אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני משפחה >> מהו המועד לפירוק שיתוף בדירה?

מהו המועד לפירוק שיתוף בדירה?

מאת: מערכת PsakDin.co.il | תאריך פרסום : 25/03/2002 13:20:00 | גרסת הדפסה

השופט יהודה גרניט, בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב דן בשאלת המועד הראוי שבו יש להורות על פירוק שיתוף בדירת מגורים.

הצדדים, בת ובעלה ואמה ובעלה, עלו מאוקריאנה ורכשו דירה משותפת בה התגוררו. בין הצדדים התגלו סכסוכים, אשר בעקבותם עזבו האם ובעלה את הדירה ועברו להתגורר בדירה שכורה.

בית המשפט נדרש להכריע בשאלה האם יש להורות על פירוק השיתוף בדירה לאלתר, או להמתין עד לבירור המחלוקות הכספיות בין הצדדים - בגינן הוגשו תביעות נוספות לבית המשפט.

השופט גרניט קובע כי לבית המשפט לענייני משפחה יש שקול דעת לגבי מועד הפירוק בשיתוף. הוא קובע כי במקרה זה יש להחיל את הוראות סעיף 40 לחוק המקרקעין, וזאת על אף שהסעיף מדבר על בני זוג.

בית המשפט קובע כי לא הובהר שאם יורה בית המשפט על פירוק השיתוף יהיה לבת ובעלה מקום מגורים אחר להתגורר בו עם בנם הקטין, ולכן קובע בית המשפט כי יש לדחות את ההכרעה בפירוק השיתוף עד למועד ההכרעה בתביעות הכספיות.

תמ"ש 105220.1/00 וורטמן אולוויאניק אורה - סבטלנה נ' זמר (זבירוב) מרגריטה

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני משפחה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני משפחה

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ