש לבן באמצע והפרשה, והברך נמצאה נפוחה יותר. בדיקה נוירווסקולרית נמצאה תקינה.

בליל 31.7.08 (בשעה 20:52) פנה התובע למיון ילדים בביה"ח בשל כאבים ונפיחות בברך שמאל. בבדיקה נמצא פצע יבש מעל הברך, טווח תנועות פסיבי מלא, תפליט תוך פרקי בכמות גדולה, ללא חסר נוירווסקולרי. בוצע טיפול של ניקור הברך והוצאת 50 סמ"ק נוזל צהוב צלול, כאשר נקבע כי אין מדובר בתהליך זיהומי. התובע שוחרר עם המלצה להמשך טיפול אנטיביוטי ומעקב אורטופדי בקופ"ח.

ביום 4.9.08 ביקר אצל אורטופד כשהוא מתלונן על נפיחות חוזרת בברך שמאל. בבדיקתו נמצאו נפיחות ותפליט בברך. בהרדמה מקומית בוצע ניקור של הברך הוצא כ- 40 CC נוזל צלול בצבע צהוב. התובע הופנה לאחות לפתיחת מורסה ולמעבדה לציטולוגיה ולמיקרוביולוגיה, והומלץ לו על מנוחה ביתית וביקורת כעבור 10 ימים.

ביום 18.9.08 ביקר שוב התובע אצל האורטופד והתלונן על קושי לדרוך על רגל שמאל. בבדיקתו הגופנית נמצאו הליכה עם צליעה לרגל שמאל, באספקט קדמי של ברך שמאל אודם עם ראש לבן באמצע, ובדיקה נוירווסקולרית נמצאה תקינה. צוין כי בתשובת התרבית נמצא כי אין צמיחת חיידקים. התובע הופנה לפיזיותרפיה לחיזוק שרירי הירך.

ביום 6.10.08 פנה התובע לאורטופד כשהוא מתלונן על המשך כאבים ונפיחות בברך שמאל. בבדיקת התובע נמצאו נפיחות בינונית, תפליט בכמות בינונית, בדיקה נוירווסקולרית תקינה. הומלץ לתובע על תחבושת אלסטית והמשך בירור על ידי רופא משפחה כולל בדיקות וייעוץ על ידי ראומטולוג.

ביום 18.7.09 ביקר התובע אצל אורטופד והתלונן כי ממשיך לסבול מכאבים בברך ומקשיים בעמידה ובהליכה. ממצאי הבדיקה: רגישות מעל סדק מפרקי פנימי וחיצוני ברך שמאל, ברך יציבה, ומבחן מניסקיאלי חיובי. התובע הופנה לבדיקת MRI ברך שמאל בחשד לפגיעה מניסקיאלית.

ביום 17.6.10 שב התובע לאורטופד בתלונות על המשך כאבים ונפיחות בברך. נמצא כי קיימות רגישות ונפיחות מעל הברך, ומבחן מניסקיאלי חיובי. התובע הופנה לבדיקת MRI לברך שמאל.

ביום 29.12.10 הופנה התובע על ידי האורטופד לבדיקת MRI לברך שמאל "עקב כאבים בלתי נסבלים בברך".

התובע צירף אישורי מחלה בגין התקופה שהחל מיום 14.6.08 – 30.6.08, בגין התקופה שהחל מיום 17.7.08 ועד ליום 31.7.08, ובגין התקופה שהחל מיום 4.9.08 ועד ליום 24.8.09.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ