אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חקיקה >> הודעה על החלטה בדבר מסירת קרקע ליחידים למטרות התיישבות

הודעה על החלטה בדבר מסירת קרקע ליחידים למטרות התיישבות

הודעה על החלטה בדבר מסירת קרקע ליחידים למטרות התיישבות 1
מודיעים בזה כי מועצת מקרקעי ישראל (להלן - המועצה), בתוקף סמכותה לפי סעיף 3 לחוק מינהל מקרקעי ישראל, התש"ך-1960, החליטה בישיבתה מיום ז' בטבת התש"ן (4 בינואר 1990) על מסירת קרקעות ליחידים למטרות התיישבות, בתנאים הבאים:
1. בהחלטה זו - "יחידים" - בני אדם המבקשים לקבל ממינהל מקרקעי ישראל (להלן - המינהל) קרקע להקמת בית מגורים או בית מגורים ומבני משק מחוץ לתחום יישוב ולא בדרך של נחלה.
2. בקשה להתיישבות יחידים תועבר בידי מנהל המינהל לאישור הוועדה החקלאית שליד המועצה, לאחר התייעצותו עם יושב ראש המועצה האזורית שבתחומה נמצאת הקרקע ועם מנהל הרשות לתכנון ופיתוח החקלאות, ההתיישבות והכפר של משרד החקלאות והמחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית לארץ ישראל.
אישור הוועדה החקלאית יהווה גם אישור לפטור ממכרז פומבי בשל הקצאת אותה קרקע.
3. הקרקע שתוקצה כאמור תשמש למגורים או למגורים ולמבני משק (להלן - שטח המגורים) והכל בהתאם לתכנית שאושרה כדין המתירה את השימושים האמורים.
4. שטח המגורים שיוקצה ליחיד ובני משפחתו לא יעלה על 2 דונם.
5. שטח המגורים יימסר בהתאם לסוג מבנה המגורים ונסיבות ההקצאה, בהרשאה למספר שנים עם אפשרו להארכה, או בחכירה ל-49 שנים כולל תקופת הסכם פיתוח. כל זאת תוך הסדרת נושא פיתוח הקרקע ומילוי תנאים באשר לבנייה על שטח המגורים בהתאם לנסיבות כל מקרה.
6. דמי החכירה לשטח המגורים יהיו בשיעור 5% מערך הקרקע לשנה, על פי הערכת השמאי הממשלתי כשהם מהוונים ומשולמים מראש לכל תקופת החכירה, או ההרשאה; יינתנו בידי המינהל ההנחות המקובלות באותו אזור ובאותם תנאים.
7. בחוזה החכירה תיקבע זכות קדימה למינהל לקבל את הקרקע בחזרה אם החוכר ירצה להעביר את זכויותיו לאחרים.
8. חוכר שטח מגורים שיבקש מהמינהל שטחים חקלאיים או שטחים למטרות אחרות, בנוסף לשטח המגורים, יחולו על בקשתו נהלי המינהל המקובלים לגבי בקשות לשטחים כאמור.
_________________________________
1 י"פ תש"ן, 2345.
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ